Sigorta Şirketleri, Sigorta Teklifleri

Sağlık sigortası almaya karar veren herkesin ilk yaptığı iş sigorta şirketleri hakkında araştırma yapmaktır. Çünkü sağlık sigortası alacak kişi için sigorta şirketinin güvenilirliği, marka bilinirliği, kullanıcıların yorumu, hasar ödeme prosedürleri, iş hacmi ve ürün çeşitliliği belirleyici kriterdir.

Sigorta şirketi hakkında araştırma yapmak, sigorta şirketine ait ürün hakkında detaylı bilgiye sahip olmak, 1 yıl boyunca sağlık sigortanızı sorun yaşamadan kullanabilmeniz için önemlidir. Ayrıca tercih edeceğiniz sigorta şirketi ve ürünü hakkında bilgi sahibi olmanız, yıl içinde sağlık sigortanızın beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı ne derece karşılayacağı hakkında sizde bilinç oluşturur. Bilinçli bir şekilde sağlık sigortası almak sizi memnuniyeti yüksek bir müşteriye dönüştürecektir.

Yazımızın devamında, tamamlayicisaglik.com'un anlaşmalı olduğu 15 sigorta şirketi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sağlık sigortası satın almayı düşündüğünüz sigorta şirketinin kim olduğu ve tarihçesi hakkında fikir sahibi olduktan sonra ürününün kapsamını, hastanelerini ve fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Acıbadem Sigorta Kimdir?

Kökleri Bayındır Sigorta'ya dayanan ve 1992 yılından beri sağlık sigortacılığı alanında faaliyet gösteren Acıbadem Sigorta, Türkiye'nin ikinci büyük sağlık sigortası şirketidir. 2004 yılında Mehmet Ali Aydınlar Ailesi'nin hisseleri devralması ile Acıbadem Sigorta ismini almıştır. Ocak 2019 itibariyle de iki büyük yabancı yatırım fonu alarak, Bupa Acıbadem Sigorta olmuştur.

Türkiye'de 320 acentesi, 5.000'den fazla anlaşmalı sağlık kurumu ve 600.000 sigortalısı bulunan Acıbadem Sigorta, gelişmiş provizyon sistemleri ile müşteri memnuniyetini her geçen gün artırarak "daha uzun, daha sağlıklı ve daha mutlu yaşam” ilkesi ile yola devam etmektedir.

Acıbadem Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Acıbadem Özel Sağlık Sigortası

Ak Sigorta Kimdir?

1960 yılından beri sektörde olan Ak Sigorta; 1980'li yılların başında ilk defa banka sigortacılığı kavramını literatüre kazandırmış, 1998 yılında da Türkiye'de ilk defa online poliçe üretimine başlayarak müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmıştır. 2002 yılında ise sağlık sigortacılığı sektöründe faaliyet göstermeye başlamıştır. 2009 yılına gelindiğinde AC Nielsen'in yaptığı araştırmada tüketiciler tarafından “En Güvenilir Sigorta Şirketi” seçilmiştir.

Sabancı Holding ve Ageas Insurance International ortaklığı ile faaliyet gösteren Ak Sigorta, “İyi düşün iyi yaşa” ilkesini benimseyerek büyümeye devam etmektedir. 650 çalışanı, 3.000 acentesi, 69 brokeri ve 6.000 anlaşmalı hastanesi ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Ak Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Ak Sigorta Özel Sağlık Sigortası

Allianz Sigorta Kimdir?

Allianz, Brand Finance “Global 500” araştırmasına göre “Dünya'nın En Değerli Sigorta Markası” seçilmiştir. Dünya'nın 70 ülkesinde faaliyet gösteren Allianz, Türkiye'de ise genel merkezi İstanbul olmak üzere 12 bölge müdürlüğü, 2.500 çalışanı ve 4.000 acentesiyle 81 ilde 7 milyon müşteriye hizmet vermektedir.

Allianz, sağlık sigortaları konusunda Türkiye'nin en büyük sigorta şirketidir. Modüler sağlık sigortası ürünleri ve yüksek kalite hizmet anlayışıyla Türkiye'de iyi bilinen bir sağlık sigorta markasıdır.

Allianz'ın Türkiye sigorta pazarına girişi 1923 yılında başlamış olup, tam anlamıyla varlığını 1988 yılında şark sigortaya ortak alarak göstermiştir. 1998 yılında Koç grubu ile ortaklık yaparak Koç Allianz olmuştur. 2008 yılında Koç hisselerini satın alıp sadece Allianz ismiyle yoluna devam eden Allianz Sigorta, 2013 yılında Yapı Kredi Sigorta'yı da satın alarak Türkiyenin en büyük sigorta şirketi haline gelmiştir.

Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Allianz Özel Sağlık Sigortası

Anadolu Sigorta Kimdir?

Anadolu Sigorta, Atatürk'ün talimatıyla 1925 yılında kurulmuş, Türkiye'nin ilk ulusal sigorta şirketidir. Türkiye'nin 81 ilinde 2.500 sigorta acentesi ile hizmet vermektedir. Sigortanın her alanında ürünlere sahip olan Anadolu sigorta, Türkiye'nin önemli sağlık sigortası şirketleri arasında yer almaktadır.

Anadolu Sigorta, Türkiye'nin en köklü ve en güvenilir sigorta şirketleri arasındadır. Kaliteli hizmet anlayışı ve geniş ürün yelpazesi ile müşterilerin en çok beğendiği sigorta şirketidir.

Anadolu Sigorta, müşteri memnuniyeti anlayışı ve sürekli gelişim politikası ile Türk sigorta sektörünün lider şirketleri arasındadır. Süreçlerinin kalitesini ISO 9001 standartlarına göre belgelendirmiş bir şirkettir. Capital Dergisinin 2015 araştırmalarında “Türkiye'nin en beğenilen sigorta şirketi” seçilmiştir.

Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Anadolu Özel Sağlık Sigortası

Axa Sigorta Kimdir?

Finansal koruma ve fon yönetimi alanında dünya lideri konumunda olan Axa Grubu, A.M Best'e göre dünyanın en büyük sigorta grubudur. Euro Money 2009-2010 ve World Finance 2010-2011 tarafından “Türkiye'nin en iyi sigorta şirketi” seçilmiştir. Axa, genel merkezi İstanbul'da bulunmak üzere 81 ilde 2.000'i aşkın acente ile faaliyet göstermektedir.

Axa sigorta, 4 yıl üst üste “Türkiye'nin en beğenilen sigorta şirketi” olarak seçilmiştir. Yüksek müşteri hizmetleri kalitesi, teknoloji yatırımları ve yaygın hizmet ağı ile Türkiye'nin en iyi sigorta şirketleri arasındadır.

Axa'nın Türkiye sigorta pazarına girişi 1916 yılında başlamıştır. 1995 yılında Oyak grubu ile ortaklık yaparak Axa Oyak Sigorta olmuştur. 2008 yılında Oyak hisselerini satın alıp sadece Axa Sigorta ismiyle yoluna devam eden Axa'nın Türkiye'deki tarihçesi 100 yılı bulmuştur.

Axa Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Axa Özel Sağlık Sigortası

Demir Hayat Sigorta Kimdir?

Demir Hayat Sigorta, Türkiye sigorta sektöründe faaliyet gösteren ve yaklaşık 25 yıllık geçmişi olan bir şirkettir.

Demir Hayat Sigorta 24 Temmuz 1996'da Alman denetim ve belgelendirme kuruluşu olan RWTÜV tarafından denetlenerek, ISO 9001 Kalite Güvence Belgesini alan ilk sigorta şirketi unvanını elde etmiştir.

Sigortacılığa farklı ve kaliteli bir hizmet boyutu getirerek örnek şirket olmak amacıyla kurulan Demir Hayat, Türkiye'deki ISO 9001 Toplam Kalite Sertifikalı ilk sigorta şirketidir.

Demir Hayat Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Demir Hayat Özel Sağlık Sigortası

Doğa Sigorta Kimdir?

Doğa Sigorta, eğitim, gayrimenkul, girişim, bilişim ve sağlık sektörlerinde faaliyet gösteren Doğa Grubunun bir alt şirketidir. Genel merkezi İstanbul'da bulunan Doğa Sigorta'nın Türkiye genelinde 6 bölge müdürlüğü ve 1.000'e yakın acentesi bulunmaktadır.

Doğa Sigorta, geniş ürün portföyü sayesinde hali hazırda ve gelecekte oluşabilecek her türlü ihtiyaca karşı kişiye özel çözümler üretebilmektedir.

Doğa Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Eureko Sigorta Kimdir?

Türkiye'de banka sigortacılığının lideri, risk değerlendirme uzmanı, uluslararası bir sigorta şirketi olan Eureko Sigorta, Avrupa'nın 5 ülkesinde ve Avustralya'da 14.500 çalışanıyla faaliyet gösteren dünyanın en büyük sigorta ortaklıklarından Achmea'nın üyesidir.

Eureko Sigorta, uyguladığı etkin pazarlama politikaları, hızlı ve kaliteli hizmet sunum kabiliyeti ve etik değerlere bağlılığı ile seçkinleşen; ülkemizin en zor ekonomik konjoktürlerinde dahi istikrarlı ve sürdürülebilir bir performans gösteren bir kurumdur.

Eureko Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Mapfre Sigorta Kimdir?

Mapfre, İspanya'nın en büyük sigorta grubudur. Tüm sigorta branşlarda zengin ürün yelpazesine sahip olan Mapfre, başta Avrupa ve Amerika olmak üzere toplam 27 milyon müşteriye hizmet vermektedir. 1948 yılında Türkiye'de kurulmuş olan T. Genel Sigorta'nın 2007 yılında %80 hissesini satın alarak Türkiye'deki faaliyetlerine başlayan Mapfre Genel Sigorta, günümüzde tüm pay haklarını alarak Mapfre Sigorta olarak faaliyet göstermektedir.

Mapfre Sigorta, Türkiye'de ilk tamamlayıcı sağlık sigortasını çıkaran lider şirket özelliğindedir. Sağlık sigortacılığı konusunda yenilikçi girişimleri ile sigorta sektörüne katkısı çoktur.

Mapfre Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Mapfre Özel Sağlık Sigortası

NN Hayat Sigorta Kimdir?

NN Hayat ve Emeklilik, ağırlıklı Avrupa'da olmak üzere 18 ülkede güçlü varlığa ve 170 yıllık köklü bir mirasa sahip sigorta ve yatırım yönetimi şirketi olan NN Group'un bünyesinde faaliyet göstermektedir.

Şirketin Türkiye'deki tarihçesi, 4 Aralık 2008 tarihinde ING Grubu'nun OYAK Emeklilik'in %100 hissesini satın almasıyla başlamıştır. ING Grubu'nun bankacılık, sigortacılık ve yatırım yönetimi faaliyetlerini ayırma kararı alması sonucunda, şirket, 16 Şubat 2015 tarihi itibarıyla NN Hayat ve Emeklilik adı altında faaliyetlerini sürdürmeye başlamıştır.

NN Hayat Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Ray Sigorta Kimdir?

Ray Sigorta, ulusal taşımacılık şirketleri olan THY, Denizcilik işletmeleri, Devlet Demiryolları ve PTT'nin girişimleri ile 1958 yılında kuruldu. Ray sigorta, kurucu ortaklarının özelliklerinden dolayı ilk yıllarda nakliyat ve taşımacılıkla ilgili branşlarda uzmanlaştı. Özelleştirme kararıyla birlikte 1992 yılında Doğan Holding bünyesine dahil oldu. 2007 yılında ise Orta ve Doğu Avrupa'nın en büyük ve önemli sigorta gruplarından olan Avusturya merkezli Vienna Insurance Group (VIG) tarafından satın alınmıştır.

Ray Sigorta, DASK, konut, seyahat, nakliyat, kaza, mühendislik, ferdi kaza, sorumluluk, tekne, havacılık, tarım, hukuksal koruma ve sağlık sigortaları ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Ray Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Ray Özel Sağlık Sigortası

Sompo Sigorta Kimdir?

Sompo Japan, Japonya'nın en büyük sigorta şirketidir. 2001 yılında kurulan Finans Sigorta'nın 2010 senesinde Sompo Japan tarafından satın alınmasıyla Türkiye'deki faaliyetleri başlamıştır. 2015-2016 seneleri arasında Beşiktaş spor takımının sponsorluğunu yaparak ülkemizdeki bilinirliğini arttıran Sompo Japan Sigorta araç sigortalarından sağlık sigortalarına bir çok farklı sigorta ürünü için hizmet vermektedir.

Sompo Japan Sigorta, Türkiye pazarına yaptığı yatırımlar ve güçlü kadrosuyla müşterilerine yüksek kalitede hizmet vermeyi hedefleyen bir sigorta şirketidir.

Sompo Japan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Türk Nippon Sigorta Kimdir?

Türk Nippon Sigorta, 1991 yılında Türkiye Kalkınma Bankası ve Japan Sigorta devi Nippon Sigorta ortaklığıyla kuruldu. 1998 yılında %85'i Sümer Bank tarafından satın alınan şirket, 2001 yılında HNS gruba geçti ve en son 2008 yılında Harel Grup tarafından satın alındı. Harel Grup, Ortadoğu'nun en büyük sigorta ve finans gruplarından birisidir. Türk Nippon Sigorta, dinamik ve profesyonel ekibi ve geniş sigorta ürünleriyle faaliyetine devam etmektedir.

Türk Nippon Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Türkiye Sigorta Kimdir?

“Güvene ihtiyaç olan her anda; Türkiye, Sigorta” misyonu ile kurulan Türkiye Sigorta; Ziraat, Halk ve Güneş Sigorta'nın birleşmesi ile birlikte hizmet vermeye başlamıştır. Türkiye Sigorta'nın ana hissedarı, TVF Finansal Yatırımlar Anonim Şirketi'dir.

14,8 milyon sigortalısına daha zengin ürün ve daha geniş hizmet ağı ile hizmet vermeyi hedefleyen Türkiye Sigorta, yenilikçi çözümleri ile sektörün lideri olma yolunda ilerlemektedir.

Türkiye Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Türkiye Sigorta Özel Sağlık Sigortası

Tüm sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırın

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun sağlık sigortasını kolayca bulun.

Listele
write-us-icon

Bize yazın

Danışmanlarımızla yazışın, uzman desteğimizden yararlanın.

tamamlayicisaglik@gencsigorta.com
urgent-icon

Acil mi? Bizi arayın

Çalışma saatlerimiz hafta içi 09:00 - 18:00

(0216) 368 45 45
call-icon

Sizi arayalım

Numaranızı bırakın uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizi arasın.

Numaranızı bırakın