Demir Sağlık Sigorta Yabancılar için Sağlık Sigortası

Türkiye’de ikamet etmek isteyen yabancı uyruklu kişilerin mecburi yaptırması gereken sağlık sigortasından 0-65 yaş aralığındaki herkes yararlanabilir. Demir Sigorta'nın geniş ve seçkin teminat kapsamı ile Türkiye sınırları içinde sağlığınız güvende!

user-avatar

Demir Sağlık Yabancı Sağlık Sigortası, ikamet başvurusu için zorunlu sağlık sigortası şartlarına uygun olarak hazırlanan; Türkiye'de bulunulan süre içerisinde ortaya çıkabilecek sağlık sorunları ve tedavi masraflarını karşılayan bir tür sağlık güvencesidir.

Sağlık Sigortası Genel Şartları ve İkamet İzni Taleplerinde Yaptırılacak Özel Sağlık Sigortalarına İlişkin Genelge'de belirlenen asgari teminat yapısını kapsayan bu sigortadan; 0-65 yaş aralığında bulunan ve oturma izni almak isteyen tüm yabancı uyruklu vatandaşlar yararlanabilmektedir.

Demir Hayat Özel Sağlık Sigortası sayfamızı da ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Demir Sağlık Sigorta Yabancılar İçin Sağlık Sigortası Teminatları

Demir Sağlık Sigorta Yabancılar için Sağlık Sigortası Teminatları; acil veya muayene amaçlı alacağınız doktor, tedavi ve hastane hizmetleri masraflarını, poliçe limitleriniz kapsamında güvence altına almaktadır.

Yatarak tedavi dahilinde anlaşmalı sağlık kurumlarında limitsiz, anlaşması olmayan hastanelerde yıllık 50.000 TL limit ve %20 katılım payı ile; ayakta tedavi dahilinde yıllık 5.000 TL limit ve %20 katılım payı ile hizmet alabilirsiniz.

Yatarak Tedavi Teminatı: Tıbbi veya cerrahi müdahale sebebiyle hastanede yatış, tedavi ve gözlem gerektiren durumlarda; ameliyat, tıbbi malzeme, ilaç, doktor, anestezi, hastane yatak-yemek ve refakatçi giderleri bu teminat kapsamında temin edilmektedir.

Yatarak Tedavi Teminatları Teminat Limitleri
Ameliyat Limitsiz
Tıbbi Tedavi için Yatış Limitsiz
Küçük Müdehale 1.000 TL
Tıbbi Malzeme Teminat dışı
Yoğun Bakım Limitsiz
Koroner Anjiyografi Limitsiz
Kemoterapi, Radyotereapi, Diyaliz Limitsiz
Tek Kişilik Oda, Yemek, Refakatçi Limitsiz
Yapay Uzuv 10.000 TL
Yatış Sonrası Fizik Tedavi 20 seans
Tablo Tarih:17.01.2024- Demir Sağlık Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası yatarak tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.

Küçük Müdahale Teminatı: Cilt kesileri, yabancı cisim çıkarılması, tırnak çekilmesi, 6 ile 12 saat arası müşahede, kırık tedavileri ve alçı gibi müdahaleler; küçük müdahale teminatı kapsamında değerlendirilmektedir.

Ayakta Tedavi Teminatı: Poliçenin bu teminatı dahilinde; hastaneye kaldırılma veya tedavi gibi durumlarda doktor muayenesi, önerilen ilaçlar, gelişmiş tanı yöntemleri ve tanı amaçlı inceleme, fizik tedavi, tahlil, röntgen ve EKG gibi masraflar, teminat limitlerince karşılanmaktadır. Ayakta tedavi teminatı tek başına alınamaz; yatarak tedavi teminatı ile birlikte poliçeye dahil edilmektedir.

Ayakta Tedavi Teminatları Teminat Limitleri
Doktor Muayene Limiti 5.000 TL
Röntgen Ayakta tedavi limiti kadar
Tahlil ve Tetkik Ayakta tedavi limiti kadar
İleri Tanı Yöntemleri Ayakta tedavi limiti kadar
Fizik Tedavi 15 seans
Tablo Tarih: 15.01.2024- Demir Sağlık Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası ayakta tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.

Demir Sağlık Sigorta Yabancılar İçin Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler

Demir Sağlık Yabancı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler; Demir Sağlık ve Hayat Sigorta ile sözleşme onaylayarak, anlaşmalı kuruluşlar listesinde yer alan; sigortalı bireylerin katılım payı dışında ücret ödemeden sağlık hizmeti alabileceği tıp doktorları, tıp merkezleri, laboratuvar, fizik tedavi merkezleri ve hastaneleri ifade etmektedir.

Türkiye genelinde yaygın anlaşmalı kurum ağına sahip Demir Sağlık ve Hayat Sigorta'nın anlaşmalı kurum ağına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Demir Sağlık Sigorta Yabancılar İçin Sağlık Sigortası Fiyatları

Geniş ve seçkin asistans hizmetleri ile ayrıcalıklı bir sağlık güvencesi sunan Demir Sağlık ve Hayat Sigorta fiyatları; Türkiye'de bulunacağınız süre, poliçe limitleri, yaş ve sağlık durumu gibi unsurlara göre değişmektedir.

Demir Sağlık Yabancı Sağlık Sigortası fiyatları 2024 listesine buradan ulaşabilir; kolayca tüm sigorta şirketlerine ait yabancı sağlık sigortalarını karşılaştırabilirsiniz.

Örnek Yaş Ortalama Prim
25 1.948 TL
35 1.974 TL
45 3.020 TL
55 3.560 TL
Tablo Tarih: 15.01.2024- Demir Sağlık Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası fiyatlarını gösteren örnek tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.
Yabancı sağlık sigortasına başvuru yapın!

En uygun Yabancı Sağlık Sigortası için teklif çalışalım, sizi arayalım.

Yayımlanma Tarihi: 17 Ocak 2024 Çarşamba

Güncellenme Tarihi: 13 Şubat 2024 Salı

Elif Ateş

Dijital İçerik Yöneticisi

Eğitim: İstanbul Üniversitesi Sosyoloji, Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği

Türkiye'nin en kapsamlı sağlık sigortası platformunda bizlere destek veren, sigorta ve sağlık konuları hakkında detaylı içerikler üreten Elif Ateş, platformumuzun sigorta içeriği yazarıdır. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde eğitimini tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği ünvanını da kariyer basamağına ekleyerek “Dijital İçerik Yöneticisi” sıfatıyla platformumuzda görev almaktadır.

Uzmanlık alanı sigorta sektörü olan Ateş, gerek bilgi birikimi gerek güçlü kalemiyle yazılarını okuyucularıyla buluşturmaya devam etmektedir. Yazılarının hedef noktası; sigorta terimlerini açıklayıcı bir dille ifade etmek ve aynı zamanda okuyuculara sigorta süreçlerine dair rehberlik etmektir. 6 yıla uzanan sigorta sektöründeki deneyimiyle okuyuculara ışık tutmaya devam eden Ateş, aynı zamanda bir diğer platformumuz olan Genç Sigorta'da da başarılı yazıları ile kalemini kullanmaktadır.
 

Yazarın tüm yazılarını gör

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Geri bildiriminiz bizim için önemli. Size daha iyi bir deneyim sunmamız için lütfen görüşlerinizi yazınız.

Bu sigorta şirketleri de ilgilinizi çekebilir

company-logo

AK Sigorta

Ak Sigorta’nın yabancılara özel sağlık sigortası sayesinde ihtiyacınıza ve bütçenize uygun bir poliçeye sahip olabilirsiniz. Türkiye’de kaldığınız süre boyunca sağlığınız Ak Sigorta'nın güvencesi altında!

Yazının tamamını oku
company-logo

Allianz Sigorta

Allianz yabancı sağlık sigortası ile yatarak ve ayakta tedavi masrafları anlaşmalı sağlık kurumlarında güvence altında! Spor, güzellik, diş ve optik hizmetlerinden de Allianz'a özel indirimler ile faydalanabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Ankara Sigorta

Ankara Sigorta Yabancılar için Eko Sağlık Sigortasından Türkiye'de yaşamak için ikamet izni başvuru yapacak herkes yararlanabilir. Türkiye'de kalındığı süre boyunca oluşabilecek sağlık riskleri de güvence altına alınmış olur.

Yazının tamamını oku
company-logo

Anadolu Sigorta

Yabancı Uyruklular Sağlık Sigortası ile oturma veya ikamet izni başvurusu yapabilir, geniş kapsamlı teminatlarıyla da sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

AXA Sigorta

İkamet izni talebinde bulunan kişiler için oluşturulmuş Axa yabancı sağlık sigortasından 0-55 yaş aralığında olan herkes faydalanabilir. Yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatına ek olarak Covid-19 ile ilgili tüm tedavi hizmetleri de poliçe kapsamındadır.

Yazının tamamını oku
company-logo

Doğa Sigorta

Doğa Sigorta Yabancı Uyruklulara Özel Turuncu Sağlık Sigortası sayesinde yatarak ve ayakta tedavi için gerekli olan sağlık harcamalarını teminat altına alabilir, Türkiye'de ikamet izni almak için başvuru yaptığınızda poliçenizi evraklarınız arasına ekleyebilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

HDI Sigorta

HDI Sigorta, Yabancılara Özel Sağlık Sigortası ile beklemediğiniz anlarda başınıza gelebilecek sağlık maliyetlerini güvence altına alır. HDI Sigorta Yabancılara Özel Sağlık Sigortasının teminat kapsamı ve limitleri, ikamet izni başvurusunda istenen sağlık sigortasına uygundur.

Yazının tamamını oku
company-logo

Magdeburger Sigorta

Magdeburger Yabancılara Özel Sağlık Sigortası, 0-70 yaş arası yabancı uyruklu kişilerin ülkemizde yaşayabilmesi ve sağlığını teminat altına alabilmesi için yaptırması gereken bir sigortadır. Magdeburger Sigorta, 0-18 yaş arası çocuklara tek başına poliçe yaptırma imkanı da sunmaktadır.

Yazının tamamını oku
company-logo

RAY Sigorta

Ray Sigorta; Türkiye’de yaşamak, eğitim almak veya çalışmak isteyen yabancı uyruklu vatandaşlar için ihtiyaca uygun yabancı sağlık sigortası ile tedavi masraflarını güvence altına alır. Geniş kapsamlı teminat yapısı ve anlaşmalı sağlık kurumlarından faydalanmak için Ray Sigorta'dan yabancı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Sompo Sigorta

Sompo Sigorta, Türkiye'de yaşamak isteyen yabancı misafirlerimizin kendilerini güvende hissetmesi için geniş kapsamlı teminatlar sunmaktadır. Hem ikamet izni başvurusunda kullanmak hem de sağlığınızı Türkiye sınırları içinde güvence altına almak için Sompo Sigortadan yabancı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Türk Nippon Sigorta

Türk Nippon Sigorta, kısa dönem ikamet izni başvuruları için yaptırılması zorunlu olan özel sağlık sigortasını bütçeye uygun bir şekilde sunmaktadır. Sağlık sigortası genel şartları ve özel şartlarına istinaden poliçede belirtilen teminat kapsamı ve limitleri doğrultusunda sağlık riskleri de güvence altındadır.

Yazının tamamını oku

Tüm sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırın

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun sağlık sigortasını kolayca bulun.

Listele
write-us-icon

Bize yazın

Danışmanlarımızla yazışın, uzman desteğimizden yararlanın.

tamamlayicisaglik@gencsigorta.com
urgent-icon

Acil mi? Bizi arayın

Çalışma saatlerimiz hafta içi 09:00 - 18:00

(0216) 368 45 45
call-icon

Sizi arayalım

Numaranızı bırakın uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizi arasın.

Numaranızı bırakın