Doğum sigortası tekliflerini karşılaştırın

Tüm sigorta şirketlerinin doğum sigortası tekliflerini tek ekranda karşılaştırın, size en uygun doğum sigortasını kolayca bulun.

Dogum-Sigortasi-Hero
Ödüllerimiz

Doğum Sigortası Nedir?

Doğum Sigortası; Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve özel Sağlık Sigortası ürünlerine eklenebilen bir teminattır. Anlaşmalı özel hastanelerde, gebelik süreci, doğum ve doğum sonrasında anne ve bebeğin tüm sağlık giderlerini karşılar.

Hamilelik planlayanlar

Hamilelik planlayanlar

Hamile olanlar

Hamile olanlar

Neden doğum sigortası?

Doğum sigortası avantajları

 • Dilediğiniz özel hastanede doğum yapın

  Dilediğiniz özel hastanede doğum yapın

  Anlaşmalı özel hastanelerden dilediğinizi seçebilir, doğumunuzu hiçbir ücret ödemeden özel hastane konforunda, rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 • Sadece doğumunuzu değil; tüm süreci güvence altına alın

  Sadece doğumunuzu değil; tüm süreci güvence altına alın

  Doğum ile birlikte hamileliğiniz süresince yaptıracağınız tüm muayene, tetkikler ve oluşabilecek komplikasyonları da sigorta şirketiniz karşılasın.

 • Bebeğiniz ÖBYG avantajı ile doğsun

  Bebeğiniz ÖBYG avantajı ile doğsun

  Doğum sigortasıyla dünyaya gelen bebeğinizin sağlık sigortasını aynı sigorta şirketinden yaptırın, bebeğinizin sağlık sigortası Ömür Boyu Yenileme Garantisi avantajıyla başlasın.

 • Avantajlı fiyatlardan yararlanın

  Avantajlı fiyatlardan yararlanın

  Bütçenize en uygun doğum sigortasını seçebilir, taksit imkanıyla kolayca ödeyebilirsiniz. Doğum sigortanızın yıllık toplan priminin %15'ini vergi iadesi olarak geri alabilirsiniz.

 • Yenidoğan bebek sağlık sigortası

  Yenidoğan bebek sağlık sigortası

  Bebeğinize sağlık sigortası teklifi almak için tahmini doğum tarihinize hatırlatıcı kurun. Doğumdan sonra bebeğinizin sağlık sigortası güvencesi olsun.

  Tahmini doğum tarihiniz

 • Hemen teklif alın

  Sadece 3 basit soruda tüm sigorta şirketlerinin teklifini anında karşılaştırın, ihtiyacınıza en uygun Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını kolayca bulun!

left button
3 adımda teklif alın

3 adımda teklif alın

Yaşınızı, hamilelik durumunuzu ve yaşadığınız şehri seçin, tüm doğum sigortası tekliflerine tek ekrandan anında ulaşın.

Hızlıca araştır, kolayca karşılaştır

Hızlıca araştır, kolayca karşılaştır

Teklifleri karşılaştır, beğendiklerini profiline kaydet, ilgilendiklerini yakınlarınla paylaşıp fikirlerini al.

Uygun olanı seç, sana özel teklifin hazırlansın

Uygun olanı seç, sana özel teklifin hazırlansın

İhtiyacını en iyi karşılayacak sigorta teklifine başvur, sigorta danışmanın sana özel teklif için çalışmaya başlasın.

Sağlık sigortanı alırken aklında hiçbir soru kalmasın.

Sağlık sigortanı alırken aklında hiçbir soru kalmasın.

right button
Teklif Detaylari Teklif Detaylari Mobil

Teklif detayları

Teklif sayfasında merak ettiğiniz tüm detayları inceleyebilir, en sağlıklı kararı kolayca verebilirsiniz.

 • Sigorta danışmanı desteği

  Sigorta danışmanı desteği

  Sigorta danışmanınız, aklınıza takılan her soruyu doğru bilgilerle cevaplayarak ihtiyacınıza en uygun sağlık sigortasını bulmanıza yardımcı olsun.

  Sizi arayalım
 • Yenileme dönemi teklifi

  Yenileme dönemi teklifi

  Mevcut sağlık sigortanızda kazandığınız hakları kaybetmeyin. Yenileme dönemi geldiğinde haklarınızı koruyarak tam zamanında size en avantajlı yenileme teklifini sunalım.

  Vade hatırlatıcı kur
 • Anlaşmalı sağlık kurumları

  Anlaşmalı sağlık kurumları

  Sigorta şirketlerinin Türkiye genelindeki anlaşmalı sağlık kurumlarını kolayca bulun. Sigorta şirketlerini anlaşmalı sağlık kurumlarına göre karşılaştırın.

  Kurumları gör
/images/mutlu-musteriler-ds.jpg

Mutlu müşteriler

/images/uzman-destek@2x.jpg
Ücretsiz destek

Deneyimli sigorta danışmanlarımızla hep yanınızdayız

Bize ulaşın tanışalım, sağlık sigortaları hakkında tüm detayları birlikte konuşalım.

 • Sigortacılık alanında en az 5 yıl deneyimli ve iyi eğitimli sigortacılardır.
 • Sigorta şirketlerinden size özel teklifler alır ve incelemeniz için sizinle paylaşır.
 • İhtiyacınıza en uygun sağlık sigortasını aldığınızdan emin olmanızı sağlar.
 • Sigorta şirketlerini iyi tanır ve bilir. Sigorta şirketiniz ile iletişiminizi en iyi şekilde yöneterek haklarınızı en doğru biçimde korur.
 • Poliçenizi kullanırken oluşabilecek provizyon aksaklıklarında çözüm için size destek olur.
 • Poliçe yenileme döneminizi takip eder, güncel teklifleri karşılaştırmanız için sizinle yeniden paylaşır.

Tüm sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırın

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun sağlık sigortasını kolayca bulun.

Listele

Bilmeniz gerekenler

Bizi yakından tanıyın! Tamamlayıcısaglik.com ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları sizin için cevapladık.

Doğum sigortası; özel sağlık sigortası veya tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamına eklenen ücretli bir ek teminattır. Doğum teminatı kapsamında yer alan sağlık hizmetlerinden yararlanmak için poliçe başlangıç tarihinden itibaren hamile olmamanız gereken bekleme süresini doldurmanız gerekir. Sigorta şirketi tarafından belirlenen bekleme süresi dolduğunda hamileliğiniz başlayabilir ve doğum teminatının kapsamlı sağlık hizmetlerinden maddi destek almaya başlayabilirsiniz. Gebelik sigortası olarak da bilinen hamile sigortası veya doğum sigortası  karşılaştırması yapmak ve ücretsiz sigorta danışmanlığı hizmetimizden yararlanmak için hemen teklif alabilirsiniz.

Özel bir hastanede gebelik takibi ve doğum ücretleri her geçen gün daha da artmaktadır bu noktada doğum için özel sağlık sigortası da maddi anlamda güvence sağlayacaktır. Unutmamak gerekir ki doğum sigortası, artan hastane maliyetlerine karşı güçlü bir güvencedir. Doğum sağlık sigortası, kadın doğum sigortası ya da doğum teminatlı sağlık sigortasının sunduğu avantajlar hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Sağlık sigortası poliçesine doğum teminatı ekleyebilmek için gerekli şartlar vardır:

 • 18-50 yaş aralığında olmak
 • Hamile olmamak
 • Poliçe başlangıç tarihinden sonra sigorta şirketinin belirlediği bekleme süresinden sonra hamileliğin başlaması

Eğer hamilelik başlamışsa ve bir sigorta arayışınız varsa tamamlayıcı sağlık ve özel sağlık sigortası kapsamına doğum teminatı ekleyemezsiniz. Ancak Demir Sağlık Sigorta ve Sompo Sigorta'nın hamile kadınlar için oluşturduğu “Hamilelik Sigortası” ile kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Hamilelik sigortaları ya da doğum paketi hakkında detaylı bilgi almak için “Hamileyken Doğum Sigortası Yaptırılır mı?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.
 

İhtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun doğum sigortasını seçmeniz gerekir. Aşağıdaki 5 maddeyi göz önünde bulundurarak size en uygun doğum sigortasını bulabilirsiniz:

 • Hamilelik durumunuz önemli bir kriterdir. Eğer hamileyseniz sigorta şirketi seçeneği azalır. Eğer hamilelik planlıyorsanız sigorta şirketleri arasında karşılaştırma yapma imkanınız olur.
 • Hamilelik planladığınız tarihe en yakın bekleme süresi uygulayan sigorta şirketini tercih etmelisiniz. Böylelikle hamilelik planladığınız tarihte poliçenizden faydalanabilirsiniz.
 • Hamilelik rutin kontrolleriniz ve doğumunuz için tercih ettiğiniz bir hastane varsa sigorta şirketlerinin anlaşmalı hastaneler listesini kontrol etmelisiniz.
 • Hamilelik ve doğum masraflarınız için ihtiyaçlarınızı karşılayacak teminat limitlerini sunan sigorta şirketini seçerek maddi kaygılardan uzak bir gebelik dönemi geçirebilirsiniz.
 • Her sigorta şirketinin doğum teminatı için belirlediği prosedür farklıdır. Doğum sigortası satın almadan önce özel şartları incelemeyi unutmayın!

“Tüm bunları tek başıma nasıl yapabilirim?” diyorsanız sigorta danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz!

Yaş, hamilelik durumu, yaşadığınız il ve iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşmanız durumunda; doğum teminatı veren sigorta şirketlerinden sizin için teklifleri çalışabilir, aklınıza takılan soruları cevaplayabilir ve size en uygun doğum sigortasını birkaç dakika içinde poliçeleştirebiliriz.

Tamamlayicisaglik.com'un ücretsiz sigorta danışmanlığı hizmetinden yararlanmak ve doğum öncesi özel sağlık sigortası, hamilelikte özel sağlık sigortası ya da doğumu kapsayan sigortalar hakkında bilgi için hemen teklif alabilirsiniz.

Doğum sigortası yaptırmak için en doğru zaman, sigorta şirketlerinin uyguladığı bekleme süresine göre değişkenlik gösterir. Eğer doğum teminatlı özel sağlık sigortası yaptıracaksınız hamilelik başlamadan en az 5 ay önce, doğum teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıracaksınız hamilelik başlamadan en az 1 ay önce sigortanızı başlatmanız gerekir.

Evet alınır. Türkiye'de 2 sigorta şirketi hamile kadınlar için güvence oluşturmaktadır. Bekleme süresi olmadan doğum sigortanızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. "Hamileyken Doğum Sigortası Alınır mı?" başlıklı blog yazımızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yaş, hamilelik durumu, yaşadığınız il ve iletişim bilgilerinizi tamamlayicisaglik.com ile paylaşmanız durumunda sizi arayacağız. Sigorta danışmanlarımız öncelikle sizin doğum sigortasından beklentilerinizi, hangi hastanede doğum yapmak istediğinizi ve hamileliği ne zaman için planladığınızı öğrenmek için bir takım sorular soracak. Sigorta danışmanlarımız, ihtiyaçlarınız doğrultusunda sigorta şirketlerinden size özel teklifleri çıkartmak için TC kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi isteyecektir. Teklifler size mail olarak gönderilecek olup, aklınıza takılan tüm soruları sormanız için sigorta danışmanlığı hizmetimizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Doğum sigortası online teklif almak ya da  doğum sigortası ücretleri ve özel doğum sigortası hakkında detaylı bilgi için sayfanın en üstünde bulunan soru formunu doldurmanız yeterlidir.
 

Doğum sigortası tamamlayıcı sağlık ve özel sağlık sigortası poliçesine eklenen bir teminat olduğundan, doğum sigortası yapan sigorta şirketleri demek yanlış olacaktır. Tamamlayıcı sağlık sigortası ve özel sağlık sigortası kapsamında doğum teminatı veren sigorta şirketleri listesi aşağıdaki gibidir:

 • Ak Sigorta
 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Axa Sigorta
 • Bupa Acıbadem Sigorta
 • Demir Sağlık Sigorta

Doğum teminatı veren diğer sigorta şirketleri, hamileyken sigorta yapan firmalar, özel sağlık sigortası doğum paketi ya da doğum masraflarını karşılayan sigortalar hakkında bilgi almak isterseniz; teklif formunu doldurabilir veya 0216 368 45 45 no'lu numaradan sigorta danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Doğum sigortası kapsamında aşağıdaki sağlık hizmetlerinin masrafları karşılanır:

 • Gebelik Rutin Kontrolleri
 • Gebelik Tahlilleri
 • Gebelik Tetkikleri
 • NST (Non Stres Test)
 • Gebelik Komplikasyonları
 • Epidural Normal Doğum
 • Sezaryen Doğum
 • Doğum Komplikasyonları
 • Yenidoğan Masrafları

Doğum sigortası yaptıranların merak ettiği konulardan biri sigortanın kapsam dışı konularıdır. Doğum sigortası; gebelik istemi ile yapılan tahlilleri, doğum sonrası yenidoğan küvöz masraflarını ve doğum kontrol yöntemlerini kapsamaz. diğer teminat dışı kalan durumları öğrenmek için sigorta şirketlerinin özel şartlarını okumanızı tavsiye ediyoruz.
 

Gebeliğiniz boyunca veya doğum esnasında, gebeliğe bağlı olarak yaşayabileceğiniz sağlık problemleri için sigorta şirketlerinin oluşturduğu bir güvencedir. Gebeliğe bağlı gelişen yüksek tansiyon, gebelik diyabeti veya mide problemleri ile normal veya sezaryen doğuma bağlı gelişebilecek komplikasyonlar doğum teminatı kapsamındadır.

Gebelik rutin kontrolleri; 9 ay boyunca ihtiyaç duyacağınız doktor muayenesi, laboratuvar ve görüntüleme işlemlerinin masraflarının karşılandığı teminattır. Özel sağlık sigortası veya tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında gebelik rutin kontrollerinin de yer almasını istiyorsanız, poliçenizde mutlaka ayakta tedavi teminatının bulunması gerekmektedir. Ayakta tedavi teminatı bulunmayan poliçeler de sadece doğum masrafları karşılanmaktadır.

Annenin doğum teminatı satın almış olması kaydı ile poliçesine yenidoğan teminatı eklenebilir. Yenidoğan teminatı sadece özel sağlık sigortası poliçelerine eklenebilen bir güvencedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında yenidoğan teminatı bulunmamaktadır.

Yenidoğan teminatının kapsamı ve limiti dahilinde bebeğin hastanede kaldığı süre boyunca aşağıdaki durumlar için güvence oluşturabilirsiniz:

 • Hemşire takibi
 • Doktor takibi
 • Aşı
 • Küvöz masrafları
 • Laboratuvar testleri

Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatını; 18-50 yaş arasında olup SGK'lı olan her kadın alabilir. Eğer kadının SGK aktifliği yoksa ve eşinden yararlanıyor ise yine doğum teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilir.
 

Doğum sigortalarında uygulanan bekleme süresi, poliçe başlangıç tarihinden itibaren hamile kalmamanız gereken zamanı ifade eder. Doğum sigortası bekleme süresi tercih edeceğiniz sigorta şirketi ve tercih edeceğiniz sigorta ürününe göre değişiklik gösterir. Ancak hamileliğiniz başladıysa bekleme süresi uygulamayan ve hamile kadınları güvence altına alan 1 sigorta şirketi de vardır. Bekleme süresiz doğum sigortası hakkında bilgi almak için "Hamileyken Doğum Sigortası Alınır mı?" başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Doğum sigortası, hamileliğin başladığı günden doğumun gerçekleştiği ana kadar geçerlidir. Doğum sigortası geçerlilik süresi 9 aydır diyebiliriz.
 

Doğum sigortasının geçerli olduğu hastaneler tercih edeceğiniz sağlık sigortasına göre değişiklik gösterir. Eğer doğum teminatlı tamamlayıcı sağlık poliçesi yaptırırsanız; SGK ile anlaşmalı hastanelerden hizmet alabilirsiniz. Eğer doğum teminatlı özel sağlık poliçesi yaptırırsanız; Acıbadem Sağlık Grubu, Amerikan Hastanesi, Memorial Hastane Grubu ve diğer anlaşmalı kurumlardan hizmet alabilirsiniz.

Doğum sigortasının geçerli olduğu kurumların listesine ulaşmak için “Anlaşmalı Sağlık Kurumları” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 

Doğum sigortası fiyatları; yaşınıza, yaşadığınız şehre, hamilelik durumunuza ve tercih edeceğiniz anlaşmalı hastane ağına göre hesaplanır. Nihai primler için TC kimlik numaranız ile teklif çalışılması gerekmektedir. tamamlayicisaglik.com'da karşılaştığınız doğum sigortası fiyatları ortalama primler olup (+)(-) 15% değişim göstermektedir.

Hamileyken doğum sigortası fiyatları; 42.000 TL ile 125.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Doğum sigortası ücretleri (doğum teminatlı sağlık sigortası); 15.000 TL ile 65.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. 

Doğum teminatlı bir poliçe yaptırdığınızda, ödediğin toplam prim üzerinden %15 vergi aidesi alabilirsiniz. Hamilelik sigortası için de vergi iadesi almak mümkündür. 
 

Yabancı uyruklu kişilerin eğer oturum izni varsa özel sağlık sigortası kapsamında doğum teminatlı poliçe yaptırabilirler. Ancak oturum izni alamamış kişiler doğum özel sağlık sigortası yaptıramazlar.
 

Doğum sigortası

Bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun Doğum Sigortası poliçesini seçmek için rehberimize göz atın!

Hamileyken Doğum Sigortası alınır mı?

Doğum Sigortası hakkında en çok merak edilen sorunun cevabına hemen ulaşın. Detaylara git

Doğum sigortası bekleme süreleri

Doğum sigortasının aktifleşmesi için uygulanan bekleme süresi hakkında detaylı bilgi yazımızda. Detaylara git

Doğum Sigortası nedir?

Doğum Sigortası nedir? Nasıl alınır? Hemen öğrenin. Detaylara git