Facebook Pixel
Doğum sigortası teklifi alın

Doğum Sigortası
Tekliflerini Karşılaştır

Piyasadaki tüm tamamlayıcı sağlık sigortası doğum ve özel sağlık sigortası doğum tekliflerini gör, ihtiyacına en uygun olanı kolayca bul

Doğum sigortası teklifi alın

Çalıştığımız Sigorta Şirketleri

tamamlayicisaglik.com piyasadaki tüm sigorta şirketleriyle çalışır, ihtiyacınıza en uygun doğum sigortası teklifini bulabilmeniz için uzman danışman desteği sağlar.

Doğum Sigortası Nedir, Kimler Faydalanabilir?

Doğum sigortası aslında tamamlayıcı sağlık ya da özel sağlık sigortasına eklenen bir teminattır. Bu teminat gebelik süreci, doğum ve doğum sonrasında anne ve bebeğin tüm sağlık giderlerini karşılar.

Hamilelik Planlayanlar
Hamilelik planlayanlar için doğum sigortası teklifi
Hamile Olanlar
Hamile olanlar için doğum sigortası teklifi

Doğum Sigortasının Avantajları

Doğum Sigortasının Avantajları
Doğum Sigortasının Avantajları
Anlaşmalı sağlık kurumlarını listele

Anlaşmalı Sağlık Kurumlarını Keşfet

Türkiye`deki tüm doğum sigortası yapan sigorta şirketleri ile anlaşmalı sağlık kurumlarını kolayca listeleyebilir, size en yakın anlaşmalı sağlık kurumunu hızlıca keşfedebilirsiniz!
Hemen keşfet

Nasıl Çalışır

Doğum Sigortası Tekliflerini Karşılaştır

3 soruda teklifleri gör

Yaşını, hamilelik durumunu ve yaşadığın şehrin bilgilerini gir, teklifleri tüm kapsam detaylarıyla tek ekranda incele.
Doğum Sigortası Tekliflerini Karşılaştır

Hızlıca araştır, kolayca karşılaştır

Teklifleri karşılaştır, beğendiklerini profiline kaydet, ilgilendiklerini yakınlarınla paylaşıp fikirlerini al.
Doğum Sigortası Tekliflerini Karşılaştır

Uygun olanı seç, sana özel teklifin hazırlansın

İhtiyacını en iyi karşılayacak sigorta teklifine başvur, sigorta danışmanın sana özel teklif için çalışmaya başlasın.
Doğum Sigortası Tekliflerini Karşılaştır

Doğum sigortanı alırken aklında hiçbir soru kalmasın.

Teklif Detayları

Teklif sayfasında merak ettiğiniz tüm detayları inceleyebilir, en sağlıklı kararı kolayca verebilirsiniz.

Ortalama Fiyatlar

Teminatlar ve Limitleri

Anlaşmalı Hastaneler

Poliçe Şartları

Teminat Dışı Durumlar

Sağlık Sigortası Teklif Kapsamı

Sağlık sigortası uzmanı kimdir, size nasıl destek verir?

tss-icon

Sigortacılık alanında en az 5 yıl deneyimli ve iyi eğitimli sigortacılardır.

tss-icon

Size özel teklifleri sigorta şirketlerinden alır ve incelemeniz için sizinle paylaşır.

tss-icon

En memnun kalacağınız sağlık sigortasını aldığınızdan emin olmanızı sağlar.

tss-icon

Sigorta şirketlerini iyi tanır ve bilir. Sigorta şirketiniz ile iletişiminizi en iyi şekilde yöneterek haklarınızı en doğru biçimde korur.

tss-icon

Poliçenizi kullanırken oluşabilecek provizyon aksaklıklarında size destek olur.

tss-icon

Poliçe yenileme döneminizi takip eder, güncel teklifleri karşılaştırmanız için sizinle yeniden paylaşır.

Bilmeniz Gerekenler

Tüm detayları teklif sayfamızda karşılaştırabilir, aklınıza takılanları sigorta uzmanlarımızla konuşabilirsiniz

Doğum sigortası nedir?

Doğum sigortası; özel sağlık sigortası veya tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamına eklenen ücretli bir ek teminattır. Doğum teminatı kapsamında yer alan sağlık hizmetlerinden yararlanmak için poliçe başlangıç tarihinden itibaren hamile olmamanız gereken bekleme süreni doldurmanız gerekir. Sigorta şirketi tarafından belirlenen bekleme süresi dolduğunda hamileliğiniz başlayabilir ve doğum teminatının kapsamlı sağlık hizmetlerinden maddi destek almaya başlayabilirsiniz.

Doğum sigortası kapsamında aşağıdaki sağlık hizmetlerinin masrafları karşılanır:

 • Gebelik Rutin Kontrolleri
 • Gebelik Tahlilleri
 • Gebelik Tetkikleri
 • NST (Non Stres Test)
 • Gebelik Komplikasyonları
 • Epidural Normal Doğum
 • Sezaryen Doğum
 • Doğum Komplikasyonları
 • Yenidoğan Masrafları

Doğum sigortası seçerken göz önünde bulundurulması gerekenler nelerdir?

İhtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun doğum sigortasını seçmeniz gerekir. Aşağıdaki 5 maddeyi göz önünde bulundurarak size en uygun doğum sigortasını bulabilirsiniz:

 • Hamilelik durumunuz önemli bir kriterdir. Eğer hamileyseniz sigorta şirketi seçeneği azalır. Eğer hamilelik planlıyorsanız sigorta şirketleri arasında karşılaştırma yapma imkanınız olur.
 • Hamilelik planladığınız tarihe en yakın bekleme süresi uygulayan sigorta şirketini tercih etmelisiniz. Böylelikle hamilelik planladığınız tarihte poliçenizden faydalanabilirsiniz.
 • Hamilelik rutin kontrolleriniz ve doğumunuz için tercih ettiğiniz bir hastane varsa sigorta şirketlerinin anlaşmalı hastaneler listesini kontrol etmelisiniz.
 • Hamilelik ve doğum masraflarınız için ihtiyaçlarınızı karşılayacak teminat limitlerini sunan sigorta şirketini seçerek maddi kaygılardan uzak bir gebelik dönemi geçirebilirsiniz.
 • Her sigorta şirketinin doğum teminatı için belirlediği prosedür farklıdır. Doğum sigortası satın almadan önce özel şartları incelemeyi unutmayın!

“Tüm bunları tek başıma nasıl yapabilirim?” diyorsanız sigorta danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz!

Doğum sigortası fiyatları nasıl hesaplanır?

Doğum sigortası fiyatları; yaşınıza, yaşadığınız şehre, hamilelik durumunuza ve tercih edeceğiniz anlaşmalı hastane ağına göre hesaplanır. Nihai primler için TC kimlik numaranız ile teklif çalışılması gerekmektedir. tamamlayicisaglik.com’da karşılaştığınız doğum sigortası fiyatları ortalama primler olup (+)(-) 15% değişim göstermektedir.

Doğum sigortası bekleme süresi nedir?

Doğum sigortalarında uygulanan bekleme süresi, poliçe başlangıç tarihinden itibaren hamile kalmamanız gereken zamanı ifade eder. Doğum sigortası bekleme süresi tercih edeceğiniz sigorta şirketi ve tercih edeceğiniz sigorta ürününe göre değişiklik gösterir. Ancak hamileliğiniz başladıysa bekleme süresi uygulamayan ve hamile kadınları güvence altına alan 1 sigorta şirketi de vardır.

Doğum sigortası ne zaman yaptırılmalıdır?

Doğum sigortası yaptırmak için en doğru zaman, sigorta şirketlerinin uyguladığı bekleme süresine göre değişkenlik gösterir. Eğer doğum teminatlı özel sağlık sigortası yaptıracaksınız hamilelik başlamadan en az 5 ay önce, doğum teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıracaksınız hamilelik başlamadan en az 1 ay önce sigortanızı başlatmanız gerekir.

Hamileyken doğum sigortası alınır mı?

Evet alınır. Türkiye’de 2 sigorta şirketi hamile kadınlar için güvence oluşturmaktadır. Bekleme süresi olmadan doğum sigortanızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Gebelik rutin kontrolleri nedir?

Gebelik rutin kontrolleri; 9 ay boyunca ihtiyaç duyacağınız doktor muayenesi, laboratuvar ve görüntüleme işlemlerinin masraflarının karşılandığı teminattır. Özel sağlık sigortası veya tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında gebelik rutin kontrollerinin de yer almasını istiyorsanız, poliçenizde mutlaka ayakta tedavi teminatının bulunması gerekmektedir. Ayakta tedavi teminatı bulunmayan poliçeler de sadece doğum masrafları karşılanmaktadır.

Gebelik komplikasyonları teminatı nedir?

Gebeliğiniz boyunca veya doğum esnasında, gebeliğe bağlı olarak yaşayabileceğiniz sağlık problemleri için sigorta şirketlerinin oluşturduğu bir güvencedir.

Yeni doğan teminatı nedir?

Annenin doğum teminatı satın almış olması kaydı ile poliçesine yenidoğan teminatı eklenebilir. Yenidoğan teminatı sadece özel sağlık sigortası poliçelerine eklenebilen bir güvencedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında yenidoğan teminatı bulunmamaktadır.

Yenidoğan teminatının kapsamı ve limiti dahilinde bebeğin hastanede kaldığı süre boyunca aşağıdaki durumlar için güvence oluşturabilirsiniz:

 • Hemşire takibi
 • Doktor takibi
 • Aşı
 • Küvöz masrafları
 • Laboratuvar testleri

Doğum Sigortası Blog’dan Seçmeler

Doğum Sigortası Nedir?

Doğum Sigortası Nedir?

Hamilelik ve doğum masraflarınız için bir bütçe ayırdınız mı? Eğer cevabınız hayır ise doğum sigortasının sunduğu avantajlar hakkında bilgi sahibi olun, bütçenizi koruma altına alın!
Hamileyken Doğum Sigortası Alınır Mı?

Hamileyken Doğum Sigortası Alınır Mı?

Türkiye’de hamile kadınları güvence altına alan tek sigorta şirketinin sunduğu avantajları, teminat kapsamını ve sigortalılarına özel hediyeleri merak ediyorsanız yazımızı mutlaka okuyun!
Doğum Sigortası Bekleme Süreleri

Doğum Sigortası Bekleme Süreleri

Tüm sigorta şirketleri doğum sigortasının aktifleşmesi için bekleme süresi uygular. “Doğum sigortası, hamilelik başlamadan ne kadar zaman önce yapılmalı?” sorusunun cevabı burada!
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi

Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi sayesinde gebelik kontrollerinizi yaptırabilir, limitsiz doğum teminatından %100 yararlanabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın!
Sağlık sigortaları için size nasıl
yardımcı olabiliriz?