Facebook Pixel
Doğum sigortası teklifi alın

Doğum Sigortası
Tekliflerini Karşılaştır

Piyasadaki tüm tamamlayıcı sağlık sigortası doğum ve özel sağlık sigortası doğum tekliflerini gör, ihtiyacına en uygun olanı kolayca bul

Doğum sigortası teklifi alın

Çalıştığımız Sigorta Şirketleri

tamamlayicisaglik.com piyasadaki tüm sigorta şirketleriyle çalışır, ihtiyacınıza en uygun doğum sigortası teklifini bulabilmeniz için uzman danışman desteği sağlar.

Doğum Sigortası Nedir, Kimler Faydalanabilir?

Doğum sigortası aslında tamamlayıcı sağlık ya da özel sağlık sigortasına eklenen bir teminattır. Bu teminat gebelik süreci, doğum ve doğum sonrasında anne ve bebeğin tüm sağlık giderlerini karşılar.

Hamilelik Planlayanlar
Hamilelik planlayanlar için doğum sigortası teklifi
Hamile Olanlar
Hamile olanlar için doğum sigortası teklifi

Doğum Sigortasının Avantajları

Doğum Sigortasının Avantajları
Doğum Sigortasının Avantajları
Anlaşmalı sağlık kurumlarını listele

Anlaşmalı Sağlık Kurumlarını Keşfet

Türkiye`deki tüm doğum sigortası yapan sigorta şirketleri ile anlaşmalı sağlık kurumlarını kolayca listeleyebilir, size en yakın anlaşmalı sağlık kurumunu hızlıca keşfedebilirsiniz!
Hemen keşfet

Nasıl Çalışır

Doğum Sigortası Tekliflerini Karşılaştır

3 soruda teklifleri gör

Yaşını, hamilelik durumunu ve yaşadığın şehrin bilgilerini gir, teklifleri tüm kapsam detaylarıyla tek ekranda incele.
Doğum Sigortası Tekliflerini Karşılaştır

Hızlıca araştır, kolayca karşılaştır

Teklifleri karşılaştır, beğendiklerini profiline kaydet, ilgilendiklerini yakınlarınla paylaşıp fikirlerini al.
Doğum Sigortası Tekliflerini Karşılaştır

Uygun olanı seç, sana özel teklifin hazırlansın

İhtiyacını en iyi karşılayacak sigorta teklifine başvur, sigorta danışmanın sana özel teklif için çalışmaya başlasın.
Doğum Sigortası Tekliflerini Karşılaştır

Doğum sigortanı alırken aklında hiçbir soru kalmasın.

Teklif Detayları

Teklif sayfasında merak ettiğiniz tüm detayları inceleyebilir, en sağlıklı kararı kolayca verebilirsiniz.

Ortalama Fiyatlar

Teminatlar ve Limitleri

Anlaşmalı Hastaneler

Poliçe Şartları

Teminat Dışı Durumlar

Sağlık Sigortası Teklif Kapsamı

Sağlık sigortası uzmanı kimdir, size nasıl destek verir?

tss-icon

Sigortacılık alanında en az 5 yıl deneyimli ve iyi eğitimli sigortacılardır.

tss-icon

Size özel teklifleri sigorta şirketlerinden alır ve incelemeniz için sizinle paylaşır.

tss-icon

En memnun kalacağınız sağlık sigortasını aldığınızdan emin olmanızı sağlar.

tss-icon

Sigorta şirketlerini iyi tanır ve bilir. Sigorta şirketiniz ile iletişiminizi en iyi şekilde yöneterek haklarınızı en doğru biçimde korur.

tss-icon

Poliçenizi kullanırken oluşabilecek provizyon aksaklıklarında size destek olur.

tss-icon

Poliçe yenileme döneminizi takip eder, güncel teklifleri karşılaştırmanız için sizinle yeniden paylaşır.

Mutlu Müşteriler

Yasemin K.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili verdikleri bilgiler kesinlikle eksiksiz ve doğruydu. Özel hastanelerde tamamlayıcı sigortamı kullanırken müşteri temsilcimin desteğiyle hiç sıkıntı yaşamadım. 3 yıldır kasko ve tamamlayıcı sağlık sigortamın takibini yapan bu ekibe ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Onur G.

Sadece eşim için tamamlayıcı sigorta yaptırmayı düşünürken sigorta danışmanımın 3 kişilik ailem için sunduğu tamamlayıcı sağlık fiyatları beni çok memnun etti. Ailecek tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isteyenler bu başarılı ekibe kesinlikle güvenebilir. 

Kübra Ö.

Yakın bir zamanda yaşadığım acil bir rahatsızlıktan dolayı özel hastanede tedavi oldum. Özel hastaneye ödediğim astronomik ücret beni tamamlayıcı sigorta araştırmasına yöneltti. Tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajlarına beni inandıran tamamlayicisaglik.com ekibine teşekkür ediyorum. 

Volkan A.

Geçtiğimiz hafta sitenizden tamamlayıcı sağlık sigortaları hakkında incelemelerde bulundum. Ertesi gün sigorta danışmanım telefonla bana ulaştı. Danışmanım çok güzel bilgi paylaşımları yaptı. Sorduğum her soruyu sabırla ve ilgiyle yanıtlayarak şahsımı memnun etti. Sonuç olarakta hem kendime hem de 3 aylık bebeğime tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdım. Şirketinize ve danışmanıma şükranlarımı sunuyorum.

Saygılarımla..

Ceyran D.

7 yıldır Ankara'nın en güzel hastanelerinde hem bana hem çocuğuma tedavi olma imkanı sundukları ve her konuda destek oldukları için tamamlayicisaglik.com ekibine teşekkür ediyorum. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isteyenler, tamamlayicisaglik.com ile kesinlikle çalışmalı. Memnun kalacaklarından hiç şüphem yok. 

Cemal A.

Yakın çevreme gönül rahatlığıyla tavsiye ettiğim güvenilir bir kurum. 5 yıldır trafik, kasko ve tamamlayıcı sağlık sigortamın takibini yapan  ve her türlü problemim ile yakından ilgilenen tamamlayicisaglik.com ekibine teşekkür ediyorum. 

Samet Ü.

İnternet siteniz üzerinden aldığım  tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili geri dönüş sağlayan sigorta danışmanıma sigorta işlemlerinin yapılması, daha önceki sigortamızda bulunan haklarımızın transferi işlemlerine ilişkin ilgi ve alakası nedeniyle çok teşekkür ediyorum.

Zeki A.

Daha öncesinde birçok firmadan teklif almama hatta başka bir firma ile anlaşmama rağmen kararımdan dönerek beni bilgilendiren sigorta danışmanımın güvenilir ve doğru yönlendirmeleri sonucu bugün itibari ile firmamızdan tamamlayıcı aile sağlık sigortasını başlattım. 09 Kasım 2019 tarihinden bu zamana beni doğru ve dürüstlüğü ile yönlendiren sigorta danışmanıma sizin nezdinizde teşekkür eder, bir aylık süreçte hiçbir sorumu ve sorunumu karşılıksız bırakmadığı için kendisine çalışma hayatı boyunca başarılar diliyorum.

Gülay A.

Tanıştığımız günden itibaren sigorta danışmanımın ilgisi ve bilgilendirmesi için öncelikle çok teşekkür ederim. Annem ve babam için sigorta arayışı içerisindeydim, bize en faydalı sigortayı yaptınız ve gerçekten çok memnun kaldık. Bundan sonraki süreçte tüm sevdiklerimin sigorta ihtiyaçları için sizden ve şirketinizden yardım isteyeceğim. Çalışma hayatınızda başarılarınızın daim olmasını temenni ederim. Bir sigortacıdan daha fazlası olduğunuz için ayrıca teşekkürler. 

Gökçe Ş.

02.07.2020 tarihinde yaptırmış olduğum tamamlayıcı sağlık sigortası için sigorta danışmanıma sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Bebeğimle beraber poliçe yaptırmak istediğimi ve sigortalarla ilgili detaylı bilgim olmadığını görüştüğüm diğer sigorta şirketlerine bildirmiş olduğum halde sorduğum sorulara bile cevap alamazken; sigorta danışmanımın ilgisi, bilgisi ve vermiş olduğu güvenden dolayı memnuniyetimi sizlerle de paylaşmak istedim.

İyi çalışmalar

 

Mustafa B.

Daha önce sigorta danışmanım tarafından kendi adıma sağlık poliçesi yaptırmıştım ve benimle çok alakadar olmuştu. Kendisinin bu ilgi ve alakası karşısında memnun kaldım ve oğlumun sağlık poliçesi günü gelince kendisi ile görüşüp poliçeyi yenileyerek acenteliğinize taşıdık. Bu süreçte yine yardımları,ilgileri ve bilgisiyle bana destek olan sigorta danışmanıma huzurunuzda teşekkür eder, sizleri de böyle uzman ve işinde yetkin çalışanlara sahip olduğunuzdan dolayı tebrik ederim.

Saygılarımla
 

Yasemin İ.

Ben ve ailem için o kadar değerlisiniz ki.. Her aradığımda çözüm odaklı olmanız, sizi bağdaştırmayan konularda bile elinizden gelen her şeyi yapmanız, ben ve aileme önem verdiğinizi görmek bizleri çok mutlu ediyor. İyi ki yollarımız kesişmiş. Aileden biri oldunuz bizim için. Her şey için çok ama çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

Teşekkürler.

Fatih A.

Size çok teşekkür ederim, işlerimizi güler yüzlü bir şekilde eksiksiz yapıyorsunuz. Özel sağlık sigortamız, araçlarımızın kasko/trafik poliçeleri, bireysel emeklilik, iş yeri sigortamız.. Sizlerle çalışmaktan o kadar çok mutluyum ki sizinle inşallah seneler boyu çalışmak isterim. Çevremdeki herkese gönül rahatlığıyla sizi ve şirketinizi tavsiye edip elimden geldiğince yardımcı olmaktan gurur duyarım.
Herşey için tekrar çok teşekkür ederim.

Hakan B.

2019 yılında tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak için sizi aradığımda müşteri danışmanının enerjisi, özverisi, sabrı ile birlikte işi ticari olarak değil ilk önce müşterinin ihtiyaçlarını göz önüne alarak çözüm üretmesi ve her zaman ulaşılabilir olmaları bende bir güven oluşturdu. En ufak tereddüt bile duymadan tercih ettiğim bu başarılı ekibe teşekkür ederim.

Saadet K.

Sağlık sigortaları ile ilgili her detayı samimi ve anlaşılır bir şekilde anlattığınız için sizlere çok teşekkür ederim. Bundan sonraki tüm sigorta işlemlerimde hiç düşünmeden sizi arayacağımdan emin olabilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim.

Emre T.

Sigorta poliçelerimizin değerlendirilmesi ve yenilenmesi noktasında göstermiş olduğunuz nezaket, ilgi alaka, detaylı bilgilendirme için sigorta danışmanıma ve tüm Genç Sigorta Brokerliği'ne teşekkür ediyor başarılarınızın devamını diliyorum.

customer-comments-bg

Bilmeniz Gerekenler

Tüm detayları teklif sayfamızda karşılaştırabilir, aklınıza takılanları sigorta uzmanlarımızla konuşabilirsiniz

Doğum sigortası nedir?

Doğum sigortası; özel sağlık sigortası veya tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamına eklenen ücretli bir ek teminattır. Doğum teminatı kapsamında yer alan sağlık hizmetlerinden yararlanmak için poliçe başlangıç tarihinden itibaren hamile olmamanız gereken bekleme süreni doldurmanız gerekir. Sigorta şirketi tarafından belirlenen bekleme süresi dolduğunda hamileliğiniz başlayabilir ve doğum teminatının kapsamlı sağlık hizmetlerinden maddi destek almaya başlayabilirsiniz.

Doğum sigortası kapsamında aşağıdaki sağlık hizmetlerinin masrafları karşılanır:

 • Gebelik Rutin Kontrolleri
 • Gebelik Tahlilleri
 • Gebelik Tetkikleri
 • NST (Non Stres Test)
 • Gebelik Komplikasyonları
 • Epidural Normal Doğum
 • Sezaryen Doğum
 • Doğum Komplikasyonları
 • Yenidoğan Masrafları

Doğum sigortası seçerken göz önünde bulundurulması gerekenler nelerdir?

İhtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun doğum sigortasını seçmeniz gerekir. Aşağıdaki 5 maddeyi göz önünde bulundurarak size en uygun doğum sigortasını bulabilirsiniz:

 • Hamilelik durumunuz önemli bir kriterdir. Eğer hamileyseniz sigorta şirketi seçeneği azalır. Eğer hamilelik planlıyorsanız sigorta şirketleri arasında karşılaştırma yapma imkanınız olur.
 • Hamilelik planladığınız tarihe en yakın bekleme süresi uygulayan sigorta şirketini tercih etmelisiniz. Böylelikle hamilelik planladığınız tarihte poliçenizden faydalanabilirsiniz.
 • Hamilelik rutin kontrolleriniz ve doğumunuz için tercih ettiğiniz bir hastane varsa sigorta şirketlerinin anlaşmalı hastaneler listesini kontrol etmelisiniz.
 • Hamilelik ve doğum masraflarınız için ihtiyaçlarınızı karşılayacak teminat limitlerini sunan sigorta şirketini seçerek maddi kaygılardan uzak bir gebelik dönemi geçirebilirsiniz.
 • Her sigorta şirketinin doğum teminatı için belirlediği prosedür farklıdır. Doğum sigortası satın almadan önce özel şartları incelemeyi unutmayın!

“Tüm bunları tek başıma nasıl yapabilirim?” diyorsanız sigorta danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz!

Doğum sigortası fiyatları nasıl hesaplanır?

Doğum sigortası fiyatları; yaşınıza, yaşadığınız şehre, hamilelik durumunuza ve tercih edeceğiniz anlaşmalı hastane ağına göre hesaplanır. Nihai primler için TC kimlik numaranız ile teklif çalışılması gerekmektedir. tamamlayicisaglik.com'da karşılaştığınız doğum sigortası fiyatları ortalama primler olup (+)(-) 15% değişim göstermektedir.

Doğum sigortası bekleme süresi nedir?

Doğum sigortalarında uygulanan bekleme süresi, poliçe başlangıç tarihinden itibaren hamile kalmamanız gereken zamanı ifade eder. Doğum sigortası bekleme süresi tercih edeceğiniz sigorta şirketi ve tercih edeceğiniz sigorta ürününe göre değişiklik gösterir. Ancak hamileliğiniz başladıysa bekleme süresi uygulamayan ve hamile kadınları güvence altına alan 1 sigorta şirketi de vardır.

Doğum sigortası ne zaman yaptırılmalıdır?

Doğum sigortası yaptırmak için en doğru zaman, sigorta şirketlerinin uyguladığı bekleme süresine göre değişkenlik gösterir. Eğer doğum teminatlı özel sağlık sigortası yaptıracaksınız hamilelik başlamadan en az 5 ay önce, doğum teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıracaksınız hamilelik başlamadan en az 1 ay önce sigortanızı başlatmanız gerekir.

Hamileyken doğum sigortası alınır mı?

Evet alınır. Türkiye’de 2 sigorta şirketi hamile kadınlar için güvence oluşturmaktadır. Bekleme süresi olmadan doğum sigortanızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Gebelik rutin kontrolleri nedir?

Gebelik rutin kontrolleri; 9 ay boyunca ihtiyaç duyacağınız doktor muayenesi, laboratuvar ve görüntüleme işlemlerinin masraflarının karşılandığı teminattır. Özel sağlık sigortası veya tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında gebelik rutin kontrollerinin de yer almasını istiyorsanız, poliçenizde mutlaka ayakta tedavi teminatının bulunması gerekmektedir. Ayakta tedavi teminatı bulunmayan poliçeler de sadece doğum masrafları karşılanmaktadır.

Gebelik komplikasyonları teminatı nedir?

Gebeliğiniz boyunca veya doğum esnasında, gebeliğe bağlı olarak yaşayabileceğiniz sağlık problemleri için sigorta şirketlerinin oluşturduğu bir güvencedir.

Yeni doğan teminatı nedir?

Annenin doğum teminatı satın almış olması kaydı ile poliçesine yenidoğan teminatı eklenebilir. Yenidoğan teminatı sadece özel sağlık sigortası poliçelerine eklenebilen bir güvencedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında yenidoğan teminatı bulunmamaktadır.

Yenidoğan teminatının kapsamı ve limiti dahilinde bebeğin hastanede kaldığı süre boyunca aşağıdaki durumlar için güvence oluşturabilirsiniz:

 • Hemşire takibi
 • Doktor takibi
 • Aşı
 • Küvöz masrafları
 • Laboratuvar testleri

Doğum Sigortası Blog’dan Seçmeler

Doğum Sigortası Nedir?

Doğum Sigortası Nedir?

Doğum Sigortası hakkında merak ettiklerinize cevap bularak, bilgi sahibi olun.
Hamilelikte Karın Ağrısı: Nedenleri ve Tedavisi

Hamilelikte Karın Ağrısı: Nedenleri ve Tedavisi

Hamilelikte karın ağrısı hangi durumlarda önemsenmelidir?
Hamilelikte Baş Dönmesi: Nedenleri ve Tedavisi

Hamilelikte Baş Dönmesi: Nedenleri ve Tedavisi

Hamilelikte baş dönmesi durumunda neler yapılmalı? Hemen yazımızdan öğrenin.
Hamileyken Doğum Sigortası Alınır Mı?

Hamileyken Doğum Sigortası Alınır Mı?

Doğum Sigortası poliçesi ne zaman başlatılmalı? Doğum Sigortası hakkında detaylı bilgi edinin.
Sağlık sigortaları için size nasıl
yardımcı olabiliriz?