Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

64 yaşından küçük SGK’sı aktif olan tüm Türk vatandaşları ve genel sağlık sigortası primlerini eksiksiz ödeyen yabancı uyruklu kişiler, Anadolu tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olabilir.

user-avatar

Anadolu Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası, poliçeye ilk başladığınız tarihten itibaren ortaya çıkan sağlık problemlerinizin tüm tıbbi masraflarını kapsam ve limitler dahilinde karşılayacaktır.

64 yaşından küçük SGK'sı aktif olan tüm Türk vatandaşları ve genel sağlık sigortası primlerini eksiksiz ödeyen yabancı uyruklu kişiler, Anadolu tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olabilir. Ancak 18 yaşından küçük çocuklar poliçeden yararlanmak için anne veya babası ile birlikte sigortalanmak zorundadır.

Anadolu Sigorta Özel Sağlık Sigortası sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları

Yatarak Tedavi Teminatı: Doktorunuzun tedaviniz için hastanede 1 günden fazla yatmanızı gerekli gördüğü durumlarda kullanılan teminattır. Yatarak tedavi kapsamında ameliyat, küçük müdahale, koroner anjiyografi gibi işlemlerin masrafları %100 ve limitsiz karşılanır.

Yatarak tedavi teminatının kapsamını ve limitlerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. 

Yatarak Tedavi Teminatları Teminat Limitleri
Ameliyat Masrafları Limitsiz
Tıbbi Tedavi için Yatış Limitsiz
Küçük Müdahale Limitsiz
Ameliyat Malzeme 1.500 TL
Yoğun Bakım Limitsiz
Kroner Anjiografi Limitsiz
Kemoterapi Limitsiz
Radyoterapi Limitsiz
Diyaliz Limitsiz
Tek Kişilik Oda ve Yemek Limitsiz
Refakatçi Limitsiz
Yapay Uzuv 30.000 TL
Yatış Sonrası Fizik Tedavi 30 seans
Tablo Tarih: 03.04.2024- Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yatarak tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin. Canlı destekten bize yazabilirsiniz.

Not: Sadece yatarak tedavi teminatlı bir poliçe aldığınızda "Yatış Sonrası Fizik Tedavi" teminatından faydalanamazsınız. Çünkü fizik tedavi teminatı ayakta tedavi teminatı kapsamında yer alır. Fizik tedavinin yatarak veya ayakta gerçekleşmesine bakılmaksızın, ayakta tedavi teminat tablosu içinde yer alan "Fizik Tedavi" teminatının limiti ve ödeme yüzdesi doğrultusunda masraflar karşılanır.

Ayakta Tedavi Teminatı: Kontrol amaçlı veya bir hastalık durumunda ihtiyaç duyacağınız doktor muayenesinin ve tetkiklerinin masrafları ayakta tedavi teminatından karşılanır. Hastanenin ve doktorun SGK ile anlaşmalı olması durumunda masraflarınız sigorta şirketi tarafından %100 karşılanır.

Ayakta tedavi teminatının kapsamını ve limitlerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. 

Ayakta Tedavi Teminatları Teminat Limitleri
Doktor Muayene Adeti 10 adet
Röntgen Limitsiz
Tahlil Limitsiz
İleri Tanı Yöntemleri Limitsiz
Fizik Tedavi 30 seans
Tablo Tarih: 03.04.2024- Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ayakta tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin. Canlı destekten bize yazabilirsiniz.

Doğum Teminatı: Anadolu Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası limitsiz doğum teminatı ile 18-50 yaş arasındaki kadınları güvence altına almaktadır. Gebelik rutin kontrolleri, gebelik komplikasyonları ve doğum teminatını kullanmak için poliçe başlangıç tarihinden 1 ay sonra hamilelik başlamalıdır. Anadolu Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatı fiyatlarını görüntülemek için teklif alabilirsiniz.

Ek Teminatlar: Anadolu tamamlayıcı sağlık poliçesi kapsamına ilave olarak, ek prim ödemeden sahip olabileceğiniz katma değerli sağlık hizmetleridir. Sigorta şirketi ek teminatları sigortalılarının ihtiyacı doğrultusunda şekillendirir ve yaşam kalitenizi yükseltmeniz için destek olur.

Ambulans

Suda boğulma, trafik kazası, yüksekten düşme veya uzuv kopması gibi acil vaka kapsamına giren durumlarda, 7 gün 24 saat ücretsiz olarak sigortalılar kara ambulansı hizmetinden yararlanabilirler. Sigortalılar, Anadolu Sigorta'nın tamamlayıcı sağlık ile sözleşmeli sağlık kurumlarına kara ambulansı ile ücretsiz taşınacaktır. Sigortalının taşındığı sağlık kurumundan bir başka sağlık kurumuna götürülmesi gerektiğinde Anadolu Sigorta taşıma masraflarını karşılamayacaktır.

Hediye Diş Bakım Paketi

Bu paket acil diş teminatı ve diş ile ilgili bakım işlemlerinin masraflarını güvence altına alır. Diş ile ilgili hizmet sunan bu paket Anadolu Sigorta'nın tamamlayıcı sağlık ürününü satın alan sigortalılarına hediyesidir ve anlaşmalı diş hekimlerinde geçerlidir. 0850 744 0 347 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

7/24 Canlı ve Görüntülü Sağlık Danışmanlığı

Uzman doktorlarla 7/24 canlı ve görüntülü görüşebilirsiniz. Hastaneye gitmeden, sağlık sorununuzla ilgili uzman doktorlarla görüşerek bilgi alarak, rahatsızlığınızla ilgili başvurmanız gereken doğru branşa yönlendirilirsiniz.

Check-up Teminatı

Yatarak tedavi ve ayakta tedavi limitlerinden bağımsız olarak; her yıl sağlık kontrolü için yapılması gereken birtakım tahlil ve tetkikleri anlaşmalı kurumlarda ücretsiz yaptırabilirsiniz.

Tüp Bebek Teminatı

Tüp bebek teminatı, sigortalının ekstra prim ödemesi koşulu ile poliçeye eklenir. Anadolu Sigorta SGK'nın tüp bebek masrafları için belirlediği kuralları esas alarak sigortalıya destek olur. Bu teminat sadece tüp bebek tedavisi için özel olarak anlaşma yapılmış kurumlarda kullanılabilir.

Anadolu Sigorta'nın ücretsiz ek teminatları hakkında detaylı bilgiye "Ek Faydalar" sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 

Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajları Nedir?

Anadolu tamamlayıcı sağlık sigortası avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Limitsiz yatarak tedavi teminatı ile hastanede yatış gerektiren durumlarda sigorta şirketinizden %100 destek alabilirsiniz.
  • Yılda 10 defa doktor muayenesi olabilir, muayeneye bağlı bir şekilde görüntüleme ve laboratuvar hizmetlerinden TL bazında bir limit olmadan yararlanabilirsiniz.
  • Yakın zamanda planlanan bir gebelik varsa; poliçe kapsamına doğum teminatı ekleyebilir, limitsiz doğum teminatı ile masrafları güvence altına alabilirsiniz.
  • Check-up, diş bakım paketi ve daha birçok ücretsiz ek teminattan yararlanabilir, poliçenizden standartı yüksek hizmet alabilirsiniz.
  • Tüm Türkiye'de geçerli seçkin birçok özel hastaneden sağlık hizmeti alabilirsiniz.
  • Ailecek Anadolu Sigorta'dan tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmanız durumunda %5 aile indirimi alabilirsiniz.

Anadolu tamamlayıcı sağlık sigortası yaş sınırı dahilinde fiyatları görmek için hemen teklif alabilirsiniz.

"Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?" başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler

Anadolu Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı hastanelerini hemen listele!

Anadolu Sigorta'nın oluşacak sağlık masrafları ile ilgili doğrudan ödeme yapacağına dair anlaşma yaptığı sağlık kuruluşlarının yer aldığı listeye anlaşmalı hastane ağı denir. SGK'nın ve sigorta şirketinin hastane ile anlaşması yoksa tamamlayıcı sağlık sigortanızı kullanamazsınız.

Anadolu Sigorta'nın tamamlayıcı network ve tamamlayıcı eko olmak üzere 2 çeşit anlaşmalı sağlık kurumu ağı bulunmaktadır. Tamamlayıcı network; Anadolu Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortasının geçerli olduğu en geniş kurum listesidir. Tamamlayıcı eko networkde ise kurum sayısı daha azdr.

Anadolu Sigorta'nın ilan edilen anlaşmalı sağlık kuruluşlarını değiştirme / iptal etme hakkı saklıdır. Anadolu Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı hastaneler listesinin en güncel halini inceleyebilirsiniz.

Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

Anadolu tamamlayıcı sağlık sigortasının fiyatı; doğum tarihi, ikametin bulunduğu şehir, ürün tercihi, var olan sağlık problemleri ve hastanelerdeki tedavi ücretlerinin artışı fiyatın belirleyici kriterdir.  Peşin veya 9 taksit ile ödeme seçenekleri bulunmaktadır.

Aşağıdaki tablodan ortalama alınarak hesaplanmış fiyatları görebilir, fikir sahibi olabilirsiniz.

Örnek Yaş Sadece Yatarak Tedavi Yatarak Tedavi + Ayakta Tedavi
25 5.031 TL 14.430 TL
35 6.024 TL 17.357 TL
45 6.775 TL 19.573 TL
Tablo Tarih: 15.01.2024- Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyatlarını gösteren örnek tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin. Canlı destekten bize yazabilirsiniz.
  • Ankara'da yaşayan bir kişi için oluşturulmuş örnek prim tablosu; bilgilendirme amaçlıdır ve ortalama fiyatı göstermektedir.
  • Sigorta danışmanlarımız ile TC Kimlik numaranızı paylaşarak gerçek fiyatları öğrenebilirsiniz. Sigorta şirketinin teklif ekranına TC Kimlik numarası girilmeden gerçek fiyata ulaşabilmeniz mümkün değildir.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası tekliflerine hemen ulaşın!

Türkiye'nin en iyi sigorta şirketlerinin fiyatlarını tek bir ekranda karşılaştırın!

Anadolu tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları için teklif almayı unutmayın! Anadolu Sigortanın fiyatlarını diğer sigorta şirketleri ile karşılaştırabilirsiniz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası şirketleri için tıklayınız.

Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Özel Şartları Nedir?

Her sigorta şirketinin tamamlayıcı sağlık sigortası ürünü için oluşturduğu özel şartları mevcuttur. Özel şartlar; teminat kapsamı, teminat dışı durumlar, bekleme süresi, ömür boyu yenileme garantisi, hasarsızlık indirimi ve ilgili konu başlıklarını kapsayan önemli bir dokümandır. Tamamlayıcı sağlık sigortası almadan önce özel şartlar detaylıca incelenmelidir. Anadolu tamamlayıcı sağlık özel şartları ve Anadolu Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası formu için "Dokümanlar" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Bekleme Süresi Nedir?

Anadolu Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası bekleme süresi yatarak tedavi teminatı için 3 aydır. Poliçe başlangıç tarihinden itibaren 3 ay boyunca yatarak tedavi teminatı hayati durumlar hariç olmaz üzere kullanılamaz. Bekleme süresi hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ömür Boyu Yenileme Garantisi Var mı?

Anadolu Sigorta'nın tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesinde ömür boyu yenileme garantisi mevcuttur. Aralıksız 4 yıl boyunca Anadolu Sigorta'dan tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırıldığında, sigorta şirketinin belirlediği kriterler ve risk değerlendirmesi sonucu bu hak sigortalıya verilmektedir. Anadolu Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası özel şartlarından detayları inceleyebilirsiniz.

Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında Olmayan Hastalıklar Nelerdir?

Anadolu Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası alerji testi, göz çizdirme, sünnet, psikiyatri ve psikolog masraflarını karşılanmamaktadır. Teminat kapsamında olmayan diğer hastalık ve durumları incelemek için özel şartlara bakabilirsiniz.

Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

Anadolu Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası poliçe sorgulaması iki farklı şekilde yapılabilir. Eğer poliçenizi tamamlayicisaglik.com 'dan yaptırdıysanız "Giriş Yap" diyerek poliçenize ve diğer ilgili dokümanlara ulaşabilirsiniz. Eğer başka bir aracı kurumdan poliçenizi yaptırdıysanız ve "Anadolu tamamlayıcı sağlık sigortası kaç hakkım kaldı?" sorusuna cevap arıyorsanız,  Anadolu Sigorta'nın "Sağlığım Cepte" uygulamasını mobil cihazınıza indirerek sorgulama yapabilirsiniz.

Yayımlanma Tarihi: 27 Haziran 2019 Perşembe

Güncellenme Tarihi: 3 Nisan 2024 Çarşamba

Aşkın Yalçın

Sağlık Sigorta Uzmanı

Eğitim: Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret, İstanbul Aydın Üniversitesi Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı

 

Platformumuzun güçlü kalemlerinden biri olan Aşkın Yalçın, Sağlık Sigorta Uzmanı olarak bize destek vermektedir. Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü'nün yanı sıra İstanbul Aydın Üniversitesi Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü başarıyla tamamladıktan sonra sektöre giriş yapmıştır.

 

Yalçın'ın kaleminden çıkan içerikler, sağlık sigortası sektörünün dinamiklerini anlamak ve en doğru kararı almak isteyenler için etkili bir kaynaktır. Kullanıcıya verdiği bilgiler yalnızca sigorta ve finansal destekle sınırlı değil aynı zamanda sağlık bakımından da altın öneriler barındırmaktadır. Yıllara dayanan iş birlikteliğimiz ile Yalçın, platformumuzun güçlü, etkili ve tecrübeli kalemlerindendir.
 

Yazarın tüm yazılarını gör

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Geri bildiriminiz bizim için önemli. Size daha iyi bir deneyim sunmamız için lütfen görüşlerinizi yazınız.

Bu sigorta şirketleri de ilgilinizi çekebilir

company-logo

Ana Sigorta

Ana Sigorta'nın tamamlayıcı sağlık sigortası ile SGK anlaşmalı sağlık kurumlarında göreceğiniz tedavilerden oluşan fark ücreti, poliçe özel şartları kapsamında hiçbir harcama yapmadan karşılanır.

Yazının tamamını oku
company-logo

Hepiyi Sigorta

Hepiyi tamamlayıcı sağlık sigortasına uygun primler ödeyerek sahip olabilir, anlaşmalı sağlık kurumlarında poliçenizi kullanarak %100 destek alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Aveon Sigorta

Aveon Global Sigorta Tam- On tamamlayıcı sağlık sigortası, 15 günlük bebekler ila 65 yaşından küçük kişileri sigorta teminatı altına alan geniş kapsamlı bir sağlık güvencesidir.

Yazının tamamını oku
company-logo

HDI Sigorta

SGK’lı olan ve 55 yaşından küçük herkes, HDI tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olarak anlaşmalı geniş özel hastane ağı içerisinden, ekstra ücret ödemeden hizmet alabilir.

Yazının tamamını oku
company-logo

Katılım Sağlık Sigorta

Katılım Sağlık tamamlayıcı sağlık sigortasından, 69 yaşından küçük bireyler SGK’lı olmaları şartı ile anlaşmalı özel hastane ağından SGK farkı ödemeden faydalanabilirler.

Yazının tamamını oku
company-logo

Magdeburger Sigorta

0-64 yaş arası SGK’lı olan herkes Magdeburger Sigorta’dan tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Magdeburger Sigorta ile anlaşmalı özel hastanelerde, tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Quick Sigorta

0-59 yaş arası SGK’lı olan herkes Quick Sigorta’dan tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Quick Sigorta ile anlaşmalı özel hastanelerde, tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

AK Sigorta

0-65 yaş arası SGK’lı olan herkes Aksigorta’dan tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Aksigorta ile anlaşmalı özel hastanelerdeki tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Allianz Sigorta

0-64 yaş arası SGK’lı olan herkes Allianz’dan tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Allianz ile anlaşmalı özel hastanelerdeki tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

AXA Sigorta

Axa Sigorta Sağlığım Tamam sigortasından 0-64 yaş arası SGK’sı aktif olan herkes, anlaşmalı olan tüm sağlık kuruluşlarında, SGK ilave ücretini ödemeden gönül rahatlığıyla tedavinizi olabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

BupaAcıbadem Sigorta

0-55 yaş arası SGK’lı olan herkes Acıbadem’den tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Acıbadem ile anlaşmalı özel hastanelerdeki tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Demir Sağlık Sigorta

0-60 yaş arası SGK’sı aktif olan bireyler, Demir Hayat Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde özel hastanelerdeki masraflarında hiçbir ilave ücret ödemeden tedavi olabilmektedir.

Yazının tamamını oku
company-logo

Doğa Sigorta

0-60 yaş arası SGK’lı her birey uygun primlerle Doğa Sigorta’nın Doğru Adım Sağlık Sigortasını satın alarak anlaşmalı özel hastanelerde SGK fark ücreti ödemeden tedavi olabilirler.

Yazının tamamını oku
company-logo

Eureko Sigorta

Eureko Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası, 0-59 yaş aralığında olan ve SGK güvencesi olan herkesin satın alabileceği ve anlaşmalı olan sağlık kuruluşlarında hemen kullanmaya başlayabileceği bir üründür.

Yazının tamamını oku
company-logo

Mapfre Sigorta

60 yaşa kadar SGK’lı olan her birey uygun fiyatlar ve geniş hastane ağından Mapfre Sigorta Fark Yok tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde SGK fark ücreti ödemeden tedavi olabilirler.

Yazının tamamını oku
company-logo

Türk Nippon Sigorta

Türk Nippon Sağlığınız Bizde sigortasından 0-80 yaş aralığında olan SGK'lı kişiler faydalanabilir. Türkiye'de geçmiş hastalıkları da kapsayan tek tamamlayıcı sağlık sigortası ürünüdür.

Yazının tamamını oku
company-logo

NN Sigorta

0-59 yaş aralığında SGK’sı aktif olan herkes NN Desteğin Bizden sağlık sigortası sahibi olarak anlaşmalı özel hastanelerdeki masraflarınız için fark ücreti ödemeden tedavi olabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

RAY Sigorta

Ray Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK’lı ve 64 yaşını aşmamış tüm bireylerin, anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarındaki tedavi masraflarınızda, SGK ilave ücreti ödememenizi sağlar.

Yazının tamamını oku
company-logo

Sompo Sigorta

Sompo Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortasından 0-67 yaş aralığındaki kişiler, SGK'lı olmaları şartı ile faydalanabilirler.

Yazının tamamını oku
company-logo

Türk Nippon Sigorta

Türk Nippon tamamlayıcı sağlık sigortasından 0-70 yaş aralığında olan SGK’lı kişiler faydalanabilir. Ayrıca 0-18 yaş aralığındaki çocuklar ebeveynleri olmadan sigortalı olamazlar.

Yazının tamamını oku
company-logo

Türkiye Sigorta

0-60 yaş arası SGK’lı her birey uygun primlerle Türkiye Sigorta’nın tamamlayıcı sağlık sigortasını satın alarak anlaşmalı özel hastanelerde SGK fark ücreti ödemeden tedavi olabilirler.

Yazının tamamını oku

Tüm sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırın

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun sağlık sigortasını kolayca bulun.

Listele
write-us-icon

Bize yazın

Danışmanlarımızla yazışın, uzman desteğimizden yararlanın.

tamamlayicisaglik@gencsigorta.com
urgent-icon

Acil mi? Bizi arayın

Çalışma saatlerimiz hafta içi 09:00 - 18:00

(0216) 368 45 45
call-icon

Sizi arayalım

Numaranızı bırakın uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizi arasın.

Numaranızı bırakın