Facebook Pixel
Tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alın

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tekliflerini Karşılaştır

Piyasadaki tüm teklifleri tek ekranda gör, ihtiyacına ve bütçene uygun sigortayı kolayca bul

Tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alın

Çalıştığımız Sigorta Şirketleri

tamamlayicisaglik.com piyasadaki tüm sigorta şirketleriyle çalışır, ihtiyacınıza en uygun tamamlayıcı sağlık sigortası teklifini bulabilmeniz için uzman danışman desteği sağlar.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası (TSS), bireylerin düşük primlerle sağlık sigortası sahibi olmasını ve bu sigorta ile SGK anlaşmalı özel hastanelerde neredeyse hiçbir fark ücreti ödemeden tedavi olabilmesini sağlar. Nasıl mı?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tekliflerini Karşılaştır
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tekliflerini Karşılaştır
SGK’nız varsa, SGK ile anlaşmalı özel bir hastanede tedavi olduğunuzda, tedavi masrafınızın bir kısmı zaten SGK tarafından ödenmektedir.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tekliflerini Karşılaştır
Eğer Tamamlayıcı sağlık sigortanız varsa, SGK’nın karşıladığı bu tedavi masraflarının dışında kalan özel hastane masraflarını da sigorta şirketiniz öder.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tekliflerini Karşılaştır
Böylece, SGK’nın ödediği tutarın üzerindeki özel hastane fark ücretini kendi cebinizden ödemek zorunda kalmazsınız.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

0'dan 80 yaşa kadar SGK'sı aktif olan herkes tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olabilir. Yaşınıza ve ihtiyacınıza uygun tamamlayıcı sağlık sigortalarını görmek için teklif alabilirsiniz.

Aileler
Aileler için tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi
Bireyler
Bireyler için tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi
Doğum
Doğum için tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi
İleri Yaş
60 yaş üstü için tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları
Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları

Nasıl Çalışır

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tekliflerini Karşılaştır

3 soruda teklifleri gör

Yaşını, cinsiyetini ve yaşadığın şehrin bilgilerini gir, teklifleri tüm kapsam detaylarıyla tek ekranda incele.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tekliflerini Karşılaştır

Hızlıca araştır, kolayca karşılaştır

Teklifleri karşılaştır, beğendiklerini profiline kaydet, ilgilendiklerini yakınlarınla paylaşıp fikirlerini al.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tekliflerini Karşılaştır

Uygun olanı seç, sana özel teklifin hazırlansın

İhtiyacını en iyi karşılayacak sigorta teklifine başvur, sigorta danışmanın sana özel teklif için çalışmaya başlasın.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tekliflerini Karşılaştır

Tamamlayıcı sağlık sigortanı alırken aklında hiçbir soru kalmasın.

Teklif Detayları

Teklif sayfasında merak ettiğiniz tüm detayları inceleyebilir, en sağlıklı kararı kolayca verebilirsiniz.

Ortalama Fiyatlar

Teminatlar ve Limitleri

Anlaşmalı Hastaneler

Poliçe Şartları

Teminat Dışı Durumlar

Sağlık Sigortası Teklif Kapsamı

Sağlık sigortası uzmanı kimdir, size nasıl destek verir?

tss-icon

Sigortacılık alanında en az 5 yıl deneyimli ve iyi eğitimli sigortacılardır.

tss-icon

Size özel teklifleri sigorta şirketlerinden alır ve incelemeniz için sizinle paylaşır.

tss-icon

En memnun kalacağınız sağlık sigortasını aldığınızdan emin olmanızı sağlar.

tss-icon

Sigorta şirketlerini iyi tanır ve bilir. Sigorta şirketiniz ile iletişiminizi en iyi şekilde yöneterek haklarınızı en doğru biçimde korur.

tss-icon

Poliçenizi kullanırken oluşabilecek provizyon aksaklıklarında size destek olur.

tss-icon

Poliçe yenileme döneminizi takip eder, güncel teklifleri karşılaştırmanız için sizinle yeniden paylaşır.

Mutlu Müşteriler

Yasemin K.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili verdikleri bilgiler kesinlikle eksiksiz ve doğruydu. Özel hastanelerde tamamlayıcı sigortamı kullanırken müşteri temsilcimin desteğiyle hiç sıkıntı yaşamadım. 3 yıldır kasko ve tamamlayıcı sağlık sigortamın takibini yapan bu ekibe ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Onur G.

Sadece eşim için tamamlayıcı sigorta yaptırmayı düşünürken sigorta danışmanımın 3 kişilik ailem için sunduğu tamamlayıcı sağlık fiyatları beni çok memnun etti. Ailecek tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isteyenler bu başarılı ekibe kesinlikle güvenebilir. 

Kübra Ö.

Yakın bir zamanda yaşadığım acil bir rahatsızlıktan dolayı özel hastanede tedavi oldum. Özel hastaneye ödediğim astronomik ücret beni tamamlayıcı sigorta araştırmasına yöneltti. Tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajlarına beni inandıran tamamlayicisaglik.com ekibine teşekkür ediyorum. 

Volkan A.

Geçtiğimiz hafta sitenizden tamamlayıcı sağlık sigortaları hakkında incelemelerde bulundum. Ertesi gün sigorta danışmanım telefonla bana ulaştı. Danışmanım çok güzel bilgi paylaşımları yaptı. Sorduğum her soruyu sabırla ve ilgiyle yanıtlayarak şahsımı memnun etti. Sonuç olarakta hem kendime hem de 3 aylık bebeğime tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdım. Şirketinize ve danışmanıma şükranlarımı sunuyorum.

Saygılarımla..

Ceyran D.

7 yıldır Ankara’nın en güzel hastanelerinde hem bana hem çocuğuma tedavi olma imkanı sundukları ve her konuda destek oldukları için tamamlayicisaglik.com ekibine teşekkür ediyorum. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isteyenler, tamamlayicisaglik.com ile kesinlikle çalışmalı. Memnun kalacaklarından hiç şüphem yok. 

Cemal A.

Yakın çevreme gönül rahatlığıyla tavsiye ettiğim güvenilir bir kurum. 5 yıldır trafik, kasko ve tamamlayıcı sağlık sigortamın takibini yapan  ve her türlü problemim ile yakından ilgilenen tamamlayicisaglik.com ekibine teşekkür ediyorum. 

Samet Ü.

İnternet siteniz üzerinden aldığım  tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili geri dönüş sağlayan sigorta danışmanıma sigorta işlemlerinin yapılması, daha önceki sigortamızda bulunan haklarımızın transferi işlemlerine ilişkin ilgi ve alakası nedeniyle çok teşekkür ediyorum.

Zeki A.

Daha öncesinde birçok firmadan teklif almama hatta başka bir firma ile anlaşmama rağmen kararımdan dönerek beni bilgilendiren sigorta danışmanımın güvenilir ve doğru yönlendirmeleri sonucu bugün itibari ile firmamızdan tamamlayıcı aile sağlık sigortasını başlattım. 09 Kasım 2019 tarihinden bu zamana beni doğru ve dürüstlüğü ile yönlendiren sigorta danışmanıma sizin nezdinizde teşekkür eder, bir aylık süreçte hiçbir sorumu ve sorunumu karşılıksız bırakmadığı için kendisine çalışma hayatı boyunca başarılar diliyorum.

Gülay A.

Tanıştığımız günden itibaren sigorta danışmanımın ilgisi ve bilgilendirmesi için öncelikle çok teşekkür ederim. Annem ve babam için sigorta arayışı içerisindeydim, bize en faydalı sigortayı yaptınız ve gerçekten çok memnun kaldık. Bundan sonraki süreçte tüm sevdiklerimin sigorta ihtiyaçları için sizden ve şirketinizden yardım isteyeceğim. Çalışma hayatınızda başarılarınızın daim olmasını temenni ederim. Bir sigortacıdan daha fazlası olduğunuz için ayrıca teşekkürler. 

Gökçe Ş.

02.07.2020 tarihinde yaptırmış olduğum tamamlayıcı sağlık sigortası için sigorta danışmanıma sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Bebeğimle beraber poliçe yaptırmak istediğimi ve sigortalarla ilgili detaylı bilgim olmadığını görüştüğüm diğer sigorta şirketlerine bildirmiş olduğum halde sorduğum sorulara bile cevap alamazken; sigorta danışmanımın ilgisi, bilgisi ve vermiş olduğu güvenden dolayı memnuniyetimi sizlerle de paylaşmak istedim.

İyi çalışmalar

 

Mustafa B.

Daha önce sigorta danışmanım tarafından kendi adıma sağlık poliçesi yaptırmıştım ve benimle çok alakadar olmuştu. Kendisinin bu ilgi ve alakası karşısında memnun kaldım ve oğlumun sağlık poliçesi günü gelince kendisi ile görüşüp poliçeyi yenileyerek acenteliğinize taşıdık. Bu süreçte yine yardımları,ilgileri ve bilgisiyle bana destek olan sigorta danışmanıma huzurunuzda teşekkür eder, sizleri de böyle uzman ve işinde yetkin çalışanlara sahip olduğunuzdan dolayı tebrik ederim.

Saygılarımla
 

customer-comments-bg
Kampanyalar & İndirimler

Bilmeniz Gerekenler

Tüm detayları teklif sayfamızda karşılaştırabilir, aklınıza takılanları sigorta uzmanlarımızla konuşabilirsiniz

Tamamlayıcı sağlık sigortası seçerken göz önünde bulundurulması gerekenler nelerdir?

Düzenli olarak gittiğiniz veya tedavi olmak için tercih edeceğiniz özel hastanenin mutlaka sigorta şirketiniz ve SGK ile anlaşması olması gerekmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası geçen hastaneleri güncel olarak, sigorta şirketlerinin internet sitesindeki anlaşmalı sağlık kurumları kısmından inceleyebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası hastaneleri arasında en bilinenler; Medical Park Hastaneler Grubu, Medicana Hastanesi, Liv Hospital, Medipol Hastanesi, Koru Hastanesi, Güven Hastanesi, Eryaman Hastanesi, Bayındır Hastanesi, Başkent Hastanesi, Florence Nightingale Hastanesidir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası araştırırken diğer dikkat etmeniz gereken konular:

 • Ailenizde kimlerin sigortalanacağı ve kişi sayısı
 • Sağlık planı tipi – Sadece yatarak veya “ayakta + yatarak” planlar
 • Teminatların limiti
 • Muafiyet ve bekleme süreleri
 • Hastane ağı
 • Tamamlayıcı sigorta fiyatları
 • Tamamlayıcı sağlık sigortası şartları – satın almadan önce poliçe özel şartlarına göz atarak aklınıza takılan kısmı kesinlikle sigortacınıza sorun.

Yukarıda sıraladığımız maddeleri göz önünde bulundurarak, sizin için en uygun tamamlayıcı sağlık sigortası seçimini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK’lılar için aynı kalitedeki sağlık hizmetinden Özel Sağlık Sigortası primlerine kıyasla çok daha düşük primlerle yararlanma fırsatı sunar. TSS sahibi olmak için SGK’lı olmak bir ön koşuldur. SGK’lı olmayan kişiler Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sahibi olamazlar.

Özel Sağlık Sigortasına ise 0-60 yaş arasındaki herkes SGK’lı olup olmamasına bakılmaksızın sahip olabilir. Her iki ürün de tercih edilen poliçede belirtildiği şekilde yatarak ve ayakta tedavi teminatları sunmaktadır.

Yatarak tedavi teminatı nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yatarak tedavi teminatı, 24 saati aşan ve hastanede yatış gerektiren tedavilerin masraflarını %100 ve limitsiz karşılayan teminattır.

Yatarak tedavi teminatı kapsamında aşağıdaki sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz:

 • Ameliyat
 • Ameliyat öncesi ve sonrası tetkik
 • Ameliyat malzeme
 • Yapay Uzuv
 • Yoğun bakım
 • Küçük müdahale
 • Tıbbi tedavi için yatış
 • Kemoterapi, radyoterapi, diyaliz
 • Kroner anjiyografi
 • Yatış sonrası fizik tedavi
 • Oda, yemek ve refakatçi masrafları

Ayakta tedavi teminatı nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ayakta tedavi teminatı, 24 saati aşmayan ve yatış gerektirmeyen tedavilerin masraflarını %100 karşılayan teminattır. Ayakta tedavi limiti, seçeceğiniz sigorta şirketine göre 6, 8 veya 10 adet doktor muayenesi ile sınırlıdır.

Ayakta tedavi teminatı kapsamında aşağıdaki sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz:

 • Doktor muayenesi
 • Tahlil ve tetkik
 • Röntgen, mr, tomografi
 • İleri tanı yöntemleri
 • Modern teşhis yöntemleri
 • Fizik Tedavi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Ek teminatlar nedir?

Sigorta şirketine göre farklılık gösteren ve sağlık poliçesinin standardını yükseltmek için sigortalılara sunulan ek sağlık hizmetleridir. Ek teminatları poliçeye eklemek için ekstra bir ücret ödenmez ve sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşlarında limitli olarak kullanılır.

Ek teminatlar kapsamında aşağıdaki sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz:

 • Diş bakım paketi
 • Check-up paketi
 • Evde bakım hizmeti
 • Acil ambulans hizmeti
 • 7/24 tıbbi danışmanlık

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası neleri kapsamaz?

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında; doğuştan gelen hastalıklarınız, genetik hastalıklarınız ve sağlık sigortası başlamadan önce var olan hastalıklarınız teminat altına alınmaz ve bu hastalıklardan doğan tedavi masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanmaz.

Aşağıda belirtilen durumlar da tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamı dışındadır ve masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanmaz:

 • İlaç masrafları ve aşı giderleri
 • Estetik operasyonlar
 • Diş, diş eti tedavisi ile çene tedavileri
 • Gözlük, cam, çerçeve, lens giderleri
 • Psikiyatrik ve psikolojik bozukluklar
 • Kısırlık tedavisi
 • SGK`nın geçerli olmadığı ve sigorta şirketinin anlaşması olmayan hastanelerdeki tedaviler

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası nasıl kullanılır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası satın aldığınız andan itibaren, ayakta tedavileriniz için kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak yatarak tedaviler için beklemeniz gereken 3 aylık bir süre vardır. Bu süre dolmadan yatarak tedavileriniz ile ilgili masrafları sigorta şirketi karşılamaz.

Doktor muayenesi için hastaneye gitmeden önce mutlaka sigorta şirketinin anlaşmalı hastaneler listesini inceleyin. Eğer gitmek istediğiniz hastanenin sigorta şirketiniz ile anlaşması varsa yapmanız gereken tek şey hastaneye gittiğinizde banko görevlisi ile TC kimlik bilgilerinizi paylaşmak olacaktır.

Hastaneye gittiğinizde tek ödeyeceğiniz ücret, devlete ödemekle yükümlü olduğunuz 15 TL’lik katkı payıdır. Katkı payı ödemesi dışında sizden hiçbir ücret talep edilmeyecektir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyatları nasıl hesaplanır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları; yaşınız, cinsiyetiniz ve yaşadığınız ile göre belirlenir. SGK mensubu çalışan olmanız veya eş/çocuk sahibi olmanız da prim miktarını etkileyen diğer faktörlerdir. Sigortanıza ait nihai prim miktarına ancak TC kimlik numaranız ile ulaşılabilir. Bu nedenle tamamalayicisaglik.com’da karşılaştığınız tamamlayıcı sigorta fiyatları nihai primler olmayıp, (+)(-) 15% değişim gösterebilmektedir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası covid-19 masraflarını karşılar mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında covid 19 masrafları bazı sigorta şirketleri tarafından karşılanmaktadır. Detaylı bilgiye "korona virüsü karşılayan sağlık sigortaları" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Blog’dan Seçmeler

60 Yaş Üstü Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

60 Yaş Üstü Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sigorta sayesinde sağlık hizmetlerine kolayca ulaşabilir, hızlıca tedavi sürecini başlatabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaş sınırı ve ücretleri hakkında bilgi için tıklayın.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatından oluşur. Tamamlayıcı sigorta teminatlarının kapsamı ve fiyatları hakkında detaylı bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz.
En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Seçilir?

En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Seçilir?

En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası karşılaştırma yapılarak seçilir. Aklınızdaki soruları cevaplamak ve en iyi tamamlayıcı sigortayı seçebilmeniz için faydalı bir içerik hazırladık.
Çocuklar için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Çocuklar için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Çocuğunuzun hala tamamlayıcı sağlık sigortası yoksa araştırmaya yazımızı okuyarak başlayabilirsiniz. Ücretsiz sünnet avantajı ve kapsamlı sağlık hizmetleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
Sağlık sigortaları için size nasıl
yardımcı olabiliriz?