Tamamlayıcı Sağlık Sigortası tekliflerini hızlıca karşılaştırın

Tüm sigorta şirketlerinin tamamlayıcı sağlık sigortası tekliflerini tek ekranda karşılaştırın, size en uygun sigortayı kolayca bulun.

Tamamlayici-Saglik-Sigortasi-Hero
Ödüllerimiz

Neden tamamlayıcı sağlık sigortası?

Tamamlayıcı sağlık sigortası avantajları

 • Tamamlayıcı sağlık sigortası tanımı

  Tamamlayıcı sağlık sigortası tanımı

  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, düşük primlerle sağlık sigortası sahibi olmayı sağlar. TSS ile anlaşmalı özel hastanelerde tedavi olduğunuzda SGK fark ücretini sizin yerinize sigortanız öder.

 • Geniş kapsamlı sağlık hizmeti alın

  Geniş kapsamlı sağlık hizmeti alın

  Yatarak tedavi, ayakta tedavi ve doğum harcamalarınızı güvence altına alabilir, ücretsiz check-up ve diş bakım paketlerinden yararlanabilirsiniz.

 • Ömür boyu yenileme garantisi hakkı kazanın

  Ömür boyu yenileme garantisi hakkı kazanın

  3 yıl boyunca tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınızda, sigorta şirketiniz size ömür boyunca sigortanızın yenileneceği garantisini verir.

 • Dilediğiniz hastanede tedavi olun

  Dilediğiniz hastanede tedavi olun

  SGK ve sigorta şirketinizle anlaşmalı, türkiye'nin en iyi özel hastanelerinden dilediğinizi seçip poliçenizi kullanarak rahatça tedavi olabilirsiniz.

 • Fiyat avantajlarından faydalanın

  Fiyat avantajlarından faydalanın

  Yıllık 700 TL'den başlayan fiyatlarla ve taksitli ödeme kolaylığıyla TSS sahibi olabilirsiniz. Ailece Tamamlayıcı Sağlık Sigortası aldığınızda ekstra %10 indirim kazanabilirsiniz.

 • Vergi indirimi fırsatından yararlanın

  Vergi indirimi fırsatından yararlanın

  Tamamlayıcı sağlık sigortanızın yıllık toplam priminin %15'ini vergi iadesi olarak geri alabilirsiniz.

 • Vade hatırlatıcı

  Sağlık sigortanızın yenileme zamanını kaçırmayın! Size özel hakları ve avantajları koruyarak yenileme teklifi hazırlayalım.

  Vade hatırlatıcı kur
 • Hemen teklif alın

  Sadece 3 basit soruda tüm sigorta şirketlerinin teklifini anında karşılaştırın, ihtiyacınıza en uygun Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını kolayca bulun!

Tamamlayıcı sağlık sigortasından kimler yararlanabilir?

0'dan 80 yaşa kadar SGK'sı aktif olan herkes tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olabilir. Yaşınıza ve ihtiyacınıza uygun tamamlayıcı sağlık sigortalarını görmek için teklif alabilirsiniz.

Aileler

Aileler

Bireyler

Bireyler

Doğum

Doğum

İleri yaş

İleri yaş

Grup sağlık sigortası

Grup sağlık sigortası

Grup Sağlık Sigortaları, hem işverene hem de çalışana birçok avantajlar sunarak, uygun primler ile sağlık masraflarını güvence altına alma imkanı verir.

left button
3 adımda teklif alın
3 adımda teklif alın

Yaşınızı, cinsiyetinizi ve yaşadığınız şehri seçin, tüm sağlık sigortası tekliflerine tek ekrandan anında ulaşın.

Hızlıca araştır, kolayca karşılaştır
Hızlıca araştır, kolayca karşılaştır

Teklifleri karşılaştır, beğendiklerini profiline kaydet, ilgilendiklerini yakınlarınla paylaşıp fikirlerini al.

Uygun olanı seç, sana özel teklifin hazırlansın
Uygun olanı seç, sana özel teklifin hazırlansın

İhtiyacını en iyi karşılayacak sigorta teklifine başvur, sigorta danışmanın sana özel teklif için çalışmaya başlasın.

Sağlık sigortanı alırken aklında hiçbir soru kalmasın.
Sağlık sigortanı alırken aklında hiçbir soru kalmasın.

right button
Teklif Detaylari Teklif Detaylari Mobil

Teklif detayları

Teklif sayfasında merak ettiğiniz tüm detayları inceleyebilir, en sağlıklı kararı kolayca verebilirsiniz.

 • Sigorta danışmanı desteği

  Sigorta danışmanı desteği

  Sigorta danışmanınız, aklınıza takılan her soruyu doğru bilgilerle cevaplayarak ihtiyacınıza en uygun sağlık sigortasını bulmanıza yardımcı olsun.

  Sizi arayalım
 • Yenileme dönemi teklifi

  Yenileme dönemi teklifi

  Mevcut sağlık sigortanızda kazandığınız hakları kaybetmeyin. Yenileme dönemi geldiğinde haklarınızı koruyarak tam zamanında size en avantajlı yenileme teklifini sunalım.

  Vade hatırlatıcı kur
 • Anlaşmalı sağlık kurumları

  Anlaşmalı sağlık kurumları

  Sigorta şirketlerinin Türkiye genelindeki anlaşmalı sağlık kurumlarını kolayca bulun. Sigorta şirketlerini anlaşmalı sağlık kurumlarına göre karşılaştırın.

  Kurumları gör
/images/tss-mutlu-musteriler.jpg

Mutlu müşteriler

/images/uzman-destek@2x.jpg
Ücretsiz destek

Deneyimli sigorta danışmanlarımızla hep yanınızdayız

Bize ulaşın tanışalım, sağlık sigortaları hakkında tüm detayları birlikte konuşalım.

 • Sigortacılık alanında en az 5 yıl deneyimli ve iyi eğitimli sigortacılardır.
 • Sigorta şirketlerinden size özel teklifler alır ve incelemeniz için sizinle paylaşır.
 • İhtiyacınıza en uygun sağlık sigortasını aldığınızdan emin olmanızı sağlar.
 • Sigorta şirketlerini iyi tanır ve bilir. Sigorta şirketiniz ile iletişiminizi en iyi şekilde yöneterek haklarınızı en doğru biçimde korur.
 • Poliçenizi kullanırken oluşabilecek provizyon aksaklıklarında çözüm için size destek olur.
 • Poliçe yenileme döneminizi takip eder, güncel teklifleri karşılaştırmanız için sizinle yeniden paylaşır.

Tüm sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırın

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun sağlık sigortasını kolayca bulun.

Listele

TSS Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bizi yakından tanıyın! Tamamlayıcısaglik.com ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları sizin için cevapladık.

Tamamlayıcı sağlık sigortası; SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde kullanılan, SGK fark ücreti ödemeden %100 sağlık hizmeti almayı sağlayan bir sağlık sigortası türüdür. TSS olarak da bilinen bu bireysel sigorta ürünü sayesinde; hastalık veya acil durumlarda SGK fark ücreti ödemeden tedavi giderleri karşılanır. 

Genel Sağlık Sigortası (GSS) veya SGK aktifliği olan herkes tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilir.

0-70 arasında SGK'lı olan herkes tamamlayıcı sağlık sigortası alabilir. Bebekler doğum tarihinden itibaren 15 gün sonra poliçe kapsamına alınabilir. 70 yaşı aşan kişiler ise sadece bir sigorta şirketinden tamamlayıcı sağlık sigortası satın alabilir.

Evet, SGK'lı olma şartı vardır. Çünkü tamamlayıcı sağlık sigortası SGK'dan kalan fark ücretini karşılayan bir ek sağlık sigortasıdır. Eğer SGK'lı değilseniz ve bireysel sigorta yaptırmak istiyorsanız özel sağlık sigortası tekliflerini incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası üst yaş sınırı sigorta şirketine göre farklılık gösterir. Sigorta şirketlerinin tamamlayıcı sağlık sigortası yaş sınırı tablosuna buradan ulaşabilirsiniz. 65 yaş üstü tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında bilgi almak için "60 Yaş Üstü Tamamlayıcı Sağlık Sigortası" başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası; acil hastalık, kaza veya sağlıkla ilgili diğer ihtiyaç duyulabilecek hizmetlerden 1 yıl boyunca maliyetleri düşünmeden faydalanmanızı sağlar. Kısaca özetlemek gerekirse;

 • Ameliyat, hastanede yatış, kemoterapi, yoğun bakım ve diğer hastanede yatmayı gerektiren durumlarda hastaneye hiçbir ücret ödemezsiniz. Siz sadece tedavinize odaklanırsınız, sigorta şirketi sizin yerinize tedavi masraflarını hastaneye öder.
 • Doktor muayenesi, laboratuvar tetkikleri ve görüntüleme işlemleri için hastaneye sadece 15 TL SGK katılım payı ücreti ödersiniz. SGK'dan geriye kalan fark ücretini sigorta şirketiniz üstlenir.
 • TSS sadece acil hastalık veya kaza durumunda hizmet vermez. Sigorta şirketleri, her yıl düzenli sağlık kontrolü yaptırmanız için poliçe kapsamınıza check-up ekler. Diş sağlığınızı korumanız için diş bakım paketi hediye eder. Hastaneye gitmeden önce doktor görüşmesi yapabilmeniz ve tavsiye alabilmeniz için online doktor hizmeti sunar. 

Yukarıda sıralamış olduğumuz tüm sağlık hizmetlerinden yararlanmak için TSS teklifi alabilirsiniz. TSS teklifi aldığınızda en ucuz tamamlayıcı sağlık sigortasını rahatlıkla bulabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yapan sigorta şirketleri aşağıdaki gibidir:

Tamamlayıcı sağlık sigortası yapan tüm sigorta şirketlerini incelemek için “Sigorta Şirketleri” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 

En iyi tamamlayıcı sağlık sigortasını seçmek için uzman bir sigorta danışmanından tavsiye almak gerekir. Tamamlayıcı sağlık sigortası tavsiyesi almak için “En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Seçilir?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.
 

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları; yaşınız, cinsiyetiniz ve yaşadığınız ile göre belirlenir. SGK mensubu çalışan olmanız veya eş/çocuk sahibi olmanız TSS fiyatlarını etkileyen diğer faktörlerdir. Sigortanıza ait nihai prim miktarına ancak TC kimlik numaranız ile ulaşılabilir. Bu nedenle tamamlayicisaglik.com'da karşılaştığınız tamamlayıcı sigorta fiyatları nihai primler olmayıp, (+)(-) 15% değişim gösterebilmektedir.

TSS ücretlerini hesaplamak için sayfamızdan hemen teklif alabilirsiniz.

İstanbul'da yaşayan 30 yaşında bir kişi için tamamlayıcı sağlık sigortası ücreti, ortalama 900 TL ile 2.000 TL arası değişkenlik gösterir. Sigortalanacak kişinin sağlık durumu, yaş ve yaşanılan şehir poliçe fiyatını etkileyen en önemli faktör olduğundan net fiyat için teklif alınmalıdır. 

Yaşınız, cinsiyetiniz ve yaşadığınız şehre göre tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları almak için teklif alabilirsiniz.

TSS teklifi almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Cinsiyetiniz, kimleri sigortalamak istediğiniz ve yaşadığınız şehir bilgisini bizimle paylaşarak 1 dakikada 16 sigorta şirketinden tamamlayıcı sağlık sigortası online teklif alabilirsiniz.
 • Teklif aldıktan sonra 16 TSS teklifini tek bir ekranda karşılaştırabilir; en ucuz tamamlayıcı sağlık sigortası teklifine anında ulaşabilirsiniz.
 • Sigorta danışmanlarımız size özel tamamlayıcı sağlık sigortası tekliflerini sunmak için arayacaklar. Sigorta danışmanlarımız sizi aradığında aklınıza takılan tüm soruları rahatlıkla sorabilirsiniz.

Tamamlayicisaglik.com'dan TSS teklifi almak için 0216 368 45 45'den bize ulaşabilir veya aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Yaşınız, cinsiyetiniz, yaşadığınız il bilgisini ve iletişim bilgilerinizi teklif formuna girmeniz gerekmektedir.
 • Teklif formuna doğru bilgilerinizi girdikten sonra teklif ekranına ulaşacaksınız.
 • Teklif ekranında sektördeki tüm sigorta şirketlerinin tamamlayıcı sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırabilirsiniz.
 • Teklif aldıktan sonra sigorta danışmanlarımız sizi arayacak, sigorta şirketlerinden gerçek teklifleri çalışmak için sizden TC Kimlik No ve doğum tarihi bilgisi isteyecektir.
 • Sigorta danışmanlarımız sigorta şirketi ekranından size özel TSS tekliflerini çalışıp net primleri iletecektir.
 • Sigorta danışmanlarımıza aklınıza takılan tüm soruları rahatlıkla sorabilirsiniz.
 • TSS poliçesi yaptırmaya karar verdiğinizde sigorta danışmanınızla direkt iletişime geçebilir, poliçenizi hızlı bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Online tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alın, ücretsiz sigorta danışmanlığı hizmetimizden hemen yararlanmaya başlayın!

TSS kapsamında; yatarak tedavi teminatı, ayakta tedavi teminatı, doğum teminatı ve ek teminatlar yer alır.

Her bir teminat sigortalının sağlık ihtiyacını karşılamaya yönelik geniş kapsama sahiptir. Örneğin; acil hastalık durumunda ihtiyaç duyulan doktor muayenesi ve laboratuvar işlemleri için ayakta tedavi teminatı güvence sağlarken ameliyat masrafları yatarak tedavi teminatı kapsamında güvence altındadır. 

"Tamamlayıcı sağlık sigortası acilde geçerli mi?" sorusunun cevabını da verelim; evet tamamlayıcı sağlık sigortası acilde de geçerlidir. TSS kapsamı hakkında bilgi almak için tıklayın!

Tamamlayıcı sağlık sigortası yatarak tedavi teminatı, 24 saati aşan ve hastanede yatış gerektiren tedavilerin masraflarını %100 ve limitsiz karşılayan teminattır.
TSS poliçelerinde, acil durum veya hastalıklarda yatarak tedavi teminatı kapsamında aşağıdaki sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz:

 • Ameliyat
 • Acil hastalık durumunda dahili yatış
 • Ameliyat öncesi ve sonrası tetkik
 • Ameliyat malzeme
 • Yapay Uzuv
 • Yoğun bakım
 • Küçük müdahale
 • Tıbbi tedavi için yatış
 • Kemoterapi, radyoterapi, diyaliz
 • Kroner anjiyografi
 • Yatış sonrası fizik tedavi
 • Oda, yemek ve refakatçi masrafları

Tamamlayıcı sağlık sigortası ayakta tedavi teminatı, 24 saati aşmayan ve yatış gerektirmeyen hastalıkların tedavi masraflarını %100 karşılayan teminattır. TSS poliçelerinde ayakta tedavi limiti, seçeceğiniz sigorta şirketine göre 5, 8 veya 10 adet doktor muayenesi ile sınırlıdır.

Ayakta tedavi teminatı kapsamında aşağıdaki sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz:

 • Doktor muayenesi
 • Tahlil ve tetkik
 • Röntgen, mr, tomografi
 • İleri tanı yöntemleri
 • Modern teşhis yöntemleri
 • Fizik Tedavi

Sigorta şirketleri TSS poliçesi kapsamında yer alan yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatına ek olarak farklı sağlık hizmetleri de sunar. Ek olarak sunulan bu sağlık hizmetleri poliçe kapsamına ücretsiz eklenir. Böylelikle standardı yüksek bir TSS poliçesinden yararlanmış olursunuz.

Ek teminatlar kapsamında aşağıdaki sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz:

 • Diş bakım paketi
 • Check-up paketi
 • Evde bakım hizmeti
 • Acil ambulans hizmeti
 • 7/24 tıbbi danışmanlık
 • Online doktor
 • Psikolojik danışmanlık
 • Diyetisyen

Ek teminatların kapsamı hakkında bilgi sahibi olmak için "Ek Faydalar" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak için sağlanması gereken şartlar:

 • TC vatandaşı olmak gereklidir.
 • GSS veya SGK aktifliği olmalıdır.
 • 0-80 yaş aralığında bulunan SGK'lı çalışanlar, memurlar, öğrenciler ve hatta emekliler TSS yaptırabilir. 

TSS yaptırdıktan sonra sigorta poliçesinin kullanılması için gerekli şartlar:

 • TSS poliçesi SGK ve sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kurumlarında kullanılmalıdır.
 • TSS poliçesi sigorta koşullarına uygun olacak şekilde kullanılmalıdır. Sigorta koşulları, sigorta şirketlerinin özel şartlarında yer almaktadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası; SGK ve sigorta şirketi ile anlaşmalı özel hastanelerde, tıp merkezlerinde ve diğer sağlık kurumlarında geçerlidir. Tamamlayıcı sağlık poliçenizi anlaşmalı sağlık kurumlarında kullandığınızda ayakta tedavi ve yatarak tedavi masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Tamamlayıcı sağlık sigortasının geçerli olduğu en bilindik hastane grupları; Medicana, Medipol ve Medical Park. Anlaşmalı diğer hastaneleri görmek için “Anlaşmalı Sağlık Kurumları” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Düzenli olarak gittiğiniz veya tedavi olmak için tercih edeceğiniz özel hastanenin mutlaka sigorta şirketiniz ve SGK ile anlaşması olması gerekmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası geçen hastaneleri güncel olarak, sigorta şirketlerinin internet sitesindeki anlaşmalı sağlık kurumları kısmından inceleyebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası hastaneleri arasında en bilinenler; Medical Park Hastaneler Grubu, Medicana Hastanesi, Liv Hospital, Medipol Hastanesi, Koru Hastanesi, Güven Hastanesi, Eryaman Hastanesi, Bayındır Hastanesi, Başkent Hastanesi, Florence Nightingale Hastanesidir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası araştırırken diğer dikkat etmeniz gereken konular:

 • Ailenizde kimlerin sigortalanacağı ve kişi sayısı
 • Sağlık planı tipi – Sadece yatarak veya “ayakta + yatarak” planlar
 • Teminatların limiti
 • Muafiyet ve bekleme süreleri
 • Hastane ağı
 • Tamamlayıcı sigorta fiyatları
 • Tamamlayıcı sağlık sigortası şartları – satın almadan önce poliçe özel şartlarına göz atarak aklınıza takılan kısmı kesinlikle sigortacınıza sorun.

Yukarıda sıraladığımız maddeleri göz önünde bulundurarak, sizin için en uygun tamamlayıcı sağlık sigortası seçimini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortasının 2 ana teminatı vardır ve bu teminatların kullanım şekilleri birbirinden farklıdır.

 • Yatarak tedavi teminatı, hayati risk barındıran durumlar hariç olmak üzere poliçe başlangıç tarihinden 3 ay sonra kullanılabilir. Ameliyat, kemoterapi, radyoterapi, fizik tedavi, cerrahi ve dahili yatış gibi masraflar ilk 3 ay boyunca poliçe kapsamında karşılanmaz.
 • Ayakta tedavi teminatında ise sigorta şirketi tarafından belirlenmiş bir bekleme süresi yoktur. Poliçe başlangıç tarihinden bir gün sonra anlaşmalı sağlık kurumuna gidebilirsiniz. Doktor muayenesi, laboratuvar ve görüntüleme işlemlerine ait masraflar sigorta şirketi tarafından karşılanır. Siz sadece 15 TL olan SGK katılım payı ücretini hastaneye ödersiniz.

Doğuştan veya geçmişten gelen hastalıklar hariç olmak üzere; özel hastanede yatarak ve ayakta tedavi olmanız durumunda ek bir ücret ödemezsiniz. Sigorta şirketiniz oluşan tedavi masraflarını sigorta koşulları doğrultusunda %100 karşılar. Siz hastaneye sadece 15 TL SGK katılım payı ücretini ödersiniz.

SGK tarafından tedavi masrafı karşılanmayan hiçbir işlemin TSS poliçesi kapsamında olmadığını da belirtmek isteriz. Çünkü TSS poliçeleri, SGK'dan geriye kalan fark ücretini öder. 

Hayır, özel muayenehanelerin SGK ile anlaşması olmadığı için tamamlayıcı sağlık sigortası geçerli değildir. 

Evet, karşılanır. Muayene ücretinin karşılanması için aşağıdaki kriterlerin sağlanmış olması gereklidir:

 • Muayene ücretinin sigorta şirketi tarafından karşılanması için özel hastanenin ve doktorun SGK ile anlaşmalı olması gereklidir.
 • TSS poliçesi kapsamına ayakta tedavi teminatı eklemeniz durumunda muayene ücreti sigorta şirketi tarafından karşılanır. 
 • Doktor muayene teminatı limitlidir. Muayene ücretinin karşılanması için poliçe satın alırken belirlemiş olduğunuz doktor muayene limitini (5 adet, 10 adet) aşmamanız gereklidir. 
 • Doktorun yazmış olduğu reçetedeki ilaçlar TSS kapsamında değildir.

Hayır, tamamlayıcı sağlık sigortası yurtdışında geçerli değildir. Çünkü tamamlayıcı sağlık sigortası SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde geçerlidir ve SGK'dan kalan fark ücreti ödeme yapar. Yurtdışında geçerli olan bir sağlık güvencesi arıyorsanız özel sağlık sigortası teklifi almanız gerekir.

Hayır, tamamlayıcı sağlık sigortası aşı masraflarını karşılamaz. Aşı masraflarını karşılayan bir sağlık sigortası araştırıyorsanız özel sağlık sigortası teklifi almanız gerekmektedir. Özel sağlık sigortası aşı kapsamı hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

Evet, check-up tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında yer alır. Allianz Sigorta, Axa Sigorta ve diğer birçok sigorta şirketi tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında check-up teminatı vermektedir.

Check-up teminatı veren sigorta şirketlerini karşılaştırmak için hemen teklif alabilir veya "Ek Faydalar" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.  

Hayır, tamamlayıcı sağlık sigortası diş tedavisini karşılamaz. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında diş bakım paketleri mevcuttur. 

Diş bakım paketi veren sigorta şirketlerini görmek için teklif alabilir veya "Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında Diş Sağlığı" başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatı; standart tamamlayıcı sağlık sigortası poliçelerine eklenen ücretli bir ek teminattır. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında doğum masraflarının karşılanabilmesi için bazı şartların sağlanmış olması gerekir.  “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi  Nedir?” başlıklı yazımızdan detayları öğrenebilirsiniz.
 

Estetik cerrahi ve kozmetik süreçleri, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında yer almaz. Ancak özel sağlık sigortası kapsamına "Estetik-Kozmetik Teminatı" ekleyerek sigorta şirketinin belirlemiş olduğu anlaşmalı sağlık kurumlarında estetik yaptırabilirsiniz. "Özel Sağlık Sigortası Estetik Ameliyatları Kapsar mı?" başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında, poliçe başlangıç tarihinden önce mevcut olan hastalıkların masrafları teminat altına alınmamaktadır. Sadece Türk Nippon Sigorta, geçmişten gelen hastalıkları da poliçe kapsamına dahil eder. 0-80 yaş arası SGK'lı olan herkes Türk Nippon Sağlığınız Bizde poliçesinden faydalanabilir. 

TSS, poliçe başlangıç tarihinden itibaren 1 yıl boyunca kullanılır. 

Tamamlayıcı sigorta primi ise tercihinize göre taksitli veya peşin ödenebilir. Sigorta acenteniz ile birlikte tamamlayıcı sağlık sigortası hesaplaması yaparken taksit sayılarını görüşebilir, sigorta primini bütçenize uygun hale getirerek ödeyebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası vergi indirimi; tamamlayıcı sağlık sigortasına ödenen toplam prim üzerinden alınan bir iadedir. Gelir vergisi ödeyen herkes vergi indiriminden faydalanabilir. 
 

Tamamlayıcı sağlık sigortası, poliçe başlangıç tarihinden bir gün sonra ayakta tedavi teminatları için kullanılabilir. Ancak yatarak tedavi teminatları poliçe başlangıç tarihinden 3 ay sonra aktifleşir. Bekleme süresi ile ilgili detaylı bilgiye blog sayfamızdan ulaşabilir veya sigorta danışmanlarımızla iletişime geçerek sorularınızı sorabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası bekleme süresi sigorta şirketine göre değişiklik gösterir. Genellikle sigorta şirketleri poliçe başlangıç tarihinden 3 ay sonra yatarak tedavi teminatının kullanılmasına onay verirken, ayakta tedavi teminatının kullanılabilmesi için belirlenmiş bir bekleme süresi yoktur. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında; doğuştan gelen hastalıklarınız, genetik hastalıklarınız ve sağlık sigortası başlamadan önce var olan hastalıklarınız teminat altına alınmaz ve bu hastalıklardan doğan tedavi masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanmaz.

Aşağıda belirtilen durumlar da tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamı dışındadır ve masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanmaz:

 • İlaç masrafları ve aşı giderleri
 • Estetik operasyonlar
 • Diş, diş eti tedavisi ile çene tedavileri
 • Gözlük, cam, çerçeve, lens giderleri
 • Psikiyatrik ve psikolojik bozukluklar
 • Kısırlık tedavisi
 • SGK`nın geçerli olmadığı ve sigorta şirketinin anlaşması olmayan hastanelerdeki tedaviler

Tamamlayıcı sağlık sigortası; poliçe başlangıç tarihinden itibaren 1 yıl boyunca geçerlidir. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile özel sağlık sigortası arasında bazı temel farklılıklar vardır. Bu temel farklılıklar aşağıdaki gibidir:

 • TSS yaptırmak için SGK'lı olma şartı varken özel sağlık sigortası yaptırırken SGK'lı olma şartı yoktur.
 • TSS'de yatarak ve ayakta tedavi masrafları %100 karşılanır. Özel sağlık sigortasında ise ayakta tedavi masrafları tercih edeceğiniz katılım payı oranına göre karşılanır.
 • TSS ücretleri, özel sigorta ücretlerine göre daha uygundur. 

Detaylı bilgi almak için "Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve Özel Sağlık Sigortası Farkları" başlıklı içeriğimizi okuyabilirsiniz.

 

Evet, emekliler tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilir. Emeklilerin sağlık tamamlama sigortası (TSS) yaptırabilmesi için 80 yaş sınırını aşmamış olmamaları yeterlidir.

Emekliler için tam kapsamlı sağlık sigortası hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortanızı tamamlayicisaglik.com üzerinden yaptırdıysanız, size özel hazırlanmış profil sayfanızdan poliçenize hemen ulaşabilirsiniz. Profil sayfanızda; tamamlayıcı sağlık sigortası poliçenize ait teminat kapsamını, teminat limitlerini, anlaşmalı sağlık kurumlarını ve diğer ek teminatlarınızı görüntüleyebilirsiniz. 
 

Evet, TSS istenilen zamanda iptal edilebilir. TSS iptali için poliçenizi yaptırdığınız aracı kurum ile iletişime geçebilirsiniz. İptal süreçleri ile ilgili detaylı bilgiye blog sayfamızdaki "Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İptali" başlıklı yazımızdan da ulaşabilirsiniz. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası

Size en uygun Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçesini seçmek için rehberimize göz atın!

En iyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası nasıl seçilir?

Size en uygun Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hangisi? Kolayca keşfedin. Detaylara git

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamında diş sağlığı

Diş muayenesi ve tedavisini kapsayan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası var mı? Hemen öğrenin. Detaylara git

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası neleri kapsar?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hangi tedavi masraflarını karşılar? Hemen öğrenin Detaylara git

Sigorta Şirketleri

 • company-logo

  Allianz Sigorta

  Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hakkında tüm bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

  Detaylara git
 • company-logo

  Axa Sigorta

  AXA Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hakkında tüm bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

  Detaylara git
 • company-logo

  Mapfre Sigorta

  Mapfre Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hakkında tüm bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

  Detaylara git
Tüm şirketleri gör