Axa Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Axa özel sağlık sigortasının sunduğu 9 farklı plan seçeneği, geniş kapsamlı teminatları ve zengin asistans hizmetleri sayesinde sağlığınız ile ilgili harcamaları güvence altına alabilirsiniz.

user-avatar

Axa özel sağlık sigortasının sunduğu geniş kapsamlı teminatları ve zengin asistans hizmetleri sayesinde sağlığınız ile ilgili harcamaları güvence altına alabilirsiniz. Axa Sigorta 9 farklı plan seçeneği ile sigortalılarının ihtiyaçlarına cevap verir.

Axa Sağlığım Sigortasının Kristal, Altın veya Platin paketlerinden 0-64 yaş aralığında olan herkes yararlanabilir. 18 yaşından küçük olanlar için bireysel poliçe düzenlenemez. Aile poliçesi içinde yer almaları gerekmektedir.

Axa Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürününü de incelemenizi tavsiye ederiz.

Axa Sağlığım Sigortası Teminatları

Yatarak Tedavi Teminatı: Hastanede 24 saati aşan cerrahi veya dahili yatış masraflarınız, ameliyathane, anestezi, ilaç, patoloji tetkikleri, radyolojik inceleme ve görüntüleme, oda–yemek, refakatçi ve diğer zorunlu tıbbi hizmetler yatarak tedavi teminatı kapsamındadır.

Yatarak Tedavi Teminatları Teminat Limitleri
Ameliyat Masrafları Limitsiz
Tıbbi Tedavi için Yatış Limitsiz
Küçük Müdahale Limitsiz
Ameliyat Malzeme 30.000 TL
Yoğun Bakım Limitsiz
Kroner Anjiografi Limitsiz
Kemoterapi, Radyoterapi, Diyaliz Limitsiz
Tek Kişilik Oda, Yemek ve Refakatçi Limitsiz
Yapay Uzuv 100.000 TL
Yatış Sonrası Fizik Tedavi 30 seans
Tablo Tarih: 05.04.2024- Axa Özel Sigortası yatarak tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.

Ayakta Tedavi Teminatı: Yatarak tedavi teminatına ek olarak alınır ve hastanede yatmayı gerektirmeyen durumlar için kullanılır. Hastalık nedeni ile ihtiyaç duyulan muayene ve tanı işlemlerine ait masraflar ayakta tedavi teminatından karşılanır. Ayrıca tetkik amaçlı hastaneye yatış yapıldığında doktor muayenesi ve teşhis işlemleri de ayakta tedavi teminattan karşılanır.

Ayakta Tedavi Teminatları Teminat Limitleri
Doktor Muayene Limiti 25.000 TL veya diğer limit seçenekleri
Röntgen Ayakta tedavi limiti kadar
Tahlil ve Tetkik Ayakta tedavi limiti kadar
İleri Tanı Yöntemleri Ayakta tedavi limiti kadar
Fizik Tedavi Ayakta tedavi limiti kadar
Tablo Tarih: 05.04.2024- Axa Özel Sağlık Sigortası ayakta tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.

Ek Teminatlar: Axa Sağlığım Sigortası yaptıran kişiler, yatarak tedavi ve ayakta tedavi kapsamına ek olarak geniş asistans seçeneklerinden yıl boyunca %100 yararlanma ayrıcalığı kazanırlar. Ayrıcalıklardan yararlanmak için sigortalıdan ekstra ücret talep edilmez.

Ambulans Hizmetleri

Sağlığım Sigortası'nın genel ve özel şartlarına bağlı kalarak ani bir hastalık, kaza veya yaralanma olduğunda sigortalının hastanelerin acil servisine sevk edilmesi için anlaşmalı ambulans hizmetleri kullanılır.

Tıbbi Bilgi ve Danışmanlık

Sigortalı, acil olsun veya olmasın sağlığı ile ilgili her konuda destek almak için Axa Sigorta Acil Yardım Hattı merkezini arayabilir. Acil Yardım Hattında bulunan ekip; sigortalının sağlık durumuna karşı nasıl önlem alması gerektiğini anlatır ve en yakın hastaneye sigortalının başvurması için tavsiye verir. Ancak bu ekip teşhis koyamaz veya ilaç önerisinde bulunamaz.

Check-up Tarama

Sigortalının tercih edeceği plana göre Axa Sigorta, Beyaz veya Mavi Check-up paketlerini poliçeye otomatik olarak ekler. Beyaz Check-up paketi ile Mavi Check-up paketi arasındaki fark yapılacak tetkiklerdir. Her iki check-up paketinden doğan masraflar sigorta şirketi tarafından %100 karşılanır.

PSA ve Mamografi Tarama

40 yaşın üstündeki kadın ve erkek sigortalılarda meme veya prostat kanserinin var olup olmadığını kontrol etmek için yapılan çekimler Axa Sigorta güvencesindedir. Sağlığım ürününün tüm plan seçeneklerinde PSA ve kontrol mamografi teminatı bulunmaktadır.

Trafik Kazası Sonrası Diş

Trafik kazası sonucu dişlerinde hasar olan sigortalıların muayene, her türlü röntgen ve ameliyatları bu teminat kapsamındadır. Bu teminat Türk Diş Hekimleri Birliği Ağız ve Diş Sağlığı Muayene ve Tedavi Ücret Tarifesi birimleri ile sınırlıdır.

Evde Bakım ve Tedavi

Axa Sigorta sigortalının evde tedavisinin gerekliliğini kontrol ettikten sonra hemşire bakımına onay verir. Axa Sigorta tarafından görevlendirilmiş hemşire; beslenme, genel vücut temizliği, ilaç verme, pansuman yapma gibi işlemlerden sorumludur. Tıbbi bakım ve cihaz masrafları poliçe kapsamında limitler dahilinde karşılanır.

Online Doktor

“Anında doktora sor” hizmetiyle ÖSS ve TSS kapsamında online doktor hizmeti alabilirsiniz.Bunun için yapmanız gereken AXAFit uygulamasını telefonunuza indirmek ya da 0850 250 99 99 müşteri hizmetleri numarası üzerinden “Doktorla Görüş” bölümünü tuşlamak. Doktorla Görüntülü Konuş bölümünde yer alan tüm branşlardaki doktorlarla 7/24 iletişim kurabilir ve hizmet alabilirsiniz.Yanı sıra AXAFit uygulaması içerisinde yer alan “Doktora yaz” uygulamasıyla da her an sağlık profesyonelleri ile yazılı olarak iletişimde olabilirsiniz.

Ferdi Kaza Teminatı

Sigortalının kaza sonrası yaşamını kaybetmesi ya da sakat kalması durumunda poliçede belirtilen limitler dahilinde ferdi kaza teminatı sunulur. 18 ila 59 yaş arası aile bireylerine ek primle Ferdi Kaza Sigortası Teminatı eklenmesi mümkündür.

Ek faydalarla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Axa Özel Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler

Axa Sigorta özel sağlık sigortası anlaşmalı hastanelerini hemen listele!

Anlaşmalı sağlık kuruluşları; Axa Sigorta'dan poliçe almış olan sigortalılara sağlık hizmeti veren ve sigortacı ile özel anlaşması bulunan hastane, poliklinik, tanı merkezi, fizik tedavi merkezi, eczane ve doktor muayenehanelerdir.

Axa Sağlığım Sigortasının geçerli olduğu 2 adet anlaşmalı hastaneler listesi vardır. Eğer Amerikan Hastanesinde kullanabileceğiniz bir poliçe istiyorsanız A Network seçmeniz gerekmektedir. Ancak daha makul prim ödeyerek özel sağlık sigortası kullanmak istiyorsanız Eko Network tercih edebilirsiniz.

A Network: Amerikan Hastanesi dahil diğer tüm anlaşmalı hastanelerde poliçenizi kullanabilirsiniz.

Eko Network: Amerikan Hastanesi, Acıbadem Sağlık Grubu, Florence Nightingale Hastaneleri hariç Memorial Hastaneleri ve diğer tüm anlaşmalı hastanelerde poliçenizi kullanabilirsiniz.

Axa Sigorta'nın ilan edilen anlaşmalı sağlık kuruluşlarını değiştirme / iptal etme hakkı saklıdır. Axa özel sağlık sigortası anlaşmalı hastaneler listesinin en güncel halini buradan inceleyebilirsiniz. Bu ürün, anlaşmasız sağlık kurumlarında geçerli değildir.

Axa Sigorta Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Sigortalının ikamet ettiği adres, doğum tarihi, cinsiyeti, poliçe kapsamında var olan teminatların limiti ve tercih edilen anlaşmalı network paketi Axa özel sağlık sigortasının fiyatını belirler. Sigortalı için hesaplanan prim kredi kartına 10 taksitle ödenir.

Örnek Yaş Yatarak Tedavi + Ayakta Tedavi Primi
25 11.767 TL
35 14.918 TL
45 21.958 TL
Tablo Tarih: 15.01.2024-Axa Özel Sağlık Sigortası fiyatlarını gösteren örnek tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.
 • Örnek prim tablosu; ikamet ili İzmir, ayakta tedavi limiti 25.000 TL, hastane seçimi Eko Network ve %20 katılım payı oranı belirlenerek hazırlanmış olup bilgilendirme amaçlıdır ve hiçbir şekilde teklif yerine geçmez.
 • Sigorta danışmanlarımız ile TC Kimlik numaranızı paylaşarak gerçek fiyatları öğrenebilirsiniz. Sigorta şirketinin teklif ekranına TC Kimlik numarası girilmeden gerçek fiyata ulaşabilmeniz mümkün değildir.
Özel sağlık sigortasına başvuru yapın!

En uygun Özel Sağlık Sigortası için teklif çalışalım, sizi arayalım.

Axa Özel Sağlık Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

AXA Özel Sağlık Sigortası Özel Şartları Nelerdir?

AXA özel sağlık sigortası özel şartları; poliçede belirtilen teminat, limit, iştirak oranları ve uygulamaları hakkında belirlenmiş kuralları kapsar.  Poliçenin yürürlük tarihinde gerçekleşen hastalık, kaza sonucu teşhis ve tedaviler için TTK, Genel Hükümler, Sağlık ve Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları ve Özel Şart hükümlerine bağlı kalınarak teminat sağlanır. 

AXA özel sağlık sigortası özel şartları hakkında detaylı bilgiye ve özel sağlık sigortası hasta bilgi formuna “Dokümanlar” sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 

AXA Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

AXA Sigorta özel sağlık sigortası kapsamında pek çok hizmeti satın alabilir ve sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz. AXA özel sağlık sigortasının kapsamı anlaşmalı doktor veya anlaşmalı sağlık kurumlarında aşağıdaki gibidir:

 • Axa sağlık sigortası yatarak tedavi teminatları; yoğun bakım, kemoterapi, radyoterapi, diyaliz, küçük müdahaleler, yatış sonrası fizik tedavi, evde bakım, yardımcı tıbbi malzeme, trafik kazası sonucu diş tedavisi 
 • Ayakta tedavi; doktor muayenesi, ileri tanı yöntemleri, ilaç, fizik tedavi, görüntüleme ve tanı yöntemleri
 • Yurt dışı yatarak tedavi ve ayakta tedavi
 • Axa Sigorta sağlık sigortası ek teminatları; mamografi, PSA, check-up

AXA sağlık sigortası kapsamında ayrıca doktor muayene, ilaç, 0-6 yaş çocuk aşıları, laboratuvar hizmetleri, görüntüleme ve ileri tanı yöntemleri, gebelik takip giderleri, yeni doğan bebek teminatı, check-up teminatı hizmetleri de bulunmaktadır.
 

AXA Özel Sağlık Sigortası Çeşitleri Nedir?

AXA Özel Sağlık Sigortası'nda pek çok paket seçeneğini mevcuttur. Bütçeniz ve ihtiyacınız dahilinde dilediğiniz paketi seçebilir ve sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz. Axa Sigorta sağlık sigortası paketleri yatarak tedavi, doktor muayene/ilaç, gebelik takip giderleri, yurtdışı yatarak tedavi ve yurtdışı ayakta tedavi teminatlarının kapsamına göre değişiklik gösterir.

AXA özel sağlık sigortası paketleri şunlardır:

 • Sağlığım Kristal
 • Eko Sağlığım Kristal
 • Süper Sağlığım Kristal
 • Eko Sağlığım Platin
 • Sağlığım Platin Ekstra
 • Süper Sağlığım Altın
 • Süper Sağlığım Platin

AXA Sigorta özel sağlık paketlerine ilişkin detaylı bilgi almak için özel sağlık sigortası teklifi alabilirsiniz.

AXA Özel Sağlık Sigortası Nasıl Sorgulanır?

AXA özel sağlık sigortası e-devlet ya da müşteri hizmetleri üzerinden sorgulatılabilir. E-devlet üzerinden özel sağlık sigortası bilgilerinize ulaşmak için önce e-devlet şifrenizle sisteme giriş yapınız. Arama butonuna “Sigorta Sorgulama” yazınız, buradan özel sağlık sigortanıza ait detaylara hızlıca erişim sağlayabilirsiniz.
AXA Sigorta müşteri hizmetleri aracılığıyla da sigorta danışmanınız üzerinden bilgi edinebilirsiniz. 0850 250 99 99 numaralı telefon hattından müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Özel sağlık sigortanızı tamamlayicisaglik.com üzerinden satın aldıysanız bilgilerinize kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Tamamlayicisaglik.com aracılığıyla satın aldığınız tüm poliçeleri sistem üzerinden görebilir ve poliçe bitiminden önce sizlere sunduğumuz alternatifli teklifler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yanı sıra tüm sigorta şirketlerinin sunduğu teklifleri tek bir ekran üzerinden karşılaştırma imkanınız da vardır.

AXA Özel Sağlık Sigortası Anlaşmalı Eczaneler Nelerdir?

AXA Sigorta özel sağlık sigortası anlaşmalı eczanelere, anlaşmalı kurumlara ve anlaşmalı hastanelere AXAFit ile kolayca ulaşabilirsiniz. App Store ya da Google Play'den indireceğiniz AXAFit uygulamasıyla poliçenize özgü anlaşmalı kurumlara erişim sağlayabilirsiniz. AXAfit ile ilgili detaylı bilgiye AXA Sigorta resmi web sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.
 

Yayımlanma Tarihi: 27 Haziran 2019 Perşembe

Güncellenme Tarihi: 5 Nisan 2024 Cuma

Sinan Şirin

Sağlık Sigorta Uzmanı

Eğitimi: 18 Mart Üniversitesi İşletme 

 

18 Mart Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Sinan Şirin, platformumuzun Sağlık Sigorta Uzmanı'dır. Alandaki 15 yılı aşkın tecrübesiyle Türkiye'nin en kapsamlı sağlık sigortası platformunda bizlere destek vermektedir.

 

Şirin'in yazıları, sağlık sigortasıyla ilgili sorulara net ve bilgilendirici cevaplar sunmanın yanı sıra, sağlık ve finansal güvenceyi arttırmak için pratik ipuçları ve öneriler sunmaya odaklanır. Bu nedenle, her yazıları sadece bilgi verme niteliğinde değil aynı zamanda sizin ve sevdiklerinizin daha sağlıklı bir yaşam sürdürmenize yardımcı olacak bilgilerle doludur.
 

Yazarın tüm yazılarını gör

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Geri bildiriminiz bizim için önemli. Size daha iyi bir deneyim sunmamız için lütfen görüşlerinizi yazınız.

Bu sigorta şirketleri de ilgilinizi çekebilir

company-logo

BupaAcıbadem Sigorta

Acıbadem Sigorta’nın “Kişiye Özel” çözümleri sayesinde ihtiyacınıza ve bütçenize uygun bir poliçeye sahip olabilirsiniz. Dilerseniz poliçe kapsamına; check-up teminatı, estetik/kozmetik teminatı ve diş teminatı da ekleyebilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

AK Sigorta

Ak Sigorta, geniş anlaşmalı sağlık kurumu ağı ve kişiye özel ayarlanabilir teminat kapsamı ile hizmet sunmaktadır. Ak Sigorta özel sağlık sigortası kapsamından yurtdışında da faydalanabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Allianz Sigorta

Allianz Modüler Sağlık Sigortası sayesinde poliçenizi dilediğiniz kapsamda ve limitte oluşturabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza göre yatarak tedavi ve ayakta tedavi planlarınıza ekstra teminatlar da ekleyebilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Anadolu Sigorta

Her bütçeye uygun plan seçenekleriyle Anadolu Sigorta’dan bireysel sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Hesaplı, Standart ve Plus paket seçenekleri arasından ihtiyaçlarınıza uygun kapsama sahip olabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Demir Sağlık Sigorta

Demir Hayat özel sağlık sigortası, limitli veya limitsiz teminat seçenekleri ile birçok avantajlı sağlık hizmetini bir araya toplamıştır. 60 yaşından küçük herkes sağlık sigortasını satın alabilir.

Yazının tamamını oku
company-logo

Mapfre Sigorta

Sağlığını önemseyen ve acil bir durum veya hastalıkta Türkiye’nin seçkin hastanelerinde tedavi olmak isteyenler Mapfre özel sağlık sigortası alarak kendilerini güvence altına alabilir.

Yazının tamamını oku
company-logo

RAY Sigorta

Ray Sigorta Small, Medium ve Large paket seçenekleri sayesinde sigortalılarına farklı limit ve katılım payı oranı seçenekleri sunarak, bütçeye uygun poliçe düzenleme imkanı verir.

Yazının tamamını oku
company-logo

Türkiye Sigorta

Türkiye Sigorta özel sağlık sigortası, limitli veya limitsiz teminat seçenekleri ile birçok avantajlı sağlık hizmetini bir araya toplamıştır. 55 yaşından küçük herkes sağlık sigortasını satın alabilir

Yazının tamamını oku

Tüm sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırın

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun sağlık sigortasını kolayca bulun.

Listele
write-us-icon

Bize yazın

Danışmanlarımızla yazışın, uzman desteğimizden yararlanın.

tamamlayicisaglik@gencsigorta.com
urgent-icon

Acil mi? Bizi arayın

Çalışma saatlerimiz hafta içi 09:00 - 18:00

(0216) 368 45 45
call-icon

Sizi arayalım

Numaranızı bırakın uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizi arasın.

Numaranızı bırakın