Mapfre Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

60 yaşa kadar SGK’lı olan her birey uygun fiyatlar ve geniş hastane ağından Mapfre Sigorta Fark Yok tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde SGK fark ücreti ödemeden tedavi olabilirler.

user-avatar

Mapfre Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK'sı aktif olan bireyleri, eşlerini ve çocuklarını anlaşmalı özel hastanelere gittiklerinde SGK fark ücreti ödemeden tedavi olmalarını sağlayan bir sağlık sigortası türüdür.

60 yaşa kadar SGK'lı olan her birey uygun fiyatlar ve geniş hastane ağından Mapfre Sigorta Fark Yok tamamlayıcı sağlık sigorta kapsamında faydalanabilir.

Mapfre Özel Sağlık Sigortası sayfamızı da incelemenizi öneririz.

Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları

Yatarak Tedavi Teminatı: Tıbben gerekli olması ve doktorun rahatsızlık ile ilgili ayrıntılı rapor hazırlaması şartıyla; sigortalının dâhili veya cerrahi yatışları, acil sağlık giderleri, küçük müdahaleleri poliçe özel şartlarına uygun olarak %100 karşılanır. Mapfre Sigorta, poliçenin başladığı günden sonra ortaya çıkmış ve tedavisinin ancak yatışlı müdahale ile mümkün olduğu hastalıklar için hemen hizmet vermeye başlar.

Yatarak Tedavi Teminatları Teminat Limitleri
Ameliyat Masrafları Limitsiz
Tıbbi Tedavi için Yatış Limitsiz
Küçük Müdahale Limitsiz
Tıbbi Malzeme 5.000 TL
Yoğun Bakım Limitsiz
Kroner Anjiografi Limitsiz
Kemoterapi Limitsiz
Radyoterapi Limitsiz
Diyaliz Limitsiz
Tek Kişilik Oda ve Yemek
Refakatçi
Yapay Uzuv Teminat Dışı
Tablo Tarih: 04.04.2024- Mapfre Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yatarak tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.

Not: Sadece yatarak tedavi teminatlı bir poliçe aldığınızda "Yatış Sonrası Fizik Tedavi" teminatından faydalanamazsınız. Çünkü fizik tedavi teminatı ayakta tedavi teminatı kapsamında yer alır. Fizik tedavinin yatarak veya ayakta gerçekleşmesine bakılmaksızın, ayakta tedavi teminat tablosu içinde yer alan "Fizik Tedavi" teminatının limiti ve ödeme yüzdesi doğrultusunda masraflar karşılanır.

Ayakta Tedavi Teminatı: Özel hastanede yatırılmayı, tedavi edilmeyi veya gözlem altında tutulmayı gerektirmeyen durumlarda kullanılan teminattır. Poliçede belirlenmiş doktor ziyaret limiti kadar bir yıl boyunca sigortanızdan destek alabilirsiniz. Doktor ziyaretlerinde sizden istenen laboratuvar ve görüntüleme işlemleri limitsizdir. Ancak doktor ziyaret limitiniz bittiğinde laboratuvar ve görüntüleme işlemeleri limitinizde bitmiş olacaktır.

Ayakta Tedavi Teminatları Teminat Limitleri
Doktor Muayene Adeti 10 adet, 5 adet
Röntgen Limitsiz
Tahlil Limitsiz
İleri Tanı Yöntemleri Limitsiz
Fizik Tedavi 30 seans
Tablo Tarih: 04.04.2024- Mapfre Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ayakta tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.

Ek Teminatlar: Mapfre Sigorta'nın ana teminatlarının kapsamı ve limitinden bağımsız olarak poliçeye otomatik olarak eklediği bazı ek faydalar vardır. Bu ek faydalar Mapfre'den tamamlayıcı sağlık alanlara verilen bir hediyedir. Ek faydalar sigorta şirketinin anlaşma yaptığı kurumlarda ücretsiz olarak kullanılır.

Acil Kara Ambulans

Travma sonucu yaralanma, uzuv kaybı, yanık, 39.5 üzeri ateş veya zehirlenme gibi yaşamsal fonksiyonları tehdit eden durumlarda sigortalı acil kara ambulansı ile hastaneye nakledilir. Bu süreçte oluşan tüm masraflar da sigorta şirketine aittir.

Diş Bakım Paketi

Diş tedavisine ait masraflar tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında karşılanmamaktadır. Ancak Mapfre Sigorta sigortalılarının diş sağlığını önemsediği için diş bakımı ile ilgili küçük bir paketi hediye eder. Diş bakım paketinin kapsamını öğrenmek için sigorta danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bi' Doktora Sor Tıbbi Danışmanlık Hizmeti

Bi' Doktora Sor Tıbbi Danışmanlık Hizmeti kapsamında; tahlillerinizi değerlendirebilir veya sağlık sorunarınız ile ilgili doktorlardan destek alabilirsiniz. Tıbbi danışmanlık hizmeti limitsizdir ve poliçe teminatlarınızdan düşmez. Haftanın 6 günü, 08:00-20:00 saatleri arasında 0850 755  0 755 no'lu numaradan destek alabilirsiniz. 

Check Up

Yılda 1 defa, detaylı olarak yaptırabileceğiniz sağlık kontrolü ile sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında anlaşmalı kurumlarda check up yaptırabilirsiniz.

Ek faydalarla ilgili detaylı bilgiye linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Mapfre Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler

Mapfre Sigorta'nın sigortalısına ücretsiz bir şekilde teminatlardan yararlanma imkanı veren ve poliçenin özel şartlarına uygun sağlık hizmeti sunan özel hastaneler veya polikliniklerdir. Anlaşmalı sağlık kurumu listesi sigorta şirketi tarafından güncellenir ve güncellenen son liste esas alınarak ücretsiz tedavi hizmeti sunulur.

Mapfre Sigorta'nın ilan edilen anlaşmalı sağlık kuruluşlarını değiştirme / iptal etme hakkı saklıdır. Mapfre Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı hastaneler listesinin en güncel halini buradan inceleyebilirsiniz.

Mapfre Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

Fark Yok tamamlayıcı sağlık poliçesinin fiyatı; gün, ay, yıl şeklinde hesaplanan yaşa ve ikamet İstanbul içi veya İstanbul dışı olacak şekilde hesaplanır. Mapfre Sigorta, sigortalılarına peşin veya 8 taksit ile ödeme seçeneği sunmaktadır. Havale ile taksitli ödeme seçeneği yoktur. Taksitlendirme sadece kredi kartına yapılır.

Örnek Yaş Sadece Yatarak Tedavi Yatarak Tedavi + Ayakta Tedavi
25 1.969 TL 7.683 TL
35 2.891 TL 11.958 TL
45 4.536 TL 13.769 TL
Tablo Tarih: 15.01.2024- Mapfre Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyatlarını gösteren örnek tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.
 • Örnek prim tablosu Kocaeli'de ikamet eden bireyler için hazırlanmış olup; fikir vermek amaçlıdır ve son fiyatı yansıtmamaktadır.
 • Sigorta danışmanlarımız ile TC Kimlik numaranızı paylaşarak gerçek fiyatları öğrenebilirsiniz. Sigorta şirketinin teklif ekranına TC Kimlik numarası girilmeden gerçek fiyata ulaşabilmeniz mümkün değildir.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası tekliflerine hemen ulaşın!

Türkiye'nin en iyi sigorta şirketlerinin fiyatlarını tek bir ekranda karşılaştırın!

Mapfre Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları için teklif almayı unutmayın! Mapfre Sigortanın fiyatlarını diğer tamamlayıcı sağlık sigorta şirketleri ile karşılaştırabilirsiniz.

Mapfre Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 Mapfre Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Özel Şartları Nelerdir?

Mapfre Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası özel şartlar; sigorta şirketi tarafından Sağlık Sigortası Genel Şartları'na ek olarak hazırlanan, karşılıklı hak ve yükümlülükleri ibraz eden dokümanlardır. Poliçenin bitiş tarihine kadar geçerli olan özel şartlar, şirketin ilgili prosedürlerine bağlı olarak çeşitlenmektedir. Bahsi geçen şartların genel kapsamı aşağıdaki gibidir;

 • Yatarak yapılan tedavinin genel şartları ve kapsamı
 • Ayakta yapılan tedavinin genel şartları ve kapsamı
 • Mevcut olan ek teminatların kapsamı ve teminata ilişkin sunulan hizmetler
 • Tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanmak için gereken minimum ve maksimum yaş aralıkları
 • Ömür boyu yenileme garantisi kazanmak için gerekli olan şartlar ve hak sahibi olduktan sonra uygulanacak prosedürler
 • Anlaşmalı kurumlar için poliçe kullanımı ve ilgili prosedürler
 • Sigorta şirketinin anlaşmalı olmadığı kurumlarda poliçenin kullanımı sırasında uygulanacak prosedürler
 • Poliçe yenileme döneminde sigorta şirketinin hasar ya da prim oranına bakarak yenileme döneminde sergileyeceği tutumlar
 • Poliçe kapsamı dışında yer alan “teminat dışı” durumlar
 • Poliçe kapsamında bekleme süresi uygulanacak hastalıklar 

Mapfre Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası özel şartlarına ait tüm detaylara ve ilgili prosedürlere linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Mapfre Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Sorgulanır?

Mapfre Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sorgulamasını pek çok farklı şekilde yapabilirsiniz. Gelişen teknolojinin bize en büyük getirilerinden biri olan “online işlemler” ile tek tıkla bilgilerinize kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Mapfre tamamlayıcı sağlık sigortası sorgulamanızı aşağıdaki yöntemlerden biriyle yapabilirsiniz.

 • E-devlet üzerinden tamamlayıcı sağlık sigorta sorgulamanızı birkaç adımda gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için e-devlet şifrenizle sisteme giriş yaptıktan sonra “Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi” sekmesine tıklayabilirsiniz. Bu sekme üzerinden Sağlık Sigortası Poliçe Bilgileri Sorgulama kısmına erişebilir ve TSS sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.
 • Online poliçe sorgulama işlemleri ile poliçeniz hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bunun için Mapfre Online İşlemler sekmesine tıklayabilir ve buradan poliçe görüntüleme, hasar dosyası görüntüleme, kasko poliçesi sorgulama, trafik poliçesi sorgulama yaparak poliçeniz hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.
 • Poliçenizi tamamlayicisaglik.com web sitesinden satın aldıysanız direkt olarak sayfamız üzerinden de bilgilerinize erişim sağlayabilirsiniz. Tamamlayicisaglik.com aracılığı ile satın aldığınız tüm poliçeleri sistem üzerinden görebilir ve poliçe bitiş tarihinden önce size sunduğumuz teklifleri karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz. 

Tamamlayicisaglik.com size yalnızca poliçe detaylarınızı sunmakla kalmaz aynı zamanda makbuz, bilgilendirme formu, özel şartlar, teminat kapsamı, teminat dışı haller, anlaşmalı kurumlar ve ek teminatlar hakkında bilgiler de verir. Bu bilgilere tek bir ekran üzerinden kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Mapfre Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı Nedir?

Mapre tamamlayıcı sağlık sigortasında ayakta tedavi ve yatarak tedavi olmak üzere 2 teminat bulunur. Bu teminatlar aşağıdaki durumları kapsar;

 • Sigortanızın başlangıcından itibaren geçirdiğiniz sağlık sorunları için; doktor muayene, radyoloji, tahlil, fizik tedavi ve rehabilitasyon giderlerinizin tamamı poliçe kapsamındadır. Poliçenizde belirtilen limitler dahilinde, tedaviniz karşılanır. Sağlık sorunlarınız için karşılanan tedavi giderlerine aşı ve ilaç masraflarınız dahil değildir, bu gibi giderle poliçe kapsamı dışında yer alır.
 • Sigortanızın başlangıç tarihinden itibaren yaşadığınız bir sağlık sorunu için hastanede yatmanız gerekirse ya da cerrahi bir yatış ve/veya acil sağlık durumu giderleri söz konusu olursa tüm bunlar teminat altındadır. Yanı sıra küçük müdahaleler de yatarak tedavi teminatı çatısı altında güvencededir. 
 • Tamamlayıcı sağlık sigortasında cildiye muayenesi de poliçe kapsamı altında yer alır. Mapfre tamamlayıcı sağlık sigortası cildiye bölümünde de geçerlidir; anlaşmalı özel hastanelerden ayakta tedavi limitleri dahilinde cildiye tedavisi görebilirsiniz.

Mapfre Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Provizyon Hizmeti Nedir?

Sigortalının tedavi masraflarının karşılanıp karşılanmayacağına ilişkin yapılan değerlendirmeler “provizyon / e- provizyon” adı altında yapılır. Provizyon için bir “değerlendirme raporu” demek mümkündür; sigortalının tercih ettiği hastanede, planlanan muayene, tanı ve tedavilere ait giderlerinin karşılanıp karşılanmayacağını gösteren bir dokümandır. Sağlık giderinin gerçekleştiği ya da gerçekleşeceği tarihte, sigortalının sağlık poliçesinin yürürlükte olması gerekir. Mapfre Sigorta tarafından değerlendirilen provizyonlarda; tahakkuk, limit, katılım payı, muafiyet, ödeme yüzdesi, bekleme süresi ve istisna durumlar baz alınır.
 

Yayımlanma Tarihi: 27 Haziran 2019 Perşembe

Güncellenme Tarihi: 4 Nisan 2024 Perşembe

Sinan Şirin

Sağlık Sigorta Uzmanı

Eğitimi: 18 Mart Üniversitesi İşletme 

 

18 Mart Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Sinan Şirin, platformumuzun Sağlık Sigorta Uzmanı'dır. Alandaki 15 yılı aşkın tecrübesiyle Türkiye'nin en kapsamlı sağlık sigortası platformunda bizlere destek vermektedir.

 

Şirin'in yazıları, sağlık sigortasıyla ilgili sorulara net ve bilgilendirici cevaplar sunmanın yanı sıra, sağlık ve finansal güvenceyi arttırmak için pratik ipuçları ve öneriler sunmaya odaklanır. Bu nedenle, her yazıları sadece bilgi verme niteliğinde değil aynı zamanda sizin ve sevdiklerinizin daha sağlıklı bir yaşam sürdürmenize yardımcı olacak bilgilerle doludur.
 

Yazarın tüm yazılarını gör

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Geri bildiriminiz bizim için önemli. Size daha iyi bir deneyim sunmamız için lütfen görüşlerinizi yazınız.

Bu sigorta şirketleri de ilgilinizi çekebilir

company-logo

Ana Sigorta

Ana Sigorta'nın tamamlayıcı sağlık sigortası ile SGK anlaşmalı sağlık kurumlarında göreceğiniz tedavilerden oluşan fark ücreti, poliçe özel şartları kapsamında hiçbir harcama yapmadan karşılanır.

Yazının tamamını oku
company-logo

Hepiyi Sigorta

Hepiyi tamamlayıcı sağlık sigortasına uygun primler ödeyerek sahip olabilir, anlaşmalı sağlık kurumlarında poliçenizi kullanarak %100 destek alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Aveon Sigorta

Aveon Global Sigorta Tam- On tamamlayıcı sağlık sigortası, 15 günlük bebekler ila 65 yaşından küçük kişileri sigorta teminatı altına alan geniş kapsamlı bir sağlık güvencesidir.

Yazının tamamını oku
company-logo

HDI Sigorta

SGK’lı olan ve 55 yaşından küçük herkes, HDI tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olarak anlaşmalı geniş özel hastane ağı içerisinden, ekstra ücret ödemeden hizmet alabilir.

Yazının tamamını oku
company-logo

Katılım Sağlık Sigorta

Katılım Sağlık tamamlayıcı sağlık sigortasından, 69 yaşından küçük bireyler SGK’lı olmaları şartı ile anlaşmalı özel hastane ağından SGK farkı ödemeden faydalanabilirler.

Yazının tamamını oku
company-logo

Magdeburger Sigorta

0-64 yaş arası SGK’lı olan herkes Magdeburger Sigorta’dan tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Magdeburger Sigorta ile anlaşmalı özel hastanelerde, tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Quick Sigorta

0-59 yaş arası SGK’lı olan herkes Quick Sigorta’dan tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Quick Sigorta ile anlaşmalı özel hastanelerde, tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

AK Sigorta

0-65 yaş arası SGK’lı olan herkes Aksigorta’dan tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Aksigorta ile anlaşmalı özel hastanelerdeki tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Allianz Sigorta

0-64 yaş arası SGK’lı olan herkes Allianz’dan tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Allianz ile anlaşmalı özel hastanelerdeki tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Anadolu Sigorta

64 yaşından küçük SGK’sı aktif olan tüm Türk vatandaşları ve genel sağlık sigortası primlerini eksiksiz ödeyen yabancı uyruklu kişiler, Anadolu tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olabilir.

Yazının tamamını oku
company-logo

AXA Sigorta

Axa Sigorta Sağlığım Tamam sigortasından 0-64 yaş arası SGK’sı aktif olan herkes, anlaşmalı olan tüm sağlık kuruluşlarında, SGK ilave ücretini ödemeden gönül rahatlığıyla tedavinizi olabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

BupaAcıbadem Sigorta

0-55 yaş arası SGK’lı olan herkes Acıbadem’den tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Acıbadem ile anlaşmalı özel hastanelerdeki tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Demir Sağlık Sigorta

0-60 yaş arası SGK’sı aktif olan bireyler, Demir Hayat Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde özel hastanelerdeki masraflarında hiçbir ilave ücret ödemeden tedavi olabilmektedir.

Yazının tamamını oku
company-logo

Doğa Sigorta

0-60 yaş arası SGK’lı her birey uygun primlerle Doğa Sigorta’nın Doğru Adım Sağlık Sigortasını satın alarak anlaşmalı özel hastanelerde SGK fark ücreti ödemeden tedavi olabilirler.

Yazının tamamını oku
company-logo

Eureko Sigorta

Eureko Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası, 0-59 yaş aralığında olan ve SGK güvencesi olan herkesin satın alabileceği ve anlaşmalı olan sağlık kuruluşlarında hemen kullanmaya başlayabileceği bir üründür.

Yazının tamamını oku
company-logo

Türk Nippon Sigorta

Türk Nippon Sağlığınız Bizde sigortasından 0-80 yaş aralığında olan SGK'lı kişiler faydalanabilir. Türkiye'de geçmiş hastalıkları da kapsayan tek tamamlayıcı sağlık sigortası ürünüdür.

Yazının tamamını oku
company-logo

NN Sigorta

0-59 yaş aralığında SGK’sı aktif olan herkes NN Desteğin Bizden sağlık sigortası sahibi olarak anlaşmalı özel hastanelerdeki masraflarınız için fark ücreti ödemeden tedavi olabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

RAY Sigorta

Ray Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK’lı ve 64 yaşını aşmamış tüm bireylerin, anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarındaki tedavi masraflarınızda, SGK ilave ücreti ödememenizi sağlar.

Yazının tamamını oku
company-logo

Sompo Sigorta

Sompo Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortasından 0-67 yaş aralığındaki kişiler, SGK'lı olmaları şartı ile faydalanabilirler.

Yazının tamamını oku
company-logo

Türk Nippon Sigorta

Türk Nippon tamamlayıcı sağlık sigortasından 0-70 yaş aralığında olan SGK’lı kişiler faydalanabilir. Ayrıca 0-18 yaş aralığındaki çocuklar ebeveynleri olmadan sigortalı olamazlar.

Yazının tamamını oku
company-logo

Türkiye Sigorta

0-60 yaş arası SGK’lı her birey uygun primlerle Türkiye Sigorta’nın tamamlayıcı sağlık sigortasını satın alarak anlaşmalı özel hastanelerde SGK fark ücreti ödemeden tedavi olabilirler.

Yazının tamamını oku

Tüm sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırın

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun sağlık sigortasını kolayca bulun.

Listele
write-us-icon

Bize yazın

Danışmanlarımızla yazışın, uzman desteğimizden yararlanın.

tamamlayicisaglik@gencsigorta.com
urgent-icon

Acil mi? Bizi arayın

Çalışma saatlerimiz hafta içi 09:00 - 18:00

(0216) 368 45 45
call-icon

Sizi arayalım

Numaranızı bırakın uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizi arasın.

Numaranızı bırakın