Magdeburger Sigorta Yabancılara Özel Sağlık Sigortası

Magdeburger Yabancılara Özel Sağlık Sigortası, 0-70 yaş arası yabancı uyruklu kişilerin ülkemizde yaşayabilmesi ve sağlığını teminat altına alabilmesi için yaptırması gereken bir sigortadır. Magdeburger Sigorta, 0-18 yaş arası çocuklara tek başına poliçe yaptırma imkanı da sunmaktadır.

user-avatar

0-70 yaş aralığında bulunan, ülkemizde ikamet etmek isteyen yabancı uyruklu kişilere özel olarak hazırlanan Magdeburger Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası; ikamet izni almadan önce edinilmesi gereken, Vize ve Oturma Taleplerinde yaptırılan Sağlık Sigortalarına İlişkin Genelge'de belirlenen asgari şartlara uygun bir tür sağlık sigortasıdır.
Magdeburger Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası, 18 yaş altı çocuklara da tek başına sigortalanma imkânı sunmaktadır.

Magdeburger Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürününü de incelemenizi tavsiye ederiz.

Magdeburger Yabancı Sağlık Sigortası Teminatları

Yabancılara Özel Sağlık Sigortası Teminatları; Magdeburger tarafından sigortalanmış bireylerin ani kaza veya hastalık durumunda yapılacak tanı ve tedavilerine ait sağlık giderlerini güvence altına almaktadır. Ayakta tedavi ve yatarak tedavi teminatlarına ek olarak; diğer tedavi imkanları ile ayrıcalıklı bir sağlık hizmeti almanıza olanak sağlamaktadır.

Yatarak Tedavi Teminatları: Doktorun gerekli gördüğü ve 24 saatten uzun süre yatış gerektiren ameliyat, kemoterapi, radyoterapi ve anjiografi gibi tedavilerde, masraflar bu teminat kapsamında karşılanmaktadır.

Anlaşmalı hastanelerde ameliyat, hastane tedavi, hastane oda-yemek-refakatçi, yoğun bakım, özellikli tedavi, koroner anjiografi, küçük müdahale ve kara ambulansı hizmetlerini limitsiz ve katılım payı olmadan karşılayan yatarak tedavi teminatları; anlaşması bulunmayan kurumlarda yıllık 50.000 TL limit ve %20 katılım payı oranı ile karşılamaktadır. Bu tedavilerin yanı sıra; suni uzuv ve protez masraflarını poliçede belirtilen limit ve katılım oranı ile tazmin etmektedir.

Yatarak Tedavi Teminatları Teminat Limitleri
Ameliyat Limitsiz
Tıbbi Tedavi için Yatış Limitsiz
Küçük Müdehale Limitsiz
Tıbbi Malzeme 2.000 TL
Yoğun Bakım 45 gün
Koroner Anjiyografi Teminat kapsamında
Kemoterapi, Radyotereapi, Diyaliz Teminat kapsamında
Tek Kişilik Oda, Yemek, Refakatçi Teminat kapsamında
Yapay Uzuv 10.000 TL
Yatış Sonrası Fizik Tedavi Teminat kapsamında
Tablo Tarih: 23.02.2023- Magdeburger Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası yatarak tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.

Ayakta Tedavi Teminatları: Herhangi bir hastalık veya kontrol sebebiyle hastanede yapılacak muayene, modern teşhis, tahlil ve röntgen, ilaç, fizik tedavi ve rehabilitasyon işlemleri bu teminat tarafından karşılanmaktadır. Ayakta tedavi teminatları; 5.000 TL limit ile anlaşmalı sağlık kuruluşlarında %20, anlaşmasız hastanelerde %40 katılım payıyla ödenmektedir.

Ayakta Tedavi Teminatları Teminat Limitleri
Doktor Muayene Limiti 5.000 TL
Röntgen Ayakta tedavi limiti kadar
Tahlil ve Tetkik Ayakta tedavi limiti kadar
İleri Tanı Yöntemleri Ayakta tedavi limiti kadar
Fizik Tedavi Ayakta tedavi limiti kadar
Tablo Tarih: 15.01.2024- Magdeburger Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası ayakta tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.

Diğer Tedavi Teminatları: Bu teminat kapsamında; trafik kazası sonucu diş tedavisi ve yardımcı tıbbi malzeme masrafları, her iki kurum tipinde de 2.000 TL limit ve %40 katılım oranı ile temin edilmektedir.

Magdeburger Yabancı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler

Magdeburger Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler; Magdeburger Sigorta'nın devlet tarafından onaylanan hastane, özel doktor muayenehanesi ve eczane gibi sağlık kuruluşlarıyla sözleşme sağladığı, sigortalı bireylerin sağlık hizmeti alabileceği kurumları ifade etmektedir. Türkiye'nin pek çok şehrinde bulunan anlaşmalı hastanelere giderek, avantajlı tedavi limiti ve düşük katılım oranı imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Sigortalıların en çok merak ettiği konulardan biri olan “Magdeburger yabancı sağlık sigortası hangi hastanelerde geçerli?” sorusunun cevabına, buradan ulaşabilirsiniz.

Magdeburger Yabancı Sağlık Sigortası Fiyatları

Yabancı Sağlık Sigortası Fiyatları; bireylerin istek ve ihtiyaçlarına, ikamet edeceği süre aralığına ve sağlık durumuna göre belirlenmektedir. Magdeburger yabancı sağlık sigortası fiyatları 2023 listesine buradan ulaşabilirsiniz. Tüm sigorta şirketlerine ait Yabancı Sağlık Sigortası tekliflerini karşılaştırmak ve ihtiyacınıza yönelik poliçeyi bulmak için kolayca teklif alabilirsiniz.

Örnek Yaş Ortalama Prim
25 1.160 TL
35 1.240 TL
45 1.790 TL
55 2.090 TL
Tablo Tarih: 23.02.2023- Magdeburger Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası fiyatlarını gösteren örnek tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.
Yabancı sağlık sigortasına başvuru yapın!

En uygun Yabancı Sağlık Sigortası için teklif çalışalım, sizi arayalım.

Yayımlanma Tarihi: Invalid date

Güncellenme Tarihi: 12 Mart 2024 Salı

Elif Ateş

Dijital İçerik Yöneticisi

Eğitim: İstanbul Üniversitesi Sosyoloji, Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği

Türkiye'nin en kapsamlı sağlık sigortası platformunda bizlere destek veren, sigorta ve sağlık konuları hakkında detaylı içerikler üreten Elif Ateş, platformumuzun sigorta içeriği yazarıdır. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde eğitimini tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği ünvanını da kariyer basamağına ekleyerek “Dijital İçerik Yöneticisi” sıfatıyla platformumuzda görev almaktadır.

Uzmanlık alanı sigorta sektörü olan Ateş, gerek bilgi birikimi gerek güçlü kalemiyle yazılarını okuyucularıyla buluşturmaya devam etmektedir. Yazılarının hedef noktası; sigorta terimlerini açıklayıcı bir dille ifade etmek ve aynı zamanda okuyuculara sigorta süreçlerine dair rehberlik etmektir. 6 yıla uzanan sigorta sektöründeki deneyimiyle okuyuculara ışık tutmaya devam eden Ateş, aynı zamanda bir diğer platformumuz olan Genç Sigorta'da da başarılı yazıları ile kalemini kullanmaktadır.
 

Yazarın tüm yazılarını gör

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Geri bildiriminiz bizim için önemli. Size daha iyi bir deneyim sunmamız için lütfen görüşlerinizi yazınız.

Bu sigorta şirketleri de ilgilinizi çekebilir

company-logo

AK Sigorta

Ak Sigorta’nın yabancılara özel sağlık sigortası sayesinde ihtiyacınıza ve bütçenize uygun bir poliçeye sahip olabilirsiniz. Türkiye’de kaldığınız süre boyunca sağlığınız Ak Sigorta'nın güvencesi altında!

Yazının tamamını oku
company-logo

Allianz Sigorta

Allianz yabancı sağlık sigortası ile yatarak ve ayakta tedavi masrafları anlaşmalı sağlık kurumlarında güvence altında! Spor, güzellik, diş ve optik hizmetlerinden de Allianz'a özel indirimler ile faydalanabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Ankara Sigorta

Ankara Sigorta Yabancılar için Eko Sağlık Sigortasından Türkiye'de yaşamak için ikamet izni başvuru yapacak herkes yararlanabilir. Türkiye'de kalındığı süre boyunca oluşabilecek sağlık riskleri de güvence altına alınmış olur.

Yazının tamamını oku
company-logo

Anadolu Sigorta

Yabancı Uyruklular Sağlık Sigortası ile oturma veya ikamet izni başvurusu yapabilir, geniş kapsamlı teminatlarıyla da sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

AXA Sigorta

İkamet izni talebinde bulunan kişiler için oluşturulmuş Axa yabancı sağlık sigortasından 0-55 yaş aralığında olan herkes faydalanabilir. Yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatına ek olarak Covid-19 ile ilgili tüm tedavi hizmetleri de poliçe kapsamındadır.

Yazının tamamını oku
company-logo

Demir Sağlık Sigorta

Türkiye’de ikamet etmek isteyen yabancı uyruklu kişilerin mecburi yaptırması gereken sağlık sigortasından 0-65 yaş aralığındaki herkes yararlanabilir. Demir Sigorta'nın geniş ve seçkin teminat kapsamı ile Türkiye sınırları içinde sağlığınız güvende!

Yazının tamamını oku
company-logo

Doğa Sigorta

Doğa Sigorta Yabancı Uyruklulara Özel Turuncu Sağlık Sigortası sayesinde yatarak ve ayakta tedavi için gerekli olan sağlık harcamalarını teminat altına alabilir, Türkiye'de ikamet izni almak için başvuru yaptığınızda poliçenizi evraklarınız arasına ekleyebilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

HDI Sigorta

HDI Sigorta, Yabancılara Özel Sağlık Sigortası ile beklemediğiniz anlarda başınıza gelebilecek sağlık maliyetlerini güvence altına alır. HDI Sigorta Yabancılara Özel Sağlık Sigortasının teminat kapsamı ve limitleri, ikamet izni başvurusunda istenen sağlık sigortasına uygundur.

Yazının tamamını oku
company-logo

RAY Sigorta

Ray Sigorta; Türkiye’de yaşamak, eğitim almak veya çalışmak isteyen yabancı uyruklu vatandaşlar için ihtiyaca uygun yabancı sağlık sigortası ile tedavi masraflarını güvence altına alır. Geniş kapsamlı teminat yapısı ve anlaşmalı sağlık kurumlarından faydalanmak için Ray Sigorta'dan yabancı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Sompo Sigorta

Sompo Sigorta, Türkiye'de yaşamak isteyen yabancı misafirlerimizin kendilerini güvende hissetmesi için geniş kapsamlı teminatlar sunmaktadır. Hem ikamet izni başvurusunda kullanmak hem de sağlığınızı Türkiye sınırları içinde güvence altına almak için Sompo Sigortadan yabancı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Türk Nippon Sigorta

Türk Nippon Sigorta, kısa dönem ikamet izni başvuruları için yaptırılması zorunlu olan özel sağlık sigortasını bütçeye uygun bir şekilde sunmaktadır. Sağlık sigortası genel şartları ve özel şartlarına istinaden poliçede belirtilen teminat kapsamı ve limitleri doğrultusunda sağlık riskleri de güvence altındadır.

Yazının tamamını oku

Tüm sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırın

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun sağlık sigortasını kolayca bulun.

Listele
write-us-icon

Bize yazın

Danışmanlarımızla yazışın, uzman desteğimizden yararlanın.

tamamlayicisaglik@gencsigorta.com
urgent-icon

Acil mi? Bizi arayın

Çalışma saatlerimiz hafta içi 09:00 - 18:00

(0216) 368 45 45
call-icon

Sizi arayalım

Numaranızı bırakın uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizi arasın.

Numaranızı bırakın