Grup Sağlık Sigortası tekliflerini karşılaştırın

16 farklı şirketten Grup Sağlık Sigortası teklifi çalışalım, çalışanlarınız için en uygun sigortayı birlikte seçelim.

Grup-Saglik-Sigortasi-Hero
Ödüllerimiz

Neden grup sağlık sigortası?

Grup sağlık sigortası avantajları

 • Sigorta Şirketleri

  Sigorta Şirketleri

  Sektördeki tüm grup sağlık sigortası yapan şirketlerden teklif hazırlayıp karşılaştırma yapmanızı sağlıyor, en doğru kararı verebilmeniz için size destek oluyoruz.

 • Ürün çeşitliliği

  Ürün çeşitliliği

  Çalışanlarınızın ihtiyaçları ve şirketinizin bütçesine göre tamamlayıcı sağlık, özel sağlık ve karma grup sağlık sigortası teklifleri hazırlıyor, birlikte değerlendirme yaparak doğru tercih yapmanızı sağlıyoruz.

 • Fiyat Avantajı

  Fiyat Avantajı

  Sunduğumuz ürün çeşitliliği sayesinde, sektördeki en uygun fiyatlı grup sağlık sigortasını bulmanızı sağlıyoruz. Fiyat avantajına ek olarak; grup sağlık sigortası için ödeyeceğiniz toplam prim üzerinden %15 vergi iadesi alarak kazançlı çıkabilirsiniz.

 • Provizyon Destek

  Provizyon Destek

  Provizyon sürecinde yaşanabilecek aksaklıkları hızlıca çözüme ulaştırmak için grubunuza özel sigorta danışmanı veriyoruz. Sizin adınıza sigorta şirketinizle görüşerek probleminizi çözmeye yardımcı oluyoruz.

 • Yıl İçi İşlemler

  Yıl İçi İşlemler

  Şirketinize yeni katılan çalışanınızın grup sağlık poliçesine dahil edilmesi veya çalışanınızın işten ayrılması durumunda grup sağlık poliçesinden çıkarılma işlemlerinin takibini de yapıyoruz.

 • Geniş Kapsam

  Geniş Kapsam

  Tercih edeceğiniz sağlık sigortası türüne göre sadece yatarak tedavi masraflarını karşılayan bir poliçe yaptırabileceğiniz gibi ayakta tedavi ve doğum masraflarını da kapsam altına alan bir poliçe oluşturabilirsiniz.

 • Hakların Korunması

  Hakların Korunması

  Yatarak tedavilerde uygulanan bekleme süresinin sonlanması ve ömür boyu yenileme garantisine hak kazanmanız için grup poliçesinin yenileme dönemini takip ediyoruz. Böylelikle kazanılacak hakların devamlılığını sağlayarak, memnuniyetinizi yüksek tutuyoruz.

 • Gruba Özel Poliçe Dizaynı

  Gruba Özel Poliçe Dizaynı

  Çalışanlarınızın yaş ortalaması göz önüne alınarak, kadın ve erkek yoğunluğuna göre sağlık ihtiyaçlarının belirlenmesi ve gitmeyi tercih ettikleri hastanelerin analizi sonucu grup sağlık sigortasının kapsamını özelleştirebiliriz.

 • Vade hatırlatıcı

  Sağlık sigortanızın yenileme zamanını kaçırmayın! Size özel hakları ve avantajları koruyarak yenileme teklifi hazırlayalım.

  Vade hatırlatıcı kur
 • Hemen teklif alın

  16 farklı şirketten Grup Sağlık Sigortası teklifi çalışalım, çalışanlarınız için en uygun sigortayı birlikte seçelim.

left-arrow-icon
right-arrow-icon
  /images/uzman-destek@2x.jpg
  Ücretsiz destek

  Deneyimli sigorta danışmanlarımızla hep yanınızdayız

  Bize ulaşın tanışalım, sağlık sigortaları hakkında tüm detayları birlikte konuşalım.

  • Sigortacılık alanında en az 5 yıl deneyimli ve iyi eğitimli sigortacılardır.
  • Sigorta şirketlerinden size özel teklifler alır ve incelemeniz için sizinle paylaşır.
  • İhtiyacınıza en uygun sağlık sigortasını aldığınızdan emin olmanızı sağlar.
  • Sigorta şirketlerini iyi tanır ve bilir. Sigorta şirketiniz ile iletişiminizi en iyi şekilde yöneterek haklarınızı en doğru biçimde korur.
  • Poliçenizi kullanırken oluşabilecek provizyon aksaklıklarında çözüm için size destek olur.
  • Poliçe yenileme döneminizi takip eder, güncel teklifleri karşılaştırmanız için sizinle yeniden paylaşır.

  Hastane

  Medical Park Göztepe Hastanesi

  insurance company number

  11

  anlaşmalı sigorta şirketi

  insurance company number

  E5 Üzeri 23 Nisan Sok. No:17 Merdivenköy, kadıköy/İstanbul

  insurance company number

  (216) 468 44 44

  /images/hastaneler-image.jpg

  Türkiye genelinde anlaşmalı tüm kurumları listele

  Sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu tüm sağlık kuruluşlarını kolayca keşfet. Filtreler oluşturarak aradığını nokta atışı bul.

  /images/lg-logo-2.svg
  Neden biz?

  Gücümüzü ve bilgimizi 30 yıllık sigortacılık deneyimiyle sektörün öncüsü Genç Sigorta'dan alıyoruz.

  Grup Sağlık Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  Grup sağlık sigortası ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları sizin için cevapladık.

  Grup sağlık sigortası; işveren tarafından şirket çalışanlarına yaptırılan sağlık sigortası türüdür. En az 10 kişiden oluşan grupların yatarak ve ayakta tedavi masrafları, grup sağlık sigortası kapsamında güvence altına alınır.

  Şirket çalışanlarının sağlık ihtiyacına göre grup özel sağlık sigortası veya grup tamamlayıcı sağlık sigortası tercih edilebilir.

  Grup tamamlayıcı sağlık sigortası; çalışanlarınızın, SGK ile anlaşmalı hastanelerde yatarak ve ayakta tedavileri için fark ücreti ödemeden %100 sağlık hizmeti almasını sağlayan sağlık sigortası türüdür. Anlaşmalı sağlık kurumunda oluşan tüm masraflar sigorta şirketi tarafından ödenir, çalışanlarınız hastaneye ekstra ücret ödemezler. Ayrıca grup tamamlayıcı sağlık sigortası, grup özel sağlık sigortasına göre daha uygun fiyatlıdır.

  Çalışanlarınızın, SGK ile anlaşmalı özel hastanelere ek olarak SGK anlaşması bulunmayan hastanelerden de sağlık hizmeti almasını sağlayan geniş kapsamlı bir sağlık sigortası türüdür. Grup özel sağlık sigortası kapsamında yatarak tedavi teminatı limitsizdir. Ayakta tedavi teminatı ise tercihe göre TL tutarında belirlenmektedir. Ek olarak tüm masrafların sigorta şirketi tarafından karşılanması talep edilebileceği gibi masrafların bir kısmını sigorta şirketinin geriye kalan kısmını ise çalışanların ödemesi talep edilerek sözleşme yapılabilir.

  Karma grup sağlık sigortası; hem tamamlayıcı sağlık sigortasının hem de özel sağlık sigortasının işleyişini bir araya toplayarak tam kapsamlı sağlık hizmeti sunan bir güvencedir. Yatarak tedavi teminatının ve ayakta tedavi teminatının işleyişi, sağlık kurumu ile sigorta şirketinin “Karma Grup Sağlık Sigortası” için yaptığı anlaşmaya göre değişir.

  Karma sağlık sigortası için bir örnek verelim. sağlık kurumunun SGK ile tam kapsamlı anlaşması varsa ve sigorta şirketinin de o sağlık kurumu ile tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşması varsa tedavi masrafları %100 ödenir. Ancak sigorta şirketinin sağlık kurumu ile tamamlayıcı sağlık sigortası için anlaşması yoksa özel sağlık sigortası devreye girer. Özel sağlık sigortası ile anlaşması bulunan sağlık kurumlarındaki tedavi masrafları da poliçede yazan limit ve ödeme yüzdesine göre karşılanır. 

  Grup sağlık sigortası yaptırmak için en az 10 kişi olması gerekir. Çalışanların eşleri ve çocukları da grup sağlık sigortası kapsamına eklenebilir.

  Grup sağlık sigortasının kapsamı; yatarak tedavi, ayakta tedavi ve tercihe bağlı olarak doğum teminatından oluşur. Genel olarak baktığımızda;

  • Dahili ve cerrahi yatışlar
  • Yoğun bakım
  • Kemoterapi, radyoterapi ve diyaliz
  • Suni uzuv
  • Tıbbi malzeme
  • Ambulans
  • Doktor muayenesi
  • Laboratuvar işlemleri
  • Görüntüleme işlemleri
  • İleri tanı yöntemleri
  • Fizik tedavi
  • Hamilelik ve doğum

  Grup sağlık sigortasının hem işveren hem de çalışan açısından birçok avantajı vardır. Grup sağlık sigortasının işveren açısından avantajları;

  • Şirketler grup sağlık sigortası sayesinde %15 vergi iadesi alabilir.
  • Şirketin, çalışanlarına sağladığı yan haklar sayesinde prestiji yükselir.
  • Çalışanların kendini güvende ve değerli hissettiği, tercih edilir bir kurum olur.
  • Çalışanların sağlık masrafları için güvence oluşturarak, finansal destek sağlanır. Böylelikle çalışanların işyerine bağlılığı artar.
  • Çalışanlar grup sağlık sigortası sayesinde sağlık hizmetlerine daha hızlı ulaşır. Böylelikle olası zaman kayıpları engellenerek iş yerinde verimlilik artar.

  Kurumsal sağlık sigortası; işverenin belirlediği anlaşmalı hastane ağı, teminat kapsamı ve limite göre oluşturulur. Grup sağlık poliçesinin primini işveren ödediğinden dolayı vergi indiriminden şirket yararlanır.

  Bireysel sağlık sigortasında ise anlaşmalı hastane ağı, teminat kapsamı ve limiti kişinin tercihlerine göre belirlenir. Ayrıca sigortayı yaptıran kişi %15 vergi indiriminden faydalanır.

  Evet, grup sağlık sigortasından bireysel sağlık sigortasına geçiş mümkündür. İşverenin grup sağlık poliçesini sonlandırması veya çalışanını işten çıkarması durumunda, kişi kazanılmış hakları ile birlikte bireysel sağlık sigortasına geçiş yapabilir.

  Kazanılmış haklar ile birlikte bireysel sağlık sigortasına geçiş yapmak için grup sağlık sigortasının sonlandığı tarih itibari ile ilk 30 gün içinde geçiş yapılmak istenen sigorta şirketine başvuru yapılmalıdır.

  Grup sağlık sigortası genel şartları; sigortalı kişilerin sigorta başlangıç tarihinden itibaren hastalanmaları veya kaza geçirmeleri durumunda gerekli tedavi masraflarının hangi şartlar çerçevesinde karşılanacağının anlatıldığı resmi bir dokümandır. Genel şartlar, Türkiye Sigorta Birliği tarafından hazırlanmaktadır.

   

   

  Kurumsal sağlık sigortasının kapsamında; yatarak tedavi teminatı, ayakta tedavi teminatı ve doğum teminatı yer alır. Kurumsal özel sağlık sigortası kapsamı hakkında detaylı bilgi sahıbi olmak isterseniz "Kurumsal Grup Sağlık Sigortası Nedir? Grup Sigortası Kapsamı" başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

  Kurumsal sağlık sigortası primi işveren tarafından ödenebilir veya çalışanlar işverenleri ile birlikte de ödeme yapabilir. Grup özel sağlık sigortası prim ödemesini kimin yapacağı sigorta yaptırmak isteyen şirketin kararına bağlıdır.

  Grup Sağlık Sigortası Teklifi Al

  Kurumunuza en uygun Grup Sağlık Sigortası poliçesini seçmek için rehberimize göz atın!

  İşveren tarafından sunulan sağlık sigortası

  Şirket çalışanlarına özel, grup sağlık sigortası avantajlarına yazımızdan ulaşabilirsiniz. Detaylara git

  Kurumsal grup sağlık sigortası nedir?

  Kurumsal Grup Sağlık Sigortası hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Detaylara git

  Özel Sağlık Sigortası faydaları

  Özel Sağlık Sigortası'nın avantajları nelerdir? Öğrenmeniz gereken her şey, yazımızda. Detaylara git

  Sigorta Şirketleri

  • company-logo

   Bupa Acıbadem Sigorta

   Acıbadem Grup Sağlık Sigortası hakkında tüm bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

   Detaylara git
  • company-logo

   Anadolu Sigorta

   Anadolu Grup Sağlık Sigortası hakkında tüm bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

   Detaylara git
  • company-logo

   Mapfre Sigorta

   Mapfre Grup Sağlık Sigortası hakkında tüm bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

   Detaylara git
  Tüm şirketleri gör