Sompo Sigorta Yabancılar için Sağlık Sigortası

Sompo Sigorta, Türkiye'de yaşamak isteyen yabancı misafirlerimizin kendilerini güvende hissetmesi için geniş kapsamlı teminatlar sunmaktadır. Hem ikamet izni başvurusunda kullanmak hem de sağlığınızı Türkiye sınırları içinde güvence altına almak için Sompo Sigortadan yabancı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.

Yabancı sağlık sigortasına başvuru yapın!

En uygun Yabancı Sağlık Sigortası için teklif çalışalım, sizi arayalım.

Herkes için en iyi sağlık sigortası hizmetini sunan Sompo Sigorta; yabancı uyruklu kişilerin de sağlığını güvence altına almak için hazırladığı Yabancılar için Sağlık Sigortası ile ikamet izni başvurusu öncesinde yaptırılması zorunlu olan güvenceleri teminat altına almaktadır.

Yabancılar İçin Elit Sağlık Sigortası, 16.06.2021 tarih ve 2021/8 sayılı Vize ve İkamet İzni Taleplerinde yaptırılacak Özel Sağlık Sigortalarına İlişkin Genelge'de belirlenen asgari teminat yapısını kapsamaktadır. 01-70 yaş aralığında bulunan tüm yabancı uyruklu bireyler bu sigortadan faydalanabilmektedir.

Sompo Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünü de ilginizi çekebilir.

Sompo Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası Teminatları 

Sompo Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası Teminatları; Türkiye'de oturum izni için gerekli bu sigorta ile belirtilen sigorta süresi içinde sigorta ettirenin hastalık veya kazaya uğraması durumunda, masrafları teminat limitleri kapsamında karşılamaktadır.

Yatarak tedavi teminatları anlaşmalı hastanelerde limitsiz, anlaşması bulunmayan kurumlarda 50.000 TL limit ve %20 katılım oranı ile; ayakta tedavi teminatları 5.000 Tl limit ve anlaşmalı hastanelerde %20, anlaşmasız kuruluşlarda %40 ödeme oranı ile temin edilmektedir.

Yatarak Tedavi Teminatları: Doktorun yatışı gerekli gördüğü cerrahi ve dahili müdahale, küçük müdahale, yoğun bakım, radyoterapi, kemoterapi ve diyaliz gibi işlemlere bağlı masraflar bu teminat kapsamında sayılmaktadır. Yatış işlemlerine bağlı olarak oda, yemek ve refakatçi hizmetleri ve evde bakım, trafik kazası sonucu diş tedavisi, suni uzuv ve protez, tıbbi danışmanlık ve kara ambulansı harcamaları da teminat limitlerince tazmin edilmektedir. Yatarak tedavi teminatında bulunan yatış günü sayısı, poliçe dönemi içinde en fazla 180 gündür.

Yatarak Tedavi Teminatları Teminat Limitleri
Ameliyat Limitsiz
Tıbbi Tedavi için Yatış Limitsiz
Küçük Müdehale 10.000 TL
Tıbbi Malzeme Ayakta tedavi limitinden kullanılır.
Yoğun Bakım 45 gün
Koroner Anjiyografi Teminat kapsamında
Kemoterapi, Radyotereapi, Diyaliz 10.000 TL
Tek Kişilik Oda, Yemek, Refakatçi 180 gün
Yapay Uzuv 5.000 TL
Yatış Sonrası Fizik Tedavi 20 seans
Tablo Tarih: 17.01.2024- Sompo Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası yatarak tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.

Ayakta Tedavi Teminatları: Hastalık veya kontrol amaçlı doktor kontrolü, muayene sonrası gerekli görülen reçeteli ilaç, laboratuvar işlemleri, anjiografi veya MR gibi görüntüleme hizmetleri, modern teşhis, yardımcı tıbbi malzeme, fizik tedavi ve rehabilitasyon gibi hizmetlerden doğacak masraflar, poliçede belirtilen limitler dahilinde karşılanmaktadır.

Ayakta Tedavi Teminatları Teminat Limitleri
Doktor Muayene Limiti 5.000 TL
Röntgen Ayakta tedavi limiti kadar
Tahlil ve Tetkik Ayakta tedavi limiti kadar
İleri Tanı Yöntemleri Ayakta tedavi limiti kadar
Fizik Tedavi 10 seans
Tablo Tarih: 17.01.2024- Sompo Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası ayakta tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.

Sompo Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler 

Sompo Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası anlaşmalı hastaneler, poliçede belirtilen sigorta süresi içerisinde avantajlı teminat, limit ve ödeme oranlarından yararlanabileceğiniz; Sompo Sigorta ile sözleşmeyi kabul etmiş özel sağlık kuruluşu, poliklinik ve tanı merkezlerini ifade etmektedir.

Yabancılar için Sağlık Sigortası ürününde, Eko Network Anlaşmalı Sağlık Kuruluşları listesi geçerli sayılmaktadır. Türkiye genelinde bulunan yaygın anlaşmalı sağlık ağına buradan ulaşabilir; anlaşmalı kurumlarda geçerli özel indirim uygulamalarından faydalanabilirsiniz.

Sompo Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası Fiyatları

Sompo Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası fiyatları; sigorta süresi, teminat yapısı, limiti ve enflasyon oranı, sigortalanacak bireyin yaşı, cinsiyeti, sağlık durumu ve geçmiş dönem kullanım oranı gibi kriterler göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Sompo Sigorta, anlaşmalı kredi kartlarına peşin fiyatına 8 taksit imkânı ile bütçenizi zorlamadan sigortalanma avantajı sunmaktadır.

Sompo sigorta yabancı sağlık sigortası fiyatları 2023 listesine ulaşabilmek için kolayca teklif alabilirsiniz. Yabancı Sağlık Sigortası imkânı sunan onlarca sigorta şirketi arasında karşılaştırma yapabilir; ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan teklifi satın alabilirsiniz. Yabancı Sağlık Sigortası Şirketleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Yabancı sağlık sigortasına başvuru yapın!

En uygun Yabancı Sağlık Sigortası için teklif çalışalım, sizi arayalım.

Yayımlanma Tarihi: 17 Ocak 2024 Çarşamba

Güncellenme Tarihi: 13 Haziran 2024 Perşembe

user-avatar

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Geri bildiriminiz bizim için önemli. Size daha iyi bir deneyim sunmamız için lütfen görüşlerinizi yazınız.

Bu sigorta şirketleri de ilgilinizi çekebilir

company-logo

AK Sigorta

Ak Sigorta’nın yabancılara özel sağlık sigortası sayesinde ihtiyacınıza ve bütçenize uygun bir poliçeye sahip olabilirsiniz. Türkiye’de kaldığınız süre boyunca sağlığınız Ak Sigorta'nın güvencesi altında!

Yazının tamamını oku
company-logo

Allianz Sigorta

Allianz yabancı sağlık sigortası ile yatarak ve ayakta tedavi masrafları anlaşmalı sağlık kurumlarında güvence altında! Spor, güzellik, diş ve optik hizmetlerinden de Allianz'a özel indirimler ile faydalanabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Ankara Sigorta

Ankara Sigorta Yabancılar için Eko Sağlık Sigortasından Türkiye'de yaşamak için ikamet izni başvuru yapacak herkes yararlanabilir. Türkiye'de kalındığı süre boyunca oluşabilecek sağlık riskleri de güvence altına alınmış olur.

Yazının tamamını oku
company-logo

Anadolu Sigorta

Yabancı Uyruklular Sağlık Sigortası ile oturma veya ikamet izni başvurusu yapabilir, geniş kapsamlı teminatlarıyla da sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

AXA Sigorta

İkamet izni talebinde bulunan kişiler için oluşturulmuş Axa yabancı sağlık sigortasından 0-55 yaş aralığında olan herkes faydalanabilir. Yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatına ek olarak Covid-19 ile ilgili tüm tedavi hizmetleri de poliçe kapsamındadır.

Yazının tamamını oku
company-logo

Demir Sağlık Sigorta

Türkiye’de ikamet etmek isteyen yabancı uyruklu kişilerin mecburi yaptırması gereken sağlık sigortasından 0-65 yaş aralığındaki herkes yararlanabilir. Demir Sigorta'nın geniş ve seçkin teminat kapsamı ile Türkiye sınırları içinde sağlığınız güvende!

Yazının tamamını oku
company-logo

Doğa Sigorta

Doğa Sigorta Yabancı Uyruklulara Özel Turuncu Sağlık Sigortası sayesinde yatarak ve ayakta tedavi için gerekli olan sağlık harcamalarını teminat altına alabilir, Türkiye'de ikamet izni almak için başvuru yaptığınızda poliçenizi evraklarınız arasına ekleyebilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

HDI Sigorta

HDI Sigorta, Yabancılara Özel Sağlık Sigortası ile beklemediğiniz anlarda başınıza gelebilecek sağlık maliyetlerini güvence altına alır. HDI Sigorta Yabancılara Özel Sağlık Sigortasının teminat kapsamı ve limitleri, ikamet izni başvurusunda istenen sağlık sigortasına uygundur.

Yazının tamamını oku
company-logo

Magdeburger Sigorta

Magdeburger Yabancılara Özel Sağlık Sigortası, 0-70 yaş arası yabancı uyruklu kişilerin ülkemizde yaşayabilmesi ve sağlığını teminat altına alabilmesi için yaptırması gereken bir sigortadır. Magdeburger Sigorta, 0-18 yaş arası çocuklara tek başına poliçe yaptırma imkanı da sunmaktadır.

Yazının tamamını oku
company-logo

RAY Sigorta

Ray Sigorta; Türkiye’de yaşamak, eğitim almak veya çalışmak isteyen yabancı uyruklu vatandaşlar için ihtiyaca uygun yabancı sağlık sigortası ile tedavi masraflarını güvence altına alır. Geniş kapsamlı teminat yapısı ve anlaşmalı sağlık kurumlarından faydalanmak için Ray Sigorta'dan yabancı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Türk Nippon Sigorta

Türk Nippon Sigorta, kısa dönem ikamet izni başvuruları için yaptırılması zorunlu olan özel sağlık sigortasını bütçeye uygun bir şekilde sunmaktadır. Sağlık sigortası genel şartları ve özel şartlarına istinaden poliçede belirtilen teminat kapsamı ve limitleri doğrultusunda sağlık riskleri de güvence altındadır.

Yazının tamamını oku

Tüm sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırın

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun sağlık sigortasını kolayca bulun.

Listele
write-us-icon

Bize yazın

Danışmanlarımızla yazışın, uzman desteğimizden yararlanın.

tamamlayicisaglik@gencsigorta.com
urgent-icon

Acil mi? Bizi arayın

Çalışma saatlerimiz hafta içi 09:00 - 18:00

(0216) 368 45 45
call-icon

Sizi arayalım

Numaranızı bırakın uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizi arasın.

Numaranızı bırakın