Doğa Sigorta Yabancı Uyruklulara Özel Turuncu Sağlık Sigortası

Doğa Sigorta Yabancı Uyruklulara Özel Turuncu Sağlık Sigortası sayesinde yatarak ve ayakta tedavi için gerekli olan sağlık harcamalarını teminat altına alabilir, Türkiye'de ikamet izni almak için başvuru yaptığınızda poliçenizi evraklarınız arasına ekleyebilirsiniz.

user-avatar

Doğa Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası; yabancı uyruklu kişilerin kısa dönem oturma izni, ikamet izni almak için yaptırması zorunlu olan, Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsat verilmiş sağlık kuruluşlarında, her türlü tedavi ihtiyaçlarında kullanabileceği bir sağlık sigortası türüdür.

Maksimum 2 yıllık poliçe olarak düzenlenebilen Turuncu Sağlık Sigortası; 0-64 yaş arası tüm yabancı uyruklu kişilerin yatarak ve ayakta tedavilerinde kullanabileceği teminatlar sunmaktadır. 18 yaş altı çocukların da faydalanabileceği bu sigorta, çocuklar içinde ayrıca sigortalanma şartı bulundurmaktadır.

Doğa Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünü de ilginizi çekebilir.

Doğa Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası (Turuncu Sağlık Sigortası) Teminatları

Turuncu Sağlık Sigortası teminatları; sigorta başlangıç tarihinden sonra, kaza veya hastalık sebebiyle alınan tanı ve tedavi hizmetlerine ait sağlık harcamalarını limitler kapsamında garanti altına almaktadır.

Bahsi geçen bu teminatlar; Sağlık Sigortası Genel Şartları, Özel Sağlık Sigortaları Yönetmeliği ve bu özel şartların ilkelerine göre güvence sunmaktadır.

Yatarak Tedavi Teminatı: Tanı ve tedavi sürecinde, doktor tarafından 24 saati geçecek yatış ve gözlem altında bulundurulması kararlaştırılan sağlık problemlerinde ameliyat, yoğun bakım, hastane oda, yemek ve refakatçi, doktor, ilaç ve diyaliz gibi giderler teminat limitleri kapsamında değerlendirilir. Yatarak tedavi teminatı anlaşmalı kurumlarda limitsiz, anlaşması bulunmayan hastaneler 50.000 TL limit ve %20 sigortalı katılım ücreti ile karşılanmaktadır.

Yatarak Tedavi Teminatları Teminat Limitleri
Ameliyat Limitsiz
Tıbbi Tedavi için Yatış Limitsiz
Küçük Müdehale Limitsiz
Tıbbi Malzeme 500 TL
Yoğun Bakım 90 gün
Koroner Anjiyografi Limitsiz
Kemoterapi, Radyotereapi, Diyaliz Limitsiz
Tek Kişilik Oda, Yemek, Refakatçi Teminat kapsamında
Yapay Uzuv 10.000 TL
Yatış Sonrası Fizik Tedavi
Tablo Tarih: 17.01.2024- Doğa Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası yatarak tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.

Yardımcı Tıbbi Malzeme: Hastalık veya kaza sonucu sigortalı bireye uygulanan tedavinin bir bölümü olarak, sadece tıbbi amaçla kullanılan atel, korse, koltuk değneği ve yara tedavisinde kullanılan örtücü malzemeler yıllık 500 TL limit ile karşılanmaktadır.

Ayakta Tedavi Teminatları: Sigorta başlangıç tarihinden itibaren tanı ve tedavi sürecinin hastanede yatış gerektirmediği durumlarda muayene, röntgen, laboratuvar hizmetleri, reçeteli ilaç ve modern teşhis yöntemleri bu teminat kapsamında karşılanmaktadır. Ayakta tedavi teminatı 5.000 TL limit ve anlaşmalı kurumlarda %20, anlaşmasız kurumlarda %40 sigortalı katılım payı ile temin edilmektedir.

Ayakta Tedavi Teminatları Teminat Limitleri
Doktor Muayene Limiti 5.000 TL
Röntgen Ayakta tedavi limiti kadar
Tahlil ve Tetkik Ayakta tedavi limiti kadar
İleri Tanı Yöntemleri Ayakta tedavi limiti kadar
Fizik Tedavi 15 seans
Tablo Tarih: 17.01.2024- Doğa Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası ayakta tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.

Fizik Tedavi Teminatı (Seanslı Ayakta Tedavi İşlemleri): Doktor tarafından gerekli görüldüğü ve sigortacı tarafından seans/gün olarak onaylanan Rehabilitasyon ve Fizik Tedavi işlemleri teminat limitlerince temin edilmektedir.

Doğa Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler

Doğa Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler; sigortalı yabancı uyruklu bireylerin, sağlık ihtiyaçlarında düşük katılım payı dışında ücret ödemeden hizmet alabileceği, Doğa Sigorta ile sözleşmesi bulunan özel sağlık kuruluşlarıdır. 

Türkiye'nin büyük şehirleri başta olmak üzere; Doğa Sigorta'nın pek çok şehirde bulunan anlaşmalı hastane ağının güncel listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Doğa Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası Fiyatları

Doğa Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası primleri; mevcut enflasyon oranı, yaş aralığı, teminat kapsamı ve sigorta süresi gibi unsurlar göz önünde bulundurularak oluşturulur ve değişkenlik gösterebilmektedir.

Poliçede belirtildiği takdirde prim ödemeleri peşin veya taksitli olabilmekte; poliçe ödeme planı doğrultusunda ödeme yapılabilmektedir. Doğa Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası güncel fiyatları için bilgilerinizi girerek teklif alabilir; tüm yabancı sağlık sigortası teklifleri ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Yabancı Sağlık Sigortası Şirketleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Örnek Yaş Ortalama Prim
25 1.155 TL
35 1.236 TL
45 1.775 TL
55 2.100 TL
Tablo Tarih: 27.02.2023- Doğa Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası fiyatlarını gösteren örnek tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.
Yabancı sağlık sigortasına başvuru yapın!

En uygun Yabancı Sağlık Sigortası için teklif çalışalım, sizi arayalım.

Yayımlanma Tarihi: Invalid date

Güncellenme Tarihi: 26 Ocak 2024 Cuma

Elif Ateş

İçerik Yöneticisi

Eğitim: İstanbul Üniversitesi Sosyoloji, Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği

Türkiye'nin en kapsamlı sağlık sigortası platformunda bizlere destek veren, sigorta ve sağlık konuları hakkında detaylı içerikler üreten Elif Ateş, platformumuzun sigorta içeriği yazarıdır. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde eğitimini tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği ünvanını da kariyer basamağına ekleyerek “İçerik Yöneticisi” sıfatıyla platformumuzda görev almaktadır.

Uzmanlık alanı sigorta sektörü olan Ateş, gerek bilgi birikimi gerek güçlü kalemiyle yazılarını okuyucularıyla buluşturmaya devam etmektedir. Yazılarının hedef noktası; sigorta terimlerini açıklayıcı bir dille ifade etmek ve aynı zamanda okuyuculara sigorta süreçlerine dair rehberlik etmektir. 6 yıla uzanan sigorta sektöründeki deneyimiyle okuyuculara ışık tutmaya devam eden Ateş, aynı zamanda bir diğer platformumuz olan Genç Sigorta'da da başarılı yazıları ile kalemini kullanmaktadır.
 

Yazarın tüm yazılarını gör

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Geri bildiriminiz bizim için önemli. Size daha iyi bir deneyim sunmamız için lütfen görüşlerinizi yazınız.

Bu sigorta şirketleri de ilgilinizi çekebilir

company-logo

AK Sigorta

Ak Sigorta’nın yabancılara özel sağlık sigortası sayesinde ihtiyacınıza ve bütçenize uygun bir poliçeye sahip olabilirsiniz. Türkiye’de kaldığınız süre boyunca sağlığınız Ak Sigorta'nın güvencesi altında!

Yazının tamamını oku
company-logo

Allianz Sigorta

Allianz yabancı sağlık sigortası ile yatarak ve ayakta tedavi masrafları anlaşmalı sağlık kurumlarında güvence altında! Spor, güzellik, diş ve optik hizmetlerinden de Allianz'a özel indirimler ile faydalanabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Ankara Sigorta

Ankara Sigorta Yabancılar için Eko Sağlık Sigortasından Türkiye'de yaşamak için ikamet izni başvuru yapacak herkes yararlanabilir. Türkiye'de kalındığı süre boyunca oluşabilecek sağlık riskleri de güvence altına alınmış olur.

Yazının tamamını oku
company-logo

Anadolu Sigorta

Yabancı Uyruklular Sağlık Sigortası ile oturma veya ikamet izni başvurusu yapabilir, geniş kapsamlı teminatlarıyla da sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

AXA Sigorta

İkamet izni talebinde bulunan kişiler için oluşturulmuş Axa yabancı sağlık sigortasından 0-55 yaş aralığında olan herkes faydalanabilir. Yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatına ek olarak Covid-19 ile ilgili tüm tedavi hizmetleri de poliçe kapsamındadır.

Yazının tamamını oku
company-logo

Demir Sağlık Sigorta

Türkiye’de ikamet etmek isteyen yabancı uyruklu kişilerin mecburi yaptırması gereken sağlık sigortasından 0-65 yaş aralığındaki herkes yararlanabilir. Demir Sigorta'nın geniş ve seçkin teminat kapsamı ile Türkiye sınırları içinde sağlığınız güvende!

Yazının tamamını oku
company-logo

HDI Sigorta

HDI Sigorta, Yabancılara Özel Sağlık Sigortası ile beklemediğiniz anlarda başınıza gelebilecek sağlık maliyetlerini güvence altına alır. HDI Sigorta Yabancılara Özel Sağlık Sigortasının teminat kapsamı ve limitleri, ikamet izni başvurusunda istenen sağlık sigortasına uygundur.

Yazının tamamını oku
company-logo

Magdeburger Sigorta

Magdeburger Yabancılara Özel Sağlık Sigortası, 0-70 yaş arası yabancı uyruklu kişilerin ülkemizde yaşayabilmesi ve sağlığını teminat altına alabilmesi için yaptırması gereken bir sigortadır. Magdeburger Sigorta, 0-18 yaş arası çocuklara tek başına poliçe yaptırma imkanı da sunmaktadır.

Yazının tamamını oku
company-logo

RAY Sigorta

Ray Sigorta; Türkiye’de yaşamak, eğitim almak veya çalışmak isteyen yabancı uyruklu vatandaşlar için ihtiyaca uygun yabancı sağlık sigortası ile tedavi masraflarını güvence altına alır. Geniş kapsamlı teminat yapısı ve anlaşmalı sağlık kurumlarından faydalanmak için Ray Sigorta'dan yabancı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Sompo Sigorta

Sompo Sigorta, Türkiye'de yaşamak isteyen yabancı misafirlerimizin kendilerini güvende hissetmesi için geniş kapsamlı teminatlar sunmaktadır. Hem ikamet izni başvurusunda kullanmak hem de sağlığınızı Türkiye sınırları içinde güvence altına almak için Sompo Sigortadan yabancı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Türk Nippon Sigorta

Türk Nippon Sigorta, kısa dönem ikamet izni başvuruları için yaptırılması zorunlu olan özel sağlık sigortasını bütçeye uygun bir şekilde sunmaktadır. Sağlık sigortası genel şartları ve özel şartlarına istinaden poliçede belirtilen teminat kapsamı ve limitleri doğrultusunda sağlık riskleri de güvence altındadır.

Yazının tamamını oku

Tüm sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırın

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun sağlık sigortasını kolayca bulun.

Listele
write-us-icon

Bize yazın

Danışmanlarımızla yazışın, uzman desteğimizden yararlanın.

tamamlayicisaglik@gencsigorta.com
urgent-icon

Acil mi? Bizi arayın

Çalışma saatlerimiz hafta içi 09:00 - 18:00

(0216) 368 45 45
call-icon

Sizi arayalım

Numaranızı bırakın uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizi arasın.

Numaranızı bırakın