Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

0-64 yaş arası SGK’lı olan herkes Allianz’dan tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Allianz ile anlaşmalı özel hastanelerdeki tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

user-avatar

Allianz Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde, SGK ve Allianz Sigorta ile anlaşmalı olan tüm özel hastanelerdeki tedavileriniz için ilave ücret ödemeden yüksek kalitede bir sağlık hizmeti alabilirsiniz.

Allianz TSS yaş sınırı dahilinde 0-64 yaş arası SGK'lı olan herkes tamamlayıcı sağlık sigortası satın alabilir. 6 yaşından küçük çocuklar ebeveynleri ile birlikte sigortalanma şartı ile bu tamamlayıcı sağlık poliçesinden faydalanabilir.

Allianz Özel Sağlık Sigortası ürününü de incelemenizi tavsiye ederiz.

  Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları

  Yatarak Tedavi Teminatı: Tamamlayıcı sağlık poliçenizin olmazsa olmaz teminatıdır. 24 saatten az olmamak şartı ile hastanede yatmayı gerektiren durumlarda; ameliyat, yoğun bakım ve diğer tedavi masraflarının karşılandığı teminattır. 

  Yatarak tedavi teminatları ile limitleri aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

  Yatarak Tedavi Teminatları Teminat Limitleri
  Ameliyat Masrafları Limitsiz
  Tıbbi Tedavi için Yatış Limitsiz
  Küçük Müdahale Limitsiz
  Ameliyat Malzeme 7.500 TL
  Yoğun Bakım Limitsiz
  Kroner Anjiografi Limitsiz
  Kemoterapi Limitsiz
  Radyoterapi Limitsiz
  Diyaliz Limitsiz
  Tek Kişilik Oda ve Yemek Limitsiz
  Refakatçi Limitsiz
  Yapay Uzuv 60.000 TL
  Yatış Sonrası Fizik Tedavi 30 seans
  Tablo Tarih: 02.04.2024-Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yatarak tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin. Canlı destekten bize yazabilirsiniz.

  Not: Sadece yatarak tedavi teminatlı bir poliçe aldığınızda "Yatış Sonrası Fizik Tedavi" teminatından faydalanamazsınız. Çünkü fizik tedavi teminatı ayakta tedavi teminatı kapsamında yer alır. Fizik tedavinin yatarak veya ayakta gerçekleşmesine bakılmaksızın, ayakta tedavi teminat tablosu içinde yer alan "Fizik Tedavi" teminatının limiti ve ödeme yüzdesi doğrultusunda masraflar karşılanır.

  Ayakta Tedavi Teminatı: Hastanede yatış yapılmadan ayakta tedavi edilebilecek rahatsızlıklara ilişkin yapılan doktor kontrolü, teşhis amaçlı istenen kan ve idrar tahlilleri ile modern teşhis teknikleri ayakta tedavi kapsamı ve limiti dahilinde karşılanır. Ayakta tedavi teminatı sigorta şirketinin anlaşmasız olduğu sağlık kurumlarında kullanılamaz. 

  Aşağıdaki tabloda teminatın kapsamı ve limitleri gösterilmiştir.

  Ayakta Tedavi Teminatları Teminat Limitleri
  Doktor Muayene Adeti 10 adet ve 4 adet seçenekleriyle
  Röntgen Limitsiz
  Tahlil Limitsiz
  İleri Tanı Yöntemleri Limitsiz
  Fizik Tedavi 30 seans
  Tablo Tarih: 02.04.2024-Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ayakta tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin. Canlı destekten bize yazabilirsiniz.

  Ek Teminatlar: Allianz Sigorta, sigortalılarına daha kaliteli sağlık hizmeti sunmak ve poliçenin standardını yükseltmek için ek teminatlar sunar. Allianz Sigorta'nın tamamlayıcı sağlık sigortasına sahip olduğunuzda ekstra ücret ödemen bu ek teminatlara da hak kazanmış olursunuz.

  Allianz Sigorta'nın tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında sunduğu ek teminatlar hakkında detaylı bilgiye "Ek Faydalar" sayfamızı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

  Acil Kara Ambulans

  Hayatı tehdit eden ve acil olarak tedavi gerektiren durumlarda sigortalıya bulunduğu yerde müdahale yapılması, yapılan müdahale sonrası en yakın özel hastaneye sevk edilmesi için ambulans teminatı güvence oluşturur. Ambulans teminatı uluslararası taşımalarda geçersizdir.

  Evde Bakım Teminatı

  Evde bakım teminatı; sigortalının evde devam eden bir tedavi planına ihtiyaç duyması, bu durumun doktor tarafından beyan edilmesi ve Allianz Sigorta'dan provizyon alınması şartı ile geçerlidir. Sigortalı hastaneden taburcu olduğu tarihten itibaren 30.000 TL limit ile evde tedavisini devam ettirebilir.

  Doktor Allianz Sağlık Danışma Hattı

  Sağlığınız ile ilgili doktor görüşü almak istediğinizde Dr.Allianz ücretsiz sağlık danışma hattını dilediğiniz gün dilediğiniz saatte arayabilirsiniz.

  Check-up Teminatı

  Sağlık kontrolü için gerekli olan, tam kan sayımından açlık kan şekerine kadar birçok tanı işlemine ait masraflar yılda bir kez poliçenizden %100 oranında karşılanır.

  Diyetisyen ve Psikolojik Destek

  Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası diyetisyen ve psikolojik destek hizmetlerinde ilk randevunuz %100 oranında ücretsiz olarak karşılanır. Sonraki psikolog ve diyetisyen muayenesi randevularınızda ise indirim fırsatından faydalanabilirsiniz.

  Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler

  Allianz Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı hastanelerini hemen listele!

  Tamamlayıcı sağlık sigortası; SGK ve Allianz Sigorta ile anlaşmalı özel hastanelerde kullanılabilir. Genel Sağlık Sigortası kapsamına alınan hastalıklar ve bu hastalıklara bağlı oluşan tedavi masrafları, Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası tarafından anlaşmalı kurumalara ödenir.

  Allianz Sigorta'nın Turkuaz Network ve Turuncu Network olmak üzere 2 çeşit anlaşmalı sağlık kurumu ağı bulunmaktadır.

  Turuncu Network: Tamamlayıcı sağlık sigortasının geçerli olduğu en geniş kapsamlı sağlık kurumu listedir. Allianz Turuncu Network anlaşmalı hastaneler; SGK ile tüm branşlarda anlaşmalı olan sağlık kurumlarını kapsar.

  Turkuaz Network: Turuncu Network'te yer alan ve SGK ile tüm branşlarda anlaşması olan tüm kurumlar bu listede de yer alır. Ancak bazı kurumlar için bu networkte %20 katılım payı uygulaması mevcutur. Eğer poliçenizi bütçenize daha uygun hale getirmek isterseniz, seçiminizi “Turkuaz Network”ten yana yapabilirsiniz.

  Allianz Sigorta'nın ilan edilen anlaşmalı sağlık kuruluşlarını değiştirme / iptal etme hakkı saklıdır. Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı hastaneler listesinin en güncel halini buradan inceleyebilirsiniz.

  Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

  Allianz tamamlayıcı sağlık sigortasının fiyatı; kişinin yaşı, ikameti, ürün kapsamı, sağlık geçmişi ve medikal enflasyon oranına göre belirlenir. Belirlenen prim tutarı 8 eşit taksit şeklinde ödenebilmektedir. Ayrıca Allianz tamamlayıcı sağlık poliçesini ailecek alanlara %2.5 oranında aile indirimi yapmaktadır. Aşağıdaki tabloda yaş kapsamında belirlenen teminat fiyatlarına yer verilmiştir.

  Örnek Yaş Sadece Yatarak Tedavi Yatarak Tedavi + Ayakta Tedavi
  25 1.920 TL 10.806 TL
  35 2.970 TL 12.475 TL
  45 4.747 TL 14.871 TL
  Tablo Tarih: 15.01.2024-Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyatlarını gösteren örnek tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin. Canlı destekten bize yazabilirsiniz.
  • Örnek prim tablosu ikamet ili İstanbul olan bireyler için hazırlanmış olup; bilgilendirme amaçlıdır ve hiçbir şekilde teklif yerine geçmez.
  • Sigorta danışmanlarımız ile TC Kimlik numaranızı paylaşarak gerçek fiyatları öğrenebilirsiniz. Sigorta şirketinin teklif ekranına TC Kimlik numarası girilmeden gerçek fiyata ulaşabilmeniz mümkün değildir.
  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası tekliflerine hemen ulaşın!

  Türkiye'nin en iyi sigorta şirketlerinin fiyatlarını tek bir ekranda karşılaştırın!

  Allianz Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları için ana sayfamızdan teklif almayı unutmayın! Allianz Sigortanın fiyatlarını diğer sigorta şirketleri ile karşılaştırabilirsiniz.

  Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir?

  Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası en zor anlarda size destek olup aşağıdaki avantajları sağlamaktadır.

  • Geniş kapsamlı sağlık hizmetleri sunmasıyla beraber en iyi tamamlayıcı sağlık sigortaları arasında yer alır.
  • Ücretsiz ek teminatları ile sunduğu sağlık hizmetinin standardını yüksek tutar.
  • Anlaşmalı sağlık kurumu ağı geniştir.
  • Özel sağlık sigortası rahatlığına sahiptir. Aynı zamanda uygun fiyat ve ödeme koşulları ile dikkat çeker.
  • “Ömür Boyu Yenileme Garantisi” için 3 senelik kesintisiz sigorta dönemi yeterli olmaktadır.

  Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminat Dışı Kalan Durumlar Nelerdir?

  Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası sünneti karşılamaz. Bu anlamda teminat dışı kalan haller arasında yer almaktadır. Ek olarak kadın sağlığı söz konusu olduğunda Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası spiral masraflarında da ödeme yapmamaktadır. Bununla birlikte bazı hastalıklar da poliçe kapsamında değerlendirilmez. Örneğin, Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası vitiligo hastalığı için güvence sağlamamaktadır. Teminat dışı kalan diğer durumların detaylı listesine Allianz TSS özel şartlarından ulaşmanız mümkündür.

  Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Korona Virüsü Kapsar mı?

  Dünya Sağlık Örgütü ve/veya Sağlık Bakanlığı tarafından ilan edilmiş küresel, bölgesel veya ülke içindeki salgın hastalıklara ilişkin (korona virüsü gibi) sağlık giderleri için belirlenmiş bir prosedür bulunmaktadır. Buna göre hastalıkla ilgili belirti ve şikayetlerin sigortalı olduktan 1 ay sonra ortaya çıkmış olması şartıyla poliçe teminatları, limitleri ve ödeme yüzdeleri dahilinde sigorta kapsamına alınır.

  Allianz tamamlayıcı sağlık sigortasında kişi eğer covid geçirmiş ise risk değerlendirme sürecine konu edilmektedir. Geçmişte ağır korona geçirmiş olan potansiyel müşterilerin başvurularını erteleme süresi 90 gündür. 90 günün sonunda yapılacak başvurular için ise risk inceleme yapılmakta ve ek prim uygulaması söz konusu olabilir. 

  Hastane yatışı olmuş, fakat covid-19 hastalığını hafif geçirmiş kişilerin başvuruları da eskiden 100 gün ertelenmekteyken artık bu süre ortadan kaldırılmış ve risk inceleme sonrası ek prim uygulaması ile poliçe yapılmaktadır. An itibariyle korona testi pozitif olan veya buna bağlı olarak belli komplikasyonlara sahip adayların başvuruları ise olumsuz sonuçlanabilmektedir. 

  Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'nda Bekleme Süresi Var mı?

  Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası bekleme süresi kronik sorunlar da dahil olmak üzere 3 aylık bir zaman dilimini temsil eder. Bu bağlamda yatarak tedavi ve rehabilitasyon giderleri, Sağlık Bakanlığı tarafından kırmızı alan olarak belirlenen durumlar hariç olmak üzere Allianz TSS bekleme süresine tabidir.

  Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'nda Ömür Boyu Yenileme Garantisi Var mı?

  Eğer tamamlayıcı sağlık sigortanıza 3 yıl boyunca kesintisiz bir şekilde devam ederseniz Ömür Boyu Yenileme Garantisi hakkına sahip olabilirsiniz. Bu süre bitiminde sigortalının sağlık durumu dikkate alınmakta olup belli bir değerlendirme yapılır. Şartlara uygun olması halinde sigortalıya bu hak tanınır. 

  Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Nasıl Başvuru Yapılır?

  Bunun için ilk etapta Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası başvuru ve bilgilendirme formunu doldurmanız gerekecektir. Ardından sigorta şirketi tarafından gerekli yönlendirmeler sağlanacaktır. Bu başvuru formuna dokümanlar sayfasından ulaşabilirsiniz. Ek olarak her başvuru öncesi olduğu gibi Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası özel şartlarını da incelemeniz tavsiye edilmektedir. Bu anlamda müşteriler için bilgilendirme dokümanı oldukça önemli bir kaynaktır. 

  Siz de çeşitli avantajlardan yararlanmak ve Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası online tekliflerinden haberdar olmak için sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz. Sigorta uzmanlarımızla görüşerek size ve ailenize en uygun Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası teklifinden faydalanabilirsiniz.
   

  Yayımlanma Tarihi: 27 Haziran 2019 Perşembe

  Güncellenme Tarihi: 2 Nisan 2024 Salı

  Aşkın Yalçın

  Sağlık Sigorta Uzmanı

  Eğitim: Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret, İstanbul Aydın Üniversitesi Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı

   

  Platformumuzun güçlü kalemlerinden biri olan Aşkın Yalçın, Sağlık Sigorta Uzmanı olarak bize destek vermektedir. Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü'nün yanı sıra İstanbul Aydın Üniversitesi Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü başarıyla tamamladıktan sonra sektöre giriş yapmıştır.

   

  Yalçın'ın kaleminden çıkan içerikler, sağlık sigortası sektörünün dinamiklerini anlamak ve en doğru kararı almak isteyenler için etkili bir kaynaktır. Kullanıcıya verdiği bilgiler yalnızca sigorta ve finansal destekle sınırlı değil aynı zamanda sağlık bakımından da altın öneriler barındırmaktadır. Yıllara dayanan iş birlikteliğimiz ile Yalçın, platformumuzun güçlü, etkili ve tecrübeli kalemlerindendir.
   

  Yazarın tüm yazılarını gör

  Bu makale size yardımcı oldu mu?

  Bildiriminiz için teşekkür ederiz.

  Geri bildiriminiz bizim için önemli. Size daha iyi bir deneyim sunmamız için lütfen görüşlerinizi yazınız.

  Bu sigorta şirketleri de ilgilinizi çekebilir

  company-logo

  Ana Sigorta

  Ana Sigorta'nın tamamlayıcı sağlık sigortası ile SGK anlaşmalı sağlık kurumlarında göreceğiniz tedavilerden oluşan fark ücreti, poliçe özel şartları kapsamında hiçbir harcama yapmadan karşılanır.

  Yazının tamamını oku
  company-logo

  Hepiyi Sigorta

  Hepiyi tamamlayıcı sağlık sigortasına uygun primler ödeyerek sahip olabilir, anlaşmalı sağlık kurumlarında poliçenizi kullanarak %100 destek alabilirsiniz.

  Yazının tamamını oku
  company-logo

  Aveon Sigorta

  Aveon Global Sigorta Tam- On tamamlayıcı sağlık sigortası, 15 günlük bebekler ila 65 yaşından küçük kişileri sigorta teminatı altına alan geniş kapsamlı bir sağlık güvencesidir.

  Yazının tamamını oku
  company-logo

  HDI Sigorta

  SGK’lı olan ve 55 yaşından küçük herkes, HDI tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olarak anlaşmalı geniş özel hastane ağı içerisinden, ekstra ücret ödemeden hizmet alabilir.

  Yazının tamamını oku
  company-logo

  Katılım Sağlık Sigorta

  Katılım Sağlık tamamlayıcı sağlık sigortasından, 69 yaşından küçük bireyler SGK’lı olmaları şartı ile anlaşmalı özel hastane ağından SGK farkı ödemeden faydalanabilirler.

  Yazının tamamını oku
  company-logo

  Magdeburger Sigorta

  0-64 yaş arası SGK’lı olan herkes Magdeburger Sigorta’dan tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Magdeburger Sigorta ile anlaşmalı özel hastanelerde, tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

  Yazının tamamını oku
  company-logo

  Quick Sigorta

  0-59 yaş arası SGK’lı olan herkes Quick Sigorta’dan tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Quick Sigorta ile anlaşmalı özel hastanelerde, tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

  Yazının tamamını oku
  company-logo

  AK Sigorta

  0-65 yaş arası SGK’lı olan herkes Aksigorta’dan tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Aksigorta ile anlaşmalı özel hastanelerdeki tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

  Yazının tamamını oku
  company-logo

  Anadolu Sigorta

  64 yaşından küçük SGK’sı aktif olan tüm Türk vatandaşları ve genel sağlık sigortası primlerini eksiksiz ödeyen yabancı uyruklu kişiler, Anadolu tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olabilir.

  Yazının tamamını oku
  company-logo

  AXA Sigorta

  Axa Sigorta Sağlığım Tamam sigortasından 0-64 yaş arası SGK’sı aktif olan herkes, anlaşmalı olan tüm sağlık kuruluşlarında, SGK ilave ücretini ödemeden gönül rahatlığıyla tedavinizi olabilirsiniz.

  Yazının tamamını oku
  company-logo

  BupaAcıbadem Sigorta

  0-55 yaş arası SGK’lı olan herkes Acıbadem’den tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Acıbadem ile anlaşmalı özel hastanelerdeki tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

  Yazının tamamını oku
  company-logo

  Demir Sağlık Sigorta

  0-60 yaş arası SGK’sı aktif olan bireyler, Demir Hayat Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde özel hastanelerdeki masraflarında hiçbir ilave ücret ödemeden tedavi olabilmektedir.

  Yazının tamamını oku
  company-logo

  Doğa Sigorta

  0-60 yaş arası SGK’lı her birey uygun primlerle Doğa Sigorta’nın Doğru Adım Sağlık Sigortasını satın alarak anlaşmalı özel hastanelerde SGK fark ücreti ödemeden tedavi olabilirler.

  Yazının tamamını oku
  company-logo

  Eureko Sigorta

  Eureko Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası, 0-59 yaş aralığında olan ve SGK güvencesi olan herkesin satın alabileceği ve anlaşmalı olan sağlık kuruluşlarında hemen kullanmaya başlayabileceği bir üründür.

  Yazının tamamını oku
  company-logo

  Mapfre Sigorta

  60 yaşa kadar SGK’lı olan her birey uygun fiyatlar ve geniş hastane ağından Mapfre Sigorta Fark Yok tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde SGK fark ücreti ödemeden tedavi olabilirler.

  Yazının tamamını oku
  company-logo

  Türk Nippon Sigorta

  Türk Nippon Sağlığınız Bizde sigortasından 0-80 yaş aralığında olan SGK'lı kişiler faydalanabilir. Türkiye'de geçmiş hastalıkları da kapsayan tek tamamlayıcı sağlık sigortası ürünüdür.

  Yazının tamamını oku
  company-logo

  NN Sigorta

  0-59 yaş aralığında SGK’sı aktif olan herkes NN Desteğin Bizden sağlık sigortası sahibi olarak anlaşmalı özel hastanelerdeki masraflarınız için fark ücreti ödemeden tedavi olabilirsiniz.

  Yazının tamamını oku
  company-logo

  RAY Sigorta

  Ray Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK’lı ve 64 yaşını aşmamış tüm bireylerin, anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarındaki tedavi masraflarınızda, SGK ilave ücreti ödememenizi sağlar.

  Yazının tamamını oku
  company-logo

  Sompo Sigorta

  Sompo Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortasından 0-67 yaş aralığındaki kişiler, SGK'lı olmaları şartı ile faydalanabilirler.

  Yazının tamamını oku
  company-logo

  Türk Nippon Sigorta

  Türk Nippon tamamlayıcı sağlık sigortasından 0-70 yaş aralığında olan SGK’lı kişiler faydalanabilir. Ayrıca 0-18 yaş aralığındaki çocuklar ebeveynleri olmadan sigortalı olamazlar.

  Yazının tamamını oku
  company-logo

  Türkiye Sigorta

  0-60 yaş arası SGK’lı her birey uygun primlerle Türkiye Sigorta’nın tamamlayıcı sağlık sigortasını satın alarak anlaşmalı özel hastanelerde SGK fark ücreti ödemeden tedavi olabilirler.

  Yazının tamamını oku

  Tüm sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırın

  İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun sağlık sigortasını kolayca bulun.

  Listele
  write-us-icon

  Bize yazın

  Danışmanlarımızla yazışın, uzman desteğimizden yararlanın.

  tamamlayicisaglik@gencsigorta.com
  urgent-icon

  Acil mi? Bizi arayın

  Çalışma saatlerimiz hafta içi 09:00 - 18:00

  (0216) 368 45 45
  call-icon

  Sizi arayalım

  Numaranızı bırakın uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizi arasın.

  Numaranızı bırakın