Özel Sağlık Sigortası tekliflerini karşılaştırın

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun Özel Sağlık Sigortası için teklif çalışalım, sizi arayalım.

Ozel-Saglik-Sigortasi-Hero
Ödüllerimiz

Neden özel sağlık sigortası?

Özel sağlık sigortası avantajları

 • Özel Sağlık Sigortası nedir?

  Özel Sağlık Sigortası nedir?

  Özel Sağlık Sigortası; kaza veya hastalık nedeniyle ortaya çıkabilecek tüm tedavilerin masraflarını, en seçkin özel hastanelerde güvence altına alan bir sağlık sigortası türüdür.

 • Geniş kapsamlı sağlık hizmeti alın

  Geniş kapsamlı sağlık hizmeti alın

  Yatarak tedavi, ayakta tedavi ve doğum harcamalarınızı güvence altına alabilir, dilerseniz poliçenizin kapsamını genişleterek yurt dışında da kullanabilirsiniz.

 • Dilediğiniz hastanede tedavi olun

  Dilediğiniz hastanede tedavi olun

  Türkiyenin en seçkin özel hastanelerinden oluşan Anlaşmalı Sağlık Kurumları listelerinden birini tercih edip özel sağlık sigortanızın avantajlarından faydalanmaya başlayabilirsiniz.

 • Poliçenizi ihtiyacınıza göre şekillendirin

  Poliçenizi ihtiyacınıza göre şekillendirin

  Poliçenizin kapsamına sadece ihtiyacınız olan teminatları ekleyerek bütçenize daha uygun bir özel sağlık sigortası sahibi olabilirsiniz.

 • Ödeme avantajlarından faydalanın

  Ödeme avantajlarından faydalanın

  Primlerinizi taksitli ödeme kolaylığıyla ödeyebilir; ailece Özel Sağlık Sigortası yaptırdığınızda ekstra %10 indirim avantajı kazanabilirsiniz.

 • Vergi indiriminden yararlanın

  Vergi indiriminden yararlanın

  Özel Sağlık sigortanızın yıllık toplam priminin %15'ini vergi iadesi olarak geri alabilirsiniz.

 • Vade hatırlatıcı

  Sağlık sigortanızın yenileme zamanını kaçırmayın! Size özel hakları ve avantajları koruyarak yenileme teklifi hazırlayalım.

  Vade hatırlatıcı kur
 • Hemen teklif alın

  İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun Özel Sağlık Sigortası için teklif çalışalım, sizi arayalım.

Grup sağlık sigortası

Grup sağlık sigortası

Grup Sağlık Sigortaları, hem işverene hem de çalışana birçok avantajlar sunarak, uygun primler ile sağlık masraflarını güvence altına alma imkanı verir.

/images/uzman-destek@2x.jpg
Ücretsiz destek

Deneyimli sigorta danışmanlarımızla hep yanınızdayız

Bize ulaşın tanışalım, sağlık sigortaları hakkında tüm detayları birlikte konuşalım.

 • Sigortacılık alanında en az 5 yıl deneyimli ve iyi eğitimli sigortacılardır.
 • Sigorta şirketlerinden size özel teklifler alır ve incelemeniz için sizinle paylaşır.
 • İhtiyacınıza en uygun sağlık sigortasını aldığınızdan emin olmanızı sağlar.
 • Sigorta şirketlerini iyi tanır ve bilir. Sigorta şirketiniz ile iletişiminizi en iyi şekilde yöneterek haklarınızı en doğru biçimde korur.
 • Poliçenizi kullanırken oluşabilecek provizyon aksaklıklarında çözüm için size destek olur.
 • Poliçe yenileme döneminizi takip eder, güncel teklifleri karşılaştırmanız için sizinle yeniden paylaşır.
 • Sigorta danışmanı desteği

  Sigorta danışmanı desteği

  Sigorta danışmanınız, aklınıza takılan her soruyu doğru bilgilerle cevaplayarak ihtiyacınıza en uygun sağlık sigortasını bulmanıza yardımcı olsun.

  Sizi arayalım
 • Yenileme dönemi teklifi

  Yenileme dönemi teklifi

  Mevcut sağlık sigortanızda kazandığınız hakları kaybetmeyin. Yenileme dönemi geldiğinde haklarınızı koruyarak tam zamanında size en avantajlı yenileme teklifini sunalım.

  Vade hatırlatıcı kur
 • Anlaşmalı sağlık kurumları

  Anlaşmalı sağlık kurumları

  Sigorta şirketlerinin Türkiye genelindeki anlaşmalı sağlık kurumlarını kolayca bulun. Sigorta şirketlerini anlaşmalı sağlık kurumlarına göre karşılaştırın.

  Kurumları gör
/images/mutlu-musteriler-oss.jpg

Mutlu müşteriler

Kampanyalar

Allianz TOD Süper Lig Taraftar Paketi Kampanyası

Allianz TOD Süper Lig Taraftar Paketi Kampanyası

Allianz Sigorta • 31 Ağustos / 29 Eylül 2023

Axa Dijital Sağlık Sigortasında %15 İndirim Kampanyası

Axa Dijital Sağlık Sigortasında %15 İndirim Kampanyası

AXA Sigorta • 31 Ağustos / 29 Eylül 2023

Allianz Özel Sağlık Sigortasında %15 İndirim Kampanyası

Allianz Özel Sağlık Sigortasında %15 İndirim Kampanyası

Allianz Sigorta • 31 Ağustos / 30 Ekim 2023

left-arrow-icon
right-arrow-icon
/images/lg-logo-2.svg
Neden biz?

Gücümüzü ve bilgimizi 30 yıllık sigortacılık deneyimiyle sektörün öncüsü Genç Sigorta'dan alıyoruz.

Özel Sağlık Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bizi yakından tanıyın! Tamamlayıcısaglik.com ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları sizin için cevapladık.

Özel sağlık sigortası; yatarak ve ayakta tedavi gerektiren durumlar için geniş anlaşmalı sağlık kurumlarında standardı yüksek sağlık hizmeti almanızı sağlayan bir sağlık sigortası türüdür. Özel sağlık sigortası ne demek, neden özel sağlık sigortası yaptırılmalı sorularının cevabı için "Özel sağlık sigortası nedir?" başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Özel sağlık sigortasının avantajları şu şekilde sıralanabilir: 

 • Limitsiz yatarak tedavi teminatı ile üst segment hastanelerden %100 yararlanabilirsiniz.
 • Ayakta tedavi teminatının limitini kendiniz belirleyebilir, özel sağlık sigortası için ödeyeceğiniz primi bütçenize uygun hale getirebilirsiniz.
 • Anlaşmalı sağlık kurumu ağı oldukça geniş olduğundan, hizmet almak istediğiniz hastanede rahatlıkla poliçenizi kullanabilirsiniz.
 • Yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatına ek olarak, ihtiyacınız doğrultusunda diğer sağlık hizmetlerini de kapsayan ek teminatları poliçenize ekleyebilirsiniz.

Özel sağlık sigortasının diğer avantajlarını görmek isterseniz “Özel Sağlık Sigortası Faydaları Nelerdir?” başlıklı blog içeriğimizi okuyabilirsiniz.
 

Özel sağlık sigortası yaptırmak için birkaç şart vardır. Bu şartlar:

 • 0-64 yaş aralığında olmak
 • Hizmet almak istediğiniz sağlık kurumunun sigorta şirketi ile anlaşmalı olması
 • Sağlık durumu

Düzenli olarak gittiğiniz veya tedavi olmak için tercih edeceğiniz özel hastanenin mutlaka sigorta şirketiniz ile anlaşması olması gerekmektedir. Özel sağlık sigortası geçen hastaneleri güncel olarak, sigorta şirketlerinin internet sitesindeki anlaşmalı sağlık kurumları kısmından inceleyebilirsiniz.

 

Özel sağlık sigortası hastaneleri arasında en bilinenler; Amerikan Hastanesi, Acıbadem Sağlık Grubu, Memorial Hastanesi ve Florence Nightingale Hastanesidir.

 

 

 • Ailenizde kimlerin sigortalanacağı ve kişi sayısı
 • Sağlık planı tipi – Sadece yatarak veya “ayakta + yatarak” planlar
 • Ayakta tedavi teminat limiti
 • Katılım payı oranı
 • Muafiyet ve bekleme süreleri
 • Anlaşmalı hastane ağı
 • Özel şartlar – özellikle satın almadan önce özel şart dokümanına bir göz atarak, aklınıza takılan kısmı kesinlikle sigortacınıza sorun.

 

Yaş, cinsiyet, yaşadığınız il ve iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşmanız durumunda; özel sağlık sigortası yapan sigorta şirketlerinden sizin için teklifleri çalışabilir, aklınıza takılan soruları cevaplayabilir ve size en uygun özel sağlık sigortasını birkaç dakika içinde poliçeleştirebiliriz. Tamamlayicisaglik.com'un ücretsiz sigorta danışmanlığı hizmetinden yararlanmak için hemen teklif alabilirsiniz.

Yaş, cinsiyet, yaşadığınız il ve iletişim bilgilerinizi tamamlayicisaglik.com ile paylaşmanız durumunda sizi arayacağız. Sigorta danışmanlarımız öncelikle sizin özel sağlık sigortasından beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı dinleyeceklerdir. Sigorta danışmanlarımız, ihtiyaçlarınız doğrultusunda sigorta şirketlerinden size özel teklifleri çıkartmak için TC kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi isteyecektir. Teklifler size mail olarak gönderilecek olup, aklınıza takılan tüm soruları sormanız için sigorta danışmanlığı hizmetimizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası yapan sigorta şirketleri aşağıdaki gibidir:

Özel sağlık sigortası yapan diğer sigorta şirketlerini incelemek için “Sigorta Şirketleri” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Özel sağlık sigortası yatarak tedavi teminatı; ameliyat, dahili yatış, yoğun bakım, küçük müdahale, tıbbi malzeme, ameliyat sonrası fizik tedavi ve suni uzuv gibi geniş kapsamlı sağlık hizmetlerini içeren bir güvencedir. Yatarak tedavi teminatı, acil durumlar hariç olmak üzere, poliçe başlangıç tarihinden 12 ay sonra kullanılabilir.

Özel sağlık sigortası ayakta tedavi teminatı; doktor muayenesi, fizik tedavi, görüntüleme ve laboratuvar işlemlerine ait masraflar için güvence oluşturur. Özel sağlık sigortası satın alırken belirlediğiniz ayakta tedavi limiti ve katılım payı oranına göre sigorta şirketiniz tedavi masraflarını hastaneye öder.
 

Poliçe satın alırken belirleyeceğiniz ayakta tedavi limiti; bir yıl boyunca doktor muayenesi, laboratuvar ve görüntüleme işlemleri için ne kadar harcama yapabileceğinizi gösterir. Örneğin; 3.500 TL'lik ayakta tedavi limiti olan ve %20 katılım payı oranı bulunan bir poliçe satın aldınız diyelim. Yıl içinde sigorta şirketinin ödeyeceği en üst hastane masrafı limiti 2.800 TL'dir. Geriye kalan 700 TL'lik tutarı kendi cebinizden ödersiniz. Çünkü %20 katılım payı olan bir poliçeniz vardır. Toplamda 3.500 TL'lik limiti kullanmış olursunuz.

Özel sağlık sigortası doğum teminatı; hamilelik rutin kontrolleri ve doğum masrafları için gebelik başlamadan önce poliçeye eklenen artı bir güvencedir. Standart özel sağlık sigortası poliçelerinde doğum teminatı kapsam dışıdır ancak ek ücret ödeyerek doğum masrafları da poliçe kapsamına alınabilir. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz “Doğum Sigortası Nedir?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.
 

Özel sağlık sigortası; yatarak tedavi, ayakta tedavi, doğum ve yurtdışı tedavi teminatlarını kapsar. Özel sağlık sigortası kapsamı hakkın bilgi almak isterseniz tıklayın!

Özel sağlık sigortası; doğuştan veya geçmişten gelen hastalıkları, estetiği, psikiyatri veya psikolog muayenesini, kısırlık ve obezite tedavisini kapsamaz. Diğer teminat dışı kalan durumlar için ilgilendiğiniz sigorta şirketinin özel şartlarını okuyarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Anlaşmalı hastane ağı; tercih etmiş olduğunuz sigorta şirketinin sağlık sigortası ürününü, ekstra ücret ödemeden kullanabileceğiniz hastaneleri ve doktorları ifade eder. 

Özel sağlık sigortalarında anlaşmalı hastaneler gruplandırılmıştır. Her sigorta şirketinin en az 2 en çok 4 farklı anlaşmalı hastane paketi vardır. Özel sağlık poliçesi satın alırken gitmeyi tercih ettiğiniz özel hastane hangi pakette ise onu tercih etmeniz gerekmektedir.

Eğer tercih ettiğiniz anlaşmalı hastane paketinin dışında bir özel hastaneye giderseniz tedavi masraflarının hepsini önce siz hastaneye ödersiniz. Poliçe özel şartlarına aykırı bir durum olmadığı takdirde sigorta şirketi tedavi masraflarını size sonradan öder. 

Özel sağlık sigortası; Amerikan Hastanesi, Acıbadem Sağlık Grubu, Memorial Hastanesi ve diğer bilinen anlaşmalı sağlık kurumları ile anlaşmalıdır. Özel sağlık sigortası anlaşmalı hastaneler listesinde SGK ile anlaşmalı hastanelerde yer almaktadır. Özel sağlık sigortasının geçerli olduğu kurumları “Anlaşmalı Sağlık Kurumları” sayfamızdan inceleyebilirsiniz.
 

Özel sağlık sigortası fiyatları; kişinin yaşı, cinsiyeti, yaşadığı il, tercih etmiş olduğu teminat yapısı, teminat limitleri, katılım payı oranı ve anlaşmalı hastane paketi baz alınarak hesaplanır. Özel sağlık sigortası fiyatları ortalama 7.000 TL ile 35.000 TL arasında farklılık gösterdiği için nihai prim miktarına ancak TC kimlik numaranız ile ulaşılabilir.

Özel sağlık sigortası poliçesinde her bir teminat için ayrı ayrı belirlenmiş ödeme yüzdesinden (sigorta şirketinin karşıladığı tutar) geriye kalan kısmın, sigortalı tarafından üstlenilmesi gereken oranı ifade eder. Örneğin; kişinin hastane masrafları 500 TL olsun. Bunun %80'i yani 400 TL'si sigorta şirketi tarafından ödenir. Geriye kalan 100 TL sigortalı tarafından hastaneye ödenir. Bu da %20 katılım payı oranıdır.

Özel sağlık sigortası vergi indirimi; özel sağlık sigortası için ödenen toplam ücret üzerinden alınan bir iadedir. Gelir vergisi ödeyen herkes özel sağlık sigortası vergi indiriminden faydalanabilir. 
 

Özel sağlık sigortanızı tamamlayicisaglik.com üzerinden yaptırdıysanız, size özel hazırlanmış profil sayfanızdan poliçenize hemen ulaşabilirsiniz. Profil sayfanızda; özel sağlık sigortası poliçenize ait teminat kapsamını, teminat limitlerini, anlaşmalı sağlık kurumlarını ve diğer ek teminatlarınızı görüntüleyebilirsiniz. 
 

Özel sağlık sigortası; bir kaza veya hastalık durumunda dilediğiniz özel hastanede dilediğiniz doktorda maliyetleri düşünmeden tedavi olma fırsatı sunar. Özel sağlık sigortasının sunduğu diğer avantajları görmek için tıklayın

Özel sağlık sigortasının kapsamı, limitleri, katılım payı oranı ve anlaşmalı hastane ağı beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun olmalıdır. Sigorta danışmanlarımız ile iletişime geçerek sizin için en iyi özel sağlık sigortasına sahip olabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası, poliçeye yurtdışı teminatının eklenmesi koşulu ile yurtdışında kullanılabilir. Her sigorta şirketinin yurtdışı için verdiği yatarak ve ayakta tedavi teminat limiti birbirinden farklıdır. Eğer yurtdışında kullanmak için özel sağlık sigortası arayışınız varsa sigorta danışmanlarından konu ile ilgili yardım talep edebilirsiniz.

Evet, özel sağlık sigortası kapsamına eş ve çocuklar eklenebilir. Ailecek yapılan özel sağlık sigortalarında %5 ile %10 arasında değişen aile indirimi de uygulanmaktadır. Çocuk için özel sağlık sigortası ve bebek özel sağlık sigortası hakkında detaylı bilgiye blog sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Ömür boyu yenileme garantisi; özel sağlık sigortası poliçesinin 3 yıl boyunca devam ettirilmesi durumunda kazanılan bir haktır. Ömür boyu yenileme garantisi kazanmanın avantajlarını buradan öğrenebilirsiniz.

En önemli fark anlaşmalı hastanelerdir. Özel sağlık sigortası ile Amerikan, Acıbadem ve Memorial Hastane Gruplarından sağlık hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca özel sağlık sigortası yaptırırken SGK'lı olma koşulu yoktur.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında ise sadece SGK ile anlaşmalı özel hastanelere gidilebilir ve sigortalının da SGK'lı olması gerekmektedir. Yani Amerikan, Acıbadem ve Memorial Hastane Gruplarında tamamlayıcı sağlık poliçesini kullanamazsınız.

Evet, özel sağlık sigortası aşıları kapsar. Özel sağlık sigortası aşı kapsamı sigorta şirketine göre değişiklik gösterir. Detaylı bilgi için teklif alabilir veya "Özel Sağlık Sigortası Aşı Kapsamı" başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası ile check-up masraflarını güvence altına alabilirsiniz. Özel sağlık sigortası check-up kapsamı hakkında bilgi almak için teklif alabilir veya "Ek Faydalar" sayfamızdan check-up kapsamlarını inceleyebilirsiniz.

Özel sağlık sigortası diş tedavisi kapsamı sigorta şirketine göre değişiklik gösterir. Bazı sigorta şirketleri sadece trafik kazası sonucu oluşan diş tedavilerine ait masrafları güvence altına alırken bazı sigorta şirketleri diş tedavi teminatı ile birçok işlemin masrafını poliçe kapsamına dahil eder. Özel sağlık sigortası teklifi alarak diş teminatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Evet, özel sağlık sigortası estetik ameliyatları karşılar. Türkiye'de sadece 2 sigorta şirketi estetik teminatı vermektedir. Detaylı bilgi için özel sağlık sigortası teklifi alabilir veya "Özel Sağlık Sigortası Estetik Ameliyatları Kapsar mı?" başlıklı içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Teklif Al

Size en uygun Özel Sağlık Sigortası poliçesini seçmek için rehberimize göz atın!

Özel Sağlık Sigortası nedir?

Özel Sağlık Sigortası hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabına kolayca ulaşın Detaylara git

Özel Sağlık Sigortası kapsamı

Özel Sağlık Sigortası kapsamı ve ek teminatları hakkında güncel ve detaylı bilgiler yazımızda. Detaylara git

Özel Sağlık Sigortası fiyatları

Özel Sağlık Sigortası fiyatları neye göre belirlenir ve güncel fiyatlar nelerdir? Hemen öğrenin. Detaylara git

Sigorta Şirketleri

 • company-logo

  Allianz Sigorta

  Allianz Özel Sağlık Sigortası hakkında tüm bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

  Detaylara git
 • company-logo

  Bupa Acıbadem Sigorta

  Acıbadem Özel Sağlık Sigortası hakkında tüm bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

  Detaylara git
 • company-logo

  AXA Sigorta

  AXA Özel Sağlık Sigortası hakkında tüm bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

  Detaylara git
Tüm şirketleri gör