Özel Sağlık Sigortası tekliflerini karşılaştırın

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun Özel Sağlık Sigortası için teklif çalışalım, sizi arayalım.

Ozel-Saglik-Sigortasi-Hero
Ödüllerimiz

Neden özel sağlık sigortası?

Özel sağlık sigortası avantajları

 • Özel Sağlık Sigortası nedir?

  Özel Sağlık Sigortası nedir?

  Özel Sağlık Sigortası; kaza veya hastalık nedeniyle ortaya çıkabilecek tüm tedavilerin masraflarını, en seçkin özel hastanelerde güvence altına alan bir sağlık sigortası türüdür.

 • Geniş kapsamlı sağlık hizmeti alın

  Geniş kapsamlı sağlık hizmeti alın

  Yatarak tedavi, ayakta tedavi ve doğum harcamalarınızı güvence altına alabilir, dilerseniz poliçenizin kapsamını genişleterek yurt dışında da kullanabilirsiniz.

 • Dilediğiniz hastanede tedavi olun

  Dilediğiniz hastanede tedavi olun

  Türkiyenin en seçkin özel hastanelerinden oluşan Anlaşmalı Sağlık Kurumları listelerinden birini tercih edip özel sağlık sigortanızın avantajlarından faydalanmaya başlayabilirsiniz.

 • Poliçenizi ihtiyacınıza göre şekillendirin

  Poliçenizi ihtiyacınıza göre şekillendirin

  Poliçenizin kapsamına sadece ihtiyacınız olan teminatları ekleyerek bütçenize daha uygun bir özel sağlık sigortası sahibi olabilirsiniz.

 • Ödeme avantajlarından faydalanın

  Ödeme avantajlarından faydalanın

  Primlerinizi taksitli ödeme kolaylığıyla ödeyebilir; ailece Özel Sağlık Sigortası yaptırdığınızda ekstra %10 indirim avantajı kazanabilirsiniz.

 • Vergi indiriminden yararlanın

  Vergi indiriminden yararlanın

  Özel Sağlık sigortanızın yıllık toplam priminin %15'ini vergi iadesi olarak geri alabilirsiniz.

 • Vade hatırlatıcı

  Sağlık sigortanızın yenileme zamanını kaçırmayın! Size özel hakları ve avantajları koruyarak yenileme teklifi hazırlayalım.

  Vade hatırlatıcı kur
 • Hemen teklif alın

  İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun Özel Sağlık Sigortası için teklif çalışalım, sizi arayalım.

Grup sağlık sigortası

Grup sağlık sigortası

Grup Sağlık Sigortaları, hem işverene hem de çalışana birçok avantajlar sunarak, uygun primler ile sağlık masraflarını güvence altına alma imkanı verir.

/images/uzman-destek@2x.jpg
Ücretsiz destek

Deneyimli sigorta danışmanlarımızla hep yanınızdayız

Bize ulaşın tanışalım, sağlık sigortaları hakkında tüm detayları birlikte konuşalım.

 • Sigortacılık alanında en az 5 yıl deneyimli ve iyi eğitimli sigortacılardır.
 • Sigorta şirketlerinden size özel teklifler alır ve incelemeniz için sizinle paylaşır.
 • İhtiyacınıza en uygun sağlık sigortasını aldığınızdan emin olmanızı sağlar.
 • Sigorta şirketlerini iyi tanır ve bilir. Sigorta şirketiniz ile iletişiminizi en iyi şekilde yöneterek haklarınızı en doğru biçimde korur.
 • Poliçenizi kullanırken oluşabilecek provizyon aksaklıklarında çözüm için size destek olur.
 • Poliçe yenileme döneminizi takip eder, güncel teklifleri karşılaştırmanız için sizinle yeniden paylaşır.
 • Sigorta danışmanı desteği

  Sigorta danışmanı desteği

  Sigorta danışmanınız, aklınıza takılan her soruyu doğru bilgilerle cevaplayarak ihtiyacınıza en uygun sağlık sigortasını bulmanıza yardımcı olsun.

  Sizi arayalım
 • Yenileme dönemi teklifi

  Yenileme dönemi teklifi

  Mevcut sağlık sigortanızda kazandığınız hakları kaybetmeyin. Yenileme dönemi geldiğinde haklarınızı koruyarak tam zamanında size en avantajlı yenileme teklifini sunalım.

  Vade hatırlatıcı kur
 • Anlaşmalı sağlık kurumları

  Anlaşmalı sağlık kurumları

  Sigorta şirketlerinin Türkiye genelindeki anlaşmalı sağlık kurumlarını kolayca bulun. Sigorta şirketlerini anlaşmalı sağlık kurumlarına göre karşılaştırın.

  Kurumları gör
/images/mutlu-musteriler-oss.jpg

Mutlu müşteriler

/images/lg-logo-2.svg
Neden biz?

Gücümüzü ve bilgimizi 30 yıllık sigortacılık deneyimiyle sektörün öncüsü Genç Sigorta'dan alıyoruz.

Özel Sağlık Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bizi yakından tanıyın! Tamamlayıcısaglik.com ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları sizin için cevapladık.

Açılımı özel sağlık sigortası olan ÖSS; beklemedik hastalık ya da kaza sonucu yaralanma durumlarında anlaşmalı özel hastanelerde sağlık hizmeti almaya olanak sağlayan bir sağlık sigortası ürünüdür. Yatarak tedavi ya da ayakta tedavi gerektiren durumların sağlık harcamaları için güvence sağlar. 

Detaylı bilgi almak için "Özel Sağlık Sigortası Nedir?" başlıklı okumanızı tavsiye ederiz.

Özel sağlık sigortasının avantajları şu şekilde sıralanabilir: 

 • Limitsiz yatarak tedavi teminatı ile üst segment hastanelerden %100 yararlanabilirsiniz.
 • Ayakta tedavi teminatının limitini kendiniz belirleyebilir, özel sağlık sigortası için ödeyeceğiniz primi bütçenize uygun hale getirebilirsiniz.
 • Anlaşmalı sağlık kurumu ağı oldukça geniş olduğundan, hizmet almak istediğiniz hastanede rahatlıkla poliçenizi kullanabilirsiniz.
 • Yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatına ek olarak, ihtiyacınız doğrultusunda diğer sağlık hizmetlerini de kapsayan ek teminatları poliçenize ekleyebilirsiniz.

Özel sağlık sigortasının diğer avantajlarını görmek isterseniz “Özel Sağlık Sigortası Faydaları Nelerdir?” başlıklı blog içeriğimizi okuyabilirsiniz.
 

Tıpkı her sigorta ürününde olduğu gibi özel sağlık sigortasında da geçerli olan birtakım şartlar mevcuttur. Bu şartlar Özel Sağlık Sigortası Genel Şartları ve Özel Sağlık Sigortası Özel şartları altında iki kategoride incelenir. Özel sağlık sigortası şartlarından bazıları;

 • 0-64 yaş aralığında olmak
 • Hizmet almak istediğiniz sağlık kurumunun sigorta şirketi ile anlaşmalı olması
 • Kişinin mevcut sağlık durumu
 • Bekleme süreleri

Özel sağlık sigortasında yer alan genel şartlar, hemen her sigorta şirketinde benzerdir ve büyük değişikliğe uğramaz. Özel sağlık sigortası özel şartlarında yer alanlar ise sigorta şirketine bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle standart bir özel sağlık sigortası özel şartları söz konusu değildir. Poliçelendirme sürecine geçmeden önce genel ve özel tüm şartları detaylıca incelemenizi tavsiye ederiz.

Düzenli olarak gittiğiniz veya tedavi olmak için tercih edeceğiniz özel hastanenin mutlaka sigorta şirketiniz ile anlaşması olması gerekmektedir. Özel sağlık sigortası geçen hastaneleri güncel olarak, sigorta şirketlerinin internet sitesindeki anlaşmalı sağlık kurumları kısmından inceleyebilirsiniz.

 

Özel sağlık sigortası hastaneleri arasında en bilinenler; Amerikan Hastanesi, Acıbadem Sağlık Grubu, Memorial Hastanesi ve Florence Nightingale Hastanesidir.

 

 

 • Ailenizde kimlerin sigortalanacağı ve kişi sayısı
 • Sağlık planı tipi – Sadece yatarak veya “ayakta + yatarak” planlar
 • Ayakta tedavi teminat limiti
 • Katılım payı oranı
 • Muafiyet ve bekleme süreleri
 • Anlaşmalı hastane ağı
 • Özel şartlar – özellikle satın almadan önce özel şart dokümanına bir göz atarak, aklınıza takılan kısmı kesinlikle sigortacınıza sorun.

 

Yaş, cinsiyet, yaşadığınız il ve iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşmanız durumunda; özel sağlık sigortası yapan sigorta şirketlerinden sizin için teklifleri çalışabilir, aklınıza takılan soruları cevaplayabilir ve size en uygun özel sağlık sigortasını birkaç dakika içinde poliçeleştirebiliriz. Tamamlayicisaglik.com'un ücretsiz sigorta danışmanlığı hizmetinden yararlanmak için hemen teklif alabilirsiniz.

Tamamlayicisaglik.com üzerinden hızlı bir şekilde teklif alabilir ve ihtiyacınıza en uygun sigorta poliçesini güvenle oluşturabilirsiniz. Özel sağlık sigortası teklifi alabilmek için izlemeniz gerekenleri adım adım paylaşalım.

 • Yaş, cinsiyet, yaşadığınız il ve iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşınız.
 • Sigorta danışmanlarımıza talep ve beklentilerinizi iletiniz.
 • Sigorta danışmanlarımız size daha iyi hizmet verebilmek için T.C. kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi isteyecektir, bilgileri danışmanımızla paylaşınız.
 • Danışmanımız tarafından hazırlanan teklifler size mail ile gönderilecektir.
 • Aklınıza takılan bir soru olması durumunda dilediğiniz zaman sigorta danışmanımızla iletişime geçebilir ve soruların yanıtlarını alabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası yapan sigorta şirketleri aşağıdaki gibidir:

Özel sağlık sigortası yapan diğer sigorta şirketlerini incelemek için “Sigorta Şirketleri” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Özel sağlık sigortası poliçesi yatarak tedavi teminatı; ameliyat, dahili yatış, yoğun bakım, küçük müdahale, tıbbi malzeme, ameliyat sonrası fizik tedavi ve suni uzuv gibi geniş kapsamlı sağlık hizmetlerini içeren bir güvencedir. Yatarak tedavi teminatı, acil durumlar hariç olmak üzere, poliçe başlangıç tarihinden 12 ay sonra kullanılabilir.

ÖSS ile beklenmedik kazalardan doğan sağlık problemleri (ameliyat vb. gibi), hastalık kaynaklı yatarak tedavi masrafları gibi pek çok durum bu teminat kapsamında güvence altına alınır.

Özel sağlık sigortası ayakta tedavi teminatı; doktor muayenesi, fizik tedavi, görüntüleme ve laboratuvar işlemlerine ait masraflar için güvence oluşturur. Özel sağlık sigortası satın alırken belirlediğiniz ayakta tedavi limiti ve katılım payı oranına göre sigorta şirketiniz tedavi masraflarını hastaneye öder.
 

Poliçe satın alırken belirleyeceğiniz ayakta tedavi limiti; bir yıl boyunca doktor muayenesi, laboratuvar ve görüntüleme işlemleri için ne kadar harcama yapabileceğinizi gösterir. Örneğin; 3.500 TL'lik ayakta tedavi limiti olan ve %20 katılım payı oranı bulunan bir poliçe satın aldınız diyelim. Yıl içinde sigorta şirketinin ödeyeceği en üst hastane masrafı limiti 2.800 TL'dir. Geriye kalan 700 TL'lik tutarı kendi cebinizden ödersiniz. Çünkü %20 katılım payı olan bir poliçeniz vardır. Toplamda 3.500 TL'lik limiti kullanmış olursunuz.

Özel sağlık sigortası doğum teminatı; hamilelik rutin kontrolleri ve doğum masrafları için gebelik başlamadan önce poliçeye eklenen artı bir güvencedir. Standart özel sağlık sigortası poliçelerinde doğum teminatı kapsam dışıdır ancak ek ücret ödeyerek doğum masrafları da poliçe kapsamına alınabilir. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz “Doğum Sigortası Nedir?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.
 

Özel sağlık sigortası ile anlaşmalı hastanelerde sağlık hizmeti almak mümkündür. ÖSS ile hastane, tıp merkezi, doktor muayenehanesi, fizik tedavi merkezleri ve eczanelerden tam kapsamlı sağlık hizmeti alabilirsiniz. Özel sağlık sigortası poliçesi kapsamında aşağıdaki teminatlar yer alır.

 • Yatarak Tedavi Teminatı
 • Ayakta Tedavi Teminatı
 • İlaç Teminatı
 • Doğum Teminatı
 • Yurt Dışı Tedavi Teminatı

Teminatlar ve özel sağlık sigortası kapsamı hakkında detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Özel sağlık sigortası; doğuştan veya geçmişten gelen hastalıkları, estetiği, psikiyatri veya psikolog muayenesini, kısırlık ve obezite tedavisini kapsamaz. Diğer teminat dışı kalan durumlar için ilgilendiğiniz sigorta şirketinin özel şartlarını okuyarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Anlaşmalı hastane ağı; tercih etmiş olduğunuz sigorta şirketinin sağlık sigortası ürününü, ekstra ücret ödemeden kullanabileceğiniz hastaneleri ve doktorları ifade eder. 

Özel sağlık sigortalarında anlaşmalı hastaneler gruplandırılmıştır. Her sigorta şirketinin en az 2 en çok 4 farklı anlaşmalı hastane paketi vardır. Özel sağlık poliçesi satın alırken gitmeyi tercih ettiğiniz özel hastane hangi pakette ise onu tercih etmeniz gerekmektedir.

Eğer tercih ettiğiniz anlaşmalı hastane paketinin dışında bir özel hastaneye giderseniz tedavi masraflarının hepsini önce siz hastaneye ödersiniz. Poliçe özel şartlarına aykırı bir durum olmadığı takdirde sigorta şirketi tedavi masraflarını size sonradan öder. 

Türkiye'de özel sağlık sigortası; Amerikan Hastanesi, Acıbadem Sağlık Grubu, Memorial Hastanesi ve diğer bilinen anlaşmalı sağlık kurumları ile anlaşmalıdır. Özel sağlık sigortası anlaşmalı hastaneler listesinde SGK ile anlaşmalı hastanelerde yer almaktadır. Özel sağlık sigortasının geçerli olduğu kurumları “Anlaşmalı Sağlık Kurumları” sayfamızdan inceleyebilirsiniz.
 

Özel sağlık sigortası fiyatları; kişinin yaşı, cinsiyeti, yaşadığı il, tercih etmiş olduğu teminat yapısı, teminat limitleri, katılım payı oranı ve anlaşmalı hastane paketi baz alınarak hesaplanır. Özel sağlık sigortası fiyatları 2023 yılında ortalama 10.000 TL ile 45.000 TL arasında farklılık gösterdiği için nihai prim miktarına ancak TC kimlik numaranız ile ulaşılabilir.

Özel sağlık sigortası poliçesinde her bir teminat için ayrı ayrı belirlenmiş ödeme yüzdesinden (sigorta şirketinin karşıladığı tutar) geriye kalan kısmın, sigortalı tarafından üstlenilmesi gereken oranı ifade eder. Örneğin; kişinin hastane masrafları 500 TL olsun. Bunun %80'i yani 400 TL'si sigorta şirketi tarafından ödenir. Geriye kalan 100 TL sigortalı tarafından hastaneye ödenir. Bu da %20 katılım payı oranıdır.

Özel sağlık sigortası vergi indirimi, özel sağlık sigortası içi ödenen toplam ücret üzerinden alınan bir iadedir. Gelir vergisi ödeyen herkes özel sağlık sigortası vergi indiriminden yararlanabilir.

Her ay özel sağlık sigortasına ödenen prim miktarı, brüt ücretinin %15'ini hiçbir suretle geçemez yanı sıra asgari ücreti de aşmaması koşulu aranır. Özel sağlık sigortası vergi indirimi 2024 şartları için izlemeniz gereken yol hakkındaki detaylı bilgiyi bağlı olduğunuz şirketinizden temin edebilirsiniz. Daha fazla detaylı bilgi için Özel sağlık sigortası vergi indirimi başlıklı yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Özel sağlık sigortanızı tamamlayicisaglik.com üzerinden yaptırdıysanız, size özel hazırlanmış profil sayfanızdan poliçenize hemen ulaşabilirsiniz. Profil sayfanızda; özel sağlık sigortası poliçenize ait teminat kapsamını, teminat limitlerini, anlaşmalı sağlık kurumlarını ve diğer ek teminatlarınızı görüntüleyebilirsiniz. 
 

Özel sağlık sigortası yaptırarak beklenmedik sağlık sorunlarına karşı maddi anlamda büyük bir güvence elde edersiniz. Yanı sıra;

 • Kaza ve hastalık durumunda dilediğiniz anlaşmalı özel hastanede sağlık hizmeti alabilirsiniz.
 • Devlet hastanelerinde oluşan uzun kuyrukları beklemeye gerek kalmadan en hızlı şekilde tedavinizi olabilirsiniz.
 • Dilediğiniz anlaşmalı doktor ile tedavi sürecinizi yürütebilirsiniz.
 •  Ana teminatlara ilave edilen ek teminatlar ile poliçenizin kapsamını genişletebilir ve çok daha kapsamlı bir sağlık güvencesine sahip olabilirsiniz.

Özel sağlık sigortasının sunduğu diğer avantajları görmek için tıklayın.

Özel sağlık sigortaları, sigorta şirketleri ile anlaşmalı acenteler veya brokerliklerden yapılır. 20'den fazla sigorta şirketi ile anlaşmalı olan tamamlayicisaglik.com'dan özel sağlık sigortası formu doldurduğunuzda;

 • Size özel sağlık sigortası teklifi alabilir,
 • Özel sağlık sigortası ücretleri hakkında bilgi sahibi olabilir,
 • En iyi özel sağlık sigortasını bulabilir,
 • Özel sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.

En iyi özel sağlık sigortası; kapsamı, limitleri, katılım payı oranı ve anlaşmalı hastane ağı ile beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılamalıdır. Sigorta danışmanlarımız ile iletişime geçerek sizin için en iyi özel sağlık sigortasına sahip olabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası, poliçeye yurtdışı teminatının eklenmesi koşulu ile yurtdışında kullanılabilir. Her sigorta şirketinin yurtdışı için verdiği yatarak ve ayakta tedavi teminat limiti birbirinden farklıdır. Eğer yurtdışında kullanmak için full sağlık sigortası arayışınız varsa sigorta danışmanlarımızdan konu ile ilgili yardım talep edebilirsiniz.

Evet, özel sağlık sigortası aile paketi şeklinde alınabilir. Ailecek yapılan özel sağlık sigortalarında %5 ile %10 arasında değişen aile indirimi de uygulanmaktadır. Çocuk için özel sağlık sigortası ve bebek özel sağlık sigortası hakkında detaylı bilgiye blog sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Özel sağlık sigortası ücretleri hakkında bilgi almak için teklif formumuzu doldurabilirsiniz.

Ömür boyu yenileme garantisi; özel sağlık sigortası poliçesinin 3 yıl boyunca devam ettirilmesi durumunda kazanılan bir haktır. Ömür boyu yenileme garantisi kazanmanın avantajlarını buradan öğrenebilirsiniz.

Özel sağlık sigortası ile tamamlayıcı sağlık sigortası arasında pek çok fark bulunur. Bunlardan birkaçını paylaşalım:

 • Özel sağlık sigortası ile Amerikan Hastanesi, Acıbadem Hastanesi ve Memorial Hastane gruplarında sağlık hizmeti alabilmeniz mümkündür. Yanı sıra özel sağlık sigortası yaptırırken SGK'lı olma koşulu aranmaz.
 • Tamamlayıcı sağlık sigortasında ise yalnızca SGK anlaşmalı özel hastanelerde tedavi giderleri ve tedavi masrafları karşılanabilir. Yanı sıra sigortalının SGK'lı olması da gereklidir.
 • Özel sağlık sigortası poliçesine eklenen yurt dışı teminatı ile sigorta yabancı ülkelerde de geçerli olabilir. Ancak TSS yalnızca Türkiye'de geçerlidir.
 • ÖSS'de ilaç masrafları poliçe kapsamına dahildir ve ücretsiz olarak temin edilebilir. TSS'de ise tamamı dahil olmaz, ilaç alırken çıkan fark ücretinin ödenmesi gerekebilir.

 

Evet, özel sağlık sigortası aşıları kapsar. Özel sağlık sigortası aşı kapsamı sigorta şirketine göre değişiklik gösterir. Detaylı bilgi için teklif alabilir veya "Özel Sağlık Sigortası Aşı Kapsamı" başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bireysel sağlık sigortası ile check-up masraflarını güvence altına alabilirsiniz. Özel sağlık sigortası check-up kapsamı hakkında bilgi almak için teklif alabilir veya "Ek Faydalar" sayfamızdan check-up kapsamlarını inceleyebilirsiniz.

Özel sağlık sigortası diş tedavisi kapsamı sigorta şirketine göre değişiklik gösterir. Bazı sigorta şirketleri sadece trafik kazası sonucu oluşan diş tedavilerine ait masrafları güvence altına alırken bazı sigorta şirketleri diş tedavi teminatı ile birçok işlemin masrafını poliçe kapsamına dahil eder. Diş teminatı veren özel sağlık sigortası ücretlerini öğrenmek için teklif alabilirsiniz.

 

Evet, özel sağlık sigortası estetik ameliyatları karşılar. Türkiye'de sadece 2 sigorta şirketi estetik teminatı vermektedir. Detaylı bilgi için özel sağlık sigortası teklifi alabilir veya "Özel Sağlık Sigortası Estetik Ameliyatları Kapsar mı?" başlıklı içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası ile pek çok avantaj elde etmek mümkündür. Özel sağlık sigortasının faydalarını genel olarak birkaç madde halinde paylaşalım.

 • Teminat kapsamında, sağlık sorunlarına dair tedavi giderleri sigorta kapsamında yer alır.
 • Özel sağlık kurumlarında tedavi imkânı vardır.
 • Özel sağlık sigortası vergi indiriminden yararlanmak mümkündür.
 • Yurt dışı teminatının eklenmesi durumunda yalnız Türkiye sınırlarında değil yurt dışında da sigorta geçerli olur.
 • Özel sağlık sigortası poliçesine aile bireyleri dahil edilebilir bu sayede ailece tam kapsamlı sigorta güvencesine sahip olunur.
   

Özel sağlık sigortasının bireysel olması durumunda, prim ödendiği müddetçe sigorta geçerlidir. Ancak grup sağlık sigortası mevcut ise ve primi ödeyen taraf işverense, işten çıkılması durumunda  poliçe iptal edilir.

Özel sağlık sigortası dahil sigorta ürünlerinde geçmiş hastalıklar ve geçmiş hastalıkların süregelen tedavi masrafları sigorta kapsamında yer almaz. Hastalıkların sigorta kapsamına dahil edilebilmesi için, sağlık sorununun sigorta poliçesinin başlangıç tarihinden sonra gerçekleşmiş olması koşulu aranır. Diğer bir deyişle özel sağlık sigortası eski hastalıkları teminat altında tutmaz.

Sigorta şirketlerinin özel sağlık sigortası kapsamı içinde sunduğu ayakta tedavi ve yatarak tedaviye dair teminat limitleri vardır. Bu limitler, sigorta şirketine bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Özel sağlık sigortası yapan sigorta şirketlerinin teminat kapsamını ve teminat limitlerini incelemek için “Özel sağlık sigortası şirketleri ve fiyatları” başlıklı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Özel sağlık sigortası teklifi almak için  0216 368 45 45 numaralı çağrı merkezimizi arayabilir, prim ve sigorta kapsamı karşılaştırması yapmak için sigorta danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. 
 

Özel sağlık sigortasından 0-64  yaş aralığındaki herkes yararlanabilir. Bazı sigorta şirketleri 0-18 yaş çocuğa tek başına poliçe düzenleme imkanı verirken bazı sigorta şirketleri çocukları ebeveynleri ile birlikte sigortalar. Özel sağlık sigortası poliçesi 64 yaşını aşmamış ve sağlıklı olan herkese yapılabilir.

Özel sağlık sigortasından yararlanabilmek için poliçede belirtilen tüm şartlara uyum gereklidir. Poliçenin kapsamı, limitleri, geçerlilik süresi ve pek çok detay poliçede belirtilmiştir. Poliçeye ilave edilen ek teminatlar ve ilgili limit ve oranlar da yine bu belgede açıkça beyan edilir.
Özel sağlık sigortasını kullanabilmek için tek şart poliçede yer alan hususlardır. Bu çerçeve dahilinde sigortadan yararlanılabilir ve özel hastanelerde sağlık hizmeti alınabilir.
 

Kişinin özel sağlık sigortasının olması, genel sağlık sigortalısı olma zorunluluğunu ortadan kaldırmaz zira GSS kanunen mecburi olan bir sigorta ürünüdür. GSS ile yükümlü olmayan birtakım istisnai durumlar vardır. Örneğin tutuklu ve hükümlüler, milletvekilleri, Anayasa Mahkemesi başkan ve üyeleri, dul ve yetim aylığı alan kişilerin GSS zorunluluğu bulunmaz ancak diğer herkes sigortalı olmak zorundadır.

Özel sağlık sigortası olan kişiler ve aileleri özel hastanelerde sağlık hizmetlerinden yararlanabilir. Bu hizmetler tamamen ücretsiz ya da makul bir ücretle karşılanır. Muayene, tetkik, ameliyat, görüntüleme, fizik tedavi ya da diyaliz gibi hem yatarak hem ayakta olan tedavileri sigorta kapsamına dahil eder.

Ana teminatların yanı sıra kişi dilerse ek teminatlar satın alabilir ve tam kapsamlı özel sağlık sigortası oluşturabilir. Yanı sıra özel sağlık sigortası yapan şirketler aşağıdaki hizmetleri de ücretsiz olarak sunar;

 • Mamografi
 • Check-up
 • PSA
 • Diş bakım paketi
 • Estetik teminatı
 • Online doktor hizmeti
   

Özel sağlık sigortasından aile bireyleri de yararlanabilir. Tam kapsamlı özel sağlık sigortası için sigorta şirketine başvuru yapabilir, eşinizi ve çocuklarınızı da sigorta poliçesine dahil edebilirsiniz. Bu sayede ailece özel hastane koşullarında dilediğiniz doktorda tedavi olabilir, yatarak ve ayakta tedavi teminatlarından 1 yıl boyunca faydalanabilirsiniz.

Özel sağlık sigortam ne zaman başlar sorusunun yanıtını verelim. Özel sağlık sigortası ayakta tedavi teminatı poliçe başlangıç tarihinden bir gün sonra aktifleşir ve poliçe bitiş tarihine kadar devam eder. Ancak yatarak tedavi teminatı ve fizik tedavi teminatı için belirlenmiş bir bekleme süresi vardır. Hayati risk içeren hastalıklar hariç olmak üzere yatarak tedavi teminatından faydalanmak için 12 aylık bir bekleme süresi vardır. 

Özel sağlık sigortası kapsamında ilaç giderleri yer alır. Yatarak tedavi teminatı ya da ayakta tedavi teminatı kapsamında, hastaya reçete edilen ilaçlar özel sigorta tarafından karşılanır. Ancak Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmayan ilaçların sigorta kapsamı dışında yer aldığı bilgisini de verelim.

Özel sağlık sigortası yararlanma şartları içinde acil durumlar yer alır mı sorusu merak edilen soru başlıklarındandır. Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenen acil durumlar listesinde yer alan bir sağlık sorunu vuku bulduysa, ÖSS geçerli olacaktır. Normal şartlar altında poliçe teminatında bazı hastalıklar için bekleme süreleri tanımlıdır ve bu bekleme süresi dolmadan sigorta geçerli olmaz. Ancak durum acil ve hayati risk içeriyorsa bu süre gözetilmez ve hastanın tedavi protokolü hızlı bir şekilde uygulanır.

Hayati bir durum söz konusu değilse ve bekleme süresi dolmadıysa özel sağlık sigortasının acilde geçerliliği söz konusu olmayacaktır. Onun dışında DSÖ tarafından “hayati tehlike oluşturan haller”, özel sağlık sigortası kapsamında yer alır.
 

ÖSS, özel sağlık sigortası firmaları tarafından yıllık olarak düzenlenir. Özel sağlık sigortası yaptıranlar 1 yıl boyunca sigortanın sağladığı avantajlardan yararlanabilirler. Özel sağlık sigortası prim ödemesini ise dilerseniz aylık olacak şekilde planlayabilirsiniz.

Özel sağlık sigortasında yaş sınırı var mı sorusu merak edilen sorulardandır. Özel sağlık sigortası yaş sınırı sigorta şirketine göre farklılık göstermekle birlikte, 0'dan 64 yaşa kadar herkes poliçe yaptırabilir. Ailede 18 yaşını doldurmamış küçük çocuk varsa, özel sağlık sigortası poliçesine ebeveyni ile birlikte dahil olur. Bu sayede yalnız yetişkinler değil, poliçeye dahil edilen çocukların da hastalık ya da kaza sonucu sağlık masrafları, ilaç masrafları, tedavi giderleri ya da tedavi masrafları poliçe tarafından karşılanır.
 

Özel Sağlık Sigortası Teklif Al

Size en uygun Özel Sağlık Sigortası poliçesini seçmek için rehberimize göz atın!

Özel Sağlık Sigortası nedir?

Özel Sağlık Sigortası hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabına kolayca ulaşın Detaylara git

Özel Sağlık Sigortası kapsamı

Özel Sağlık Sigortası kapsamı ve ek teminatları hakkında güncel ve detaylı bilgiler yazımızda. Detaylara git

Özel Sağlık Sigortası fiyatları

Özel Sağlık Sigortası fiyatları neye göre belirlenir ve güncel fiyatlar nelerdir? Hemen öğrenin. Detaylara git

Sigorta Şirketleri

 • company-logo

  Allianz Sigorta

  Allianz Özel Sağlık Sigortası hakkında tüm bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

  Detaylara git
 • company-logo

  Bupa Acıbadem Sigorta

  Acıbadem Özel Sağlık Sigortası hakkında tüm bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

  Detaylara git
 • company-logo

  AXA Sigorta

  AXA Özel Sağlık Sigortası hakkında tüm bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

  Detaylara git
Tüm şirketleri gör