Axa Sigorta Evcil Hayvan Sigortası

Köpek ve kedi dostlarımızın yaşayabileceği sağlık sorunlarının tedavi masrafları için güvence sağlayan Axa Sigorta, anlaşmalı ve anlaşmasız veteriner kliniklerinde konforlu bir hizmet sunmaktadır.

“Evcil hayvan” adı altında isimlendirilen ancak aile içinde “can dost” olarak tabir edebileceğimiz ailemizin minik patilerinin sağlığı bize emanet.

Evde hayvan beslemenin önemli adımlarından biri en az beslenmesine verdiğimiz önem kadar, olası sağlık sorunlarına karşı tüm hayatını da garanti altına almaktır. Bunun en etkili yolu ise evcil hayvan sigortasıdır. Axa Sigorta evcil hayvan sigortasının minik dostlarımıza sunduğu imkanlar sayesinde hem kendinizi hem de can dostunuzun sağlığını güvence altına alabilirsiniz.

Axa Evcil Hayvan Sigortası Teminatları

Axa Evcil Hayvan Sigortası iki farklı limit planından oluşur. Can dostlarınızın hastalık ya da kaza neticesinde ortaya çıkacak tedavi ve/veya tetkik masraflarını poliçede belirtilen limitler ve katılım payları dahilinde teminat altına alır. Burada üç farklı teminattan bahsetmek mümkündür; yatarak tedavi, ayakta tedavi ve üçüncü şahıs mali mesuliyet.

Yatarak Tedavi Teminatı: Hastalık ya da kaza sonrası kedi ya da köpeğinizin yatarak tedavi masraflarının karşılandığı teminattır. Yatarak tedavi teminatı kapsamında; cerrahi yatış, dahili yatış ve küçük müdahaleler yer alır. 

Ayakta Tedavi Teminatı: Ayakta tedavi teminatında muayene, laboratuvar hizmetleri, görüntüleme ve ilaç desteği sağlanır. 

Üçüncü Şahıs Mali Mesuliyet: Can dostunuzun 3. kişilere vereceği zararlar sebebiyle; sigortalı kedi veya köpeğin poliçede ismi belirtilen sahibine açılabilecek davalarda oluşacak masraflar 5.000 TL limitle kapsamaktadır.

Yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatı, standart plan ve geniş plan olmak üzere iki farklı limit seçeneği ile sunulmaktadır. Standart plan için yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatı için toplam 10.000 TL limit; geniş plan için toplam 15.000 TL limit verilmektedir. Muayene dahil tüm işlemlerde Türkiye Veteriner Hekimler Birliği Taban Fiyat Tarifesi uygulanır ve ödemeler bu tarife baz alınarak gerçekleştirilir.

Axa Evcil Hayvan Sigortası Asistans Hizmetleri

Axa Evcil Hayvan Sigortası Asistans Hizmetleri şu uygulamaları güvence altına alır;

 • Mikroçip takılması
 • Poliçe yılı tarihinde yılda 1 kez olmak koşuluyla kuduz aşısı
 • Poliçe dahilinde yılda 1 kez tırnak kesimi
 • Yılda 1 kez, poliçe kapsamı dahilinde göz ve kulak içi temizliği
 • Pet kuaförlerinde geçerli indirim oranı

Yukarıda bahsedilen tüm hizmetler için anlaşmalı veterinerlerde tedavi şartı aranmaktadır. Anlaşmalı veterinerlerden hizmet alınması gereken durumlarda 0212 705 02 15 numaralı iletişim hattı aranmalı ve dosya açtırılması sağlanmalıdır. 

Axa Sigorta Anlaşmalı Veterinerler

Axa Evcil Hayvan Sigortası anlaşmalı kurumlar, evcil hayvanınızın sağlığıyla ilgili poliçe limitiniz dahilinde hizmet alabileceğiniz veteriner klinik zincirleridir. Buralarda poliçe limitiniz dahilinde kedi ya da köpeğiniz için tedavi yaptırabilirsiniz.

Sigortanızdan yararlanabilmek için Türkiye'nin pek çok noktasında konumlanan AXA Sigorta Anlaşmalı Veteriner Kliniği'ne gitmeniz gerekir. Poliçeniz yalnızca anlaşmalı kurumlarda geçerlidir. Size en yakın anlaşmalı veteriner kliniğini buradan öğrenebilirsiniz.

Axa Sigorta Evcil Hayvan Sigortası Fiyatları

Axa Sigorta ve Pet Surfer iş birliğindeki sigorta poliçeleri iki plandan oluşur:

 • Standart planda yatarak tedavi ve ayakta tedavi masrafları 10.000 TL limitle karşılanır ve ücreti 2.034 TL'dir.
 • Geniş planda yatarak tedavi ve ayakta tedavi masrafları 15.000 TL limitle karşılanır ve ücreti 3.282 TL'dir.

Axa evcil hayvan sigortası hakkında detaylı bilgi almak ve poliçe işlemlerini başlatmak için 0216 368 45 45 no'lu hattan bizlere ulaşabilir veya iletişim formumuzu doldurarak bizim sizi aramamızı talep edebilirsiniz.

Axa Evcil Hayvan Sigortası Sıkça Sorulan Sorular

Axa Evcil Hayvan Sigortası ile kedimin veya köpeğimin tedavisini anlaşmasız veterinerlerde yaptırabilir miyim?

Yaptırabilirsiniz ancak bu durumda farklı bir prosedür gerekecektir. Anlaşmasız veterinerlerde evrak süreci işler ve sizden poliçenizin kullanılabilmesi için bazı evraklar talep edilir. Bunlar;

 • Röntgen, Ultrason, MRI, BT taramaları
 • Fotoğraf
 • Fatura bilgisi
 • Karne ya da aşı bilgileri
 • Epikriz raporları
 • Serum ve enjeksiyon yapıldıysa hepsinin ismi ve fiyatları
 • Kedi ya da köpek yabancı bir cisim yuttuysa cismin fotoğrafı
 • Narkotik ilaç kullanılmışsa ilacın İTS'deki (İlaç Takip Sistemi) görseli
 • Mikroçip numarası (varsa)
 • Hasta sahibi beyanı ve sigortalı kişinin IBAN bilgisi

AXA Sigorta anlaşmalı veteriner kliniklerinde tedavi masrafları için %20 muafiyet uygulanarak %80'i sigorta şirketi tarafından karşılanır. Anlaşmasız veteriner kliniklerinde ise %40 muafiyet uygulanır ve masrafların %60'ı teminat altına alınır. Poliçe vadesi öncesi mevcut olan hastalık ya da tıbbı durumların tetkik ya da tedavisi kapsam dışıdır.

Axa Evcil Hayvan Sigortası evcil hayvanımın mevcut hastalığında geçerli midir?

Evcil hayvanınızın gelecekteki olası rahatsızlıkları sigorta kapsamındadır ancak poliçeniz mevcut ya da geçmiş hastalıkları kapsamaz; öncesinde yaşanan sağlık sorunlarından dolayı oluşacak hasarlar teminat haricidir.

Axa Evcil Hayvan Sigortası kapsamında kedi ve köpek haricindeki evcil hayvanlarım için sigorta yaptırabilir miyim?

AXA Evcil Hayvan Sigortası yalnızca kedi ve köpek türlerinin tedavi masraflarını kapsar, diğer evcil hayvanlar için geçerli değildir.

Axa Evcil Hayvan Sigortası kapsamında kedi veya köpeğimin sigortalanması için yaş sınırı var mıdır?

Evet belirli bir yaş sınırı mevcuttur; 6 aydan küçük ve 8 yaşından büyük kedi ve köpekler sigorta kapsamında yer almaz.

Axa Evcil Hayvan Sigortası'ndan yararlanmak için kedi veya köpeğimde mikroçip olması gerekli midir?

Poliçenizi mikroçip zorunluluğu olmadan da kullanabilirsiniz. Eğer mikroçip taktırmak isterseniz poliçe kapsamında %25 indirim uygulanır ve işlem ücreti poliçeniz tarafından karşılanır.

Axa Evcil Hayvan Sigortası ile kedi ya da köpeğime aşı yaptırabilir miyim?

AXA Evcil Hayvan Sigortasında poliçeniz kapsamında yılda 1 kez yalnızca kuduz aşısı yaptırabilirsiniz. Diğer aşılar ya da iç / dış parazitler kapsam dışıdır.

AXA Evcil Hayvan Sigortası'nı internetten alabilir miyim?

AXA Evcil Hayvan Sigortası için internetten poliçe satın alabilme seçeneği şu an için bulunmamaktadır. Dilerseniz tamamlayicisaglik.com adresinden iletişim bilgilerinizi bize bırakabilir; sigorta danışmanlarımız sizi arayarak evcil hayvan sigortası hakkında detaylı bilgi verip, poliçe işlemlerinizi başlatabilir. Yanı sıra tüm sigorta şirketlerinin sunduğu teklifleri tek bir ekran üzerinden değerlendirme imkanınız da vardır.

Yayımlanma Tarihi: 29 Aralık 2023 Cuma

Güncellenme Tarihi: 12 Haziran 2024 Çarşamba

user-avatar

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Geri bildiriminiz bizim için önemli. Size daha iyi bir deneyim sunmamız için lütfen görüşlerinizi yazınız.

Bu sigorta şirketleri de ilgilinizi çekebilir

company-logo

AK Sigorta

Ak Sigorta Pati Sigortası ile can dostunuzun acil sağlık ihtiyaçlarını, anlaşmalı veteriner kliniklerinde avantajlı fiyatlarla güvence altına alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Allianz Sigorta

Evcil dostlarımızın acil sağlık sorunları, yatarak tedavi ve veteriner ihtiyaçları anlaşmalı veteriner kliniklerinde Allianz Sigorta güvencesi altında!

Yazının tamamını oku
company-logo

Anadolu Sigorta

Anadolu Sigorta Patim Güvende ile kedi veya köpeğinizin acil tedavilerini, muayene, tahlil, tetkik ve yatarak tedavi olmasına yönelik tüm işlemleri poliçe kapsamında güvence altına alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Magdeburger Sigorta

Magdeburger Sigorta Can Dostum sigortası ile evcil hayvanlarımızın acil sağlık ihtiyaçlarını teminat altına alabilir ve bütçenizi koruma altına alıyoruz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Zurich Sigorta

Zurich Sigorta Neşeli Patiler Sigortası'nın geniş kapsamlı teminatları ve anlaşmalı veteriner klinikleri sayesinde; evcil hayvanınızın birçok sağlık problemini güvence altına alabilir, uygun fiyatlarla bütçenizi koruyabilirsiniz.

Yazının tamamını oku

Tüm sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırın

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun sağlık sigortasını kolayca bulun.

Listele
write-us-icon

Bize yazın

Danışmanlarımızla yazışın, uzman desteğimizden yararlanın.

tamamlayicisaglik@gencsigorta.com
urgent-icon

Acil mi? Bizi arayın

Çalışma saatlerimiz hafta içi 09:00 - 18:00

(0216) 368 45 45
call-icon

Sizi arayalım

Numaranızı bırakın uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizi arasın.

Numaranızı bırakın