Allianz Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Allianz Modüler Sağlık Sigortası sayesinde poliçenizi dilediğiniz kapsamda ve limitte oluşturabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza göre yatarak tedavi ve ayakta tedavi planlarınıza ekstra teminatlar da ekleyebilirsiniz.

user-avatar

Modüler Allianz Özel Sağlık Sigortası sayesinde poliçenizi dilediğiniz kapsamda ve limitte oluşturabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza göre yatarak tedavi ve ayakta tedavi planlarınıza ekstra teminatlar da ekleyebilirsiniz.

Hem sağlığını hem de bütçesini korumak isteyen 0-64 yaş arası herkes Allianz Modüler Sağlık Sigortası yaptırabilir. 6 yaşından küçük çocuklar aile poliçesine eklenerek Modüler Sağlık Sigortasından yararlanabilir.

Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sayfamızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

Allianz Özel Sağlık Sigortası Teminatları

Yatarak Tedavi Teminatı: Doktorun, hastalığın tedavisi için cerrahi veya dahili müdahalenin hastaneye yatırılarak yapılması gerektiğine dair rapor beyan etmesi durumunda, tüm masraflar yatarak tedavi teminatı kapsamında karşılanır. Ancak doktorun beyan ettiği hastalıkla ilgili yatışlı tedaviler özel sağlık sigortasının başladığı günden 12 ay sonra yapılabilir.

Yatarak Tedavi Teminatları Teminat Limitleri
Ameliyat Masrafları Limitsiz
Tıbbi Tedavi için Yatış Limitsiz
Küçük Müdahale Limitsiz
Ameliyat Malzeme 13.250 TL
Yoğun Bakım 90 gün
Kroner Anjiografi Limitsiz
Kemoterapi, Radyoterapi, Diyaliz Limitsiz
Tek Kişilik Oda, Yemek ve Refakatçi Limitsiz
Yapay Uzuv 250.000 TL
Yatış Sonrası Fizik Tedavi 15 seans
Tablo Tarih: 05.04.2024- Allianz Özel Sağlık Sigortası yatarak tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.

Ayakta Tedavi Teminatı: Kişinin rahatsızlığı sebebi ile hastaneye başvurması ve doktor tarafından muayene edilmesi sonucu oluşan masraflar bu teminat kapsamında değerlendirilir. İlaç, görüntüleme hizmetleri, laboratuvar, fizik tedavi, check-up işlemleri ayakta tedavi teminatı kapsamındadır.

Ayakta Tedavi Teminatları Teminat Limitleri
Doktor Muayene Limiti 36.750 TL veya diğer limit seçenekleri
Röntgen Ayakta tedavi limiti kadar
Tahlil ve Tetkik Ayakta tedavi limiti kadar
İleri Tanı Yöntemleri Ayakta tedavi limiti kadar
Fizik Tedavi 20 seans
Tablo Tarih: 05.04.2024- Allianz Özel Sağlık Sigortası ayakta tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.

Ek Teminatlar: Modüler Sağlık Sigortası aldığınızda hem sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz hem de Allianz'ın size sunduğu birçok ayrıcalıktan faydalanabilirsiniz. Modüler Sağlık Sigortası'nın sunduğu ek hizmetler aşağıdaki gibidir:

Kara Ambulansı Teminatı

Ani bir hastalık veya yaralanma sonucunda ortaya çıkan ve hemen müdahale gerektiren durumlarda sigortalının karayolu ile en yakın sağlık kurumuna ulaştırılması için acil kara ambulans teminatı kullanılır. Sigortalının karayolu ile sağlık kurumuna yetiştirilmesi mümkün değilse, Allianz Sigorta'dan onay alınması şartıyla hava veya deniz ambulansı kullanılabilir.

Evde Bakım Teminatı

Yatarak tedavi sonrası doktorun tedavinin evde devam etmesini istediğine dair rapor beyan etmesi ve Allianz Sigorta'nın bu raporu onaylaması durumunda, 8 hafta boyunca sigortalının tedavisi evde devam edebilir. Evde bakım hizmet giderleri ve tıbbi cihaz kiralama bedeli belirtilen limit dahilinde evde bakım teminatından karşılanır.

Check-up Teminatı

Allianz Sigorta Check-up teminatının kapsamı Allianz Sigorta tarafından belirlenir ve teminatın aktiflik kazanması için ilk peşinatın ödenmesi gerekmektedir. Check-up teminatı yılda bir defa Allianz'ın sağlık taraması için anlaşma yaptığı sağlık kurumlarında geçerlidir.

PSA, Mamografi Tarama

40 yaş ve üzeri kadın ve erkek sigortalılar, yılda bir defa olmak üzere Allianz Sigorta'nın özel anlaşma yaptığı PSA/Mamografi Tarama Merkezlerine giderek kontrollerini yaptırabilir.

Diş Tedavisi

Estetik amaçlı veya ortodontik/pedodontik diş tedavileri hariç diş muayenesi, tedavisi, ameliyat ve protezler poliçede belirtilen yıllık limiti aşmamak şartıyla poliçe kapsamındadır. Ayrıca Allianz Sigorta'nın “Kazançlı Diş Network” uygulaması ile diş tedavilerinden doğan masrafların sadece %10'unu ödeme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Online Doktor

Dr. Allianz özel sağlık sigortasında geçerli olan online doktor hizmetidir. Bu hizmet sayesinde online görüşme randevusu alabilir, hastaneye gitmeden önce sağlık durumunuz ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

Ek faydalarla ilgili detaylı bilgiye "Ek Faydalar" sayfasına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Allianz Özel Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler

Allianz Sigorta özel sağlık sigortası anlaşmalı hastanelerini hemen listele!

Allianz Sigorta'nın sözleşme yapmış olduğu sağlık kurumları ile kurum bünyesinde kadrolu olarak çalışan ve Allianz sözleşme şartlarını kabul eden doktorlar anlaşmalı hastaneleri ifade eder.

Allianz Sigorta Modüler Sağlık Sigortasını kullanabileceğiniz anlaşmalı hastaneler size 4 farklı paket şeklinde sunulur. Gitmek istediğiniz hastane hangi pakette ise onu tercih etmelisiniz. Eğer Acıbadem Hastaneleri tercihiniz ise Sarı Network tercih edebilirsiniz.

Beyaz Network: Amerikan Hastanesi dahil diğer tüm anlaşmalı hastanelerde poliçenizi kullanabilirsiniz.

Sarı Network: Amerikan Hastanesi hariç diğer tüm anlaşmalı hastanelerde poliçenizi kullanabilirsiniz.

Yeşil Network: Amerikan Hastanesi ve Acıbadem Sağlık Grubu dışındaki diğer tüm anlaşmalı hastanelerde poliçenizi kullanabilirsiniz.

Mavi Network: Amerikan Hastanesi, Acıbadem Sağlık Grubu, Florence Nightingale Hastaneleri ve Memorial Hastaneleri hariç diğer tüm anlaşmalı hastanelerde poliçenizi kullanabilirsiniz.

Allianz Sigorta'nın ilan edilen anlaşmalı sağlık kuruluşlarını değiştirme / iptal etme hakkı saklıdır. Allianz özel sağlık sigortası anlaşmalı hastaneler listesinin en güncel halini buradan inceleyebilirsiniz.

Allianz Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Allianz Modüler Sağlık Sigortası fiyatı; doğum tarihiniz, cinsiyetiniz, ikametinizin bulunduğu coğrafi bölge, yatarak tedavi teminatına ek olarak alacağınız diğer teminatlar, geçmiş hastalıklarınız, belirlediğiniz ödeme yüzdesi, hastane listesi ve hastanelerdeki fiyat değişimine göre hesaplanır. Bu kriterlere göre hesaplanan prim 8 taksitle ödenebilir. Allianz özel sağlık sigortasını ailecek yaptıranlar %2.5 oranında indirim kazanır.

Örnek Yaş Yatarak Tedavi + Ayakta Tedavi Primi
25 13.275 TL
35 16.650 TL
45 24.959 TL
Tablo Tarih: 15.01.2024- Allianz Özel Sağlık Sigortası fiyatlarını gösteren örnek tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.
 • Örnek prim tablosu; ikamet ili İstanbul, ayakta tedavi 7.750 TL, hastane seçimi Yeşil Network ve %20 katılım payı oranı belirlenerek hazırlanmış olup bilgilendirme amaçlıdır ve hiçbir şekilde teklif yerine geçmez.
 • Sigorta danışmanlarımız ile TC Kimlik numaranızı paylaşarak gerçek fiyatları öğrenebilirsiniz. Sigorta şirketinin teklif ekranına TC Kimlik numarası girilmeden gerçek fiyata ulaşabilmeniz mümkün değildir.
Özel sağlık sigortasına başvuru yapın!

En uygun Özel Sağlık Sigortası için teklif çalışalım, sizi arayalım.

Allianz Sigorta Özel Sağlık Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Allianz Özel Sağlık Sigortası Özel Şartları Nelerdir?

Allianz özel sağlık sigortası özel şartları poliçede belirtilen teminat, limit, ödeme yüzdeleri, muafiyetler ve network kapsamında belirlenir. Poliçe tarihleri içerisinde gerçekleşen hastalık, kaza sonucu teşhis ve tedaviler için TTK, Sağlık Sigortası Genel Şartları, Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları ve Özel Şart hükümlerine bağlı kalınarak güvence altına alınır.

Allianz Sigorta özel sağlık sigortası özel şartlarına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Allianz Özel Sağlık Sigortaları Neleri Kapsar?

Allianz özel sağlık sigortasıyla; yatarak tedavi, ayakta tedavi, doğum teminatı, suni uzuv, tıbbi malzeme, evde bakım ve ambulans teminatlarından yararlanabilirsiniz. Yanı sıra bel tutulması gibi fizik tedavi ihtiyaçları için de poliçede belirtilen şartlar ve limitler dahilinde yararlanabilirsiniz. İhtiyacınız doğrultusunda yatarak tedavi ve ayakta tedavi planlarınıza ekstra teminatlar da eklemeniz mümkündür. Allianz özel sağlık sigortası psikiyatri bölümünde geçerli değildir.

0-64 yaş aralığındaki herkes Allianz Modüler Sağlık Sigortası avantajlarından yararlanabilir. 

Allianz Özel Sağlık Sigortası Poliçesi Nasıl Sorgulanır?

Allianz özel sağlık sigortası birkaç kanaldan sorgulanabilir.

 • E-devlet: E-devlet şifrenizle sisteme giriş yaptıktan sonra arama butonuna “Sigorta sorgulama” yazınız ve çıkan ekrana bilgilerinizi giriniz. Kısa süre içinde özel sağlık sigortası poliçenize ulaşabilirsiniz.
 • Allianz resmi web sitesinde yer alan “Online İşlemler” sekmesinden poliçenizi sorgulatabilirsiniz. Dilerseniz tarayıcı ile devam edebilir, dilerseniz de Allianz'ım uygulamasını indirerek mobil cihazınızla tüm bilgilerinize ulaşabilirsiniz.
 • Özel sağlık sigortanızı tamamlayicisaglik.com sitemiz üzerinden satın aldıysanız poliçenize dair tüm detaylara hızlı bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Bunun için tamamlayicisaglik.com'u ziyaret edebilirsiniz. Yanı sıra Allianz sağlık sigortası hakkında daha fazla bilgi ve Allianz sağlık sigortası teklifi almak için sigorta danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

"Özel Sağlık Sigortası Şirketleri" sayfamız da ilginizi çekebilir.

Allianz Özel Sağlık Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Allianz özel sağlık sigortası hesaplaması tamamen kişiye özel olarak gerçekleşir. Özel sağlık sigortası hesaplaması için şu bilgilere ihtiyaç duyulur:

 • Kişinin yaşadığı şehir
 • Cinsiyet
 • Yaş
 • Mevcut sağlık durumu
 • Teminat kapsamı
 • Teminat limitleri
 • Hasar ödeme yüzdesi
 • Anlaşmalı kurum ağı seçimi

Kişiye özel olarak değerlendirilen durum ve koşullar neticesinde özel sağlık sigortası hesaplanır ve aksiyon alınır.

Allianz Özel Sağlık Sigortası Burun Ameliyatını Karşılar mı?

Allianz sağlık sigortası estetik amaçlı yapılan tedavileri üstlenmez. Ancak bir kaza sonrası burunda gelişen bir durum ya da çeşitli sebeplerden gelişen burun tıkanıklığı vb. nedenlerden kaynaklanan bir ameliyat söz konusu olacaksa poliçede belirtilen limit ve oranlar dahilinde burun ameliyatı, sigorta kapsamında yer alır.  Burada esas alınacak olan poliçede belirtilen unsurlar ve şartlardır.

Allianz Özel Sağlık Sigortası Göz Muayenesi Karşılar mı?

Göz ile ilgili sağlık sorunu, poliçe başlangıcından önceyse sigorta karşılamayacaktır. Ancak özel sağlık sigortası poliçesi oluşturulduktan sonra gelişen bir göz rahatsızlığı varsa, bu durumda sağlık giderleri sigorta tarafından karşılanacaktır.
 

Allianz Özel Sağlık Sigortası Sünneti Karşılar mı?

Allianz özel sağlık sigortası kapsamında sünnet yer almaz. Diğer bir deyişle sünnet, özel sağlık sigortası kapsamında teminat dışı kalan haller arasında yer alır.

Yayımlanma Tarihi: 27 Haziran 2019 Perşembe

Güncellenme Tarihi: 5 Nisan 2024 Cuma

Elif Ateş

Dijital İçerik Yöneticisi

Eğitim: İstanbul Üniversitesi Sosyoloji, Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği

Türkiye'nin en kapsamlı sağlık sigortası platformunda bizlere destek veren, sigorta ve sağlık konuları hakkında detaylı içerikler üreten Elif Ateş, platformumuzun sigorta içeriği yazarıdır. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde eğitimini tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği ünvanını da kariyer basamağına ekleyerek “Dijital İçerik Yöneticisi” sıfatıyla platformumuzda görev almaktadır.

Uzmanlık alanı sigorta sektörü olan Ateş, gerek bilgi birikimi gerek güçlü kalemiyle yazılarını okuyucularıyla buluşturmaya devam etmektedir. Yazılarının hedef noktası; sigorta terimlerini açıklayıcı bir dille ifade etmek ve aynı zamanda okuyuculara sigorta süreçlerine dair rehberlik etmektir. 6 yıla uzanan sigorta sektöründeki deneyimiyle okuyuculara ışık tutmaya devam eden Ateş, aynı zamanda bir diğer platformumuz olan Genç Sigorta'da da başarılı yazıları ile kalemini kullanmaktadır.
 

Yazarın tüm yazılarını gör

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Geri bildiriminiz bizim için önemli. Size daha iyi bir deneyim sunmamız için lütfen görüşlerinizi yazınız.

Bu sigorta şirketleri de ilgilinizi çekebilir

company-logo

BupaAcıbadem Sigorta

Acıbadem Sigorta’nın “Kişiye Özel” çözümleri sayesinde ihtiyacınıza ve bütçenize uygun bir poliçeye sahip olabilirsiniz. Dilerseniz poliçe kapsamına; check-up teminatı, estetik/kozmetik teminatı ve diş teminatı da ekleyebilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

AK Sigorta

Ak Sigorta, geniş anlaşmalı sağlık kurumu ağı ve kişiye özel ayarlanabilir teminat kapsamı ile hizmet sunmaktadır. Ak Sigorta özel sağlık sigortası kapsamından yurtdışında da faydalanabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Anadolu Sigorta

Her bütçeye uygun plan seçenekleriyle Anadolu Sigorta’dan bireysel sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Hesaplı, Standart ve Plus paket seçenekleri arasından ihtiyaçlarınıza uygun kapsama sahip olabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

AXA Sigorta

Axa özel sağlık sigortasının sunduğu 9 farklı plan seçeneği, geniş kapsamlı teminatları ve zengin asistans hizmetleri sayesinde sağlığınız ile ilgili harcamaları güvence altına alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Demir Sağlık Sigorta

Demir Hayat özel sağlık sigortası, limitli veya limitsiz teminat seçenekleri ile birçok avantajlı sağlık hizmetini bir araya toplamıştır. 60 yaşından küçük herkes sağlık sigortasını satın alabilir.

Yazının tamamını oku
company-logo

Mapfre Sigorta

Sağlığını önemseyen ve acil bir durum veya hastalıkta Türkiye’nin seçkin hastanelerinde tedavi olmak isteyenler Mapfre özel sağlık sigortası alarak kendilerini güvence altına alabilir.

Yazının tamamını oku
company-logo

RAY Sigorta

Ray Sigorta Small, Medium ve Large paket seçenekleri sayesinde sigortalılarına farklı limit ve katılım payı oranı seçenekleri sunarak, bütçeye uygun poliçe düzenleme imkanı verir.

Yazının tamamını oku
company-logo

Türkiye Sigorta

Türkiye Sigorta özel sağlık sigortası, limitli veya limitsiz teminat seçenekleri ile birçok avantajlı sağlık hizmetini bir araya toplamıştır. 55 yaşından küçük herkes sağlık sigortasını satın alabilir

Yazının tamamını oku

Tüm sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırın

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun sağlık sigortasını kolayca bulun.

Listele
write-us-icon

Bize yazın

Danışmanlarımızla yazışın, uzman desteğimizden yararlanın.

tamamlayicisaglik@gencsigorta.com
urgent-icon

Acil mi? Bizi arayın

Çalışma saatlerimiz hafta içi 09:00 - 18:00

(0216) 368 45 45
call-icon

Sizi arayalım

Numaranızı bırakın uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizi arasın.

Numaranızı bırakın