Sompo Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

Sompo Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortasından 0-67 yaş aralığındaki kişiler, SGK'lı olmaları şartı ile faydalanabilirler.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası tekliflerine hemen ulaşın!

Türkiye'nin en iyi sigorta şirketlerinin fiyatlarını tek bir ekranda karşılaştırın!

Sompo tamamlayıcı sağlık sigortasından 0-67 yaş aralığındaki kişiler SGK'lı olmaları şartı ile faydalanabilirler. 2 yaşından küçük çocuklar ancak ailenin sağlık poliçesine eklenerek güvence altına alınabilir.

Sompo tamamlayıcı sağlık sigortasının geniş özel hastane ağı sayesinde yüksek standartta sağlık hizmetlerinden yararlanırken sağlık harcamalarınızı SGK farkı ödemeden güvence altına alabilirsiniz.

Sompo Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası ürünü de ilginizi çekebilir.

Sompo Tamamlayıcı Sağlık Teminatları

Yatarak Tedavi Teminatı: Sompo Sigorta'dan tamamlayıcı sigorta alanlar yatarak tedavi teminatından özel ve genel şartlar dahilinde limitsiz destek alır. Cerrahi ve dahili yatışlı tedavilerde ihtiyaç duyulan her türlü tıbbi malzeme veya diğer işlemlerin maliyeti yatarak tedavi teminatının limitinden hastaneye ödenir.

Yatarak Tedavi Teminatları Teminat Limitleri
Ameliyat Masrafları Limitsiz
Tıbbi Tedavi için Yatış Limitsiz
Küçük Müdahale Limitsiz
Tıbbi Malzeme 5.000 TL
Yoğun Bakım Limitsiz
Kroner Anjiografi Limitsiz
Kemoterapi Limitsiz
Radyoterapi Limitsiz
Diyaliz Limitsiz
Tek Kişilik Oda ve Yemek
Refakatçi
Yapay Uzuv 80.000 TL
Yatış Sonrası Fizik Tedavi 15 seans
Tablo Tarih: 04.04.2024- Sompo Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yatarak tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.

Ayakta Tedavi Teminatı: Vücutta sağlığı bozan ani bir değişiklik olduğunda ve doktora başvurulması gerektiğinde tamamlayıcı sağlık sigortasının ayakta tedavi teminatı kullanılır. Rahatsızlığa sebep olan nedenlerin araştırılması için ihtiyaç duyulacak her türlü tetkik masrafı SGK'nın ve sigorta şirketinin onayı ile bu teminattan ödenir. Ancak rahatsızlığın tedavisi için reçeteye yazılan ilaçlar teminat dışıdır.

Ayakta Tedavi Teminatları Teminat Limitleri
Doktor Muayene Adeti 10 adet
Laboratuvar Tetkikleri
Görüntüleme İşlemleri
Fizik Tedavi 30 seans
Tablo Tarih: 04.04.2024- Sompo Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ayakta tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin. Canlı destekten bize yazabilirsiniz.

Ek Teminatlar: SGK kapsamında bulunmayan bazı sağlık harcamaları tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında da karşılanmamaktadır. Sompo Sigorta karşılanmayan bu sağlık hizmetlerini ek teminatlar çatısı altında sigortalılarına hediye eder. Sigortalılar karşılanmayan bu sağlık harcamaları için ekstra ücret ödemeden bütçelerini korur.

Hastanede Gündelik Yatış Tazminatı

Hastanede yatarak tedavi gördüğünüz zaman, vaka başına 5 gün, günlük 100 TL, yıllık ise 3.000 TL ile sınırlı olacak şekilde sigorta şirketinden nakit ödeme alabilirsiniz.

Check-up Teminatı

18 yaşından büyük ve Sompo'dan tamamlayıcı sağlık almış herkes check-up teminatından yararlanabilir. Check-up teminatının kapsamı sigorta şirketi tarafından belirlenir ve bu kapsamın dışına çıkan diğer işlemler için ödeme yapmaz. Yani doktorunuz check-up paketinin dışında kalan bir tetkik istediğinde ayakta tedavi teminatını kullanmalısınız.

Diş Tedavi Teminatı

Sompo Sigorta'nın sunduğu zengin asistans paketlerden biri de diş tedavi teminatıdır. Diş tedavi paketinden hizmet almak için poliçenin başladığı günden 3 ay sonra randevu alınmalıdır. Sağlık Destek Hattı'ndan diş check-up ve diş taşı temizliği için randevu talep edebilirsiniz.

Ambulans Koordinasyon Hizmeti

Beyin kanaması, renal kolik, sıcak veya güneş çarpması, boğulma, şuur kaybına neden olan her türlü durumda sigortalı ambulans talep edebilir. Ambulans masraflarının karşılanması için Sompo Sigorta'dan yardım talep edilmelidir.

Sağlık Danışma Hattı

Online doktor, online psikolog ve online diyetisyen hizmetlerini içeren "Sağlık Danışma Hattı" teminatı poliçenize ücretsiz olarak eklenen bir güvencedir. Online doktor hizmetinden dilediğiniz kadar yararlanabilir; psikoloji danışmanlık ve diyetisyen hizmetinden de yılda 4 defa ile sınırlı olmak üzere destek alabilirsiniz. Sağlık sorunlarınız veya sağlığınız ile ilgili bilgi almak istediğiniz her konuda 0850 250 0 757 numarayı arayarak destek alabilirsiniz.

Sompo Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler

Sompo Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı hastanelerini hemen listele!

Sompo Japan Sigorta'nın anlaşma yaptığı özel ve kamu üniversite hastanelerinde tamamlayıcı sağlık sigortanızı ilave ücret ödemeden kullanabilirsiniz. Sompo tamamlayıcı sağlık anlaşmalı kurumlara gittiğinizde sigorta şirketi doğrudan hastaneye ödeme yapar. Ancak kamu üniversite hastanesinde öğretim görevlisine gitmeniz durumunda sigorta şirketi size sonradan ödeme yapar.

Sompo Sigorta'nın ilan edilen anlaşmalı sağlık kuruluşlarını değiştirme / iptal etme hakkı saklıdır. Sompo tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı hastaneler listesinin en güncel halini buradan inceleyebilirsiniz.  

Sompo Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

Sompo Sigorta'nın tamamlayıcı sağlık fiyatı; doğum yılınız, ikamet ettiğiniz şehir, sigorta kapsamınız, kayıtlı sağlık durumunuz ve sağlık sektöründeki enflasyon oranına göre fiyatlandırılır. 8 taksitle ödeme kolaylığı ve %5 aile indirimi sayesinde bütçenizi yormadan poliçeden yararlanabilirsiniz.

Örnek Yaş Sadece Yatarak Tedavi Yatarak Tedavi + Ayakta Tedavi
25 1.654 TL 7.800 TL
35 1.936 TL 14.442 TL
45 2.732 TL 13.484 TL
Tablo Tarih: 15.01.2024- Sompo Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyatlarını gösteren örnek tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin. Canlı destekten bize yazabilirsiniz.
 • Örnek prim tablosu İzmir'de ikamet eden şahıslar için hazırlanmış olup; öngörü oluşturmak amaçlıdır ve net fiyatı yansıtmamaktadır.
 • Sigorta danışmanlarımız ile TC Kimlik numaranızı paylaşarak gerçek fiyatları öğrenebilirsiniz. Sigorta şirketinin teklif ekranına TC Kimlik numarası girilmeden gerçek fiyata ulaşabilmeniz mümkün değildir.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası tekliflerine hemen ulaşın!

Türkiye'nin en iyi sigorta şirketlerinin fiyatlarını tek bir ekranda karşılaştırın!

Sompo Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları için teklif almayı unutmayın! Sompo Sigorta teklifi alabilmenin yanı sıra Sompo Sigortanın fiyatlarını diğer sigorta şirketleri ile de karşılaştırabilirsiniz.

Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Özel Şartları Nelerdir?

Hazırlanan özel şartlar, Sağlık Sigortası Genel Şartları'na ek olarak düzenlenir. Karşılıklı hak ve yükümlülüklerin yer aldığı dokümanlar sigorta şirketi tarafından belirlenir. Özel şartların kapsamı genel olarak şu şekildedir;

 • Yatarak tedavi teminatının kapsamı
 • Ayakta tedavi teminatının kapsamı
 • Ek teminatın kapsamı
 • Sigortaya giriş yaş aralıkları (maksimum ve minimum olacak şekilde)
 • Ömür boyu yenileme garantisinin hangi koşullarda kazanılacağı
 • Anlaşmalı kurumlarda poliçe kullanımına dair detaylar
 • Anlaşmasız kurumlarda poliçe kullanımı hakkında bilgi
 • Poliçe yenileme süreci hakkında detaylar ve prosedürler
 • Bekleme süresi uygulanacak olan hastalıklar ve sistemin nasıl işlediği

Sompo Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası özel şartlarına ait tüm detaylara ve ilgili prosedürlere buradan ulaşabilirsiniz.

Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Sorgulanır?

Sigortanızı sorgulamanın birden fazla kanalı mevcuttur. Bunlardan ilki e-devlet aracılığı ile yapılan sorgulamadır. E-devlet şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra arama butonuna “Sigorta Sorgulama” yazınız. Çıkan ekranda istenen bilgileri girdikten sonra tamamlayıcı sağlık sigortanız hakkındaki detaylara ulaşabilirsiniz.

Bir diğer sorgulama yöntemi online işlemler. Poliçenizi satın aldıktan sonra İnternet Sigortacılığı ya da Sompo Mobile üzerinden tamamlayıcı sağlık sigortanıza ait tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Yanı sıra 0850 250 81 81 numaralı hat üzerinden tüm işlemlerinizi 7/24 gerçekleştirmeniz mümkündür. 

Tamamlayıcı sağlık sigortanızı tamamlayicisaglik.com adresimizden satın aldıysanız direkt olarak sayfamız üzerinden de poliçe bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Yalnızca poliçe bilgilerinize değil aynı zamanda poliçenizin bitiş tarihinden önce size sunduğumuz alternatifli teklifleri de inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Provizyon Hizmeti Nedir?

Sigortalının tedavi masraflarının hangi durumlarda karşılanıp hangi durumlarda karşılanmayacağına dair yapılan değerlendirmelere provizyon ya da e-provizyon adı verilir. Sigortalının tercih ettiği hastanede, planlanan muayene, tetkik, teşhis ve tedavi giderlerinin sigorta şirketi tarafından onaylanması gerekmektedir. Sigorta şirketinin provizyon onayı vermesi durumunda sigortalı hastaneye sadece SGK katılım payını ödemekle sorumludur. 

Sompo Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Sompo tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde Sompo Sigorta ve SGK anlaşmalı özel hastanelerde herhangi bir ek ücret vermeden tedavi görebilirsiniz. Yüksek standartlı tamamlayıcı sağlık sigortanız ile kamu üniversite hastanelerindeki öğretim üyeleri muayeneleri için ödeyeceğiniz fark ücretleri de sigorta kapsamında yer alır.

Sompo Sigorta kapsamında iki ana teminat bulunur; ayakta tedavi ve yatarak tedavi. Teminatların kapsamı ve limitleri hakkında bilgi sahibi olmak için sayfamızın üst kısmında yer alan tabloları inceleyebilirsiniz.

Sompo Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Bekleme Süresi Ne Kadar?

Poliçe başlangıcından itibaren tüm yatışlı tedaviler ve fizik tedavi teminatında 3 ay bekleme süresi bulunmaktadır. Bu bekleme süresinden "acil durumlar" muaftır. Yanı sıra ayakta tedavi teminatı için herhangi bir bekleme süresi olmadığını da belirtelim.
 

Yayımlanma Tarihi: 27 Haziran 2019 Perşembe

Güncellenme Tarihi: 12 Haziran 2024 Çarşamba

user-avatar

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Geri bildiriminiz bizim için önemli. Size daha iyi bir deneyim sunmamız için lütfen görüşlerinizi yazınız.

Bu sigorta şirketleri de ilgilinizi çekebilir

company-logo

Generali Sigorta

İhtiyaca ve bütçeye göre şekillendirilebilen Generali tamamlayıcı sağlık sigortası ile SGK anlaşmalı özel hastanelerde limitsiz yatarak tedavi ve limitli ayakta tedavi teminatından hemen faydalanabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

MetLife Sigorta

MetLife Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırarak; SGK anlaşmalı özel hastanelerde fark ücreti ödemeden yatarak ve ayakta gerçekleşecek tedavileriniz için %100 destek alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Ana Sigorta

Ana Sigorta'nın tamamlayıcı sağlık sigortası ile SGK anlaşmalı sağlık kurumlarında göreceğiniz tedavilerden oluşan fark ücreti, poliçe özel şartları kapsamında hiçbir harcama yapmadan karşılanır.

Yazının tamamını oku
company-logo

Hepiyi Sigorta

Hepiyi tamamlayıcı sağlık sigortasına uygun primler ödeyerek sahip olabilir, anlaşmalı sağlık kurumlarında poliçenizi kullanarak %100 destek alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Aveon Sigorta

Aveon Global Sigorta Tam- On tamamlayıcı sağlık sigortası, 15 günlük bebekler ila 65 yaşından küçük kişileri sigorta teminatı altına alan geniş kapsamlı bir sağlık güvencesidir.

Yazının tamamını oku
company-logo

HDI Sigorta

SGK’lı olan ve 55 yaşından küçük herkes, HDI tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olarak anlaşmalı geniş özel hastane ağı içerisinden, ekstra ücret ödemeden hizmet alabilir.

Yazının tamamını oku
company-logo

Katılım Sağlık Sigorta

Katılım Sağlık tamamlayıcı sağlık sigortasından, 69 yaşından küçük bireyler SGK’lı olmaları şartı ile anlaşmalı özel hastane ağından SGK farkı ödemeden faydalanabilirler.

Yazının tamamını oku
company-logo

Magdeburger Sigorta

0-64 yaş arası SGK’lı olan herkes Magdeburger Sigorta’dan tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Magdeburger Sigorta ile anlaşmalı özel hastanelerde, tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Quick Sigorta

0-59 yaş arası SGK’lı olan herkes Quick Sigorta’dan tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Quick Sigorta ile anlaşmalı özel hastanelerde, tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

AK Sigorta

0-65 yaş arası SGK’lı olan herkes Aksigorta’dan tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Aksigorta ile anlaşmalı özel hastanelerdeki tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Allianz Sigorta

0-64 yaş arası SGK’lı olan herkes Allianz’dan tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Allianz ile anlaşmalı özel hastanelerdeki tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Anadolu Sigorta

64 yaşından küçük SGK’sı aktif olan tüm Türk vatandaşları ve genel sağlık sigortası primlerini eksiksiz ödeyen yabancı uyruklu kişiler, Anadolu tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olabilir.

Yazının tamamını oku
company-logo

AXA Sigorta

Axa Sigorta Sağlığım Tamam sigortasından 0-64 yaş arası SGK’sı aktif olan herkes, anlaşmalı olan tüm sağlık kuruluşlarında, SGK ilave ücretini ödemeden gönül rahatlığıyla tedavinizi olabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

BupaAcıbadem Sigorta

0-55 yaş arası SGK’lı olan herkes Acıbadem’den tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Acıbadem ile anlaşmalı özel hastanelerdeki tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Demir Sağlık Sigorta

0-60 yaş arası SGK’sı aktif olan bireyler, Demir Hayat Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde özel hastanelerdeki masraflarında hiçbir ilave ücret ödemeden tedavi olabilmektedir.

Yazının tamamını oku
company-logo

Doğa Sigorta

0-60 yaş arası SGK’lı her birey uygun primlerle Doğa Sigorta’nın Doğru Adım Sağlık Sigortasını satın alarak anlaşmalı özel hastanelerde SGK fark ücreti ödemeden tedavi olabilirler.

Yazının tamamını oku
company-logo

Eureko Sigorta

Eureko Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası, 0-59 yaş aralığında olan ve SGK güvencesi olan herkesin satın alabileceği ve anlaşmalı olan sağlık kuruluşlarında hemen kullanmaya başlayabileceği bir üründür.

Yazının tamamını oku
company-logo

Mapfre Sigorta

60 yaşa kadar SGK’lı olan her birey uygun fiyatlar ve geniş hastane ağından Mapfre Sigorta Fark Yok tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde SGK fark ücreti ödemeden tedavi olabilirler.

Yazının tamamını oku
company-logo

Türk Nippon Sigorta

Türk Nippon Sağlığınız Bizde sigortasından 0-80 yaş aralığında olan SGK'lı kişiler faydalanabilir. Türkiye'de geçmiş hastalıkları da kapsayan tek tamamlayıcı sağlık sigortası ürünüdür.

Yazının tamamını oku
company-logo

NN Sigorta

0-59 yaş aralığında SGK’sı aktif olan herkes NN Desteğin Bizden sağlık sigortası sahibi olarak anlaşmalı özel hastanelerdeki masraflarınız için fark ücreti ödemeden tedavi olabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

RAY Sigorta

Ray Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK’lı ve 64 yaşını aşmamış tüm bireylerin, anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarındaki tedavi masraflarınızda, SGK ilave ücreti ödememenizi sağlar.

Yazının tamamını oku
company-logo

Türk Nippon Sigorta

Türk Nippon tamamlayıcı sağlık sigortasından 0-70 yaş aralığında olan SGK’lı kişiler faydalanabilir. Ayrıca 0-18 yaş aralığındaki çocuklar ebeveynleri olmadan sigortalı olamazlar.

Yazının tamamını oku
company-logo

Türkiye Sigorta

0-60 yaş arası SGK’lı her birey uygun primlerle Türkiye Sigorta’nın tamamlayıcı sağlık sigortasını satın alarak anlaşmalı özel hastanelerde SGK fark ücreti ödemeden tedavi olabilirler.

Yazının tamamını oku

Tüm sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırın

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun sağlık sigortasını kolayca bulun.

Listele
write-us-icon

Bize yazın

Danışmanlarımızla yazışın, uzman desteğimizden yararlanın.

tamamlayicisaglik@gencsigorta.com
urgent-icon

Acil mi? Bizi arayın

Çalışma saatlerimiz hafta içi 09:00 - 18:00

(0216) 368 45 45
call-icon

Sizi arayalım

Numaranızı bırakın uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizi arasın.

Numaranızı bırakın