Türkiye Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

0-60 yaş arası SGK’lı her birey uygun primlerle Türkiye Sigorta’nın tamamlayıcı sağlık sigortasını satın alarak anlaşmalı özel hastanelerde SGK fark ücreti ödemeden tedavi olabilirler.

user-avatar

Güneş Sigorta ve Halk Sigorta Eylül 2020 itibari ile birleşmiş olup, Türkiye Sigorta çatısı altında hizmet vermeye başlamıştır.

Türkiye Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde, SGK ve Türkiye Sigorta ile sözleşmeli özel hastanelerde yüksek standartlardaki sağlık hizmetlerinden SGK fark ücreti ödemeden faydalanabilirsiniz.

0-60 yaş arası SGK'sı aktif olan herkes Türkiye Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası satın alabilir. 6 yaşından küçük çocuklar ebeveynleri ile birlikte sigortalanabilmektedir.

Türkiye Sigorta Özel Sağlık Sigortası ve Özel Sağlık Sigortası Faydaları başlıklı yazılarımı da ilginizi çekebilir.

Türkiye Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı

Yatarak Tedavi Teminatı: Türkiye Sigorta'dan tamamlayıcı sigorta yaptırdıktan 2 ay sonra, geçmişe dayalı bir hastalık olmaması şartı ile ameliyat olabilir veya dahili yatış gerektiren tedavilerinizi yaptırabilirsiniz. Özellikli tıbbi malzeme ve suni uzuv masrafları da poliçenin genel ve özel şartlarınca güvence altındadır.

Yatarak Tedavi Teminatları Teminat Limitleri
Ameliyat Masrafları Limitsiz
Tıbbi Tedavi için Yatış Limitsiz
Küçük Müdahale Limitsiz
Ameliyat Malzeme 2.000 TL
Yoğun Bakım Limitsiz
Kroner Anjiografi Limitsiz
Kemoterapi Limitsiz
Radyoterapi Limitsiz
Diyaliz Limitsiz
Tek Kişilik Oda ve Yemek Limitsiz
Refakatçi Limitsiz
Yapay Uzuv 30.000
Tablo Tarih: 04.04.2024- Türkiye Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yatarak tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.

Ayakta Tedavi Teminatı: Yatarak tedavi teminatına ek olarak satın alınan ve yıl içinde beyan edeceğiniz hastalıklar için teşhis işlemlerine ve hekim desteğine ait masraflar bu teminatın güvencesindedir.  Sigorta başlangıcından itibaren ayakta tedavi teminatını kullanabilirsiniz.

Ayakta Tedavi Teminatları Teminat Limitleri
Doktor Muayene Adeti 10 adet
Röntgen Limitsiz
Tahlil Limitsiz
İleri Tanı Yöntemleri Limitsiz
Fizik Tedavi 30 seans
Tablo Tarih: 04.04.2024- Türkiye Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ayakta tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.

Ek Teminatlar: Türkiye Sigorta'dan tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi olan herkes yılda bir defa olmak üzere aşağıdaki teminatlardan faydalanabilir. 

Check up

Check up paketi kapsamında doktor değerlendirme, akciğer grafisi, EKG, tam kan sayımı, tam idrar testi, sedimantasyon, açlık kan şekeri, total kolesterol işlemleri yılda 1 kez olmak koşuluyla teminat kapsamındadır.

Ambulans

Hayati durumlarda, yerinde müdahale, ulaşım ya da nakil gibi işlemler poliçe kapsamında yer alır.

Diş Paketi

Anlaşmalı diş hekimlerinde yılda 1 kez ve tek seans olmak koşulu ile “Diş Paketi” kapsamında yer alan tedaviler şunlardır: Diş hekimi muayenesi, Diş röntgen filmi (periapikal/panoramik), Diş taşı temizliği (her iki çene için), Vitalite Kontrol, Teşhis ve Tedavi Planlaması, Oral Hijyen Eğitimi, 1 Adet Amalgam (siyah renkli veya gümüş dolgu) veya Kompozit (Diş Rengi) Dolgu, 1 Adet standart Diş çekimi( 20'lik diş hariç), Fissür Örtülmesi, Diğer hizmetlerde de TDB (Türk Diş Hekimleri Birliği) fiyat garantisi

Göz Muayene Paketi

Anlaşmalı göz hekimlerinde yılda 1 kez ve tek seans olmak koşuluyla ücretsiz göz sağlığı kontörlü hizmeti sağlar. Göz muayene paketi kapsamında yer alan tedaviler şunlardır; Miyop, Astigmat ve Hipermetrop tespitinde; refraksiyon (kırılma) kusurlarını tespit etmek için otoref raktometre ile ölçümle alınmaktadır. Glokom (Göz tansiyonu) pnömatik Tonometre ile göz içi basıncı ölçümü ile tespit edilir.

Psikolog Hizmeti

Psikolog Hizmeti; poliçe dönemi içerisinde en fazla 4 seans psikolog ile telefon görüşmesiyapabilirsiniz. Görüşme yapılabilecek gün ve saatler, hafta içi belirtilen mesai saatleriyle sınırlı olup, 20 dakika sürelidir. 

Diyetisyen

Sağlıklı beslenme ve diyet temel konuları ile ilgili olarak poliçe dönemi içerisinde diyetisyen ile en fazla 4 seans telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Görüşme yapılabilecek gün ve saatler, hafta içi belirtilen mesai saatleriyle sınırlı olup, 20 dakika sürelidir. 

Ek faydalarla ilgili detaylı bilgi almak ve diğer sigorta şirketlerinin de sunduğu ek teminatları görmek için linke tıklayabilirsiniz. Yanı sıra Özel Sağlık Sigortası kapsamı hakkında detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler

Türkiye Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı hastanelerini hemen listele!

Sigorta şirketinin yaptığı sözleşme ile anlaşmalı kurum listesini oluşturan ve bu sigorta sözleşmesinin şartlarına uygun olarak sigortalının teminat kapsamında ve limit dahilindeki tedavi masraflarını doğrudan sigorta şirketinden almayı kabul eden sağlık kurumlarıdır.

Türkiye Sigorta'nın ilan edilen anlaşmalı sağlık kuruluşlarını değiştirme / iptal etme hakkı saklıdır. Türkiye Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı hastaneler listesine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Türkiye Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

Türkiye Sigorta tamamlayıcı sağlık ürününün fiyatı; Sağlık Uygulama Tebliğinde yapılan değişikliklere ve medikal enflasyona bağlı olarak değişen tanı ve tedavi yöntemlerinin maliyetine göre belirlenir. Ayrıca sigortalanacak kişinin doğduğu yıl ve yaşadığı şehre göre de fiyatlandırma yapılır.

Türkiye Sigorta toplam prim tutarını 9 ay vadeli olacak şekilde sizden tahsil eder. Kendiniz, eşiniz ve çocuklarınızla birlikte poliçe almanız durumunda %10 aile indirimi uygular.

Örnek Yaş Sadece Yatarak Tedavi Yatarak Tedavi + Ayakta Tedavi
25 2.608 TL 10.652 TL
35 3.236 TL 12.517 TL
45 6.539 TL 17.155 TL
Tablo Tarih: 15.01.2024- Türkiye Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyatlarını gösteren örnek tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.
 • Örnek prim tablosu İstanbul'da yaşayan  fertler için düzenlenmiş olup; fikir vermek amaçlıdır ve nihai fiyat değildir.
 • Sigorta danışmanlarımız ile TC Kimlik numaranızı paylaşarak gerçek fiyatları öğrenebilirsiniz. Sigorta şirketinin teklif ekranına TC Kimlik numarası girilmeden gerçek fiyata ulaşabilmeniz mümkün değildir.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası tekliflerine hemen ulaşın!

Türkiye'nin en iyi sigorta şirketlerinin fiyatlarını tek bir ekranda karşılaştırın!

Türkiye Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları için ana sayfamızdan teklif almayı unutmayın! Türkiye Sigorta'nın fiyatlarını diğer sigorta şirketleri ile karşılaştırabilirsiniz.

Türkiye Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Özel Şartları Nelerdir?

Türkiye Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası özel şartlar Sağlık Sigortası Genel Şartları'na ek olarak hazırlanan, karşılıklı hak ve yükümlülükleri ibraz eden dokümanlardır. Özel şartların kapsamı genel olarak aşağıdakiler çerçevesindedir;

 • Yatarak tedavi kapsamı
 • Ayakta tedavi kapsamı
 • Ek teminatların kapsamı
 • Sigortaya giriş yaşları
 • Ömür boyu yenileme garantisi hakkı kazanma şartları
 • Anlaşmalı ve anlaşmasız kurumlarda poliçe kullanımı
 • Poliçe yenileme sürecine dair prosedürler
 • Poliçe kapsamı dışında kalan “teminat dışı” haller
 • Poliçe bekleme süresine dair detaylar

Türkiye Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası özel şartlarına ait tüm detaylara ve ilgili prosedürlere linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Türkiye Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Sorgulanır?

Türkiye Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sorgulaması çeşitli kanallar aracılığıyla yapılabilir. “Tamamlayıcı sağlık sigortamı nereden görebilirim?” sorusunun yanıtını birkaç farklı yöntemle verelim.

 • Tamamlayıcı sağlık sigortası sorgulama e-devlet aracılığı ile gerçekleşebilir. Önce sisteme giriş yapın ve ardından arama butonuna “sigorta sorgulama” yazın. Buradan poliçe detaylarınıza ait tüm bilgilerine, sigortanın başlangıç ve bitiş tarihine ve sigorta yaptığınız şirkete ait tüm detaylara erişim sağlayabilirsiniz.
 • Türkiye Sigorta internet sitesinde bulunan “Online İşlemler” sekmesinden poliçe bilgilerinize ait detaylara ulaşabilirsiniz. Karşınıza çıkan qr kodu okutabilir ya da uygulamayı indirerek hızlı bir şekilde bilgilerinize erişim sağlayabilirsiniz. 
 • Sağlık sigortası poliçenizi tamamlayicisaglik.com adresinden satın aldıysanız direkt olarak sayfamız üzerinden de bilgilerinize erişim sağlayabilirsiniz. Tamamlayicisaglik.com aracılığı ile satın aldığınız tüm poliçeleri sistem üzerinden görebilir ve poliçe bitiş tarihinden önce size sunduğumuz alternatifli teklifleri karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz. 

Tamamlayicisaglik.com size yalnızca poliçe detaylarınızı sunmakla kalmaz aynı zamanda makbuz, bilgilendirme formu, özel şartlar, teminat kapsamı, teminat dışı haller, anlaşmalı kurumlar ve ek teminatlar hakkında bilgiler de verir. Bu bilgilere tek bir ekran üzerinden kolaylıkla erişim sağlamanız mümkündür.

Türkiye Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Poliçe Süresi Ne Kadardır?

Türkiye Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası poliçe süresi, poliçe başlangıç tarihinden itibaren 1 yıl süreyle geçerlidir. Birinci yılın sonunda, tamamlayıcı sağlık sigortası güvencesinden yararlanmaya devam edebilmek için poliçenizi yenilemeniz gerekmektedir.

Türkiye Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Aile indirimi Var mı?

Türkiye Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortasında aile indirimi mevcuttur. Türkiye Sigorta kendiniz, eşiniz ve çocuklarınızla birlikte poliçe satın almanız durumunda %10 aile indirimi uygular.

Türkiye Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Güvence Kapsamı Nedir?

Güvence kapsamınızı belirleyen unsurlar poliçenizdeki teminatlardır. Poliçenizin size sağladığı hizmet ve avantajları ayrıntılı bir şekilde öğrenebilmek için poliçe teminatlarınızı detaylıca incelemeniz gerekir. Türkiye Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı” başlığı altında; yatarak tedavi, ayakta tedavi ve ek teminat kapsamlarına dair detaylı bilgiler verilmiştir. Sayfanın başında yer alan teminat kapsamı ve limitlere ait tabloyu inceleyebilir ve konu hakkında detaylı bilgiye ilgili tablodan ulaşabilirsiniz.
 

Yayımlanma Tarihi: 14 Ekim 2020 Çarşamba

Güncellenme Tarihi: 4 Nisan 2024 Perşembe

Sinan Şirin

Sağlık Sigorta Uzmanı

Eğitimi: 18 Mart Üniversitesi İşletme 

 

18 Mart Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Sinan Şirin, platformumuzun Sağlık Sigorta Uzmanı'dır. Alandaki 15 yılı aşkın tecrübesiyle Türkiye'nin en kapsamlı sağlık sigortası platformunda bizlere destek vermektedir.

 

Şirin'in yazıları, sağlık sigortasıyla ilgili sorulara net ve bilgilendirici cevaplar sunmanın yanı sıra, sağlık ve finansal güvenceyi arttırmak için pratik ipuçları ve öneriler sunmaya odaklanır. Bu nedenle, her yazıları sadece bilgi verme niteliğinde değil aynı zamanda sizin ve sevdiklerinizin daha sağlıklı bir yaşam sürdürmenize yardımcı olacak bilgilerle doludur.
 

Yazarın tüm yazılarını gör

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Geri bildiriminiz bizim için önemli. Size daha iyi bir deneyim sunmamız için lütfen görüşlerinizi yazınız.

Bu sigorta şirketleri de ilgilinizi çekebilir

company-logo

Ana Sigorta

Ana Sigorta'nın tamamlayıcı sağlık sigortası ile SGK anlaşmalı sağlık kurumlarında göreceğiniz tedavilerden oluşan fark ücreti, poliçe özel şartları kapsamında hiçbir harcama yapmadan karşılanır.

Yazının tamamını oku
company-logo

Hepiyi Sigorta

Hepiyi tamamlayıcı sağlık sigortasına uygun primler ödeyerek sahip olabilir, anlaşmalı sağlık kurumlarında poliçenizi kullanarak %100 destek alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Aveon Sigorta

Aveon Global Sigorta Tam- On tamamlayıcı sağlık sigortası, 15 günlük bebekler ila 65 yaşından küçük kişileri sigorta teminatı altına alan geniş kapsamlı bir sağlık güvencesidir.

Yazının tamamını oku
company-logo

HDI Sigorta

SGK’lı olan ve 55 yaşından küçük herkes, HDI tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olarak anlaşmalı geniş özel hastane ağı içerisinden, ekstra ücret ödemeden hizmet alabilir.

Yazının tamamını oku
company-logo

Katılım Sağlık Sigorta

Katılım Sağlık tamamlayıcı sağlık sigortasından, 69 yaşından küçük bireyler SGK’lı olmaları şartı ile anlaşmalı özel hastane ağından SGK farkı ödemeden faydalanabilirler.

Yazının tamamını oku
company-logo

Magdeburger Sigorta

0-64 yaş arası SGK’lı olan herkes Magdeburger Sigorta’dan tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Magdeburger Sigorta ile anlaşmalı özel hastanelerde, tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Quick Sigorta

0-59 yaş arası SGK’lı olan herkes Quick Sigorta’dan tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Quick Sigorta ile anlaşmalı özel hastanelerde, tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

AK Sigorta

0-65 yaş arası SGK’lı olan herkes Aksigorta’dan tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Aksigorta ile anlaşmalı özel hastanelerdeki tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Allianz Sigorta

0-64 yaş arası SGK’lı olan herkes Allianz’dan tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Allianz ile anlaşmalı özel hastanelerdeki tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Anadolu Sigorta

64 yaşından küçük SGK’sı aktif olan tüm Türk vatandaşları ve genel sağlık sigortası primlerini eksiksiz ödeyen yabancı uyruklu kişiler, Anadolu tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olabilir.

Yazının tamamını oku
company-logo

AXA Sigorta

Axa Sigorta Sağlığım Tamam sigortasından 0-64 yaş arası SGK’sı aktif olan herkes, anlaşmalı olan tüm sağlık kuruluşlarında, SGK ilave ücretini ödemeden gönül rahatlığıyla tedavinizi olabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

BupaAcıbadem Sigorta

0-55 yaş arası SGK’lı olan herkes Acıbadem’den tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Acıbadem ile anlaşmalı özel hastanelerdeki tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Demir Sağlık Sigorta

0-60 yaş arası SGK’sı aktif olan bireyler, Demir Hayat Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde özel hastanelerdeki masraflarında hiçbir ilave ücret ödemeden tedavi olabilmektedir.

Yazının tamamını oku
company-logo

Doğa Sigorta

0-60 yaş arası SGK’lı her birey uygun primlerle Doğa Sigorta’nın Doğru Adım Sağlık Sigortasını satın alarak anlaşmalı özel hastanelerde SGK fark ücreti ödemeden tedavi olabilirler.

Yazının tamamını oku
company-logo

Eureko Sigorta

Eureko Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası, 0-59 yaş aralığında olan ve SGK güvencesi olan herkesin satın alabileceği ve anlaşmalı olan sağlık kuruluşlarında hemen kullanmaya başlayabileceği bir üründür.

Yazının tamamını oku
company-logo

Mapfre Sigorta

60 yaşa kadar SGK’lı olan her birey uygun fiyatlar ve geniş hastane ağından Mapfre Sigorta Fark Yok tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde SGK fark ücreti ödemeden tedavi olabilirler.

Yazının tamamını oku
company-logo

Türk Nippon Sigorta

Türk Nippon Sağlığınız Bizde sigortasından 0-80 yaş aralığında olan SGK'lı kişiler faydalanabilir. Türkiye'de geçmiş hastalıkları da kapsayan tek tamamlayıcı sağlık sigortası ürünüdür.

Yazının tamamını oku
company-logo

NN Sigorta

0-59 yaş aralığında SGK’sı aktif olan herkes NN Desteğin Bizden sağlık sigortası sahibi olarak anlaşmalı özel hastanelerdeki masraflarınız için fark ücreti ödemeden tedavi olabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

RAY Sigorta

Ray Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK’lı ve 64 yaşını aşmamış tüm bireylerin, anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarındaki tedavi masraflarınızda, SGK ilave ücreti ödememenizi sağlar.

Yazının tamamını oku
company-logo

Sompo Sigorta

Sompo Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortasından 0-67 yaş aralığındaki kişiler, SGK'lı olmaları şartı ile faydalanabilirler.

Yazının tamamını oku
company-logo

Türk Nippon Sigorta

Türk Nippon tamamlayıcı sağlık sigortasından 0-70 yaş aralığında olan SGK’lı kişiler faydalanabilir. Ayrıca 0-18 yaş aralığındaki çocuklar ebeveynleri olmadan sigortalı olamazlar.

Yazının tamamını oku

Tüm sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırın

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun sağlık sigortasını kolayca bulun.

Listele
write-us-icon

Bize yazın

Danışmanlarımızla yazışın, uzman desteğimizden yararlanın.

tamamlayicisaglik@gencsigorta.com
urgent-icon

Acil mi? Bizi arayın

Çalışma saatlerimiz hafta içi 09:00 - 18:00

(0216) 368 45 45
call-icon

Sizi arayalım

Numaranızı bırakın uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizi arasın.

Numaranızı bırakın