Ana Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Ana Sigorta'nın tamamlayıcı sağlık sigortası ile SGK anlaşmalı sağlık kurumlarında göreceğiniz tedavilerden oluşan fark ücreti, poliçe özel şartları kapsamında hiçbir harcama yapmadan karşılanır.

Ana Sigorta TSS ile 0-60 yaş arası SGK'lı herkes özel hastanelerde tedavi olabilir ve uzun sıralar beklemeden sağlık hizmetini alabilir.

Ana Sigorta'nın tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilmek için SGK ile anlaşmalı özel hastanelerini tercih etmeniz yeterlidir. Tedavilerden doğan fark ücretini ise poliçe özel şartları kapsamında hiçbir ek ücret ödemeden poliçenizden karşılayabilirsiniz.

Ana Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları

Ana Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'nın kapsamı oldukça geniştir. Ana Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamında 3 farklı plan seçeneği vardır;

 • Yatarak tedavi planı
 • Yatarak tedavi planı + 1 adet doktor muayeneli ayakta tedavi planı
 • Yatarak tedavi planı + 10 adet doktor muayeneli ayakta tedavi planı

Yatarak Tedavi Teminatı: Sigortalının 24 saati aşan cerrahi yatışları veya dahili yatışları bu kapsamda değerlendirilir. Ek olarak; yoğun bakım, kemoterapi, radyoterapi, diyaliz, tıbbi malzeme ve evde bakım hizmeleri de yatarak tedavi teminatı kapsamında yer alır.

Yatarak Tedavi Teminatları Teminat Limitleri
Ameliyat Limitsiz
Yoğun Bakım 90 gün
Kemoterapi-Radyoterapi-Diyaliz Limitsiz
Küçük Müdahale Limitsiz
Suni Uzuv Giderleri 30.000 TL
Tıbbı Malzeme 20.000 TL
Oda-yemek-refakatçi
Yatış sonrası fizik tedavi 30 seans
02.04.2024- Ana Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yatarak tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.

Ayakta Tedavi Teminatı: Ayakta tedavi teminatında 24 saati aşmayan, ayakta tedavi gerektiren tıbbi müdahaleler karşılanır. Bunlar; doktor muayenesi, MR ya da tomografi gibi görüntüleme hizmetleri, tahlil ve fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleridir.

Doktor Muayene Adeti Teminat Limitleri
Doktor Muayene Adeti 10 adet
Laboratuvar Tetkikleri
Görüntüleme İşlemleri
Fizik Tedavi 30 seans
Tablo Tarih: 02.04.2024- Ana Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ayakta tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.

Ek Teminatlar:  Ana Sigorta TSS kapsamında, poliçede mevcut teminatların yanı sıra birtakım ek teminatlar da vardır. Poliçeye doğrudan eklenen bu ek teminatlarla, sigorta kapsamı genişletilebilir ve çok daha fazla imkândan yararlanılabilir. Bu ek teminatlar;

 • Check-Up Teminatı: Doktor değerlendirmesi, EKG, 18 parametreden oluşan kan sayımı, tam idrar testi, sedimantasyon, açlık kan şekeri, total kolesterol tetkiklerini yılda bir defa ücretsiz yaptırabilirsiniz. 
 • Diş Tedavi Paketi: Diş hekim muayenesi, Detertraj (Diş taşı temizliği –Alt ve üst çene), Diş röntgen filmi (Periapikal-Tek diş) poliçe sahiplerine yıllık 1 defaya mahsus olmak üzere ücretsiz olarak sağlanan bir teminattır.
 • Online Diyetisyen: Yılda 3 kez online diyetisyen hakkının yer aldığı bir teminattır. Hizmetler, sigortalı başına toplam 3 kez kullanılabilir.
 • Online Psikolojik Destek: Yılda 3 kez online psikolojik destek hakkının tanımlandığı bir teminat türüdür.
 • Online Görüntülü Doktor: Yılda 3 kez online doktor hakkının tanımlandığı bir pakettir.
 • Küba Kanser Tedavisi Paketi: Tamamlayıcı  sağlık sigortası kapsamında yer alan ve kanser tedavisine destek olarak sunulan bir hizmettir. Bu hizmetten, poliçe düzenlenme tarihinden itibaren 45 günlük bekleme süresi sonrasında yararlanılabilir.

Ana Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Sağlık Kurumları

Ana Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı hastanelerini hemen listele!

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK ve Ana Sigorta ile anlaşmalı özel hastanelerde kullanılabilir. Genel sağlık sigortası kapsamına dahil edilen hastalıklar ve bu hastalıklara bağlı oluşan tedavi masrafları Ana Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası tarafından anlaşmalı kurumlara ödenir.

Ana Sigorta'nın ilan edilen anlaşmalı sağlık kuruluşlarını değiştirme ya da iptal etme hakkı saklıdır. Ana Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı hastaneler listesinin güncel halini linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Ana Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

Ana Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları; tercih edeceğiniz plan seçeneği, yaşınız, cinsiyetiniz, yaşadığınız şehir ve peşin/taksitli ödeme şeklinize göre farklılık gösterir. Ana Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası primini 9 taksit ile ödeme kolaylığı sunmaktadır.

Örnek Yaş Sadece Yatarak Tedavi Yatarak Tedavi + Ayakta Tedavi
25 990 TL 10.025 TL
35 990 TL 10.107 TL
45 990 TL 12.359 TL
Tablo Tarih: 15.01.2024- Ana Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyatlarını gösteren örnek tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.
 • Yukarıdaki tablodaki örnek fiyatlar Ankara'da yaşayan bir kişi için oluşturulmuş olup; bilgilendirme amaçlıdır ve ortalama fiyatı göstermektedir.
 • Sigorta danışmanlarımız ile TC Kimlik numaranızı paylaşarak gerçek fiyatları öğrenebilirsiniz. Sigorta şirketinin teklif ekranına TC Kimlik numarası girilmeden gerçek fiyata ulaşabilmeniz mümkün değildir.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası tekliflerine hemen ulaşın!

Türkiye'nin en iyi sigorta şirketlerinin fiyatlarını tek bir ekranda karşılaştırın!

Ana Sigorta TSS poliçenizi tamamlayicisaglik.com'dan da satın alabilirsiniz. Dilerseniz online teklif alabilir ya da bizi 0216 368 45 45 numaralı telefondan arayarak sigorta uzmanlarımızdan bilgi edinebilirsiniz.

Ana Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajları

SGK'lı olan ve Ana Sigorta ile anlaşmalı özel hastanelerde tedavi tercih eden herkes, tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilir. SGK prim borcu bulunmayan çalışanlar, emekliler ve bu kişilerin bakmakla mükellef olduğu eş ve çocukları da sigorta kapsamına alınabilir.

Fark ücreti ödemeden, anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında sağlık hizmeti alma imkânı sunan Ana Sigorta TSS ile beklenmedik sağlık giderleri, yüksek standartlarda özel sağlık hizmeti ile karşılanır. Yanı sıra;

 • Özel hastane ve hekim seçebilme imkânı
 • Yenileme garantisi
 • Müşteri odaklı, güvenilir hizmet anlayışı
 • Diş paketi hizmeti
 • Online görüşme imkânı; diyetisyen, psikolojik destek ve doktor görüşmesi
 • 7/24 ambulans ve tıbbi danışma hizmeti
 • Geniş ağa sahip anlaşmalı sağlık kurumu
 • Küba Kanser tedavisi destek paketi
 • Check-up paketi

Yayımlanma Tarihi: 7 Kasım 2023 Salı

Güncellenme Tarihi: 2 Nisan 2024 Salı

Büşra Özgüç

Yazar

Eğitim: Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık ve İngilizce Öğretmenliği

Büşra Özgüç, Türkiye'nin en kapsamlı sağlık sigortası platformunun içerik yazarıdır. Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık Bölümü'nü çift anadal yaparak İngilizce Öğretmenliği ile tamamlamış ve uzun yıllar Almanca- İngilizce çapraz çevirmenlik görevini üstlenmiştir. 

Bir süre sonra kariyerine çevirdiği değil “kendi” cümleleri ile devam etmeyi seçen Özgüç, pek çok kurumsal firma için içerik üretmiş olup yaklaşık 18 yıllık yazarlık deneyimi ile okuyucularıyla buluşmaya devam etmektedir. Başta sigorta sektörü olmak üzere; sağlık, evcil hayvan, yaşam ve daha pek çok konularda uzman yazılarıyla dikkat çeken Özgüç, aynı zamanda bir diğer platformumuz olan Genç Sigorta'da da yazar sıfatıyla görev almakta olup okuyucuları ile buluşmaktadır.
 

Yazarın tüm yazılarını gör

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Geri bildiriminiz bizim için önemli. Size daha iyi bir deneyim sunmamız için lütfen görüşlerinizi yazınız.

Bu sigorta şirketleri de ilgilinizi çekebilir

company-logo

Hepiyi Sigorta

Hepiyi tamamlayıcı sağlık sigortasına uygun primler ödeyerek sahip olabilir, anlaşmalı sağlık kurumlarında poliçenizi kullanarak %100 destek alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Aveon Sigorta

Aveon Global Sigorta Tam- On tamamlayıcı sağlık sigortası, 15 günlük bebekler ila 65 yaşından küçük kişileri sigorta teminatı altına alan geniş kapsamlı bir sağlık güvencesidir.

Yazının tamamını oku
company-logo

HDI Sigorta

SGK’lı olan ve 55 yaşından küçük herkes, HDI tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olarak anlaşmalı geniş özel hastane ağı içerisinden, ekstra ücret ödemeden hizmet alabilir.

Yazının tamamını oku
company-logo

Katılım Sağlık Sigorta

Katılım Sağlık tamamlayıcı sağlık sigortasından, 69 yaşından küçük bireyler SGK’lı olmaları şartı ile anlaşmalı özel hastane ağından SGK farkı ödemeden faydalanabilirler.

Yazının tamamını oku
company-logo

Magdeburger Sigorta

0-64 yaş arası SGK’lı olan herkes Magdeburger Sigorta’dan tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Magdeburger Sigorta ile anlaşmalı özel hastanelerde, tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Quick Sigorta

0-59 yaş arası SGK’lı olan herkes Quick Sigorta’dan tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Quick Sigorta ile anlaşmalı özel hastanelerde, tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

AK Sigorta

0-65 yaş arası SGK’lı olan herkes Aksigorta’dan tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Aksigorta ile anlaşmalı özel hastanelerdeki tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Allianz Sigorta

0-64 yaş arası SGK’lı olan herkes Allianz’dan tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Allianz ile anlaşmalı özel hastanelerdeki tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Anadolu Sigorta

64 yaşından küçük SGK’sı aktif olan tüm Türk vatandaşları ve genel sağlık sigortası primlerini eksiksiz ödeyen yabancı uyruklu kişiler, Anadolu tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olabilir.

Yazının tamamını oku
company-logo

AXA Sigorta

Axa Sigorta Sağlığım Tamam sigortasından 0-64 yaş arası SGK’sı aktif olan herkes, anlaşmalı olan tüm sağlık kuruluşlarında, SGK ilave ücretini ödemeden gönül rahatlığıyla tedavinizi olabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

BupaAcıbadem Sigorta

0-55 yaş arası SGK’lı olan herkes Acıbadem’den tamamlayıcı sağlık satın alabilir. SGK ve Acıbadem ile anlaşmalı özel hastanelerdeki tedavileriniz için ilave ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Demir Sağlık Sigorta

0-60 yaş arası SGK’sı aktif olan bireyler, Demir Hayat Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde özel hastanelerdeki masraflarında hiçbir ilave ücret ödemeden tedavi olabilmektedir.

Yazının tamamını oku
company-logo

Doğa Sigorta

0-60 yaş arası SGK’lı her birey uygun primlerle Doğa Sigorta’nın Doğru Adım Sağlık Sigortasını satın alarak anlaşmalı özel hastanelerde SGK fark ücreti ödemeden tedavi olabilirler.

Yazının tamamını oku
company-logo

Eureko Sigorta

Eureko Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası, 0-59 yaş aralığında olan ve SGK güvencesi olan herkesin satın alabileceği ve anlaşmalı olan sağlık kuruluşlarında hemen kullanmaya başlayabileceği bir üründür.

Yazının tamamını oku
company-logo

Mapfre Sigorta

60 yaşa kadar SGK’lı olan her birey uygun fiyatlar ve geniş hastane ağından Mapfre Sigorta Fark Yok tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde SGK fark ücreti ödemeden tedavi olabilirler.

Yazının tamamını oku
company-logo

Türk Nippon Sigorta

Türk Nippon Sağlığınız Bizde sigortasından 0-80 yaş aralığında olan SGK'lı kişiler faydalanabilir. Türkiye'de geçmiş hastalıkları da kapsayan tek tamamlayıcı sağlık sigortası ürünüdür.

Yazının tamamını oku
company-logo

NN Sigorta

0-59 yaş aralığında SGK’sı aktif olan herkes NN Desteğin Bizden sağlık sigortası sahibi olarak anlaşmalı özel hastanelerdeki masraflarınız için fark ücreti ödemeden tedavi olabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

RAY Sigorta

Ray Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK’lı ve 64 yaşını aşmamış tüm bireylerin, anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarındaki tedavi masraflarınızda, SGK ilave ücreti ödememenizi sağlar.

Yazının tamamını oku
company-logo

Sompo Sigorta

Sompo Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortasından 0-67 yaş aralığındaki kişiler, SGK'lı olmaları şartı ile faydalanabilirler.

Yazının tamamını oku
company-logo

Türk Nippon Sigorta

Türk Nippon tamamlayıcı sağlık sigortasından 0-70 yaş aralığında olan SGK’lı kişiler faydalanabilir. Ayrıca 0-18 yaş aralığındaki çocuklar ebeveynleri olmadan sigortalı olamazlar.

Yazının tamamını oku
company-logo

Türkiye Sigorta

0-60 yaş arası SGK’lı her birey uygun primlerle Türkiye Sigorta’nın tamamlayıcı sağlık sigortasını satın alarak anlaşmalı özel hastanelerde SGK fark ücreti ödemeden tedavi olabilirler.

Yazının tamamını oku

Tüm sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırın

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun sağlık sigortasını kolayca bulun.

Listele
write-us-icon

Bize yazın

Danışmanlarımızla yazışın, uzman desteğimizden yararlanın.

tamamlayicisaglik@gencsigorta.com
urgent-icon

Acil mi? Bizi arayın

Çalışma saatlerimiz hafta içi 09:00 - 18:00

(0216) 368 45 45
call-icon

Sizi arayalım

Numaranızı bırakın uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizi arasın.

Numaranızı bırakın