Allianz Sigorta Yabancılar için Sağlık Sigortası

Allianz yabancı sağlık sigortası ile yatarak ve ayakta tedavi masrafları anlaşmalı sağlık kurumlarında güvence altında! Spor, güzellik, diş ve optik hizmetlerinden de Allianz'a özel indirimler ile faydalanabilirsiniz.

user-avatar

Allianz Vitamin 2E (Yabancılar İçin Sağlık Sigortası); eğitim, iş veya başka herhangi bir nedenle Türkiye'de ikamet izni almak isteyen yabancıların, başvuru yapmadan önce almak zorunda olduğu bir sağlık sigortası türüdür.

Allianz Vitamin 2E Sigortası; ameliyat, tıbbi gözlem gibi yatarak tedaviler veya muayene, tetkik gibi ayakta tedavilerde alacağınız her türlü sağlık hizmetlerinin masraflarını karşılayarak, masrafsız şekilde hizmet almanıza olanak sağlamaktadır.

Allianz Özel Sağlık Sigortası ve Yabancı Sağlık Sigortası sayfalarımızı da ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Allianz Yabancılar İçin Sağlık Sigortası Teminatları

Allianz Yabancılar için Sağlık Sigortası; Türkiye'de kalacağınız süre içerisinde 1 veya 2 yıllık poliçe süreleri ile düzenlenmektedir. Sigorta başlangıç tarihinden itibaren yaşanabilecek hastalık veya kaza gibi durumlarda, anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında alacağınız hizmetler teminat limitleri ve ödeme yüzdeleri kapsamında karşılanmaktadır.

Yatarak Tedavi Teminatları: 24 saatten uzun sürmek kaydıyla, özel sağlık kuruluşlarında yatış gerektiren ameliyat veya küçük cerrahi operasyonlar, diyaliz, radyoterapi ve kemoterapi gibi sağlık hizmetleri, anlaşmalı sağlık kurumlarında limitsiz olarak; anlaşması bulunmayan kuruluşlarda 50.000 TL limit ile karşılanmaktadır. Suni uzuv gerektiren durumlarda, her iki kurum tipinde de 50.000 TL teminat limiti sunulmaktadır.

Yatarak Tedavi Teminatları Teminat Limitleri
Ameliyat Limitsiz
Tıbbi Tedavi için Yatış Limitsiz
Küçük Müdehale Limitsiz
Tıbbi Malzeme Teminat kapsamında
Yoğun Bakım 90 gün
Koroner Anjiyografi Teminat kapsamında
Kemoterapi, Radyotereapi, Diyaliz Teminat kapsamında
Tek Kişilik Oda, Yemek, Refakatçi Teminat kapsamında
Yapay Uzuv 50.000TL
Yatış Sonrası Fizik Tedavi 10 seans
Tablo Tarih: 15.01.2024- Allianz Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası yatarak tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.

Ayakta Tedavi Teminatları: Doktor kontrolü, muayene ve tahlil gibi hastane yatışı gerektirmeyen sağlık hizmetlerinde oluşacak masraflar, teminat limitleri kapsamında anlaşmalı hastanelerde %80, anlaşması bulunmayan hastanelerde ise %60 oranında karşılanmaktadır.

Ayakta Tedavi Teminatları Teminat Limitleri
Doktor Muayene Limiti 5.000TL
Röntgen Ayakta tedavi limiti kadar
Tahlil ve Tetkik Ayakta tedavi limiti kadar
İleri Tanı Yöntemleri Ayakta tedavi limiti kadar
Fizik Tedavi Ayakta tedavi limiti kadar
Tablo Tarih: 15.01.2024- Allianz Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası ayakta tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin.

Yabancı Uyruklular İçin Sağlık Sigortasının Ek Hizmetleri: Allianz Sigorta'nın sunduğu ek hizmetler, ayrıcalıklı bir sağlık hizmeti almanız için ücretsiz olarak sunulan ek teminatları ifade etmektedir. Hayati tehlike durumlarında ulaşabileceğiniz Allianz Müşteri Hizmetleri desteğinden faydalanabilir; ulaşımın olmadığı durumlarda hava ambulansı hizmeti alabilir ve 7/24 canlı destek imkanından yararlanabilirsiniz. Ayrıca kadın sigortalılar için sunulan mamografi; erkek sigortalılar için sunan PSA tarama testlerini yılda 1 kez ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Allianz Vitamin 2E Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

Allianz Vitamin 2E Sigortasından; 0-64 yaş arası, Türkiye sınırları içerisinde yaşayan/yaşamak isteyen tüm yabancı uyruklu kişiler yararlanabilmektedir.

Allianz Vitamin 2E Sigortasının Avantajları

Allianz Vitamin 2E Sigortası; sunduğu yabancılara özel sağlık sigortası teminatlarının yanı sıra, pek çok ayrıcalık sağlamaktadır:

  • Vergi mükelleflerine, kanun gereği vergi indirimi avantajı sunmaktadır.
  • Üniversite hastanelerinde alacağınız hizmetlerin tamamını güvence altına almaktadır.
  • Röntgen, laboratuvar hizmetleri, ilaç, fizik tedavi ve ileri tanı yöntemleri gibi alt teminatlarla birlikte; çocukluk çağı aşı masrafları teminatlar dahilindedir.
  • Anlaşmalı hastanelerde yapacağınız harcamaları anlık olarak limit kapsamında ödenmektedir.
  • Geniş anlaşmalı hastane ağıyla tüm tedavi hizmetlerine kolayca ulaşılmaktadır.
  • Teminat dışı sağlık ihtiyaçlarınızda, anlaşmalı sağlık kurumlarına giderek Allianz'a özel fiyatlarla uygun şekilde tedavi fırsatı yakalamanızı sağlamaktadır.
  • Ayrıca diş klinikleri, optik mağazalar, spor merkezleri ve güzellik salonları gibi pek çok kurumda bulunan indirimlerden faydalanmanızı; Allianz ayrıcalıklarını sonuna kadar yaşamanızı temin etmektedir.

Allianz Vitamin 2E (Yabancılar İçin Sağlık Sigortası) Anlaşmalı Hastaneler

Allianz Vitamin 2E (Yabancılar için Sağlık Sigortası) Anlaşmalı Hastaneler; Allianz Sigorta ile sözleşmesi bulunan, teminatlarınızı kullanabileceğiniz ve diğer indirim imkanlarından yararlanabileceğiniz sağlık kuruluşları anlamına gelmektedir.

Türkiye sınırları içerisinde, büyük şehirler başta olmak üzere her şehrin pek çok noktasında bulunan geniş hastane ağı listesine buradan ulaşabilir; ayrıcalıklarınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Allianz Vitamin 2E Sigortası Fiyatı Ne Kadar?

Geniş teminat içeriğine sahip olan Allianz Vitamin 2E fiyatları; yaş, cinsiyet, poliçe kapsamı, teminat limitleri ve sigorta sürelerine göre değişkenlik göstermektedir. 
Allianz Vitamin 2E fiyatları 2023 listesine ulaşmak için teklif alabilir; bizimle iletişime geçerek aklınıza takılan tüm soruların detaylarına kolayca ulaşabilirsiniz. Yanı sıra yabancı sağlık sigortası şirketleri hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yabancı sağlık sigortasına başvuru yapın!

En uygun Yabancı Sağlık Sigortası için teklif çalışalım, sizi arayalım.

Yayımlanma Tarihi: Invalid date

Güncellenme Tarihi: 13 Şubat 2024 Salı

Elif Ateş

Dijital İçerik Yöneticisi

Eğitim: İstanbul Üniversitesi Sosyoloji, Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği

Türkiye'nin en kapsamlı sağlık sigortası platformunda bizlere destek veren, sigorta ve sağlık konuları hakkında detaylı içerikler üreten Elif Ateş, platformumuzun sigorta içeriği yazarıdır. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde eğitimini tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği ünvanını da kariyer basamağına ekleyerek “Dijital İçerik Yöneticisi” sıfatıyla platformumuzda görev almaktadır.

Uzmanlık alanı sigorta sektörü olan Ateş, gerek bilgi birikimi gerek güçlü kalemiyle yazılarını okuyucularıyla buluşturmaya devam etmektedir. Yazılarının hedef noktası; sigorta terimlerini açıklayıcı bir dille ifade etmek ve aynı zamanda okuyuculara sigorta süreçlerine dair rehberlik etmektir. 6 yıla uzanan sigorta sektöründeki deneyimiyle okuyuculara ışık tutmaya devam eden Ateş, aynı zamanda bir diğer platformumuz olan Genç Sigorta'da da başarılı yazıları ile kalemini kullanmaktadır.
 

Yazarın tüm yazılarını gör

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Geri bildiriminiz bizim için önemli. Size daha iyi bir deneyim sunmamız için lütfen görüşlerinizi yazınız.

Bu sigorta şirketleri de ilgilinizi çekebilir

company-logo

AK Sigorta

Ak Sigorta’nın yabancılara özel sağlık sigortası sayesinde ihtiyacınıza ve bütçenize uygun bir poliçeye sahip olabilirsiniz. Türkiye’de kaldığınız süre boyunca sağlığınız Ak Sigorta'nın güvencesi altında!

Yazının tamamını oku
company-logo

Ankara Sigorta

Ankara Sigorta Yabancılar için Eko Sağlık Sigortasından Türkiye'de yaşamak için ikamet izni başvuru yapacak herkes yararlanabilir. Türkiye'de kalındığı süre boyunca oluşabilecek sağlık riskleri de güvence altına alınmış olur.

Yazının tamamını oku
company-logo

Anadolu Sigorta

Yabancı Uyruklular Sağlık Sigortası ile oturma veya ikamet izni başvurusu yapabilir, geniş kapsamlı teminatlarıyla da sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

AXA Sigorta

İkamet izni talebinde bulunan kişiler için oluşturulmuş Axa yabancı sağlık sigortasından 0-55 yaş aralığında olan herkes faydalanabilir. Yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatına ek olarak Covid-19 ile ilgili tüm tedavi hizmetleri de poliçe kapsamındadır.

Yazının tamamını oku
company-logo

Demir Sağlık Sigorta

Türkiye’de ikamet etmek isteyen yabancı uyruklu kişilerin mecburi yaptırması gereken sağlık sigortasından 0-65 yaş aralığındaki herkes yararlanabilir. Demir Sigorta'nın geniş ve seçkin teminat kapsamı ile Türkiye sınırları içinde sağlığınız güvende!

Yazının tamamını oku
company-logo

Doğa Sigorta

Doğa Sigorta Yabancı Uyruklulara Özel Turuncu Sağlık Sigortası sayesinde yatarak ve ayakta tedavi için gerekli olan sağlık harcamalarını teminat altına alabilir, Türkiye'de ikamet izni almak için başvuru yaptığınızda poliçenizi evraklarınız arasına ekleyebilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

HDI Sigorta

HDI Sigorta, Yabancılara Özel Sağlık Sigortası ile beklemediğiniz anlarda başınıza gelebilecek sağlık maliyetlerini güvence altına alır. HDI Sigorta Yabancılara Özel Sağlık Sigortasının teminat kapsamı ve limitleri, ikamet izni başvurusunda istenen sağlık sigortasına uygundur.

Yazının tamamını oku
company-logo

Magdeburger Sigorta

Magdeburger Yabancılara Özel Sağlık Sigortası, 0-70 yaş arası yabancı uyruklu kişilerin ülkemizde yaşayabilmesi ve sağlığını teminat altına alabilmesi için yaptırması gereken bir sigortadır. Magdeburger Sigorta, 0-18 yaş arası çocuklara tek başına poliçe yaptırma imkanı da sunmaktadır.

Yazının tamamını oku
company-logo

RAY Sigorta

Ray Sigorta; Türkiye’de yaşamak, eğitim almak veya çalışmak isteyen yabancı uyruklu vatandaşlar için ihtiyaca uygun yabancı sağlık sigortası ile tedavi masraflarını güvence altına alır. Geniş kapsamlı teminat yapısı ve anlaşmalı sağlık kurumlarından faydalanmak için Ray Sigorta'dan yabancı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Sompo Sigorta

Sompo Sigorta, Türkiye'de yaşamak isteyen yabancı misafirlerimizin kendilerini güvende hissetmesi için geniş kapsamlı teminatlar sunmaktadır. Hem ikamet izni başvurusunda kullanmak hem de sağlığınızı Türkiye sınırları içinde güvence altına almak için Sompo Sigortadan yabancı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.

Yazının tamamını oku
company-logo

Türk Nippon Sigorta

Türk Nippon Sigorta, kısa dönem ikamet izni başvuruları için yaptırılması zorunlu olan özel sağlık sigortasını bütçeye uygun bir şekilde sunmaktadır. Sağlık sigortası genel şartları ve özel şartlarına istinaden poliçede belirtilen teminat kapsamı ve limitleri doğrultusunda sağlık riskleri de güvence altındadır.

Yazının tamamını oku

Tüm sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırın

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun sağlık sigortasını kolayca bulun.

Listele
write-us-icon

Bize yazın

Danışmanlarımızla yazışın, uzman desteğimizden yararlanın.

tamamlayicisaglik@gencsigorta.com
urgent-icon

Acil mi? Bizi arayın

Çalışma saatlerimiz hafta içi 09:00 - 18:00

(0216) 368 45 45
call-icon

Sizi arayalım

Numaranızı bırakın uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizi arasın.

Numaranızı bırakın