Tamamlayıcı Sağlık Sigortamı Ne Zaman Kullanmaya Başlayabilirim?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızı satın aldığınız andan itibaren ayakta tedavileriniz için kullanmaya başlayabilirsiniz. Yatarak tedaviler için en az 3 ay beklemeniz gereken bir süre vardır. Sadece acil müdahale gerektiren yatarak tedaviler için bekleme süresi uygulanmaz.

Sigorta şirketinin belirli hastalıklar için uyguladığı bekleme süresi dolduktan sonra planlı yatarak tedavileri gerçekleştirebilirsiniz. Planlı bir ameliyat olacaksanız, bu durumu en az 3 gün önceden sigorta şirketine bildirmeniz gerekir. Normal şartlarda hastanenizin sigorta şirketinize bilgi vermesi gerekmektedir. Fakat emin olmak için isterseniz, ameliyat tarihinizi sigortanızı satın aldığınız acente veya brokerinize bildirebilir, onların sizin için sigorta şirketini haberdar etmesini sağlayabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Bekleme Süresi Var mı?

Evet, tamamlayıcı sağlık sigortalarında bekleme süresi vardır.

Genel olarak yatarak tedavi masraflarınız, sağlık sigortası başlangıç tarihinden itibaren ortalama 3 ay boyunca kapsam dışıdır. Bu 3 aylık süreye bekleme süresi denir. Bekleme süresi her sigorta şirketinde farklılık gösterebilir. Bekleme süreniz dolduktan sonra yatarak tedavi masraflarınız tamamlayıcı sağlık sigortası tarafından %100 karşılanır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Bekleme Süresi Olan Rahatsızlıklar Nelerdir?

  • Her türlü kanser ve kalp hastalıkları
  • Kronik böbrek rahatsızlıkları ve diyaliz
  • Üriner sistemin taşlı hastalıkları, prostat hastalıkları
  • Her türlü disk hernisi (bel fıtığı, boyun fıtığı vb.), diz cerrahisi (menisküs, kondromalazi, bağ rüptürleri vb.), omuz cerrahisi (habitüel omuz çıkığı, rotator cuff yırtığı, impingement sendromu vb.)
  • Omurga cerrahisi ve artroskopik cerrahi işlemleri, endoskopik işlemler
  • Her türlü fıtık (kasık fıtığı, mide fıtığı vb.), safra kesesi hastalıkları, safra yolu hastalıkları, katarakt, glokom ve tiroit hastalıkları, pilonidal sinüs, tonsillit, geniz eti, sinüzit ve orta kulak cerrahisi
  • Miyom, yumurtalık, meme ve rahim hastalıkları, endometriozis, sistosel, rektosel ve prolapsus uteri ( rahim sarkması), varis (özofagus varisleri dahil), hidrosel, spermatosel
  • Organ yetmezlikleri, organ nakilleri

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Poliçe Geçerlilik Süresi Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçe geçerlilik süresi, başlangıç tarihinden itibaren 1 yıldır. 1 yıllık poliçe dönemi sonunda, kazandığınız haklarınızı kaybetmemek için poliçenizi yenilemeniz gerekir. tamamlayicisaglik.com, müşterileri için yenileme tarihlerini takip eder ve poliçeniz bitmeden yenileme tekliflerini size sunarak hem haklarınızı hem de sağlığınızı korumak için her türlü desteği verir.

Follow by Email
Facebook
Google+
https://www.tamamlayicisaglik.com/sss/soru/tamamlayici-saglik-sigortami-ne-zaman-kullanmaya-baslayabilirim">
Twitter
LinkedIn

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Bilmeniz Gerekenler