Facebook Pixel
Koronavirüsü kapsayan sağlık sigortası teklifi alın

Koronavirüsü Kapsayan
Sağlık Sigortaları

Covid-19 güvenceli tüm sağlık sigortası tekliflerini tek ekranda görmek için formu doldurarak online teklif alabilirsiniz.

Koronavirüs kapsayan tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alın

Corona virüsü ve Sağlık Sigortalarıyla
İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Koronavirüsü süresince özel sağlık sigortalarıyla ilgili tüm gelişmeleri, aklınıza takılabilecekleri ve bilmeniz gerekenleri sizin için bir araya topladık. Daha fazla bilgi için uzman sigorta danışmanlarımızla iletişime geçebilir, formumuzu doldurarak piyasadaki tüm sigorta şirketlerinin tekliflerini tek ekranda karşılaştırabilirsiniz.

Türkiye’de Corona virüsü karşılayan sigorta şirketleri hangileridir?

Türkiye'de Corona virüsü kapsayan sigorta şirketleri:

 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Axa Sigorta
 • Ak Sigorta
 • Bupa Acıbadem Sigorta
 • Doğa Sigorta
 • Demir Hayat Sigorta
 • Eureko Sigorta
 • Groupama Sigorta
 • HDI Sigorta
 • Mapfre Sigorta
 • NN Hayat ve Emeklilik
 • Ray Sigorta
 • Sompo Japon Sigorta
 • Türk Nippon Sigorta

Koronavirüsü kapsayan özel sağlık sigortaları hangileridir?

Türkiye'de Corona virüsü kapsayan özel sağlık sigortası şirketleri:

 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Axa Sigorta
 • Ak Sigorta
 • Bupa Acıbadem Sigorta
 • Doğa Sigorta
 • Demir Hayat Sigorta
 • Eureko Sigorta
 • Groupama Sigorta
 • Mapfre Sigorta
 • NN Hayat ve Emeklilik
 • Ray Sigorta
 • Sompo Japon Sigorta
 • Türk Nippon Sigorta

Koronavirüsü kapsayan tamamlayıcı sağlık sigortaları hangileridir?

Türkiye'de Corona virüsü kapsayan tamamlayıcı sağlık sigortası şirketleri:

 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Axa Sigorta
 • Bupa Acıbadem Sigorta
 • Doğa Sigorta
 • Eureko Sigorta
 • Groupama Sigorta
 • Mapfre Sigorta
 • Sompo Japon Sigorta
 • Türk Nippon Sigorta

Koronavirüsü karşılayan sağlık sigortalarından nasıl faydalanabilirim?

Covid-19'u kapsayan bir sağlık sigortanız varsa ilgili teminattan hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz. Eğer mevcut bir sağlık sigortanız yoksa ve Covid-19 kapsayan yeni bir poliçe yaptıracaksanız, poliçenizin Koronavirüsü tedavinizi karşılaması için Covid-19 hastalığınızın poliçe başlangıç tarihinden öncesine dayanmıyor olması gerekir.

Covid-19 teminatı veren sağlık sigortalarından kimler faydalanabilir?

0-85 yaş arası tüm TC vatandaşları ve geçici Türk kimliği olan yabancı uyruklu kişiler Covid-19 teminatı veren sağlık sigortalarından faydalanabilir.

Korona virüsü tedavisini kapsayan sağlık sigortaları, tamamlayıcı sağlık sigortası ve özel sağlık sigortası olmak üzere ikiye ayrılır.

Covid-19 kapsamlı tamamlayıcı sağlık sigortalarından yararlanabilmek için işverenseniz Bağkur borcunuzun olmaması, çalışansanız aktif bir SGK'nızın olması gerekir. Eğer aktif bir SGK'nız yoksa, genel sağlık sigortası primlerinizin dışarıdan yatırılıyor olması yeterli olacaktır.

Corona virüsü kapsamlı özel sağlık sigortalarından yararlanabilmek içinse poliçe primlerinizi ödüyor olmanız yeterlidir.

60 yaş üzeri kişiler için Corona virüs tedavisini kapsayan bir sağlık sigortası var mıdır?

60 yaş üzerinde olan kişiler de Covid-19 teminatı veren sağlık sigortası yaptırabilir. 85 yaşa kadar Korona tedavilerini kapsayan sağlık poliçesi bulmak mümkündür.

Yukarıdaki formu doldurarak 60 yaş üzerini sigortalayan piyasadaki tüm sigorta şirketlerinin tekliflerini tek ekranda karşılaştırabilir, aşağıdaki listeden tüm sigorta şirketlerinin giriş yaşı bilgilerini edinebilirsiniz:

Sigorta Şirketi   Giriş Yaşı  
Acıbadem Sigorta   0-55 yaş  
Ak Sigorta   0-55 yaş  
Doğa Sigorta   0-59 yaş  
NN Hayat Sigorta   0-59 yaş  
Axa Sigorta   0-60 yaş  
Demir Hayat Sigorta   0-60 yaş  
Groupama Sigorta   0-60 yaş  
Mapfre Sigorta   0-60 yaş  
Sompo Japon Sigorta   0-60 yaş  
Anadolu Sigorta   0-64 yaş  
Ray Sigorta   0-64 yaş  
Allianz Sigorta   0-64 yaş  
Eureko Sigorta   0-69 yaş  
Türk Nippon Sigorta   0-85 yaş  

Covid-19 tedavi süreci nasıl ilerler, bu süreçte sağlık sigortaları neleri karşılar?

Herhangi bir Korona virüsü semptomundan şikayetçiyseniz, sigorta şirketinizle anlaşmalı ve pandemi hastanesi ilan edilmiş bir hastaneye gitmeniz gerekir.

Doktor muayenesine girdikten sonra, doktorunuzun gerekli görmesi durumunda Covid-19 testi uygulanır. Bu süreçte doktor muayenesi ve test için kan alma işlemi ücretleri sigortanızın ayakta tedavi teminatı tarafından karşılanacaktır.

Corona testi ücreti devletin sorumluluğu altındadır ve doktor tarafından Covid-19 şüphesi görülen vatandaşlara ücretsiz olarak yapılır. Testin pozitif çıkması durumunda, hastanede yapılacak herhangi bir yatışlı tedavi ya da müdahale süreci gerekli görülürse (hastanede yatış, komplikasyonlar, solunum cihazı vb.), masrafları sağlık poliçeniz yatarak tedavi teminatı kapsamında karşılanır.

Covid-19 testini sağlık sigortası karşılar mı?

Covid-19 testi Türk Sağlık Bakanlığı 'nın sorumluluğundadır. Bakanlığın pandemi hastanesi ilan ettiği kurumlardaki doktorların gerekli gördüğü hastalara uygulanan Covid-19 testinden herhangi bir ücret talep edilmez.

Bireylerin herhangi bir gereklilik görülmemesine rağmen kendi istekleriyle test yaptırması durumunda talep edilebilecek herhangi bir ücret sağlık sigortaları tarafından karşılanmayacaktır.

Doğum sigortası Korona virüsü tedavisini karşılar mı?

Doğum sigortaları özel sağlık sigortalarına ya da tamamlayıcı sağlık sigortalarına ek olarak alınan bir teminattır. Dolayısıyla herhangi bir doğum sigortanız varsa, sağlık sigortanızın özel şartları ve limitleri dahilinde Corona virüsü tedavi masraflarınızı karşılatabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Covid-19 tanı ve tedavi masraflarını karşılıyorsa özel sağlık sigortasına neden ihtiyaç duyayım?

Sağlık Bakanlığı sadece Covid-19 testi ve devlet hastanesinde yapılan muayene, müdahale ve tedavi masraflarını karşılar. Gittiğiniz özel sağlık kuruluşu Bakanlık tarafından pandemi hastanesi ilan edilmiş olsa bile uygulanacak herhangi bir muayene, müdahale ya da tedavi hizmeti ücrete tabi tutulacaktır. Bu hastanelerde Koronavirüsü tedavisi olabilmek ve herhangi bir ücret ödemeden sağlık hizmeti alabilmek için sağlık sigortasına ihtiyaç duyulur.

Hangi hastaneler pandemi hastanesidir, sağlık sigortamı Corona tedavisi için hangi özel hastanelerde kullanabilirim?

Bünyesinde Göğüs hastalıkları, İç Hastalıkları ya da Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanı hekimlerinden en az ikisi bulunan ve üç adet yoğun bakım ünitesi olan hastaneler Pandemi Hastanesi olarak ilan edilmiştir. Fakat grup hastanelerin bazı şubeleri pandemi hastanesi kapsamında tutulmayabilmektedir. Bu nedenle, herhangi bir özel hastaneye gitmeden önce kurumla iletişime geçerek pandemi hastanesi olup olmadığının mutlaka teyit edilmesi gerekir.

Covid-19 güvencesini en ucuza nasıl alabilirim?

Corona virüsünün sağlığımız kadar ekonomimizi de etkilediği bir gerçektir. Bu gibi zamanlarda en önemlisi sağlık olsa bile bu konuya bütçe ayırmakta zorlanılan durumlar oluşabilir.

Korona virüsünün oluşturabileceği komplikasyonların tedavisinde en maliyetlisi yatarak tedavi gerektiren müdahalelerdir. Bu gibi durumlarda özel hastane olanaklarından yararlanmak isteyen ve bütçesi sınırlı kişiler için en uygun seçenek yıllık 450 TL'den başlayan sadece yatarak tedavi teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortalarıdır.

 

Ücretsiz izin, işten çıkarılma ve işsizlik durumunda tamamlayıcı sağlık sigortası kullanım şartları nasıl şekillenir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasını kullanabilmek için SGK'nızın aktif olması ya da genel sağlık sigortası (GSS) primlerinizin ödeniyor olması gerekmektedir.

Ücretsiz izin durumunuz bir aydan uzun sürerse, tamamlayıcı sağlık sigortanızdan faydalanabilmek için genel sağlık sigortası (GSS) priminizi kendinizin dışarıdan ödemeniz gerekir.

İşten çıkarılma durumunda, çıkış tarihinizden altı ay sonrasına kadar GSS'niz aktif olacağından dolayı tamamlayıcı sağlık sigortanızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Altı aydan sonra GSS priminizi kendinizin dışarıdan ödemeniz gerekir.

İşsizlik durumunda tamamlayıcı sağlık sigortanızı kullanabilmeniz için GSS priminizi kendinizin dışarıdan ödemeniz gerekir.

Ücretsiz izin, işten çıkarılma ve işsizlik durumunda özel sağlık sigortası kullanım şartları nasıl şekillenir?

Özel sağlık sigortalarında, tamamlayıcı sağlık sigortalarında olduğu gibi SGK'nızın aktif olmasına gerek duyulmaz. Bu nedenle, primlerinizi ödüyor olmanız sigortanızı kullanabilmeniz için yeterlidir.

Eğer özel sağlık sigortanız şirketiniz tarafından yapıldıysa ve ücretsiz izne çıkarıldıysanız, işvereniniz özel sağlık sigortası priminizi ödemeye devam ettiği sürece sağlık sigortanızdan yararlanabilirsiniz.

İşten çıkarılma durumlarında ise işvereniniz özel sağlık sigortanızı iptal edeceğinden dolayı, poliçenizi kullanmaya devam edemeyeceksiniz demektir. Bu durumda haklarınızı kaybetmemek adına, işten çıkarılma tarihinizi takiben bir ay içerisinde bütçenize ve ihtiyacınıza uygun yeni bir sağlık sigortasına geçiş yapmak için uzman sigorta danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Anlaşmalı sağlık kurumlarını listele

Anlaşmalı Sağlık Kurumlarını Keşfet

Türkiye`deki tüm sigorta şirketleri ile anlaşmalı sağlık kurumlarını kolayca listeleyebilir, size en yakın anlaşmalı sağlık kurumunu hızlıca keşfedebilirsiniz!
Hemen keşfet

Nasıl Çalışır

Koronavirüsü Kapsayan Sağlık Sigortaları

3 soruda teklifleri gör

Yaşını, cinsiyetini ve yaşadığın şehrin bilgilerini gir, teklifleri tüm kapsam detaylarıyla tek ekranda incele.
Koronavirüsü Kapsayan Sağlık Sigortaları

Hızlıca araştır, kolayca karşılaştır

Teklifleri karşılaştır, beğendiklerini profiline kaydet, ilgilendiklerini yakınlarınla paylaşıp fikirlerini al.
Koronavirüsü Kapsayan Sağlık Sigortaları

Uygun olanı seç, sana özel teklifin hazırlansın

İhtiyacını en iyi karşılayacak sigorta teklifine başvur, sigorta danışmanın sana özel teklif için çalışmaya başlasın.
Koronavirüsü Kapsayan Sağlık Sigortaları

Tamamlayıcı sağlık sigortanı alırken aklında hiçbir soru kalmasın.

Teklif Detayları

Teklif sayfasında merak ettiğiniz tüm detayları inceleyebilir, en sağlıklı kararı kolayca verebilirsiniz.

Ortalama Fiyatlar

Teminatlar ve Limitleri

Anlaşmalı Hastaneler

Poliçe Şartları

Teminat Dışı Durumlar

Sağlık Sigortası Teklif Kapsamı

Sağlık sigortası uzmanı kimdir, size nasıl destek verir?

tss-icon

Sigortacılık alanında en az 5 yıl deneyimli ve iyi eğitimli sigortacılardır.

tss-icon

Size özel teklifleri sigorta şirketlerinden alır ve incelemeniz için sizinle paylaşır.

tss-icon

En memnun kalacağınız sağlık sigortasını aldığınızdan emin olmanızı sağlar.

tss-icon

Sigorta şirketlerini iyi tanır ve bilir. Sigorta şirketiniz ile iletişiminizi en iyi şekilde yöneterek haklarınızı en doğru biçimde korur.

tss-icon

Poliçenizi kullanırken oluşabilecek provizyon aksaklıklarında size destek olur.

tss-icon

Poliçe yenileme döneminizi takip eder, güncel teklifleri karşılaştırmanız için sizinle yeniden paylaşır.

Mutlu Müşteriler

Yasemin K.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili verdikleri bilgiler kesinlikle eksiksiz ve doğruydu. Özel hastanelerde tamamlayıcı sigortamı kullanırken müşteri temsilcimin desteğiyle hiç sıkıntı yaşamadım. 3 yıldır kasko ve tamamlayıcı sağlık sigortamın takibini yapan bu ekibe ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Onur G.

Sadece eşim için tamamlayıcı sigorta yaptırmayı düşünürken sigorta danışmanımın 3 kişilik ailem için sunduğu tamamlayıcı sağlık fiyatları beni çok memnun etti. Ailecek tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isteyenler bu başarılı ekibe kesinlikle güvenebilir. 

Kübra Ö.

Yakın bir zamanda yaşadığım acil bir rahatsızlıktan dolayı özel hastanede tedavi oldum. Özel hastaneye ödediğim astronomik ücret beni tamamlayıcı sigorta araştırmasına yöneltti. Tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajlarına beni inandıran tamamlayicisaglik.com ekibine teşekkür ediyorum. 

Volkan A.

Geçtiğimiz hafta sitenizden tamamlayıcı sağlık sigortaları hakkında incelemelerde bulundum. Ertesi gün sigorta danışmanım telefonla bana ulaştı. Danışmanım çok güzel bilgi paylaşımları yaptı. Sorduğum her soruyu sabırla ve ilgiyle yanıtlayarak şahsımı memnun etti. Sonuç olarakta hem kendime hem de 3 aylık bebeğime tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdım. Şirketinize ve danışmanıma şükranlarımı sunuyorum.

Saygılarımla..

Ceyran D.

7 yıldır Ankara'nın en güzel hastanelerinde hem bana hem çocuğuma tedavi olma imkanı sundukları ve her konuda destek oldukları için tamamlayicisaglik.com ekibine teşekkür ediyorum. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isteyenler, tamamlayicisaglik.com ile kesinlikle çalışmalı. Memnun kalacaklarından hiç şüphem yok. 

Cemal A.

Yakın çevreme gönül rahatlığıyla tavsiye ettiğim güvenilir bir kurum. 5 yıldır trafik, kasko ve tamamlayıcı sağlık sigortamın takibini yapan  ve her türlü problemim ile yakından ilgilenen tamamlayicisaglik.com ekibine teşekkür ediyorum. 

Samet Ü.

İnternet siteniz üzerinden aldığım  tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili geri dönüş sağlayan sigorta danışmanıma sigorta işlemlerinin yapılması, daha önceki sigortamızda bulunan haklarımızın transferi işlemlerine ilişkin ilgi ve alakası nedeniyle çok teşekkür ediyorum.

Zeki A.

Daha öncesinde birçok firmadan teklif almama hatta başka bir firma ile anlaşmama rağmen kararımdan dönerek beni bilgilendiren sigorta danışmanımın güvenilir ve doğru yönlendirmeleri sonucu bugün itibari ile firmamızdan tamamlayıcı aile sağlık sigortasını başlattım. 09 Kasım 2019 tarihinden bu zamana beni doğru ve dürüstlüğü ile yönlendiren sigorta danışmanıma sizin nezdinizde teşekkür eder, bir aylık süreçte hiçbir sorumu ve sorunumu karşılıksız bırakmadığı için kendisine çalışma hayatı boyunca başarılar diliyorum.

Gülay A.

Tanıştığımız günden itibaren sigorta danışmanımın ilgisi ve bilgilendirmesi için öncelikle çok teşekkür ederim. Annem ve babam için sigorta arayışı içerisindeydim, bize en faydalı sigortayı yaptınız ve gerçekten çok memnun kaldık. Bundan sonraki süreçte tüm sevdiklerimin sigorta ihtiyaçları için sizden ve şirketinizden yardım isteyeceğim. Çalışma hayatınızda başarılarınızın daim olmasını temenni ederim. Bir sigortacıdan daha fazlası olduğunuz için ayrıca teşekkürler. 

Gökçe Ş.

02.07.2020 tarihinde yaptırmış olduğum tamamlayıcı sağlık sigortası için sigorta danışmanıma sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Bebeğimle beraber poliçe yaptırmak istediğimi ve sigortalarla ilgili detaylı bilgim olmadığını görüştüğüm diğer sigorta şirketlerine bildirmiş olduğum halde sorduğum sorulara bile cevap alamazken; sigorta danışmanımın ilgisi, bilgisi ve vermiş olduğu güvenden dolayı memnuniyetimi sizlerle de paylaşmak istedim.

İyi çalışmalar

 

Mustafa B.

Daha önce sigorta danışmanım tarafından kendi adıma sağlık poliçesi yaptırmıştım ve benimle çok alakadar olmuştu. Kendisinin bu ilgi ve alakası karşısında memnun kaldım ve oğlumun sağlık poliçesi günü gelince kendisi ile görüşüp poliçeyi yenileyerek acenteliğinize taşıdık. Bu süreçte yine yardımları,ilgileri ve bilgisiyle bana destek olan sigorta danışmanıma huzurunuzda teşekkür eder, sizleri de böyle uzman ve işinde yetkin çalışanlara sahip olduğunuzdan dolayı tebrik ederim.

Saygılarımla
 

Yasemin İ.

Ben ve ailem için o kadar değerlisiniz ki.. Her aradığımda çözüm odaklı olmanız, sizi bağdaştırmayan konularda bile elinizden gelen her şeyi yapmanız, ben ve aileme önem verdiğinizi görmek bizleri çok mutlu ediyor. İyi ki yollarımız kesişmiş. Aileden biri oldunuz bizim için. Her şey için çok ama çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

Teşekkürler.

Fatih A.

Size çok teşekkür ederim, işlerimizi güler yüzlü bir şekilde eksiksiz yapıyorsunuz. Özel sağlık sigortamız, araçlarımızın kasko/trafik poliçeleri, bireysel emeklilik, iş yeri sigortamız.. Sizlerle çalışmaktan o kadar çok mutluyum ki sizinle inşallah seneler boyu çalışmak isterim. Çevremdeki herkese gönül rahatlığıyla sizi ve şirketinizi tavsiye edip elimden geldiğince yardımcı olmaktan gurur duyarım.
Herşey için tekrar çok teşekkür ederim.

Hakan B.

2019 yılında tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak için sizi aradığımda müşteri danışmanının enerjisi, özverisi, sabrı ile birlikte işi ticari olarak değil ilk önce müşterinin ihtiyaçlarını göz önüne alarak çözüm üretmesi ve her zaman ulaşılabilir olmaları bende bir güven oluşturdu. En ufak tereddüt bile duymadan tercih ettiğim bu başarılı ekibe teşekkür ederim.

Saadet K.

Sağlık sigortaları ile ilgili her detayı samimi ve anlaşılır bir şekilde anlattığınız için sizlere çok teşekkür ederim. Bundan sonraki tüm sigorta işlemlerimde hiç düşünmeden sizi arayacağımdan emin olabilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim.

Emre T.

Sigorta poliçelerimizin değerlendirilmesi ve yenilenmesi noktasında göstermiş olduğunuz nezaket, ilgi alaka, detaylı bilgilendirme için sigorta danışmanıma ve tüm Genç Sigorta Brokerliği'ne teşekkür ediyor başarılarınızın devamını diliyorum.

customer-comments-bg
Kampanyalar & İndirimler
Sağlık sigortaları için size nasıl
yardımcı olabiliriz?