Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler 

blog-image

Tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı hastaneler; kişinin tamamlayıcı sağlık poliçesini %100 kullanabileceği sağlık kurumlarını ifade eder. Sigorta şirketi ve SGK ile anlaşmalı hastanelere giden sigortalı fark ücreti ödemez; fark ücretini özel hastaneye sigorta şirketi öder. Sigortalı da sadece 15 TL'lik katılım payı ücretini ödeyerek hastaneden ayrılabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası tekliflerine hemen ulaşın!

Türkiye'nin en iyi sigorta şirketlerinin fiyatlarını tek bir ekranda karşılaştırın!

Anlaşmalı Hastane Ağı Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı hastaneler ağı; yukarıda bahsettiğimiz hastane tanımına uyan, SGK ile anlaşması bulunan ve sigorta şirketinin özel şartlarına uygun olarak sözleşme imzaladığı kurumların listesidir. Anlaşmalı özel hastane ise poliçenizde var olan teminatları kullanabileceğiniz yerdir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Geçen Hastaneler Hangileri?

TSS anlaşmalı hastaneler ağı oldukça geniştir. Genel olarak tamamlayıcı sağlık sigortası geçen hastaneler; Medical Park, Medicana, Medipol ve Kolan Hastaneleri diyebiliriz. "Tamamlayıcı sağlık sigortası hangi hastanelerde geçerli?" sorunuzun cevabını, aşağıdaki sigorta şirketlerinin üstüne tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Ak, Bupa Acıbadem, Allianz, Anadolu, Axa, Demir, Doğa, EurekoHDI, Magdeburger, Mapfre, NN Hayat ve Emeklilik, Ray, Sompo, Türk NipponTürkiye ve Quick Sigorta

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıranlar özel hastanelerde ameliyat, yılda 10 kez muayene, tahlil ve tetkiklerden ücretsiz faydalanıyor! Avantajlı fiyatları görmek için

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Hangi Sağlık Hizmetlerinden Yararlanabilirim?

TSS geçen hastanelerde yatarak tedavi, ayakta tedavi ve doğum ile ilgili sağlık hizmeti alabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında bulunan sağlık hizmetleri hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

Sağlık sigortalarını anlaşmalı hastaneleri ve fiyatlarına göre karşılaştırmak için teklif alın. Uzman danışmanlık hizmetimizden ücretsiz faydalanın!

Tamamlayıcı sigorta geçen hastaneler ile anlaşmalı sigorta şirketleri hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

Özel Hastanede Sigorta Şirketinden Tedavi Talebinde Nasıl Bulunabilirim?

Tedavi talebinizin onaylanması için aşağıda maddeler halinde anlattığımız durumları dikkatlice okuyunuz. Aksi halde tedavi talebiniz reddedilebilir.

  • Tamamlayıcı sağlık sigortanızı kullanarak tedavi talebinde bulunmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk iş, gitmek istediğiniz özel hastane ile sigorta şirketinizin anlaşmalı olup olmadığını kontrol etmektir. 
  • Tedavi talep edeceğiniz hastalığın Genel Sağlık Sigortası kapsamında SUT kodu olmalıdır. Yani SGK kapsamında tedavi ücretleri karşılanan hastalıklar tamamlayıcı sağlık poliçesi kapsamındadır.
  • Tedavi talep edeceğiniz hastalık poliçe başlangıç tarihinden sonra ortaya çıkmış olmalıdır. Poliçe başlangıcından önce var olan hastalıklar veya rahatsızlıklar kapsam dahilinde değildir ve tedavi masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanmaz.
  • Eğer hastalığınız veya rahatsızlığınız geçmişten gelmiyorsa, SUT kodu varsa ve sigorta şirketiniz ile anlaşmalı bir hastaneye gittiyseniz sadece TC Kimlik numaranızı hastane bankosundaki görevli kişiye söylemeniz yeterlidir. 

Unutmayın; satın alacağınız tamamlayıcı sağlık sigortasında dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri poliçenin kullanılacağı anlaşmalı hastanelerdir. Sigorta şirketlerinin anlaşmalı hastaneler listesi incelenmeli, hizmet almak istediğiniz hastanelerin listedeki varlığı kontrol edilmelidir. 
 

İlginizi çekebilecek diğer sayfalar:

Sağlıkla kalın.

Yayımlanma Tarihi: 26 Şubat 2018 Pazartesi

Güncellenme Tarihi: 4 Temmuz 2024 Perşembe

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Geri bildiriminiz bizim için önemli. Size daha iyi bir deneyim sunmamız için lütfen görüşlerinizi yazınız.

Bunlar da ilgilinizi çekebilir

7 Önemli Sağlık Sigortası Terimi

7 Önemli Sağlık Sigortası Terimi

Sağlık sigortası teklifi veya poliçesi okurken en çok karşılaşacağınız sağlık sigortası...
Sigorta
3 Kasım, Cuma
Tümünü oku
Doğum Sigortası Nedir?

Doğum Sigortası Nedir?

Yakın zamanda hamilelik planlıyor ve gebelik rutin kontrolleri ile doğum masraflarını ka...
Sigorta
19 Ekim, Perşembe
Tümünü oku
En İyi Sağlık Sigortası Nasıl Seçilir? En Doğru ve En Kısa Yol

En İyi Sağlık Sigortası Nasıl Seçilir? En Doğru ve En Kısa Yol

Türkiye'de sağlık sigortası yapan şirketlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Sağl...
Sigorta
2 Kasım, Perşembe
Tümünü oku

Tüm sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırın

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun sağlık sigortasını kolayca bulun.

Listele
write-us-icon

Bize yazın

Danışmanlarımızla yazışın, uzman desteğimizden yararlanın.

tamamlayicisaglik@gencsigorta.com
urgent-icon

Acil mi? Bizi arayın

Çalışma saatlerimiz hafta içi 09:00 - 18:00

(0216) 368 45 45
call-icon

Sizi arayalım

Numaranızı bırakın uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizi arasın.

Numaranızı bırakın