Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler 

tamamlayıcı sağlık sigortası geçen hastaneler

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler

Tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı hastaneler; kişinin tamamlayıcı sağlık poliçesini %100 kullanabileceği sağlık kurumlarını ifade eder. Sigorta şirketi ve SGK ile anlaşmalı hastanelere giden sigortalı, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu 98. Maddesi gereğince fark ücreti ödemez. Fark ücretini özel hastaneye sigorta şirketi öder. Sigortalı da sadece 15 TL’lik katılım payı ücretini ödeyerek hastaneden ayrılabilir.

Anlaşmalı Hastane Ağı Nedir?

Öncelikle sigorta şirketleri için bir kurumun hastane olarak kabul görebilmesi için Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış olması gerekir. Sadece ayakta tedavi hizmeti veren klinikler, fizik tedavi merkezleri, sağlık kulüpleri, bakım evleri, huzur evleri ve madde bağımlılığı ile mücadele eden uzman kurumlar bu tanımın dışında kalır. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı hastaneler ağı; yukarıda bahsettiğimiz hastane tanımına uyan, SGK ile anlaşması bulunan ve sigorta şirketinin özel şartlarına uygun olarak sözleşme imzaladığı kurumların listesidir. Anlaşmalı özel hastane ise poliçenizde var olan teminatları kullanabileceğiniz yerdir.

Tamamlayıcı sağlık sigortalarının en önemli parçalarından biri olan anlaşmalı özel hastaneler listesi, poliçe satın almadan önce mutlaka incelenmelidir. Çünkü hizmet almak istediğiniz özel hastane ile tercih edeceğiniz sigorta şirketi anlaşmalı olmak zorundadır. Sigorta şirketi ile anlaşması olmayan özel hastaneye gitmeniz durumunda masrafları kendi cebinizden karşılarsınız.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Geçen Hastaneler

Genel olarak tamamlayıcı sağlık sigortası geçen hastaneler; Medical Park, Medicana, Medipol ve Kolan Hastaneleri diyebiliriz. En bilindik özel hastaneler dışında tüm Türkiye’de poliçenizi kullanabileceğiniz özel hastanelerde sigorta şirketleri ile anlaşmalıdır. 

Yaşadığınız şehir ve bulunduğunuz ilçeye en yakın anlaşmalı özel hastaneleri incelemek istiyorsanız, aşağıdaki sigorta şirketlerinin üstüne tıklamanız yeterlidir. Sigorta şirketlerine tıkladığınızda, anlaşmalı sağlık kurumları sayfasına yönlendirileceksiniz. 

Allianz, Anadolu, Axa, Demir Hayat, Doğa, Ergo, Eureko, Groupama, Güneş, Halk, Mapfre, NN Hayat ve Emeklilik, Ray, Sompo Japan ve Türk Nippon

Özel Hastanede Sigorta Şirketinden Tedavi Talebinde Nasıl Bulunabilirim?

Tedavi talebinizin onaylanması için aşağıda maddeler halinde anlattığımız durumları dikkatlice okuyun. Aksi halde tedavi talebiniz reddedilebilir.

 1. Tamamlayıcı sağlık sigortanızı kullanarak tedavi talebinde bulunmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk iş, gitmek istediğiniz özel hastane ile sigorta şirketinizin anlaşmalı olup olmadığını kontrol etmektir. 
 2. Tedavi talep edeceğiniz hastalığın Genel Sağlık Sigortası kapsamında SUT kodu olmalıdır. Yani SGK kapsamında tedavi ücretleri karşılanan hastalıklar tamamlayıcı sağlık poliçesi kapsamındadır.
 3. Tedavi talep edeceğiniz hastalık poliçe başlangıç tarihinden sonra ortaya çıkmış olmalıdır. Poliçe başlangıcından önce var olan hastalıklar veya rahatsızlıklar kapsam dahilinde değildir ve tedavi masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanmaz.
 4. Eğer hastalığınız veya rahatsızlığınız geçmişten gelmiyorsa, SUT kodu varsa ve sigorta şirketiniz ile anlaşmalı bir hastaneye gittiyseniz sadece TC Kimlik numaranızı hastane bankosundaki görevli kişiye söylemeniz yeterlidir. Hastanedeki görevli TC Kimlik numaranız ile sigorta şirketinden onay alır ve hiçbir ücret ödemeden tedavinizi olabilirsiniz.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: %100
 • Ayakta Tedavi: 8 defa yıllık
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: 100%
 • Ayakta Tedavi: 8 defa
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Hangi Sağlık Hizmetlerinden Yararlanabilirim?

Tamamlayıcı sağlık sigortasının anlaşmalı hastanelerinde; yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatı kapsamında bulunan sağlık hizmetlerini belirlenen limitler dahilinde kullanabilirsiniz. Yani hastanede 24 saatten fazla yattığınız süre boyunca uygulanan tedavilerin masrafları ile ayakta yapılacak doktor muayenesi, teşhis ve görüntüleme işlemlerinden yararlanabilirsiniz. 

Sadece 3 basit soruyu yanıtlayarak, 15 sigorta şirketinin tamamlayıcı sağlık sigortası ile hangi sağlık hizmetlerini sunduğunu tek bir ekranda görebilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarını da aynı ekran üzerinde görebilirsiniz.

Unutmayın; satın alacağınız tamamlayıcı sağlık sigortasında dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri poliçenin kullanılacağı anlaşmalı hastanelerdir. Sigorta şirketlerinin anlaşmalı hastaneler listesi incelenmeli, hizmet almak istediğiniz hastanelerin listedeki varlığı kontrol edilmelidir. 

Sağlıkla kalın.

Bunlarda ilginizi çekebilir:
Hemen Paylaş