Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları

Yatarak Tedavi Teminatı

Ameliyat, küçük müdahale ve yoğun bakım masrafları gibi masraflarınızı güvence altına alır. Yatarak tedavi teminatı tamamlayıcı sağlık sigortasının temel teminatıdır. Dolayısıyla, piyasadaki tüm tamamlayıcı sağlık sigortası ürünlerinde yatarak tedavi sonucu oluşan hastane masraflarını %100 kapsar.

Ayakta Tedavi Teminatı

doktor muayenesi, röntgen, tahlil ve ileri tanı yöntemleri gibi hastane masraflarınızı güvence altına alır. Ayakta tedavi teminatı, yatarak tedavi teminatı ile birlikte satın alınır. Ayakta tedavi teminatı, sigorta şirketleri tarafından  yıllık 8-10 adet muayene hakkı ile sınırlandırılmıştır. Adet sınırı seçeceğiniz sigorta şirketine göre değişiklik gösterebilir.

Doğum Teminatı

Yatarak tedavi teminatı+ayakta tedavi teminatına ek olarak poliçeye eklenir. Hamilelik ve doğum masraflarınız ancak poliçenizde doğum teminatının var olması koşulu ile karşılanır. Her sigorta şirketi doğum teminatı vermez. Eğer doğum teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortası almak istiyorsanız mutlaka araştırma yapın. Doğum teminatını kullanabilmek için sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu özel hastaneleri de incelemeyi unutmayın.

Ek Teminatlar

Sigorta şirketinin sizin için sunduğu ek faydalardır. Bu faydalar arasında check-up, diş, evde bakım, 7/24 tıbbi danışmanlık ve diyetisyen gibi sağlık hizmetleri vardır. Ek teminatlar sigorta şirketine göre değişiklik gösterir. Ek teminatlar sağlık poliçesine ekstra ücret ödemeden eklenir ve standart bir uygulama değildir. Sitemizden sigorta şirketlerinin tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında sunduğu ek teminatları karşılaştırabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yatarak Tedavi Teminatı Nedir?

Yatarak tedavi teminatı, 24 saatten az olmamak şartı ile hastanede yatarak tedavi görmenizi gerektiren durumlarda, yatış ve tedavi masrafları ile acil durumlardaki harcamaları kapsar.

Yatarak tedavi teminatı limitsizdir ve tüm masraflar sigorta şirketi tarafından %100 karşılanır.

  • Cerrahi/girişimsel ve medikal tedaviler
  • Küçük cerrahi müdahaleler
  • Kemoterapi, radyoterapi ve diyaliz
  • Hastane oda, yoğun bakım ve refakat giderleri
  • Yapay uzuv, organ ve doku nakilleri

Tamamlayıcı sağlık sigortanızı satın aldığınız andan itibaren, acil durumlarda yatarak tedaviler için kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak bazı hastalıklar için beklemeniz gereken bir süre vardır. Sigorta şirketinin belirli hastalıklar için belirlediği bekleme süresi dolmadan yatarak tedavi teminatını kullanamazsınız.

Tamamlayıcı sağlık sigortasını sadece yatarak tedavi teminatlı olacak şekilde satın alabilirsiniz. Bu şekilde bir poliçe satın almanız durumunda ödeyeceğiniz prim de düşecektir. Ancak daha az prim ödemek için ayakta tedavi teminatını dışarıda bırakmak pek doğru bir karar değildir. Sadece yatarak tedavi teminatlı bir sağlık poliçesi sağlığınızı tam kapsamlı korumaz. Unutmayın; bir hastalık sonucu doktor muayenesi ve tetkiklere ihtiyaç duyduğunuzda cebinizden çok daha fazla para çıkması söz konusu olabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi Teminatı Nedir?

Ayakta tedavi teminatı isteğe bağlı olarak, yatarak tedavi teminatına ek olarak alınır. Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesinde ayakta tedavi teminatı olması durumunda aşağıdaki sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz:

  • Doktor Muayenesi
  • Röntgen/Görüntüleme
  • Laboratuvar/Tahlil
  • İleri Tanı Yöntemleri
  • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Ayakta tedavi teminatı, tamamlayıcı sağlık sigortasında poliçenin özel şartlarına göre yılda ortalama 8-10 muayene hakkı ile sınırlıdır. Muayene ve aynı muayeneye bağlı tetkik/tahlilleriniz 1 vaka olarak kabul edilir.

Örneğin doktor muayenesine gittiniz ve ardından doktorunuz MR, tomografi ve testler istedi. Bunların hepsi tek muayene adetinizden düşer. Fakat muayeneye gittiğiniz doktorunuz farklı branştaki bir doktorun da sizi görmesini isterse, o zaman 2. muayene hakkınızı kullanmanız gerekir. Örnek vermek gerekirse kulak burun boğaz ile alakalı bir doktora gittiniz ve doktorunuz sizi nörolojiden başka bir doktorun da kontrol etmesini istedi. O zaman kulak burun boğaz branşındaki doktor muayeneniz ve nörolojideki doktor muayeneniz ayrı ayrı limitinizden düşer.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Teminatı Nedir?

Evet, talep ettiğiniz takdirde sunar. Gebelik ve doğum masraflarınız, yatarak ve ayakta tedavi teminatlarına ek olarak alacağınız doğum teminatı ile poliçe kapsamına dahil edilebilir.  Alacağınız doğum teminatı, sadece anlaşmalı kurumlarda geçerli olacaktır. Bu nedenle doğum teminatını ihtiyacınıza uygun şekilde kullanmak için anlaşmalı kurumları öğrenmenizde fayda vardır. (0212) 484 49 77 numaralı danışma hattımızı arayarak doğum teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Follow by Email
Facebook
Google+
https://www.tamamlayicisaglik.com/sss/soru/tamamlayici-saglik-sigortasi-neleri-kapsar">
Twitter
LinkedIn

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Bilmeniz Gerekenler