İlk İşine Girenler İçin Sağlık Sigortası Faydaları

sağlık sigortası faydaları

İlk İşine Girenler İçin Sağlık Sigortası Faydaları

İlk iş en heyecanlısıdır. Daha ilk maaşı bile almadan, paramızı nasıl harcayacağımıza dair planlar yaparız. Peki ilk işinize başladığınızda yapmanız gereken en önemli şeylerden birinin neden sağlık sigortası satın almak olduğunu biliyor musunuz? Sağlık sigortası faydaları nelerdir sorusunun cevabını merak ediyor musunuz? Sağlık sigortası faydaları size daha kaliteli sağlık hizmeti sunması yanında, gelecekte oluşabilecek tüm risklere karşı hazırlıklı olmanızı sağlar.

Ergenliğimizin en güzel yılları derslerimizin peşinde koşmak, sonra daha zor derslere girmek ve sürekli olarak kariyerimiz için en iyisini yapmaya odaklanmakla geçer. İlk işe başlamak ise başlı başına büyük bir başarı hissi sunar ve geleceğimizi bağımsız bir şekilde tasarlamamız için gereken özgüveni verir. Artık elle tutulur bir miktar birikimimiz, biraz zamanımız var ve yine güvenli yarınlar için bazı yatırımlar yapmayı planlıyoruz. Peki gerçekten güvenli yarınlar istiyorsak konu kendi sağlığınızı güvence altına almak olunca neden erteliyoruz?

İlk işinize kesin bir şekilde girdikten sonra yapmanız gereken öncelikli şeylerden birisi iyi bir sağlık sigortası satın almaktır. Sağlık sigortası faydalarını sizin için toparladık. Aşağıdaki maddeleri okuyunca neden hemen bir sağlık sigortası yaptırmanız gerektiğini anlayacaksınız.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: %100
 • Ayakta Tedavi: 10 defa yıllık
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: 100%
 • Ayakta Tedavi: 10 defa
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Genç olmanız hasta olmayacaksınız anlamına gelmez.

Genç beyinler, çoğunlukla sağlık problemlerinin yaşlılıkla birlikte gelen bir sorun olduğunu düşünür ve bu düşünce yüzünden hiçbir sağlık sigortası için yatırımda bulunmaz. Eğer istatistiklere bakarsak, modern yerleşik hayatın genç nesilleri derinden etkilediğini ve birer birer yaygın hastalıkların pençesine düşmekte olduklarını görebiliyoruz. Bu yüzden gençken iyi bir sağlık sigortasına yatırım yapmanız, ileride karşılaşabileceğiniz  hastalıklara karşı koşulsuz şartsız hazırlıklı olmanızı sağlayabilir.

Tıbbi enflasyon bütçenizi yorabilir.

Tıbbi masraflar gün geçtikçe artış göstermektedir. Özellikle daha önceleri tedavi edilemeyen ancak gelişmiş teknoloji sayesinde tedavisi mümkün hale gelmiş hastalıkların masrafları bir hayli fazla tutabilir. Bu gibi durumlarda hastanede geçirilen bir gece bile daha önce sağlık için biriktirdiğiniz tüm birikimleri silip süpürebilir. Bu nedenle doğru zamanda bir sağlık sigortası yaptırıp kendinizi garantiye almanız önemlidir.

İçinizin rahat olmasını sağlar.

Şu anda sağlıklı olabilirsiniz ama ya bir anda beklenmedik bir virüsle ani bir hastalığa yakalanırsanız? Bu sizin suçunuz asla olmaz ve kontrolünüz dışında gerçekleşir. Hatta hastalıklar bir yana, kazaların da ne zaman, nerede meydana geleceği belli değil ve sonuçlarında ciddi yaralanmalar ortaya çıkabilir. Yaşınızın bu tür durumlarda herhangi bir önemi yoktur ve bu durumların size indireceği finansal darbe için bir hava yastığına ihtiyacınız vardır. Bir sağlık poliçesine sahip olmak, sizi bu güvensizlik hissinden kurtaracak ve içinizi rahatlatacaktır.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: %100
 • Ayakta Tedavi: 8 defa yıllık
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: 100%
 • Ayakta Tedavi: 8 defa
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Düşük fiyat fırsatı ile tasarruf yapabilirsiniz.

Sağlık sigortası şirketlerinin sağladığı hizmetlerin fiyatı yaşınız ne kadar gençse o kadar az olur. Bu yüzden genç yaştayken sağlık sigortasına başvurmanız harcamalarınızın da dengeli olmasını sağlayacaktır. İlk olarak küçük çapta bir sigorta poliçesi ile başlayabilir, daha sonra bu poliçeye ek teminatlar ekleyebilirsiniz. Zamanla bütçeniz arttıkça ve ihtiyaçlarınız değiştikçe sigortanızı da aynı oranda dengeleyebilirsiniz.

Son olarak; genç yaşta sağlık sigortasını sahip olmanın en önemli avantajı ömür boyu yenileme garantisine hak kazanabilmektir. Genelde sigorta şirketleri üst üste 3 kez yenilenen sağlık poliçesine, 4. dönemde ömür boyu yenilme garantisi hakkı verir. Genç yaşınızın verdiği avantajlar ile muafiyet , katılım payı oranı, teminat dışı kalan hastalıklar gibi sigorta şirketleri tarafından koyulan olumsuz kısıtlamalardan da kurtulabilirsiniz.

Sağlıkla kalın.

Hemen Paylaş