çocuklar için tamamlayıcı sağlık sigortası

Çocuklar için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Çocuk sağlık sigortası, ailelerin bütçe planlamalarının  önemli bir bölümü haline gelmiştir. Sağlık hizmetlerinde artan maliyetler ve enflasyon oranları birleştiğinde, düşük ve orta gelirli ailelerde sağlık masraflarının yükü her geçen gün artmaktadır. Hal böyle olunca sigorta şirketleri günümüz şartlarında, ailelere özel tamamlayıcı sağlık sigortası ile destek olmaktadır. Sadece çocuklar için tamamlayıcı sağlık sigortası düzenleyen sigorta şirketleri olduğu gibi aile olarak da sağlık poliçesi alabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında yetişkinler, çocukları ile birlikte sigortalanabilmektedir. Birçok sigorta şirketi, tamamlayıcı sağlık sigortasının aile poliçesi olarak düzenlenmesi durumunda aile indirimi yapmaktadır. Tek başına sigortalanmak yerine aile olarak sigortalanmak, çoğu zaman çok daha avantajlı hale gelmiştir. Ayrıca aile için tamamlayıcı sağlık sigortası düzenlenmesi ile vergi indirimi avantajı da sağlanmaktadır.

Ailenizin geleceğini planlamak sizin sorumluluğunuzdur. Yeni doğan bebeğinizi veya çocuğunuzu sağlık sigortası güvencesine almak günümüz şartlarında oldukça önemlidir. Çocuk yetiştirmenin ve iyi bir eğitim vermenin temel masrafları haricinde, çocuğunuzun sağlığı her şeyden önemlidir. Doğum anından ergenlik döneminin ortasında kadar, çocukların özel bir bakıma ihtiyacı vardır. Sağlık hizmetlerinde giderek artan maliyetlere bakacak olursak, çocuklar için tamamlayıcı sağlık sigortası artık bir ihtiyaçtır.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: %100
 • Ayakta Tedavi: 8 defa yıllık
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: 100%
 • Ayakta Tedavi: 8 defa
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Çocuklar için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK’nın geçerli olduğu tüm özel hastanelerde fark ücreti ödemeden sağlık hizmeti almanızı sağlayan bir sigorta türüdür. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında sunulan 2 ana teminat vardır ve bu teminatlar sağlık poliçesinde yer alan herkes için ayrı ayrı sunulur.

Yatarak Tedavi Teminatı: 24 saatten uzun süren, yatarak gerçekleştirdiğiniz tedavilerin masrafları bu teminattan karşılanır. Yatarak tedavi kapsamın da evde bakım, suni uzuv, tıbbi malzeme ve ambulans hizmetleri verilir. Ameliyatlar yatarak tedavi kapsamında limitsiz olarak yapılır.

Ayakta Tedavi Teminatı: 24 saati aşmayan, doktor muayenesi, röntgen, laboratuvar tetkikleri ve ileri tanı yöntemleri ile ilgili masraflarınızın karşılandığı teminattır. Seçeceğiniz sigorta şirketine göre doktor muayene adedi değişiklik göstermektedir. Yıllık 8,9,10 adet muayene hakkı sunulur. Ayrıca fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti de ayakta tedavi teminatı kapsamında verilir.

Yukarıda bahsettiğimiz teminatların kapsamı çocuklar için tamamlayıcı sağlık sigortası düzenlenmesi durumunda geçerlidir. 0-18 yaş aralığında olan çocuklarınızı aileniz için düzenletmiş olduğunuz sağlık poliçesine ekletebilirsiniz.

Yeni Doğan Bebek Sağlık Poliçesine Ne Zaman Eklenir?

Bebeğinizi dünyaya geldiği tarihten itibaren, 15 gün içinde sağlık sigortası poliçenize ekletebilirsiniz. İlk 15 gün içinde bebeğinizi sağlık poliçenize ekletmeniz durumunda, doğuştan gelen hastalıkları sigorta şirketi tarafından teminat altına alınacaktır. Eğer doğumdan 15 gün geçmiş ise sigorta şirketleri tarafından yapılan sağlık değerlendirmesi sonucunda bebeğiniz sağlık poliçenize eklenir fakat doğuştan gelen hiç bir hastalığı teminat altına alınmaz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta sigorta şirketinizin hüküm ve koşullarını iyi bilmenizdir. Eğer yeni doğan bebeğinizi sağlık poliçenize eklemek istiyorsanız, bebeğiniz doğmadan önce bu durumu müşteri temsilcinize iletin. Müşteri temsilciniz sigorta şirketiniz ile iletişime geçerek süreci en doğru şekilde yönetecektir.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: %100
 • Ayakta Tedavi: 10 defa yıllık
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: 100%
 • Ayakta Tedavi: 10 defa
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Sadece Çocuk için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yapılır mı?

Aileler için tamamlayıcı sağlık sigortası düzenlendiğinde, ödenecek prim tutarı size yüksek gelebilir. Maddi sebeplerden dolayı sadece çocuklar için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isteyebilirsiniz. Bu noktada çocuğunuzun yaşına göre sigorta şirketi tercih etmek durumunda kalacaksınız. Çünkü her sigorta şirketi tek başına çocukları sigortalamak istemez veya belirlediği bir yaş aralığı vardır.

Çocuklar için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabileceğiniz sigorta şirketleri:

Allianz Sigorta, Güneş Sigorta: 5 yaşından büyük çocuklar için tamamlayıcı sağlık sigortası yapıyor.

Axa Sigorta: 7 yaşından büyük çocuklar için tamamlayıcı sağlık sigortası yapıyor.

Sompo Japan Sigorta: 2 yaşından büyük çocuklar için tamamlayıcı sağlık sigortası yapıyor.

Eureko Sigorta, Groupama Sigorta, Mapfre Sigorta: 0-17 yaş arası çocuklara tamamlayıcı sağlık sigortası yapıyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Sünneti Karşılar mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında sünnet ile ilgili giderleri karşılayan bir tane sigorta şirketi vardır. Anadolu Sigorta, bireysel tamamlayıcı sağlık sigortası olan çocukların sünnet ile ilgili masraflarını karşılamaktadır.

Anadolu Sigorta’dan aile olarak tamamlayıcı sağlık sigortası olan çocukların sünnet masrafları 1 yıl bekleme süresi dolduktan sonra karşılanır. Yani çocuğunuzun ilk sigortalandığı yıl sünnet ile ilgili masraflar teminat dışıdır. Ancak ikinci yıl çocuğunuzun tamamlayıcı sağlık sigortasını yenilemeniz durumunda sünnet ile ilgili giderleri sigorta şirketinden karşılayabilirsiniz.

Medical Park ve Liv Hospital grubuna bağlı hastanelerde çocuğunuza sünnet yapılması durumunda Anadolu Sigorta masrafları karşılamaz. Bu iki hastane dışında Anadolu Sigorta’nın tamamlayıcı sağlık sigortası ile anlaşmalı olduğu diğer tüm hastanelerde çocuğunuzu sünnet yaptırabilirsiniz.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: %100
 • Ayakta Tedavi: 9 defa yıllık
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: 100%
 • Ayakta Tedavi: 9 defa
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

%15 vergi indirimi

25 Yaş Altı Gençler ve Çocuk Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Çocuklar için özel sağlık sigortası yaptırabilmeniz için 3 seçenek mevcuttur.

İlk seçenek; sizin veya eşinizin mevcut özel sağlık sigortası varsa çocuğunuz için ek prim ödeyerek kendi poliçenize dahil edebilirsiniz. Çocuklarınızı özel sağlık sigortanıza yıl içinde veya poliçenizin yenileme döneminde dahil etmeniz mümkündür.

İkinci seçenek; sizin veya eşinizin özel sağlık sigortası yoksa aile poliçesi satın alabilirsiniz. Aile poliçesi satın alarak; tek bir poliçe altında çocuklarınızla sigortalanabilir ve aile indiriminden faydalanabilirsiniz. Genellikle sigorta şirketleri ailece özel sağlık sigortası alan katılımcılarına %10 indirim sağlar. Böylelikle bütçenizi zorlamadan bir güvence oluşturabilirsiniz.

Üçüncü seçenek; sadece çocuğunuz için özel sağlık sigortası almaktır. Ancak sadece çocuğunuz için bir güvence oluşturmak istediğinizde sigorta şirketi seçenekleriniz azalacaktır.

Tek başına çocuk sağlık sigortası yapan sigorta şirketi sayısının az olması sizin için bir dezavantajdır. Çocuk, sigorta şirketleri için risk oluşturduğundan daha yüksek prim ödemek durumunda kalırsınız.

Son olarak; çocuklarınız 25 yaşına gelene kadar aile poliçenizin içinde sigortalı olarak kalabilir. Çocuklarınızın aile poliçesinin içinde kalabilmesinin tek şartı ise evlenmemiş olmalarıdır.

25 yaşını aşan genç yetişkinleriniz için bireysel sağlık sigortası düşünebilirsiniz.

Çocuk Sağlık Sigortası mı Aile Sağlık Sigortası mı?

Bu konuda kararsızlık yaşıyorsanız sigorta şirketlerinin fiyat ve teminat kapsamını karşılaştırmalısınız. İşinizi kolaylaştırmak adına, teklif ekranımızdan sadece 3 kısa bilgiyi paylaşarak 13 sigorta şirketini tek bir ekranda karşılaştırabilirsiniz.

Teklif ekranımıza girdikten sonra, ebeveynsiz çocuk sağlık sigortası yapan sigorta şirketlerini inceleyin. Daha sonra aileniz için özel sağlık sigortası yapan sigorta şirketlerini inceleyin. Karşılaştırma ekranında ilk dikkatinizi çekecek durum sadece çocuklar için sağlık sigortasına ödeyeceğiniz primin yüksekliğidir.

Ailece Sağlık Sigortası Almanın 4 Avantajı” başlıklı yazımızdan tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Çocuk Sağlık Sigortası mı Çocuk için Yatırım Sigortası mı?

Çocuk için yatırım sigortası; çocuğunuzun geleceği için para biriktirmenize yardım eden ve yaşam teminatı ile çocuğunuz için gelecekte finansal bir güvence oluşturan sigorta üründür. 

Çocuk sağlık sigortası ise çocuğunuzun her an yaşayabileceği sağlık problemleri için güvence oluşturur. 

Her iki sigorta ürünü, günümüz şartlarında değerlendirilmesi gereken bir konudur. Eğer bütçeniz her iki sigorta ürününü çocuğunuza almaya müsade ediyorsa hiç zaman kaybetmeyin ve güvenli bir gelecek inşa etmeye şimdiden başlayın! 

Allianz Büyüyen Çocuk Sigortası

Çocuğunuz için yaptığınız gelecek planlarını güvence altına alan Büyüyen Çocuk Sigortası, ödediğiniz primler ile belirlediğiniz süre zarfında birikim elde etmenizi sağlar. 

Risk Teminatı:  Sigorta süresi içinde anne veya babanın vefat etmesi durumunda, poliçenin kalan ödemelerini Allianz sizin yerinize yapar ve sigortalı çocuğa destek teminatı ödenir. Birikim yapmak için belirlediğiniz süre sonunda çocuğunuz toplu para almaya hak kazanır.

Birikim Teminatı: Çocuğunuz için ödediğiniz primler, sigorta şirketinin verdiği yıllık kar payları ile daha da büyüyerek yatırıma dönüşür. Belirlediğiniz süresinin sonunda, kar paylı birikiminiz toplu olarak size geri ödenir.

Büyüyen Çocuk Sigortasının Avantajları

 • Belirlediğiniz sigortalı olma süresi 8 yıldan az, 25 yıldan fazla olamaz.
 • Prim ödemelerinizi aylık yapabileceğiniz gibi 3 aylık, 6 aylık ve yıllık olarak ödeyebilme imkanınız da vardır.
 • Prim tutarını bütçenize göre belirleyebilirsiniz.

Anadolu Hayat Çocuğum için Yatırım Sigortası

0-15 yaş arası çocuklara özel olarak sunulan Çocuğum için Yatırım Sigortası, geleceğe birikim yapmanızı sağlayan hayat sigortası ürünüdür. Sigorta süresini 10 ile 25 yıl arasında belirleyebilir, sigorta süresi boyunca hayatta kalmanız durumunda toplu para alma imkânı elde edebilirsiniz.

Çocuğum için Yatırım Sigortasının Avantajları

 • %15 ila %35 arasında değişen oranlarda gelir vergisi indirimi alabilirsiniz.
 • Acil durumlarda kara ambulansı ve sağlık danışmanlığı hizmetinden yararlanabilirsiniz.
 • Anadolu Hayat’ın anlaşmalı sağlık kurumlarından indirimli fiyatlarla yararlanabilirsiniz.

Çocuk için Özel Sağlık Sigortası Düşünenlere Tavsiyelerimiz

Eğer aile planlaması yapıyorsanız, doğum teminatı veren ve çocuk sigortası yapan sigorta şirketini tercih etmelisiniz. Böylelikle çocuğunuz doğuştan bazı önemli haklara sahip olabilir.

 Eğer hali hazırda bir çocuk sahibiyseniz ve çocuğunuzun hala özel sağlık sigortası yoksa araştırmaya hemen başlamalısınız. Çocuk sigortası yaptırarak erken yaşta bazı önemli hakları kazanmasını sağlayabilirsiniz.

 Eğer çocuğunuz için çoktan güvence oluşturmuşsanız ne mutlu size! Sonuçta, çocuğunuz sizin neşenizdir ve onların iyiliğini düşünürken hiçbir şeyden feragat etmemelisiniz.

Çocuk İçin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Seçmenin En Kolay Yolu

Aile olarak tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmanız her zaman daha verimli ve avantajlıdır. Hem aile indiriminden faydalanabilir hem de vergi indirimi fırsatını değerlendirmiş olursunuz. Fakat durumunuz aile olarak sağlık sigortası yaptırmaya müsait değilse tek başına çocuğunuzun sağlığını güvence altına almak mantıklı bir karardır.

Çocuklar için tamamlayıcı sağlık sigortası seçerken, size sunulan teminatların kapsamı ve limitleri hakkında mutlaka sigorta şirketleri arasında karşılaştırma yapın. Ömür boyu yenileme garantisi veren sigorta şirketini seçmeniz her zaman faydanıza olacaktır. Çocuğunuzun doğuştan gelen veya var olan bir hastalığı varsa mutlaka müşteri temsilciniz ile paylaşın. Unutmayın hiç bir sigorta şirketi doğuştan gelen ve var olan hastalıkları teminat altına almaz.  

Çocuklar için tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarını ve teminat kapsamını sizin için hazırladığımız tablolardan öğrenebilirsiniz. 15 sigorta şirketinin tamamlayıcı sağlık sigortalarını tek bir ekranda fiyatları ile birlikte karşılaştırabileceğiniz  sitemizden mutlaka teklif alın.

Sağlıkla kalın.

Bunlarda ilginizi çekebilir:
Hemen Paylaş

Yorum Yap