en iyi sağlık sigortası şirketi

En İyi Sağlık Sigortası Şirketi Hangisi?

Markalar artık etrafımızdaki ürünlerin kalitesini bize anımsatan birer yüz haline gelmiştir. Sigorta sektöründe de markalaşma aynı şekilde söz konusudur. Özel sağlık veya tamamlayıcı sağlık sigortası olmayan kişilerin bile sağlık sigortası firmaları hakkında kulak aşinalıkları vardır. Sizde en iyi sağlık sigortası şirketi konusunda araştırma yapıyorsanız aklınıza bir çok soru gelebilir.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: %100
 • Ayakta Tedavi: 10 defa yıllık
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: 100%
 • Ayakta Tedavi: 10 defa
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

  • En iyi sağlık sigortası şirketi hangisi?
  • Hangi sigorta şirketi daha iyi?
  • En ucuz sigorta şirketi hangisi?
  • En güvenilir sigorta şirketi hangisi?
  • En uygun sigorta hangisi?
  • En iyi sağlık sigortası acentelerine nasıl ulaşabilirim?

Türkiye’deki Sağlık Sigortası Şirketlerinin Listesi

Yukarıda sıraladığımız sağlık sigortası şirketleri, hem özel sağlık sigortası hem tamamlayıcı sağlık sigortası sunan kurumlardır. Sağlık sigortası sunan birçok sigorta şirketi olduğu için ürün çeşitliliği de fazladır. Hal böyleyken kafanızın karışması oldukça normaldir.

En iyi sağlık sigortası şirketi tercihi yapabilmeniz için bazı kriterlere göz atmanız faydalı olacaktır. Öncelikle özel sağlık ve tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Her iki sigorta türü arasındaki farkı bilerek hareket edersiniz, sağlık sigortası şirketi seçerken işiniz daha kolay olur.

Aşağıdaki yazılarımızdan özel sağlık ve tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.

Şimdi gelin en iyi sağlık sigortası şirketi seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğine birlikte göz atalım.

En iyi sağlık sigortası şirketi hangisi? Seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Sağlık sigortası hakkında yorumlar okumak veya yakın çevrenizden tavsiye almak sizde bir fikir oluşturabilir. Hatta çevrenizden aldığınız tavsiyeler ile sizde aynı sigorta şirketini ve sağlık sigortasını tercih edebilirsiniz. Ancak bu doğru bir yaklaşım değildir.

Size sağlık sigortası tavsiye edenler ile sizin beklentileriniz  ve ihtiyaçlarınız aynı olmayabilir. Sağlık sigortası almaya karar verdiyseniz öncelikle bütçenizi,beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekir.

İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra yapmanız gereken ilk iş, güvenilir ve alanında uzman sigorta aracı kurumunu bulmak olmalıdır. Sağlık sigortası acenteleri, sizi en iyi sağlık sigortası şirketine götürecektir.

Ayrıca en iyi sağlık sigortası şirketi seçimi yapmadan önce aşağıdaki kriterlere göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Hasar Ödeme Oranı

Sağlık sigortası yaptırma nedeni, oluşabilecek bir kaza veya hastalık durumunda ağır maliyetlere karşı güvence oluşturmaktır.

Özel sağlık veya tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında ücret ödemeden yatarak veya ayakta tedavi olabilirsiniz. Ancak sigorta şirketiniz özel hastaneye gittiğiniz zaman, tedavi olmadan önce provizyon almanızı ister. Yani sigorta şirketinin tedavi masraflarını hastaneye ödemesi için gerekli ön onay işlemi yapılmalıdır.

Sağlık sigortası şirketi tercihi yapmadan önce, müşteri temsilcinize hasar ödeme oranı yüksek olan sigorta şirketlerini sorabilirsiniz. Çünkü hasar ödeme oranı, sağlık sigortası poliçesini en verimli şekilde kullanabilmeniz için önemli bir kriterdir.

Eğer sigorta şirketlerinin sağlık sigortası hasar ödeme oranlarını merak ediyorsanız, Türkiye Sigorta Birliği’nin resmi sayfasından istatistiklere ulaşabilirsiniz.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: %100
 • Ayakta Tedavi: 8 defa yıllık
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: 100%
 • Ayakta Tedavi: 8 defa
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Hasar Ödeme Prosedürleri

Hasar ödeme prosedürleri her sağlık sigortası şirketine göre değişiklik gösterir. Tercih edeceğiniz sağlık sigortası şirketine göre hasar talebi ve hasar ödeme süreci farklıdır.

Hasar ödeme prosedürlerini incelerken dikkat etmeniz gereken nokta; sizin kolayca hasar talebinde bulunabileceğiniz şekilde olmasıdır. Sağlık sigortası şirketleri arasında hasar ödemeleri konusunda en zahmetsiz hizmet vereni araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Unutmayın; hasar ödeme şartları ne kadar azsa ve sigorta şirketinin provizyon işlemleri ne kadar hızlı çalışıyorsa, sizin harcayacağınız zaman ve efor da o kadar az olacaktır.

Aşağıdaki yazılarımızdan hasar talebi oluşturma ve hasar ödeme prosedürlerine ulaşabilirsiniz.

Hasar Talebine Geri Dönüş Süresi

Sağlık sigortası şirketinin anlaşmalı hastanelerinden birine gittiğinizde, hastanedeki banko görevlisi sigorta şirketinden provizyon onayı isteyecektir. Eğer sigorta şirketi provizyon işlemleri için çok zaman harcıyorsa ve hemen onay vermiyorsa bu durum size zaman kaybettirir.

Provizyon işlemlerini hızlı yapan ve sağlıklı kararlar veren sigorta şirketi tercihi yapmanız önemlidir. Sigorta aracı kurumunuz ile iletişime geçerek, provizyon işlemlerinde sıkıntı yaşamadan onay alabileceğiniz sigorta şirketi tavsiyesi isteyebilirsiniz.

Anlaşmalı Hastaneler

Sağlık sigortası şirketlerinin anlaşmalı olduğu özel hastaneler vardır. Sağlık sigortası poliçesi ile ücretsiz sağlık hizmeti almak istiyorsanız, anlaşmalı hastanelerden birine gitmek zorundasınız.

Özel sağlık veya tamamlayıcı sağlık sigortası ile istediğiniz özel bir hastanede tedavi görmek istiyorsanız mutlaka anlaşmalı hastaneler listesini kontrol edin. Anlaşmalı hastaneler listesi, sizin sağlık sigortası poliçesi ile ücretsiz sağlık hizmeti almanız için önemli bir unsurdur.

Güncel anlaşmalı hastaneler listesine, seçeceğiniz sigorta şirketinin internet sayfasından “anlaşmalı sağlık kurumu” bölümünden ulaşabilirsiniz.

Unutmayın; en iyi sağlık sigortası şirketi, anlaşmalı hastaneler listesinde bir çok seçeneği bulundurandır.

İş Hacmi

İş hacmi; sigorta şirketi tarafından satılan toplam poliçe adedini ve toplanan primi gösterir. Yüksek iş hacmine sahip olan bir sağlık sigortası şirketi, bireyler tarafından güvenilirdir ve piyasada da yeri büyüktür. Çünkü; yüksek iş hacmi, güvenilirliğin de yüksek olduğunu gösterir.

Sağlık sigortası şirketi tercihi yapmadan önce; sağlık sigortası yapan şirketler hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Sağlık sigortası yapan sigorta şirketleri hakkında bilgiye Sigorta Rehberinden ulaşabilirsiniz.

Ürün Çeşitliliği

Özel sağlık sigortası, seçilen teminat kapsamı,limit ve katılım payı oranı doğrultusunda çeşitlilik gösteren bir üründür. Yani özel sağlık sigortası poliçesi kişinin tercihlerine göre düzenlenebilir.

Sağlık sigortası şirketlerinde ürün çeşitliliğinin var olması, sağlık sigortası poliçesine ödeyeceğiniz primi de seçme şansı tanır. Böylelikle hem ihtiyacınıza uygun teminat kapsamı belirleyebilir hem de bütçenizi zorlamadan sağlık sigortası poliçesine sahip olabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında ise özel sağlık sigortası kadar çeşitli ürün seçeneği yoktur. Sadece 2 sağlık sigortası poliçesi mevcuttur. Sadece yatarak tedavi teminatlı bir sağlık sigortası poliçesi oluşturabilirsiniz. Diğer seçenek ise yatarak tedavi teminatı ile birlikte ayakta tedavi teminatı da alabilirsiniz.

İhtiyaçlarınız ve bütçeniz doğrultusunda en iyi sağlık sigortası şirketini seçebilirsiniz. Ürün çeşitliliği herkesin sağlık sigortası alabilmesine imkan tanır.

En İyi Sağlık Sigortası Acenteleri

Sağlık sigortası acenteleri veya brokerler, sağlık sigortası poliçelerini kişilere ulaştıran aracı kurumlardır. Bir acente sigorta şirketini temsil ederken, bir broker birden fazla sigorta şirketiyle çalışır ve sigorta şirketleri karşısında müşterisini temsil eder.

Kimse binbir emekle kazanılan parayı, yanlış sigorta şirketinden sağlık sigortası alarak harcamayı istemez. Ancak alanında uzmanlaşmış bir sigorta aracı kurumu ile çalışmak, paranızı en iyi şekilde değerlendirmeniz için önemli bir tercihtir.En iyi sağlık sigortası şirketi arayışı içindeyken, sigorta aracı kurumunuz size tarafsız bir şekilde tavsiyede bulunacaktır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası şirketleri arasında tercih yapmak sandığınız kadar zor bir iş değil! 12 sigorta şirketinin sağlık sigortası ürünlerinin kapsamını ve fiyatlarını görmek için web sitemizden teklif alabilirsiniz.

Sağlık sigortası tekliflerinizi inceledikten sonra sigorta danışmanlarımız sizi arayacaktır. Aklınıza takılan tüm soruları, alanında uzman sigorta danışmanlarımıza iletebilirsiniz.

Sağlıkla kalın.

Bunlarda ilginizi çekebilir:
Hemen Paylaş

Yorum Yap