Diyabet Hastaları için Sağlık Sigortası ve Önemi

diyabet hastaları için sağlık sigortası

Diyabetli Hastalar için Sağlık Sigortası ve Önemi

Halk arasında genel olarak “şeker hastalığı” olarak da bilinen diyabet hastalığı, kanda şeker seviyesinin normalin üzerine çıkması ve buna bağlı olarak şeker içermemesi gereken idrarda şekere rastlanması durumudur. Farklı türevleri bulunan diyabet hastalığı, ülkemizde ve dünyada en sık rastlanan hastalıklar arasında yer alır. Diyabet hastaları için sağlık sigortası yaptırmak tedavi masraflarını güvence altına almak adına önemli bir adımdır. Yazımızın devamında diyabet hastaları için sağlık sigortası yaptırmanın önemini anlatacağız. 

Diyabet Hastalarının Yaşadığı Komplikasyonlar

Diyabet tedavisinde amaç kan şekeri ayarını sağlamak diğer bir ifade ile kan şekeri yükselmelerini ve kan şekeri düşmelerini önlemektir. Bu ayarın sağlanması komplikasyonların gelişimini önlemek veya gelişmiş komplikasyonların seyrini yavaşlatmak için son derece önemlidir.

Diyabetin yol açtığı komplikasyonların tedavi masraflarını tamamlayıcı sağlık sigortası ile güvence altına alın. Maddi sorumluluğu üzerinizden atın, içiniz rahat olsun!

Hemen Teklif Al
Hemen Teklif Al

Yüksek kan şekeri, uzun dönemde yıllar içinde kontrol altında tutulmadığında damar sistemine zarar verebilir. Özellikle göz dibinde, böbreklerde, çevresel sinirlerde bu daha belirgindir. Hastalığın ilerlemesi ile birlikte görme kaybı, hissizlik ve uzuv kaybı gibi birçok komplikasyon yaşanmaktadır. Ayrıca kardiyovasküler problemler de diyabet hastalarında görülmektedir. Bu zarardan korunmak için kan şekeri kontrol altında tutulmalıdır.

Görüldüğü gibi diyabet kontrol altına alınmadığında beraberinde birçok hastalığı da getirmektedir. Diyabeti kontrol altına almak için yaşam ve beslenme tarzınızı değiştirseniz de ilerleyen yaşlarda birçok komplikasyon yaşama olasılığınız yüksektir. Günümüzde yaşam koşullarını düşünecek olursak, uzun vadede tedavi masrafları sizin ve ailenizin bütçesini derinden sarsacaktır.

Diyabet Hastaları Hangi Sıklıkla Doktora Gitmelidir?

Diyabetli hastalar, düzenli olarak kontrol altında olmaları gerekir. Bunun sebebi ilerleyen zaman içinde diyabete bağlı olarak meydana gelen başka problemler veya diyabetin kontrolünü etkileyebilecek başka sorunlar var mı diye değerlendirmektir. Yeni diyabet tanısı konmuş kişiler 15-30 gün, uzun zamandır diyabet teşhisi olan kişilerde ise kontrol sıklığı 3-6 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

Görüldüğü gibi diyabet hastası olmanız artık sık sık hastaneye gidip rutin bir şekilde muayene olmanızı gerektirmektedir. Özel hastanelerde muayene ücretlerini düşünecek olursak ve her kontrolünüzde yaptırmanız gereken testlerinde var olduğunu düşünürsek sağlık sigortası sizin için bir ihtiyaçtır.

Diyabetli Hastalar Hangi Tahlil ve Tetkikleri Yaptırmalıdır?

Diyabet hastalarının, hastalıklarını takip edebilmeleri için yapılacak olan testleri çok iyi bilmesi gerekir. İşte, diyabet hastalarına yapılan testler:

 1. Açlık kan şekeri
 2. HbA1c
 3. Kan yağları ölçümü, total kolesterol, LDL, HDL, Trigliserid
 4. Rastgele kan şekeri ölçümü
 5. İdrarda kan şekeri ölçümü
 6. C-Peptid ölçümü
 7. Tokluk 2. Saat kan şekeri ölçümü

Yukarıda sıralamış olduğumuz tahlil ve tetkikler doktorunuzun gerekli gördüğü durumlarda tekrar tekrar size uygulanabilir. Ayrıca diyabet hastalığının kontrol dışına çıkması ile birçok hastalık ortaya çıkabileceğinden, yukarıda bahsettiğimiz tahliller dışında da doktorunuz bazı testler isteyebilir.

Sağlık sigortasının ne kadar önemli olduğu ve diyabetli hastaların güvence altına alınmaları gerektiği kesindir. Türkiye’de bilindiği üzere var olan hastalık ile sağlık sigortası yapan tek sigorta şirketi Türk Nippon Sigortadır.

Türk Nippon Sigorta ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz yazımızı okumaya devam edin.

Diyabetli Hastalar için Sağlık Sigortası Tavsiyesi

Diyabet ve diyabete bağlı olarak birçok sıkıntı yaşıyorsanız ve sizi bu durum maddi olarak yıpratıyorsa sağlık sigortası yaptırmayı düşünmeniz gayet doğaldır. Türk Nippon Sigorta Şirketi dışında hiçbir sigorta şirketi geçmişten gelen hastalıkları teminat altına almaz. Türk Nippon Sigorta “Sağlığınız Bizde” poliçesi ile geçmişten gelen hastalıkları 80 yaşına kadar teminat altına almaktadır. Sağlığınız Bizde poliçesi ile Medical Park Hastanelerinde tedavi olabilirsiniz.

Sağlığınız Bizde poliçesi, diğer tamamlayıcı sağlık sigortası ürünlerine göre daha yüksek primlidir. Fakat günümüzde özel hastanede tedavi olmak için ödenen ücretleri düşünürsek, Sağlığınız Bizde poliçesi yaptırmak ve var olan hastalığınızı teminat altına almak akıllıcadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında sunulan bu ürün, diğer tamamlayıcı sağlık sigortası ürünlerinden hiç bir farkı yoktur. Yani sağlık sigortanız yine yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatlı olacak şekilde düzenlenir. 

Sağlığınız Bizde tamamlayıcı sağlık sigortasının fiyatlarını görmek için teklif alın, Medical Park Hastanelerinde yarın kullanmaya başlayın!

Fiyatları Gör
Fiyatları Gör

Sağlığınız Bizde Yatarak Tedavi + Ayakta Tedavi Teminatları

 • Cerrahi ve Dahili Yatışlar
 • Yoğun Bakım
 • Kemoterapi, Radyoterapi, Diyaliz
 • Koroner Anjiyografi
 • Küçük Müdahale Giderleri
 • Standart tek kişilik özel oda,yemek ve bir adet refakatçi giderleri
 • Doktor Muayene (yılda 8 adet)
 • Laboratuvar Hizmetleri
 • Görüntüleme ve Tanı Yöntemleri
 • İleri Tanı Yöntemleri
 • Fizik Tedavi Giderleri
 • Endoskopik İşlemler
 • Ambulans

Diyabet ve diyabete bağlı hastalıklar yaşıyor olmanız tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmanıza engel değil. Tek bir seçenek olsa da diyabet kaynaklı hastalıklarınızı güvence altına alabilir, tedavi masraflarınızı sigorta şirketinizden karşılayabilirsiniz.

Türk Nippon Sigorta Sağlığınız Bizde poliçesi hakkında detaylı bilgi için 0216 368 45 45 no’lu numaradan bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitemizden, Sağlığınız Bizde poliçesinin tamamlayıcı sağlık sigortası ücretlerini görebilirsiniz.

Son olarak bizden size küçük bir tavsiye; bilindiği üzere diyabet hastalığı genetik kökenlidir ve nesilden nesile aktarılmaktadır. Diyabet hastalığının zorlukları ve beraberinde getirdiği birçok hastalığı da göz önünde bulundurarak, çocuklarınız bu hastalık ile karşılaşmadan önce onlara sağlık sigortası yaptırın.

Diyabet hastalığı teşhisi koyulmadan, genç yaşta yaptırılan sağlık sigortası primi çok daha düşük olur. Çocuklarınız ömür boyu yenileme garantisi hakkını da kazandıkları takdirde, ilerleyen yaşlarında diyabet hastalığı ile karşılaşsalar bile sağlık sigortası güvencesi altında olacaklardır.

Sağlıkla kalın.

Bunlarda ilginizi çekebilir:
Hemen Paylaş