Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Şirketleri Nasıl Karşılaştırılmalı?

tamamlayıcı sağlık sigortası tavsiyesi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Şirketleri Nasıl Karşılaştırılmalı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, özel hastanelerde SGK’nın ödediği tutarın üzerinde kalan kısmı ödeyen bir sigorta çeşitidir. Gün geçtikçe tamamlayıcı sağlık sigortasına olan ilgi artmaktadır. Özel sağlık sigortalarına göre tamamlayıcı sağlık sigortasının prim ücretlerinin daha düşük olması talebin de yükselmesine neden olmaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası tavsiyesi için, sağlık sigortası kullanan yakınlarınızdan fikir almış olabilirsiniz. Fakat bilmelisiniz ki tamamlayıcı sağlık sigortası tavsiyesi almanız, sigorta şirketlerini karşılaştırmanız için yeterli değildir.

Bir çok sigorta şirketi bünyesinde tamamlayıcı sağlık sigortası bulunmaktadır. Burada size düşen en iyi tamamlayıcı sağlık sigortasını yapan sigorta şirketini seçmektir. Karar verme aşamasında göz önünde bulundurmanız gereken durumlar vardır. Tamamlayıcı sağlık sigortası satın alırken dikkat etmeniz gereken prim ücreti değildir. Çünkü sigorta şirketlerine göre değişen özel şartlar vardır. Önceliğiniz bu özel şartları okumak ve anlamaktır. Bu noktada en önemli unsur sizin ihtiyaçlarınızdır.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

  • Yatarak Tedavi: %100
  • Ayakta Tedavi: 10 defa yıllık
  • Genis Hastane Ağı
  • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

  • Yatarak Tedavi: 100%
  • Ayakta Tedavi: 10 defa
  • Genis Hastane Ağı
  • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Düşük prim ücreti ile tamamlayıcı sağlık sigortası alıp ileride yaşanabilecek sıkıntıları göz ardı etmemelisiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası tavsiyesi için yazımızı okumaya devam edin. Tamamlayıcı sağlık sigortası satın alırken mutlaka karşılaştırmanız gereken 6 önemli özellik vardır. 

tamamlayıcı sağlık sigortası tavsiyesi

tamamlayıcı sağlık sigortası tavsiyesi

Hasarsızlık İndirimi Veren Sigorta Şirketi Tercih Edilmelidir.

Bir örnekle açıklayacak olursak, poliçe döneminiz boyunca herhangi bir sağlık giderinizin olmadığını veya ödediğiniz poliçe prim tutarının altında bir sağlık giderinizin olduğunu varsayalım. Bu durumda sigorta şirketiniz poliçenizi yenilemeniz halinde sizin için yeni bir risk değerlendirmesi yapacak ve prim tutarınızda belirlediği oran kadarıyla indirime gidecektir. Poliçe yenileme döneminiz arttıkça söz konusu indirim şansınız da bir o kadar artacaktır.

Sigorta Şirketlerini Bekleme Sürelerine Göre Değerlendirin.

Her sigorta şirketi, var olan hastalıkların durumundan emin olmak için, sigortalanan kişiye bir bekleme süresi uygular. Bu noktada sizin yapmanız gereken tamamlayıcı sağlık sigortalarında hangi hastalıklar için ne kadar bekleme süresi olduğunu araştırmaktır. Sigorta şirketlerini karşılaştırırken, kırmızı alan dışında kalan diğer rahatsızlıklar için her sigorta şirketi ayrı ayrı bekleme süresi uygulamaktadır. Bekleme süreleri ile ilgili fikir sahibi olmanız, aksi durumlar ile karşılaşmamanız adına önemlidir.

Anlaşmalı Hastane Ağının Genişliği Ücretsiz Tedavi Kalitesini Gösterir.

Ücretsiz tedavi talebi tamamlayıcı sağlık sigortası poliçelerinde anlaşmalı hastaneleri ifade eder. Yani satın almış olduğunuz tamamlayıcı sağlık sigortasının network ağıdır. Dikkat etmeniz gereken nokta, sigorta şirketinizin anlaşmalı hastane ağının genişliğidir. Hastane ağı ne kadar geniş ise alacağınız hizmet de o kadar kaliteli olacaktır. Çünkü tedavi görmek istediğiniz hastanenin yakınlığı, elverişliliği ve ekonomikliği oldukça önemlidir.

Sigorta şirketiniz ile anlaşması olmayan bir hastanede tedavi olmanız durumunda tüm masrafları kendi cebinizden ödersiniz. Birkaç sigorta şirketi anlaşması olmayan hastanelerde tedavi gören katılımcılarına sonradan ödeme yapar. Ancak sigorta şirketinden sonradan ödeme almak zahmetli bir iştir. 

Unutmayın; ücretsiz tedavi talebi sizi birçok zahmetli belge işinden kurtarır. Anlaşmalı hastane ağını tercih ettiğiniz de sigorta temsilciniz sizin yerinize işlerinizi halledecektir.

Teminat Kapsamı ve Teminat Dışı Kalan Haller Sigorta Şirketi Bazından İncelenmelidir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası satın alırken bilmeniz gereken en önemli unsurlardan biri de size sunulan teminatlardır. Yatarak tedavi ve ayakta tedavi olmak üzere size 2 çeşit teminat sunulur. Bu teminatlar kapsamında belirlenmiş limitler vardır. Örneğin; ayakta tedavileriniz için bazı sigorta şirketleri 8 muayene hakkı verirken bazı sigorta şirketleri 10 muayene hakkı verir. Size verilen bu limiti aşmanız durumunda hasar talebiniz reddedilebilir. Bir diğer dikkat etmeniz gereken durum ise teminat dışı bırakılmış rahatsızlıklardır. Eğer sizinde geçmişten gelen bir rahatsızlığınız varsa bilmelisiniz ki tamamlayıcı sağlık sigortası poliçenizde teminat dışında kalır.Hasar talebinizin reddedilmesi durumu ile karşılaşmak istemiyorsanız, rahatsızlıklar için belirlenen limitleri ve teminat dışı kalan hastalıkları iyi bilmelisiniz.

Hizmet Kalitesi ile Fiyat Performansı Doğru Orantılı Olan Sigorta Şirketini Tercih Edin.

Tamamlayıcı sağlık sigortası satın alırken önceliğinizin prim ücreti olmaması gerektiğini bir kez daha vurgulamamız gerekir. Fakat bu en yüksek prim ücretini ödeyerek en iyi tamamlayıcı sağlık sigortasını seçmelisiniz anlamına da gelmez. Önemli olan sizin sağlık poliçenizden beklentilerinizdir. “Hizmet almak istediğim hastane, ihtiyacım olan tedavi teminatları en iyi hangi sağlık sigortası şirketinde bana sunulacak?”  sorusu araştırma konunuz olmalıdır.

Sigorta Şirketlerini Ücretsiz Olarak Sunduğu Ek Faydalara Göre Karşılaştırın.

Bir çok sağlık sigortası şirketi ana teminatlarına ek olarak evde bakım ve tedavi, suni uzuv, tıbbi malzeme ve ambulans gibi hizmetleri de eklemektedir. Ana teminatlarınız dışında tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi kapsamında size sunulan ek teminatlar da hizmet kalitesi açısından önemlidir. Ücret ödemeden siz de ek teminatlara sahip olmak istiyorsanız sigorta temsilcinizden mutlaka bilgi alın. Tamamlayıcı sağlık sigortası satın alma aşamasında karar vermenize yardımca olacaktır.

Eğer tamamlayıcı sağlık sigortası satın almak istiyorsanız ve sigorta şirketlerinin sunduğu hizmetleri karşılaştırmak size uzun bir iş gibi geliyorsa uzman sigorta temsilcilerinden yardım isteyebilirisiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tavsiyesi

12 tane sigorta şirketinin tamamlayıcı sağlık sigortası için belirlediği ücretlerini, teminatlarını ve limitlerini karşılaştırmak için sizleri internet sitemizin teklif ekranına bekliyoruz.

Sağlıkla kalın.

Bunlarda ilginizi çekebilir:
Hemen Paylaş