tamamlayıcı sağlık sigortası yorum

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 6 Kriter ve Uzman Yorumları

Günümüzde sağlık hizmeti sağlayan kurumların sayısı gittikçe artmaktadır. Sağlık kurumlarının sayısı hızla artarken hizmet kalitesi kavramı da gün yüzüne çıkmaktadır. Bizler sağlığımız söz konusu olduğunda her zaman en iyi doktoru veya en iyi hastaneyi bulmak için çabalarız. Fakat günümüz şartlarında en iyisini bulmak yeterli olmayacaktır. En iyi hizmet kalitesini alabilmemiz için yüksek maliyetli bütçeler ayırmamız gerekecektir. Hal böyle olunca sağlık sigortalarına yönelmek kaçınılmazdır. Bu noktada ilk yapacağınız iş internette, tamamlayıcı sağlık sigortası hakkındaki yorumları ve görüşleri araştırmak olacaktır. Tamamlayıcı sağlık sigortası yorum yazdığınızda karşınıza, nasıl yaptırılır, fiyat karşılaştır ve sigorta şirketi önerileri çıkacaktır. 

Elbette böyle önemli bir konuda ürünle alakalı bir tavsiye almak istersiniz. Sağlık sigortasını aktif bir şekilde kullananların önerileri, bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacaktır. Tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında yorumlar bazen gerçeği yansıtmamaktadır. Eğer en doğru tavsiye ile kendiniz için bir sağlık sigortası almak istiyorsanız mutlaka yazımızı okuyun. Tamamlayıcı sağlık sigortası yorum için bir de bizim önerilerimize göz atın. Ayrıca yazımızın sonunda “sağlık sigortası nasıl yaptırılır?” sorusuna da cevap bulacaksınız.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: %100
 • Ayakta Tedavi: 9 defa yıllık
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: 100%
 • Ayakta Tedavi: 9 defa
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Almadan Önce Göz Önünde Bulundurmanız Gereken Noktalar ve Uzman Yorumları

Tamamlayıcı sağlık sigortası hakkındaki yorumlara ve nasıl yaptırılır sorusuna geçmeden önce poliçenizin geçerli kabul edilebilmesi için, sigortalı kişinin Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) bağlı bir emekli veya çalışan olması gerektiğini ve genel sağlık sigortasının (GSS) aktif durumda olması şartını belirtmemiz de fayda var.

tamamlayıcı sağlık sigortası yorum

tamamlayıcı sağlık sigortası yorum

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıl Karşılaştırılır?

Sağlık sigortalarının temelini oluşturan unsur ödenecek prim tutarıdır. Özel sağlık sigortalarına göre tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları daha ucuzdur. Tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamı da özel sağlık sigortaları kadar geniştir. Tamamlayıcı sağlık sigortası yorum sayfalarında fiyatlar ile ilgili bilgi arıyor olabilirsiniz. En güncel fiyat listesine ulaşmak  ve fiyat karşılaştırmak istiyorsanız mutlaka sitemizden teklif alın. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası sunan birçok sigorta şirketi vardır. Sigorta şirketlerinin yatarak ve ayakta tedavi hizmetlerinin kapsamı ve anlaşmalı olduğu hastaneler sağlık poliçesine ödenecek fiyatın belirleyicisidir. Fiyat karşılaştırması yaparken mutlaka size sunulan teminatları ve kapsamlarını inceleyin. Sadece fiyat karşılaştırması yaparak sigorta şirketi tercih etmeyin.

Uzman Yorumu: Günümüzde sağlık hizmetleri sektöründe artan maliyetler ile baş edebilmek güç hale gelmiştir. Sağlık ile ilgili maliyetleri kontrol altına almak geleceğiniz için oldukça önemlidir. Bugün herhangi bir hastalığınız olmayabilir fakat yarın neler ile karşılaşılacağı hakkında kimse kesin konuşamaz. Bu noktada acil bir durumda özel hastanede tedavi görmeniz durumunda, ağır maliyetlerden dolayı tüm birikiminizi kaybedebilirsiniz. Bizim size önerimiz hiç vakit kaybetmeden sağlık sigortası yaptırmanızdır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminat Kapsamı Nasıl Belirlenir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında sunulan iki ana teminat vardır. Sağlık poliçenizi oluştururken öncelikle yatarak ve ayakta tedavi teminatı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Tamamlayıcı sağlık sigortalarında yatarak tedavi masrafları %100 karşılanacak şekilde bizlere sunulur. Ayakta tedavi teminatı ise sigorta şirketine göre değişmekle birlikte, 6-10 adet arasında sunulmaktadır. Bu teminatlar yıllık olarak verilir ve yenileme döneminde sağlık poliçenizi kullanım durumuna göre yeniden düzenlenir.

İki ana teminata ek olarak sigorta şirketleri, evde bakım hizmeti, ambulans, suni uzuv, tıbbi malzeme ve fizik tedavi gibi ek teminatlarda sunmaktadır. Bu ek teminatlar için ekstra ücret ödemeden, sigorta şirketleri tarafından poliçenize otomatik olarak eklenmektedir.

Eğer gelecek zaman da doğum planlıyorsanız, ek bir ücret ödeyerek sağlık poliçenize doğum teminatı da ekletebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında doğum teminatı sunan 4 sigorta şirketi vardır. Sağlık planınız da doğum teminatı istiyorsanız, durumunuzu sigorta temsilcisine mutlaka belirtin. Çünkü size sunulan teminatlarda belirlenmiş bir bekleme süresi vardır. Bizim size önerimiz bekleme süresi size en uygun olan sigorta şirketini tercih etmenizdir.

Uzman yorumu: Aylık ödeyeceğiniz primin tutarını düşürmek için sağlık poliçenizi sadece yatarak tedavi teminatlı oluşturabilirsiniz.  Fakat yatarak tedavi kapsamında tahlil, röntgen, ileri tanı yöntemleri gibi sağlık hizmetlerinden yararlanamazsınız. Eğer yıl içinde sık hasta oluyorsanız ve doktor muayenesine ihtiyaç duyuyorsanız mutlaka sağlık poliçenize ayakta tedavi teminatı eklemelisiniz.

Sigorta Şirketlerinin Anlaşmalı Hastane Ağı Neden Önemlidir?

Sigorta şirketlerinin katılımcılarına sunduğu sağlık güvencesini kullanabilecekleri hastane listesini ifade eder. Yani sağlık güvenceniz ile hiçbir ücret ödemeden sağlık hizmeti alabileceğiniz hastane listesidir.

Uzman Yorumu: Tamamlayıcı sağlık sigortası seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu hastanelerdir. Sizin sağlık sigortası alırken amacınız, en iyi hastanede en doğru tedaviyi en az maliyetle karşılamaktır. Bizim size önerimiz; eğer sürekli gittiğiniz bir hastane varsa veya sağlık sigortası yaptırdıktan sonra hizmet almak istediğiniz bir hastane varsa, mutlaka seçeceğiniz sigorta şirketinin o hastane ile anlaşması olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca bilmelisiniz ki tamamlayıcı sağlık sigortaları, SGK ile anlaşmalı hastanelerde hizmet vermektedir. Tercih edeceğiniz doktorunda mutlaka SGK ile anlaşması olması gerekmektedir.  

Bekleme Süresi Hangi Hastalıklar için Uygulanır?

Her sigorta şirketinin bazı hastalıklar/rahatsızlıklar için belirlediği bekleme süresi vardır. Acil durumlar hariç, yatarak tedavi teminatı altında tüm işlemler, tüm fizik tedavi ve rehabilitasyon ile ilgili giderler, sigorta kapsamına dahil olduktan 3 ay sonra kapsam altına alınır.

Bekleme süresi olan hastalıklar aşağıdaki gibidir:

 • Her türlü kanser ve kalp hastalıkları, kronik böbrek rahatsızlıkları ve diyaliz, üriner sistemin taşlı hastalıkları, prostat hastalıkları, varikosel
 • Her türlü disk hernisi (bel fıtığı, boyun fıtığı vb.), diz cerrahisi (menisküs, kondromalazi, bağ rüptürleri vb.), omuz cerrahisi (habitüel omuz çıkığı, rotator cuff yırtığı, impingement sendromu vb.), omurga cerrahisi ve artroskopik cerrahi işlemleri, endoskopik işlemler,
 • Her türlü fıtık (kasık fıtığı, mide fıtığı vb.), safra kesesi hastalıkları, safra yolu hastalıkları, katarakt, glokom ve tiroit hastalıkları, pilonidal sinüs, tonsillit ,geniz eti ,sinüzit ve orta kulak cerrahisi
 • Myom, yumurtalık, meme ve rahim hastalıkları, endometriozis, sistosel, rektosel ve prolapsus uteri ( rahim sarkması), varis (özefagus varisleri dahil), hidrosel, spermatosel,
 • Organ yetmezlikleri, organ nakilleri.

Eğer doğum teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortası almayı planlıyorsanız, mutlaka şirket bazında bekleme sürelerini değerlendirmelisiniz. Çünkü doğum teminatının geçerlilik kazanabilmesi için belirlenmiş bekleme süreleri vardır. Planlı bir gebelik düşünüyorsanız size en uygun bekleme süreli doğum teminatını seçmenizde yarar vardır.

Uzman Yorumu: Bekleme süresi dolmadan önce yukarıdaki hastalıklardan dolayı sigorta şirketinden hasar talebinde bulunduğunuz takdirde, hiçbir masrafınız sağlık poliçenizden karşılanmaz. Eğer sağlık sigortanızı bekleme süresi olmadan hemen kullanmak istiyorsanız, bekleme süresi uygulamayan sigorta şirketlerini tercih etmeniz sizin için daha faydalı olacaktır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Karşılamadığı Masraflar Var mıdır?

Bizler sağlık sigortası satın aldığımızda karşılaştığımız her sağlık probleminin sigorta şirketi tarafından karşılanacağını düşünürüz. Bu oldukça yanlış bir algıdır. Genel sağlık sigortasının kapsamı, tamamlayıcı sağlık sigortalarının da kapsamını oluşturmaktadır. Öncelikle bilmeniz gereken nokta; genel sağlık sigortası kapsamında yer almayan hiç bir rahatsızlık/hastalık tamamlayıcı sağlık sigortası tarafından teminat altına alınmaz.

Her sigorta şirketinin kendine özel olarak belirlediği teminat dışı kalan haller vardır. Poliçe başlangıç tarihinden sonra belirlenmiş olsa dahi; doğuştan gelen hastalıklar, genetik hastalıklar ve her türlü genetik hastalık/ durum araştırılması, taranması ile ilgili tetkikler (kabul edilen hamilelik takibi hariç), her türlü omurga eğrilikleri, obezite ve metabolik sendrom ile ilgili tanı, tedavi, komplikasyon ve kontrol giderleri teminat dışı haller arasındadır.

Doğum giderleri, diş tedavi giderleri, gözdeki kırılma kusurları, gözlük, cam, çerçeve, lens giderleri, kısırlık tedavisi, her türlü estetik ameliyatları, mide küçültme ameliyatları, sünnet ve anlaşmasız kurumlarda yapılan harcamalar teminat dışı kalan haller arasındadır. Bu tür rahatsızlıkların sağlık sigortası kapsamında karşılanmayacağı bilinmelidir.

Uzman Yorumu: Sigorta şirketi geçmişten gelen hastalıkları nerden bilecek gibi bir düşünce içindeyseniz yanılıyorsunuz. Geçmişten gelen hastalıklarınızın hepsi kayıt altına alınmaktadır. Hastanede tedavi talebinde bulunduğunuz anda sigorta şirketi sizi değerlendirmeye alır ve saklamaya çalıştığınız hastalıklar ortaya çıkar. Sağlık poliçenizi sorunsuz kullanmak istiyorsanız, sağlık sigortası yaptırmadan önce müşteri temsilcinize dürüst davranın. Geçmişten veya doğuştan gelen tüm hastalıklarınızı belirtmeniz sizin için daha faydalı olacaktır.

Neden Ömür Boyu Yenileme Garantisi Veren Sigorta Şirketini Tercih Etmeliyim?

Sigorta şirketlerinin sunduğu bu güvence, tamamlayıcı sağlık sigortası sözleşmesinin ömür boyu yenilenmesi demektir. Bu noktada ömür boyu yenileme garantisini kazanabilmek için kesintisiz 3 yıl üst üste tamamlayıcı sağlık sigortanızı yenilemeniz gerekmektedir. Peki ömür boyu yenileme garantisi aldıktan sonraki dönemde sizleri neler bekliyor?

 • Sigorta sözleşmesi yapıldıktan sonra ortaya çıkan hastalık ve rahatsızlıklarından dolayı teminat kapsamı daraltılamaz, teminat limiti düşürülemez, sigortalı katılım payı artırılamaz ve sigorta özel şartlarında sigortalı aleyhine değişiklik yapılamaz.
 • Sözleşme imzalandıktan sonra hastalık ek primi de uygulanamaz.Ödenen tazminatların sözleşme prim oranına bağlı ek prim uygulayamaz.

Uzman Yorumu: Ömür boyu yenileme garantisi, sigorta şirketleri arasında değerlendirme yaparken dikkat edilmesi gereken önemli kriterlerden biridir. Her sigorta şirketi sağlık poliçesinde ömür boyu yenileme garantisi vermez. Tamamlayıcı sağlık sigortası alırken amacınız geleceğinizi güvence altına almak ise ömür boyu yenileme garantisini kazanmak önceliğimiz olmalıdır. Bizim size önerimiz; ömür boyu yenileme garantisi veren sigorta şirketini tercih etmenizdir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yorum İsteyenler için Tavsiye

Hepimiz geleceğimizi güvence altına almak isteriz. Özel sağlık sigortalarına bütçesi yetmeyenler için tamamlayıcı sağlık sigortası, sunduğu hastane ağı ve hizmet kalitesi ile talep görmektedir. Fakat unutmamak gerekir ki, tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında yorumları okumak önceliğiniz olmalıdır. Araştırmalarınızı tamamladıktan sonra tecrübeli ve tarafsız bir sigorta acentesi ile iletişime geçebilir, karar verme ve fiyat karşılaştırma aşamasında destek alabilirsiniz. Tarafsız ve tecrübeli bir sigorta acentesi önermemizin sebebi; eğer sigorta temsilcinize ihtiyaçlarınızı, bütçenizi ve beklentilerinizi iyi bir şekilde ifade ederseniz ihtiyacınıza uygun bir sağlık sigortası bulmanız kolay olacaktır.

Konu ile ilgili kapsamlı bilgi edinebilmeniz adına aşağıdaki yazıları okumanızı tavsiye ederiz:

Ayrıca ” Tamamlayıcı sağlık sigortası nasıl yaptırılır? ” sorunuzun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: %100
 • Ayakta Tedavi: 10 defa yıllık
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: 100%
 • Ayakta Tedavi: 10 defa
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Nasıl yaptırılır sorunuzun cevabını sitemizde  bulabilirsiniz. Güvenilir, tarafsız ve sağlık sigortası alanında uzman sigorta temsilcileri ile tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak çok kolay! 

İlk defa sağlık sigortaları ile ilgili araştırma yapıyorsanız, yukarıda bahsettiğimiz konular ile ilgili kafanız karışmış olabilir. Sigorta şirketleri bazında tek bir ekranda karşılaştırma yapmak isterseniz mutlaka  tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alın. Karar verme aşamasında, sizler için hazırladığımız teminat ve fiyat karşılaştırma tablolarına göz atmanızı öneriyoruz. Eğer tek başınıza böyle önemli bir kararı almaktan korkuyorsanız, sağlık sigortaları konusunda uzman temsilcilerimizden konu hakkında yorumlar almanızı tavsiye ediyoruz.

Sağlıkla kalın.

Bunlarda ilginizi çekebilir:
Hemen Paylaş

Yorum Yap