Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında 6 Önemli Yorum

tamamlayıcı sağlık sigortası yorum

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 6 Kriter ve Uzman Yorumları

Genellikle sağlık sigortası araştırmasına ilk olarak internet üzerinden başlanır.  Tamamlayıcı sağlık sigortası hakkındaki yorumları ve görüşleri araştırarak fikir sahibi olmak istenir. İnternette tamamlayıcı sağlık sigortası yorum yazdığınızda karşınıza nasıl yaptırılır, fiyat karşılaştır ve sigorta şirketi önerileri çıkacaktır. 

Elbette böyle önemli bir konuda ürünle alakalı bir tavsiye almak istersiniz. Sağlık sigortasını aktif bir şekilde kullananların önerileri, bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacaktır. Ancak tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında yorumlar bazen gerçeği yansıtmamaktadır.

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun tamamlayıcı sigortayı bulmak için teklif alın, 15 sigorta şirketini tek ekranda hızlıca karşılaştırın!

Hemen Karşılaştır
Hemen Karşılaştır

Eğer en doğru tavsiye ile kendiniz için bir sağlık sigortası almak istiyorsanız mutlaka yazımızı okuyun. Tamamlayıcı sağlık sigortası yorum için bir de bizim önerilerimize göz atın. Ayrıca yazımızın sonunda “sağlık sigortası nasıl yaptırılır?” sorusuna da cevap bulacaksınız.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Almadan Önce Göz Önünde Bulundurmanız Gereken Noktalar ve Uzman Yorumları

Tamamlayıcı sağlık sigortası hakkındaki yorumlara ve nasıl yaptırılır sorusuna geçmeden önce poliçenizin geçerli kabul edilebilmesi için sigortalı kişinin Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) bağlı bir emekli veya çalışan olması gerektiğini ve genel sağlık sigortasının (GSS) aktif durumda olması şartını belirtmemiz de fayda var.

tamamlayıcı sağlık sigortası yorum

tamamlayıcı sağlık sigortası yorum

Ayda 71 TL’den başlayan fiyatlara ek %15 vergi indirimi! tamamlayicisaglik.com’dan teklif almayı unutmayın!

Fiyatları Gör
Fiyatları Gör

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıl Karşılaştırılır?

Sağlık sigortası seçerken en çok dikkat ettiğimiz konu ödeyeceğimiz prim tutarıdır. Özel sağlık sigortalarına göre tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları daha ucuzdur. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası sunan birçok sigorta şirketi vardır. Sigorta şirketlerinin yatarak ve ayakta tedavi hizmetlerinin kapsamı ve anlaşmalı olduğu hastaneler sağlık poliçesine ödenecek fiyatın belirleyicisidir. Fiyat karşılaştırması yaparken mutlaka size sunulan tekliflerin teminatlarını ve şartlarını inceleyin. Sadece fiyat karşılaştırması yaparak sigorta şirketi tercih etmeyin.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yorum sayfalarında fiyatlar ile ilgili bilgi arıyor olabilirsiniz. En güncel fiyat listesine ulaşmak  ve fiyat karşılaştırmak istiyorsanız mutlaka sitemizden teklif alın. 

Uzman Yorumu: “En ucuz tamamlayıcı sağlık sigortasını alarak kazançlı çıkabilirim.” Sizce bu düşünce ne kadar güvenilir? Sağlık sigortası satın alırken yapılan en büyük yanlışlardan biri düşük prim ödemek için seçilen sağlık planıdır. Siz düşük prim ödeyerek kendinizi karlı sayabilirsiniz. Aslında işin iç yüzü hiç tahmin ettiğiniz gibi değildir. Düşük prim ödemek için teminat kapsamı ve limiti dar bir poliçe satın alırsanız, acil bir durumda ağır maliyetlerden dolayı tüm birikiminizi kaybedebilirsiniz. Bizim size önerimiz hiç vakit kaybetmeden ihtiyaçlarınıza uygun sağlık sigortası yaptırmanızdır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminat Kapsamı Nasıl Belirlenir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında sunulan iki ana teminat vardır. Sağlık sigortası araştırırken öncelikle yatarak ve ayakta tedavi teminatı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Tamamlayıcı sağlık sigortalarında yatarak tedavi masrafları %100 karşılanır. Ayakta tedavi teminatı ise sigorta şirketine göre farklılık gösterir. Yıllık 6, 8, 9 veya 10 adet doktor muayenesinden oluşur.

Ayrıca evde bakım hizmeti, ambulans, 7/24 tıbbi danışmanlık, diş bakım paketi gibi sağlık hizmetleri sigorta şirketi tarafından poliçenize ücretsiz eklenir. Ek teminatlar sağlık poliçenizin standardını yükseltmek için vardır.

Eğer gelecek zaman da doğum planlıyorsanız, ekstra bir ücret ödeyerek sağlık sigortanıza doğum teminatı da ekletebilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında doğum teminatı sunan 7 sigorta şirketi vardır. Sağlık planınız da doğum teminatı istiyorsanız, durumunuzu sigorta temsilcisine mutlaka belirtin. Çünkü sigorta şirketlerinin doğum teminatı için belirlediği bekleme süresi farklıdır. Bizim size önerimiz bekleme süresi size en uygun olan sigorta şirketini tercih etmenizdir.

Uzman yorumu: “Arkadaşımın tavsiyesi ile aynı sigorta şirketinden aynı ürünü satın almak istiyorum.” Sizce bu düşünce ne kadar doğru? Elbette yakın çevrenizden tavsiye alabilirsiniz. Ancak herkesin beklentileri, ihtiyaçları ve bütçesi birbirinden farklıdır. Sağlık sigortasını aktif bir şekilde kullananlardan tavsiye almak yerine konu ile ilgili profesyonel ve güvenilir kişilere danışmanız daha doğru bir karar olacaktır. Böylelikle sigorta şirketlerini teminat kapsamına göre karşılaştırabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıranlar özel hastanelerde ameliyat, yılda 10 kez muayene, tahlil ve tetkiklerden ücretsiz faydalanıyor! Avantajlı fiyatları görmek için

Hemen Teklif Al
Hemen Teklif Al

Sigorta Şirketlerinin Anlaşmalı Hastane Ağı Neden Önemlidir?

Anlaşmalı hastane ağı; sigorta şirketi ve özel hastaneler arasında yapılan sözleşmeye göre sağlık sigortanızı kullanabileceğiniz sağlık kurumlarıdır. Sigorta şirketlerinin güncel anlaşmalı hastaneler listesine kendi internet sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Uzman Yorumu: Tamamlayıcı sağlık sigortası seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu hastanelerdir. Hepimizin sağlık sigortası alırken amacı, en iyi hastanede en doğru tedaviyi en az maliyetle karşılamaktır. Eğer sürekli gittiğiniz bir hastane varsa veya sağlık sigortası yaptırdıktan sonra hizmet almak istediğiniz bir hastane varsa, mutlaka seçeceğiniz sigorta şirketinin o hastane ile anlaşması olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortaları, SGK ile anlaşmalı hastanelerde hizmet vermektedir. Tercih edeceğiniz doktorun ve hastanenin mutlaka SGK ile anlaşması olması gerekmektedir.  

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Karşılamadığı Masraflar Var mıdır?

Bizler sağlık sigortası satın aldığımızda karşılaştığımız her sağlık problemi ile ilgili masrafın sigorta şirketi tarafından karşılanacağını düşünürüz. Bu oldukça yanlış bir algıdır. 

Her sigorta şirketinin kendine özel olarak belirlediği teminat dışı kalan haller listesi vardır. Poliçe başlangıç tarihinden sonra belirlenmiş olsa dahi; doğuştan gelen hastalıklar, genetik hastalıklar, her türlü omurga eğrilikleri, obezite tedavisi, gözlük, cam, çerçeve, lens giderleri, kısırlık tedavisi, estetik ameliyatlar, mide küçültme ameliyatları ve anlaşmasız sağlık kurumlarında yapılan harcamalar teminat dışı kalan haller arasındadır. Bu tür rahatsızlıkların sağlık sigortası kapsamında karşılanmayacağı bilinmelidir.

Uzman Yorumu: “Sigorta şirketi geçmişten gelen hastalıkları nasıl bilebilir?” gibi bir düşünce içindeyseniz yanılıyorsunuz. Geçmişten gelen hastalıklarınızın hepsi kayıt altına alınmaktadır. Hastanede tedavi talebinde bulunduğunuz anda sigorta şirketi sizi değerlendirmeye alır ve saklamaya çalıştığınız hastalıklar ortaya çıkar.

Sağlık poliçenizi sorun yaşamadan kullanmak istiyorsanız, sağlık sigortası yaptırmadan önce sigortacınıza sağlık durumunuz ile ilgili doğru beyan verin. Geçmişten veya doğuştan gelen tüm hastalıklarınızı belirtmeniz sizin için daha faydalı olacaktır.

Neden Ömür Boyu Yenileme Garantisi Veren Sigorta Şirketi Tercih Edilmelidir?

Ömür boyu yenileme garantisi; sağlık sigortasının en az 3 yıl aralıksız yenilenmesi durumunda sigortalıya verilen önemli bir haktır. Sigorta şirketleri 3 yıl boyunca sağlık poliçesini yenileyenlere risk değerlendirmesi yapar. Yapılan risk değerlendirmesinin sonucunda sigortalı uygun bulunursa ömür boyu yenileme garantisi kazanır.

Ömür boyu yenileme garantisinin sunduğu avantajlardan yararlanmak için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırın. Geleceğinizi güvence altına alın!

Tüm Teklifleri Göster
Tüm Teklifleri Göster

Ömür boyu yenileme garantisi kazandıktan sonra kazanılmış önemli haklarınız olacaktır. En önemli hakkınız; sigorta şirketi her yıl sağlık poliçenizi yenilemek zorundadır. Ömür boyu yenileme garantisi kazandıktan sonra ortaya çıkan hiçbir hastalık maliyeti ne olursa olsun poliçe kapsamı dışında bırakılmayacaktır. Hastalık ek primi, teminat kapsamının daraltılması, limitlerin düşürülmesi, katılım payı oranının artırılması gibi sigortalı aleyhine değişiklik yapılmayacaktır.

Uzman Yorumu: Ömür boyu yenileme garantisi, sigorta şirketleri arasında değerlendirme yaparken dikkat edilmesi gereken önemli kriterlerden biridir. Her sigorta şirketi sağlık poliçesinde ömür boyu yenileme garantisi vermez. Tamamlayıcı sağlık sigortası alırken amacınız geleceğinizi güvence altına almak ise ömür boyu yenileme garantisini kazanmak önceliğimiz olmalıdır. Ömür boyu yenileme garantisi veren sigorta şirketini tercih ederek kazançlı çıkabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yorum İsteyenler için Tavsiye

Arkadaşlarınız size özel sağlık sigortası almanızı tavsiye ediyor olabilir. Bunun sebebi özel sağlık sigortasının bilinirliğinin daha yüksek olmasıdır. Tamamlayıcı sağlık sigortası yeni bir sigorta türü olduğundan daha ön yargılı davranılmaktadır. Aslında özel sağlık sigortası ile tamamlayıcı sağlık sigortası arasında anlaşmalı hastane ağı ve primleri dışında pek bir fark yoktur. Eğer tamamlayıcı sağlık sigortası mı özel sağlık sigortası mı diye çelişkide kalıyorsanız bütçenizi göz önüne alın. Özel sağlık sigortası primleri sizin için yüksek ise tamamlayıcı sağlık sigortası tercih etmelisiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında yorumları okuduktan sonra tecrübeli ve tarafsız bir sigorta aracı kurumu ile iletişime geçebilirsiniz. Çünkü karar verme ve fiyat karşılaştırması yapabilmeniz için tecrübeli bir sigorta danışmanına ihtiyacınız olacaktır. Eğer sigorta danışmanınıza ihtiyaçlarınızı, bütçenizi ve beklentilerinizi iyi bir şekilde ifade ederseniz sizin için en uygun sağlık sigortasını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Konu ile ilgili kapsamlı bilgi alabilmeniz için aşağıdaki yazıları okumanızı tavsiye ederiz:

Ayrıca ” Tamamlayıcı sağlık sigortası nasıl yaptırılır? ” sorunuzun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Nasıl yaptırılır sorunuzun cevabını sitemizde  bulabilirsiniz. Güvenilir, tarafsız ve sağlık sigortası alanında uzman sigorta temsilcileri ile tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak çok kolay! 

İlk defa sağlık sigortaları ile ilgili araştırma yapıyorsanız, yukarıda bahsettiğimiz konular ile ilgili kafanız karışmış olabilir. Sigorta şirketleri bazında tek bir ekranda karşılaştırma yapmak isterseniz mutlaka  tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alın. Karar verme aşamasında, sizler için hazırladığımız teminat ve fiyat karşılaştırma tablolarına göz atmanızı öneriyoruz. Eğer tek başınıza böyle önemli bir kararı almaktan korkuyorsanız, sağlık sigortaları konusunda uzman temsilcilerimizden konu hakkında yorumlar almanızı tavsiye ediyoruz.

Sağlıkla kalın.

Bunlarda ilginizi çekebilir:
Hemen Paylaş