Facebook Pixel
tamamlayicisaglik.com

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ödeme Yöntemleri

Tamamlayıcı sağlık sigortası prim ödemesi nasıl yapılır? Kredi kartı ile taksit imkanı var mıdır? Havale ile ödeme yapılır mı? Tüm cevaplara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

user-avatar

Tamamlayıcı sağlık sigortası prim ödemesi nasıl yapılır?

tamamlayicisaglik.com'dan aldığınız tamamlayıcı sağlık sigortası poliçe primini, kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Kartınızla peşin ödeme yapabileceğiniz gibi 9 taksit olacak şekilde de ödeyebilirsiniz. Peşin ödemelerde bazı sigorta şirketleri indirim uygulamaktadır. Kredi kartınız yok ise tutarın tamamını havale ile gönderip poliçenizi başlatabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası alırken hangi bankaların kredi kartı ile ödeme yapabilirim?

Her bankaya ait kredi kartları ile tamamlayıcı sağlık sigortası prim ödemesi yapabilirsiniz. Fakat Amex (American Express) gibi kredi kartları sigorta şirketleri tarafından kabul edilmemektedir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası alırken kredi kartına taksit işlemlerini kim yapar?

Tamamlayıcı sağlık sigortasının taksit çekimleri, her ay vadesi geldiğinde sigorta şirketinin ekranları tarafından otomatik olarak çekilmektedir. Bu durumda sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Vade tarihinde kredi kartınızda yeterli bakiyeniz olması durumunda, taksitler otomatik olarak kredi kartınızdan çekilecektir. Kredi kartı ekstrenizde sigorta şirketinin ismini göreceksiniz. tamamlayicisaglik.com, kartınızdan herhangi bir çekim işlemi yapmamaktadır. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası prim ödemesini 2 farklı kredi kartı kullanarak yapabilir miyim?

Sağlık poliçeniz için yapacağınız ödemeler tek bir kredi kartı kullanılarak yapılır.  Bazı özel durumlarda sigorta şirketinin de uygun bulması halinde 2 kredi kartından çekim yapılabilir. Bu işlem sigorta şirketinin inisiyatifindedir ve standart bir işlem değildir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası taksit ödemeleri için yıl içinde kredi kartı değişikliği yapabilir miyim?

Sağlık poliçenizin taksit ödemelerini yaptığınız kredi kartını yıl içerisinde değiştirebilirsiniz.  Hatta yıl içerisinde birden fazla kez kredi kartı değişikliği yapabilirsiniz. Kredi kartı değişikliği konusunda sigorta şirketlerinin uyguladığı bir sınırlama bulunmamaktadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortamın geciken taksitlerini geriye dönük ödeyebilir miyim?

Tamamlayıcı sağlık sigortanızın geciken taksitlerini geriye dönük ödeyebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, geriye dönük ödemelerinizin 45 günü geçmemesidir. 45 günü aşan tahsilatsızlık durumlarında poliçeniz iptal edilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortamın taksitleri kredi kartımdan çekilmezse ne olur?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yapan şirketlerin bazıları kredi kartınızdan poliçe tutarını blokesiz olarak tahsil eder. Bu durumda poliçenizin taksitleri, her ayın aynı gününde kredi kartınızdan tahsil edilir. Çekim yapılacak günlerde  eğer kredi kartınızda yeterli bakiye yoksa sigorta şirketi belli aralıklarla 30 gün boyunca çekim yapmayı dener. Zamanında tahsilatı yapılmamış olan poliçeniz varsa hastaneye gittiğinizde poliçenizden faydalanamazsınız. Ortalama 45 günden daha uzun bir süre boyunca kredi kartınızdan tahsilat yapılmazsa, poliçeniz otomatik olarak iptal olabilir.

Blokeli çekimlerde ise yıllık toplam prim tutarının tamamı kadarı kredi kartınıza bloke edilir ve vadesi gelen ödemeler aylık olarak kredi kartınızdan tahsil edilir. Blokeli çekim durumlarında blokesiz çekimlere göre tahsilatsızlık riski söz konusu olmaz

Tamamlayıcı sağlık sigortamın prim ödemeleri için havale yapabilir miyim?

Evet. Fakat havale yoluyla yapılacak ödemeler için taksit imkanı veremiyoruz. Yıllık toplam primin tamamını şirketimizin banka hesabına göndermeniz koşulu ile poliçenizi aktifleştirebiliriz. Taksit imkanından faydalanmak isteyen müşterilerimizin kredi kartlarıyla ödeme yapmaları gerekmektedir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile hastaneye gittiğimde herhangi bir ücret ödeyecek miyim?

Sağlık poliçesi kapsamındaki tedavileriniz için yasal olarak doktor muayenelerinde ödemekle yükümlü olduğunuz 15 TL'lik katılım payı dışında başka bir ödeme yapmazsınız. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile hastanede tedavi olmak ve hiçbir ücret ödemeden hastaneden ayrılmak istiyorsanız, sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu hastaneyi tercih etmeniz şarttır. Sigorta şirketinin anlaşması olmayan bir hastaneye gitmeniz durumunda tüm masrafları kendi cebinizden ödersiniz.

Elif Ateş

Dijital İçerik Yöneticisi

Eğitim: İstanbul Üniversitesi Sosyoloji, Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Evet Hayır

Bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Tüm sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırın

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun sağlık sigortasını kolayca bulun.

Listele
write-us-icon
Bize yazın

Danışmanlarımızla yazışın, uzman desteğimizden yararlanın.

[email protected]
urgent-icon
Acil mi? Bizi arayın

Çalışma saatlerimiz hafta içi 09:00 - 18:00

(0216) 368 45 45
call-icon
Sizi arayalım

Numaranızı bırakın uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizi arasın.

Numaranızı bırakın