Facebook Pixel
tamamlayicisaglik.com

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tamamlayıcı sağlık sigortası satın almadan önce değerlendirmeniz gereken 12 kriter vardır. Bu 12 kriter hakkında fikir sahibi olmanız için yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

user-avatar

Tamamlayıcı sağlık sigortası seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Tamamlayıcı sağlık sigortası; yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatından oluşur. Yatarak tedavi teminatı limitsizdir ancak ayakta tedavi teminatının limiti sigorta şirketine göre değişmektedir. Ayakta tedavi teminatı; 8, 9, 10 adet doktor muayenesinden oluşur. Yıl içinde ihtiyaç duyacağınız doktor muayene adeti, sigorta şirketi tercihi yaparken göz önünde bulundurulması gereken bir kriterdir.

Aşağıdaki maddeler, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun tamamlayıcı sağlık sigortası almanız için önemli noktalardır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası seçerken dikkat etmeniz gerekenleri şöyle sıralayabiliriz:

 • Ailenizde kimlerin sigortalanacağı ve sigortalanacak kişi sayısı
 • Yaş sınırı
 • Sağlık planı tipi (Sadece yatarak tedavi teminatlı veya ayakta tedavi teminatı+yatarak tedavi teminatı)
 • Teminat kapsamı
 • Teminat limitleri
 • Ek teminatlar
 • Muafiyet ve bekleme süreleri
 • Teminat dışı kalan haller
 • Anlaşmalı hastane ağı
 • Ömür boyu yenileme garantisinin verilme süresi
 • Hasarsızlık indirimi
 • Özel şartlar. Tamamlayıcı sağlık sigortası satın almadan önce özel şartlara göz atarak, aklınıza takılan durumları mutlaka sigorta danışmanınıza sorun.

Son olarak; tamamlayıcı sağlık sigortası ile doğum yapmayı planlıyorsanız poliçenize doğum teminatını eklemeniz gerekmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında doğum teminatı veren 4 sigorta şirketi vardır. 4 sigorta şirketini değerlendirirken doğum teminatı için belirlenmiş bekleme sürelerini göz önünde bulundurmanız gerekmketedir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası satın alırken nelere dikkat etmeliyim?

Öncelikle tamamlayıcı sağlık sigortası satın alacağınız aracı kurumu belirlemeniz gerekir. Aracı kurumu seçerken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır.

 • Sigorta aracı kurumunun birçok sigorta şirketi ile anlaşmalı olması, sizin ürün tercihi yaparken karşılaştırma yapmanıza imkan tanır.
 • Sigorta danışmanlarının alanında uzman olması önemli bir kriterdir. Sizin ihtiyaçlarınıza, bütçenize ve beklentilerinize göre sigorta şirketi önerisinde bulunmalıdır.
 • Tamamlayıcı sağlık sigortası aldıktan sonra size hizmet verebilcek bir aracı kurum ile çalışmanız, ileride karşılaşabileceğiniz sorunlara çözüm bulabilmek adına önemli bir noktadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası satın alırken, teknik olarak dikkat etmeniz gereken noktalarda vardır. Eğer alanında uzman bir sigorta danışmanı ile çalışırsanız teknik konuları anlamanız daha kolay olcaktır.

 1. SGK veya GSS Aktifliği
 2. Yaş Aralığı
 3. Doktor Muayene Sayısı
 4. Ömür Boyu Yenileme Garantisi
 5. Ek teminatlar
 6. Fiyat (Yıllık Prim)
 7. Anlaşmalı Hastane Ağı

Eğer ilk defa tamamlayıcı sağlık sigortası alıyorsanız, sigorta danışmanlarımız ile iletişime geçebilir, aklınıza takılan tüm soruları sorabilir hatta birlikte sigorta şirketi bazında hangi poliçenin size daha uygun olduğu konusu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alabilmek için hangi bilgileri paylaşmam gereklidir?

tamamlayicisaglik.com  ile 15 sigorta şirketinin 30 tamamlayıcı sağlık sigortası ürününü tek bir ekranda karşılaştırabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmeniz için 3 basit soruya (cinsiyet, yaşadığınız il, sizin ve sizinle birlikte sigortalanacak aile bireylerinizin yaşı) cevap vermeniz ve iletişim bilgilerinizi paylaşmanız yeterlidir.

Bu bilgiler doğrultusunda karşınıza tüm sigorta şirketlerinin fiyat listesi gelecektir. Ancak göreceğiniz fiyatlar liste fiyatıdır ve gerçek fiyatlara göre +/- %15 farklılık gösterebilir. Gerçek fiyatlara ancak TC kimlik numarası ile ulaşılabilmektedir. Sigorta danışmanlarımızla iletişime geçerek son fiyatları öğrenebilirsiniz.

Emre Sevinç

İş Analisti

Eğitim: Ordu Üniversitesi İktisat, Marmara Üniversitesi Sigortacılık Yüksek Lisans 

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Evet Hayır

Bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Tüm sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırın

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun sağlık sigortasını kolayca bulun.

Listele
write-us-icon
Bize yazın

Danışmanlarımızla yazışın, uzman desteğimizden yararlanın.

[email protected]
urgent-icon
Acil mi? Bizi arayın

Çalışma saatlerimiz hafta içi 09:00 - 18:00

(0216) 368 45 45
call-icon
Sizi arayalım

Numaranızı bırakın uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizi arasın.

Numaranızı bırakın