Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tamamlayıcı sağlık sigortası satın almadan önce değerlendirmeniz gereken 12 kriter vardır. Bu 12 kriter hakkında fikir sahibi olmanız için yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

user-avatar

Tamamlayıcı sağlık sigortası seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Tamamlayıcı sağlık sigortası; yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatından oluşur. Yatarak tedavi teminatı limitsizdir ancak ayakta tedavi teminatının limiti sigorta şirketine göre değişmektedir. Ayakta tedavi teminatı; 6 veya 10 adet doktor muayenesinden oluşur. Yıl içinde ihtiyaç duyacağınız doktor muayene adeti, sigorta şirketi tercihi yaparken göz önünde bulundurulması gereken bir kriterdir.

Aşağıdaki maddeler, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun tamamlayıcı sağlık sigortası almanız için önemli noktalardır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası seçerken dikkat etmeniz gerekenleri şöyle sıralayabiliriz:

 • Ailenizde kimlerin sigortalanacağı ve sigortalanacak kişi sayısı
 • Yaş sınırı
 • Sağlık planı tipi (Sadece yatarak tedavi teminatlı veya ayakta tedavi teminatı+yatarak tedavi teminatı)
 • Teminat kapsamı
 • Teminat limitleri
 • Ek teminatlar
 • Muafiyet ve bekleme süreleri
 • Teminat dışı kalan haller
 • Anlaşmalı hastane ağı
 • Ömür boyu yenileme garantisinin verilme süresi
 • Hasarsızlık indirimi
 • Özel şartlar. Tamamlayıcı sağlık sigortası satın almadan önce özel şartlara göz atarak, aklınıza takılan durumları mutlaka sigorta danışmanınıza sorun.

Son olarak; tamamlayıcı sağlık sigortası ile doğum yapmayı planlıyorsanız poliçenize doğum teminatını eklemeniz gerekmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında doğum teminatı veren 10 doğum sigortası şirketi vardır. 10 sigorta şirketini değerlendirirken doğum teminatı için belirlenmiş bekleme sürelerini göz önünde bulundurmanız gerekmketedir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası satın alırken nelere dikkat etmeliyim?

Öncelikle tamamlayıcı sağlık sigortası satın alacağınız aracı kurumu belirlemeniz gerekir. Aracı kurumu seçerken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır.

 • Sigorta aracı kurumunun birçok sigorta şirketi ile anlaşmalı olması, sizin ürün tercihi yaparken karşılaştırma yapmanıza imkan tanır.
 • Sigorta danışmanlarının alanında uzman olması önemli bir kriterdir. Sizin ihtiyaçlarınıza, bütçenize ve beklentilerinize göre sigorta şirketi önerisinde bulunmalıdır.
 • Tamamlayıcı sağlık sigortası aldıktan sonra size hizmet verebilcek bir aracı kurum ile çalışmanız, ileride karşılaşabileceğiniz sorunlara çözüm bulabilmek adına önemli bir noktadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası satın alırken, teknik olarak dikkat etmeniz gereken noktalarda vardır. Eğer alanında uzman bir sigorta danışmanı ile çalışırsanız teknik konuları anlamanız daha kolay olcaktır.

 1. SGK veya GSS Aktifliği
 2. Yaş Aralığı
 3. Doktor Muayene Sayısı
 4. Ömür Boyu Yenileme Garantisi
 5. Ek teminatlar
 6. Fiyat (Yıllık Prim)
 7. Anlaşmalı Hastane Ağı

Eğer ilk defa tamamlayıcı sağlık sigortası alıyorsanız, sigorta danışmanlarımız ile iletişime geçebilir, aklınıza takılan tüm soruları sorabilir hatta birlikte sigorta şirketi bazında hangi poliçenin size daha uygun olduğu konusu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alabilmek için hangi bilgileri paylaşmam gereklidir?

tamamlayicisaglik.com  ile 16 sigorta şirketinin 32 tamamlayıcı sağlık sigortası ürününü tek bir ekranda karşılaştırabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmeniz için 3 basit soruya (cinsiyet, yaşadığınız il, sizin ve sizinle birlikte sigortalanacak aile bireylerinizin yaşı) cevap vermeniz ve iletişim bilgilerinizi paylaşmanız yeterlidir.

Bu bilgiler doğrultusunda karşınıza tüm sigorta şirketlerinin fiyat listesi gelecektir. Ancak göreceğiniz fiyatlar liste fiyatıdır ve gerçek fiyatlara göre +/- %15 farklılık gösterebilir. Gerçek fiyatlara ancak TC kimlik numarası ile ulaşılabilmektedir. Sigorta danışmanlarımızla iletişime geçerek son fiyatları öğrenebilirsiniz.

Hemen teklif al!

Tüm sigorta şirketlerinin tekliflerini tek ekranda gör, ihtiyacına ve bütçene en uygun sigortayı kolayca bul.

Yayımlanma Tarihi: 27 Ağustos 2018 Pazartesi

Güncellenme Tarihi: 13 Şubat 2024 Salı

Elif Ateş

Dijital İçerik Yöneticisi

Eğitim: İstanbul Üniversitesi Sosyoloji, Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği

Türkiye'nin en kapsamlı sağlık sigortası platformunda bizlere destek veren, sigorta ve sağlık konuları hakkında detaylı içerikler üreten Elif Ateş, platformumuzun sigorta içeriği yazarıdır. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde eğitimini tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği ünvanını da kariyer basamağına ekleyerek “Dijital İçerik Yöneticisi” sıfatıyla platformumuzda görev almaktadır.

Uzmanlık alanı sigorta sektörü olan Ateş, gerek bilgi birikimi gerek güçlü kalemiyle yazılarını okuyucularıyla buluşturmaya devam etmektedir. Yazılarının hedef noktası; sigorta terimlerini açıklayıcı bir dille ifade etmek ve aynı zamanda okuyuculara sigorta süreçlerine dair rehberlik etmektir. 6 yıla uzanan sigorta sektöründeki deneyimiyle okuyuculara ışık tutmaya devam eden Ateş, aynı zamanda bir diğer platformumuz olan Genç Sigorta'da da başarılı yazıları ile kalemini kullanmaktadır.
 

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Geri bildiriminiz bizim için önemli. Size daha iyi bir deneyim sunmamız için lütfen görüşlerinizi yazınız.

Tüm sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırın

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun sağlık sigortasını kolayca bulun.

Listele
write-us-icon

Bize yazın

Danışmanlarımızla yazışın, uzman desteğimizden yararlanın.

tamamlayicisaglik@gencsigorta.com
urgent-icon

Acil mi? Bizi arayın

Çalışma saatlerimiz hafta içi 09:00 - 18:00

(0216) 368 45 45
call-icon

Sizi arayalım

Numaranızı bırakın uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizi arasın.

Numaranızı bırakın