Özel Sağlık Sigortası Tüp Bebek Karşılıyor mu?

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında tüp bebek masraflarını karşılayan sadece bir sigorta şirketi vardır. Tüp bebek masraflarını karşılayan sigorta şirketinin poliçeden yararlanma şartlarını yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

user-avatar

Özel sağlık sigortası tüp bebek ile ilgili hiçbir masrafı poliçe kapsamında karşılamamaktadır.  Doğum kontrol yöntemleri ve kısırlığa ilişkin aşağıda belirtilen her türlü işlem teminat dışı kalan durumlar arasındadır.

  • Kısırlık (infertilite) tanı, tetkik tedavi ve komplikasyonlarına ait giderler.
  • Ovulasyon takibi, tüp bebek, mikroenjeksiyon, histerosalpingografi, histerosonografi, spermiyogram, AMH -Anti Müllerian Hormon vb. işlemlere ait giderler.
  • Kısırlığa bağlı olduğu tespit edilen; varikosel, endometriozis, adezyon (tüp yapışıklığı) tanılarıyla yapılan ameliyatlara ait giderler.
  • Düşük araştırılması ve gebelik öncesi kontrol amaçlı yapılan tetkiklere ait giderler.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tüp Bebek Masraflarını Karşılar mı?

Sadece bir sigorta şirketi tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında tüp bebek masraflarını poliçe kapsamında karşılamaktadır. Diğer tamamlayıcı sağlık sigortası yapan sigorta şirketleri tüp bebek ile ilgili hiçbir masrafı karşılamamaktadır.

Anadolu Sigorta Tüp Bebek Teminatı

Anadolu Sigorta'dan tüp bebek teminatı alabilmeniz için devlet hastanesinden normal yollarla gebe kalamadığınıza dair sağlık kurulu raporunu beyan etmeniz gerekir. Raporunuz sigorta şirketi tarafından uygun görülürse tamamlayıcı sağlık sigortanıza ek prim ödeyerek tüp bebek teminatı alabilirsiniz.

SGK'nın tüp bebek tedavisi ödeme şartları doğrultusunda, tamamlayıcı sağlık sigortası tüp bebek teminatını anlaşmalı sağlık kurumlarında kullanabilirsiniz. Yılda bir defa tüp bebek tedavisi görmeniz şartı ile tüm masraflarınız sigorta şirketi tarafından %100 karşılanır. Ancak SGK kuralları dahilinde ödenmeyen yardımcı üreme yöntemi tedavileri, bu poliçenin kapsamı dışındadır.

Kimler SGK'lıdır? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

SGK'dan Tüp Bebek Desteği Nasıl Alınır?

Mevcut evliliğinde çocuk sahibi olmayan, genel sağlık sigortası en az 5 yıldır aktif olan veya eşinden sigortalı olan, 23 ile 38 yaş arası kadınlar  SGK'dan tüp bebek tedavisi ile ilgili destek alabilir.

Son üç yıl içinde gebe kalmak için tüm tedavi yöntemlerini denemiş ama sonuç alamamış, normal yollarla gebe kalamadığına dair  sağlık kurulu raporu olan kadınlar, tedavisine ilişkin masrafları SGK'dan karşılayabilir.

Son olarak; tüp bebek tedavisi yapılacak kadının, gebeliğin sürdürülmesine engel olabilecek sistemik hastalıklarının bulunmaması ve gerekli sağlık kurulu raporunda engel teşkil eden hastalıkların olmadığının belirtilmesi gerekmektedir.

Hemen teklif al!

Tüm sigorta şirketlerinin tekliflerini tek ekranda gör, ihtiyacına ve bütçene en uygun sigortayı kolayca bul.

Yayımlanma Tarihi: 12 Şubat 2019 Salı

Güncellenme Tarihi: 13 Şubat 2024 Salı

Sinan Şirin

Sağlık Sigorta Uzmanı

Eğitimi: 18 Mart Üniversitesi İşletme 

 

18 Mart Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Sinan Şirin, platformumuzun Sağlık Sigorta Uzmanı'dır. Alandaki 15 yılı aşkın tecrübesiyle Türkiye'nin en kapsamlı sağlık sigortası platformunda bizlere destek vermektedir.

 

Şirin'in yazıları, sağlık sigortasıyla ilgili sorulara net ve bilgilendirici cevaplar sunmanın yanı sıra, sağlık ve finansal güvenceyi arttırmak için pratik ipuçları ve öneriler sunmaya odaklanır. Bu nedenle, her yazıları sadece bilgi verme niteliğinde değil aynı zamanda sizin ve sevdiklerinizin daha sağlıklı bir yaşam sürdürmenize yardımcı olacak bilgilerle doludur.
 

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Geri bildiriminiz bizim için önemli. Size daha iyi bir deneyim sunmamız için lütfen görüşlerinizi yazınız.

Tüm sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırın

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun sağlık sigortasını kolayca bulun.

Listele
write-us-icon

Bize yazın

Danışmanlarımızla yazışın, uzman desteğimizden yararlanın.

tamamlayicisaglik@gencsigorta.com
urgent-icon

Acil mi? Bizi arayın

Çalışma saatlerimiz hafta içi 09:00 - 18:00

(0216) 368 45 45
call-icon

Sizi arayalım

Numaranızı bırakın uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizi arasın.

Numaranızı bırakın