Doğum için Sağlık Sigortası Yaptırmak Mantıklı mı?

blog-image

Sağlık sigortası olmadan özel hastanede gebelik rutin kontrolleri yaptırmak ve doğum yapmak oldukça maliyetlidir. 9 aylık gebelik sürecini doğumla beraber ele aldığınızda doğum için sağlık sigortası yaptırmak mantıklı bir karar olacaktır. 

Doğum öncesi özel sağlık sigortası yaptırarak maddi anlamda bir güvence sağlamak mümkündür; diğer bir deyişle doğum masraflarını karşılayan sigorta ile tüm masrafları sağlık sigortası kapsamında karşılayabilirsiniz.

Doğum Sigortası tekliflerine hemen ulaşın!

Türkiye'nin en iyi sigorta şirketlerinin fiyatlarını tek bir ekranda karşılaştırın!

Sağlık Sigortası Doğum Masraflarını Karşılar mı?

Evet, doğum teminatlı sağlık sigortası kapsamında doğum masraflarını karşılanır. Doğum teminatlı sağlık sigortası kapsamında; gebelik rutin kontrolleri, gebelik tahlil ve tetkikleri, gebelik komplikasyonları, normal doğum, sezaryen doğum ve oda masraflarınız teminat altındadır. 

Sağlık sigortasının doğum masraflarını karşılaması için poliçe kapsamında doğum teminatı olmalıdır. Sigorta şirketlerinin gebelik ve doğum masraflarını poliçe kapsamında karşılaması için bazı şartları bulunmaktadır. Eğer hamile değilseniz ve yakın zamanda hamilelik planlıyorsanız, sağlık sigortanıza doğum teminatı ekletmeden önce “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi” başlıklı içeriğimizi okuyabilirsiniz. 

Hamileyseniz ve "Hamileyim sigortam yok" diyorsanız üzülmeyin. Hamileyken doğum sigortası yapan sigorta şirketleri de vardır. Aşağıdaki “Hemen karşılaştır” butonuna tıklayarak doğum sigortası teklifi alabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Gebelik kontrollerini, tetkiklerini ve doğum masraflarını %100 karşılayan doğum sigortalarını karşılaştırmak için tıklayın, kendinize en uygun olanı kolayca bulun!

Sağlık Sigortasına Doğum Paketi Ekletmenin Avantajları Nelerdir?

Doğum sigortası gerekli mi diye düşünüyorsanız, tamamlayıcı sağlık sigortası ile doğum yapanların elde ettiği avantajlar hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Doğum sigortası yaptıranlar aşağıda bahsedeceğimiz tüm avantajlardan faydalanacaktır.

Doğum Paketinin Avantajları

 1. Doğum teminatlı sağlık sigortası gebelik ile ilgili rutin kontrolleri, test ve tetkikleri ayakta tedavi teminatından %100 karşılar.
 2. Gebelik komplikasyonları oluşması durumunda, poliçenizin limitini aşmamak şartı ile yatarak veya ayakta tedavi olabilirsiniz.
 3. Normal veya sezaryen doğuma ait giderler %100 karşılanır.
 4. Epidural anestezili normal doğum için sizden ekstra ücret istenmez.
 5. Epidural anestezili sezaryen doğum için hastaneye ekstra ücret ödenir.
 6. Hastanede doğum sonrası oluşacak oda ve refakatçi masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanır.
 7. Doğum teminatlı sağlık sigortası ile doğum yapanlar, bebekleri doğduğunda rutin kontrollere ait masraflar poliçe kapsamında değerlendirilir.
İhtiyacınıza ve bütçenize uygun doğum sigortasını bulmak uzman sigorta danışmanlarımız ile çok kolay! Hemen teklif alın, sigorta danışmanlarımız sizi arasın!

Doğum Sigortası Yaptırmak İsteyenler için Tavsiyeler

Doğum sigortanızı hamilelik sürecinde sıkıntı yaşamadan kullanmak istiyorsanız, alanında uzman ve tarafsız sigorta aracısı ile çalışmanız gerekmektedir.  Hamilelik, doğum ve bebeğe ait masrafların karşılanması için gerekli işlemlerin takibini sigorta danışmanınız ile yapmanız sizin için daha faydalı olacaktır. 

Ayrıca doğum sigortası ile ilgili yorumları okuyup yanlış bilgi almak yerine, alanında uzman sigortacılardan güvenilir ve doğru bilgi almayı tercih etmeniz sizi yanlış bir karar vermekten uzak tutacaktır. Çünkü herkesin beklentileri ve ihtiyaçları birbirinden farklıdır. Sizin için en uygun doğum sigortasını sigorta danışmanlarımız ile seçmenizi tavsiye ederiz. Hamileyken özel sağlık sigortası yaptırmak istemek, beraberinde pek çok soruyu da getirecektir işte bu soruların en doğru yanıtı için sigorta danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. 

Doğum için özel sağlık sigortası hakkında bilgi almak ve sağlık sigortası kapsamında doğum teminatı veren sigorta şirketlerinden teklif almak için 0216 368 45 45 numaradan bize ulaşabilir ya da iletişim formunu doldurarak bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

Doğum Sigortası Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Doğum sigortası yaptırmadan önce aşağıda belirtmiş olduğumuz hususlara dikkat edilmelidir.  

 • Sağlık sigortası doğum teminatı almadan önce, mutlaka hamileliği ne zaman planladığınızı düşünün. Çünkü sigorta şirketleri doğum sigortası yaptıran kadınlara bekleme süresi uygular. Yani hamilelik ve doğum masraflarınız, sigorta şirketinin belirlediği bekleme süresi dolduktan sonra karşılanır. 
 • Sağlık sigortanıza doğum teminatı ekletmeden önce doğum yapmak istediğiniz hastaneyi belirleyin. Çünkü her sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu özel hastane listesi farklıdır. Doğum yapmak istediğiniz hastane ile anlaşması olan sigorta şirketini buradan görebilirsiniz. 
 • Sigorta şirketinin sadece doğum yapmak istediğiniz hastane ile anlaşması olması yeterli değildir. Aynı zamanda kadın doğum doktoru ile sigorta şirketinin de anlaşması olmalıdır.
 • Sağlık sigortanıza doğum teminatı ekletebilmeniz için poliçenizde ayakta tedavi teminatının olması zorunludur.
 • Ayakta tedavi teminatı limiti aynı zamanda sizin kadın doğum doktoru muayeneniz için de belirlenmiş bir limittir. Tercih edeceğiniz sağlık sigortası türüne göre ayakta tedavi limiti değişkenlik gösterir.
 • Kadın doğum doktoru muayenesinde istenen gebelik ile ilgili tahlil ve tetkik giderleri yine ayakta tedavi teminatının limitinden karşılanır.
 • Normal veya sezaryen doğum ayrımı olmaksızın tüm masraflarınız sigorta şirketi tarafından limitli veya limitsiz karşılanır.

Yeni Doğan Bebek Sigortası hakkında detaylı bilgiyi kaleme aldığımız yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Sağlıkla kalın.

Yayımlanma Tarihi: 13 Şubat 2018 Salı

Güncellenme Tarihi: 3 Temmuz 2024 Çarşamba

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Geri bildiriminiz bizim için önemli. Size daha iyi bir deneyim sunmamız için lütfen görüşlerinizi yazınız.

Bunlar da ilgilinizi çekebilir

7 Önemli Sağlık Sigortası Terimi

7 Önemli Sağlık Sigortası Terimi

Sağlık sigortası teklifi veya poliçesi okurken en çok karşılaşacağınız sağlık sigortası...
Sigorta
3 Kasım, Cuma
Tümünü oku
Doğum Sigortası Nedir?

Doğum Sigortası Nedir?

Yakın zamanda hamilelik planlıyor ve gebelik rutin kontrolleri ile doğum masraflarını ka...
Sigorta
19 Ekim, Perşembe
Tümünü oku
En İyi Sağlık Sigortası Nasıl Seçilir? En Doğru ve En Kısa Yol

En İyi Sağlık Sigortası Nasıl Seçilir? En Doğru ve En Kısa Yol

Türkiye'de sağlık sigortası yapan şirketlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Sağl...
Sigorta
2 Kasım, Perşembe
Tümünü oku

Tüm sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırın

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun sağlık sigortasını kolayca bulun.

Listele
write-us-icon

Bize yazın

Danışmanlarımızla yazışın, uzman desteğimizden yararlanın.

tamamlayicisaglik@gencsigorta.com
urgent-icon

Acil mi? Bizi arayın

Çalışma saatlerimiz hafta içi 09:00 - 18:00

(0216) 368 45 45
call-icon

Sizi arayalım

Numaranızı bırakın uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizi arasın.

Numaranızı bırakın