Astım Hastaları için Sağlık Sigortasının Önemi

astım hastaları

Astım Hastaları için Sağlık Sigortasının Önemi

Astıma neden olan hava kirliliği, hem iç hem dış ortamlarda hızla artmaya devam etmektedir. Sanayileşmenin artması ve araç sayısının sürekli yükselmesi,  hava kirliliğini artıran en önemli faktörlerdendir. Hava kirliliğinin artmasına paralel olarak, Türkiye’de astımlı yetişkin ve çocuk sayısı da her geçen gün artmaya devam etmektedir.

Astım; kişinin solunum yolunun iltihaplanması veya şişmesi sonucu solunum yollarının daralmasıdır. Astım nefes alma zorluğuna, göğüste daralmaya ve öksürüğe neden olur. Kış aylarında yaşanan enfeksiyonlar, sigara dumanı, ev tozu, küf, soğuk ve kirli hava  gibi alerjenler astım ataklarının artmasına sebep olur. Astımı tetikleyen tüm etkenlerden korunmak ise imkansızdır.

Artan hava kirliliği ve kötüleşen iklim koşulları kontrol altına alınmadığı sürece hava kirliliği artmaya devam edecektir. Dünya çapında 300 milyonu aşkın astım hastası mevcuttur ve her yıl bu sayı %50 oranında artmaktadır.

Astım Hastaları Neden Sağlık Sigortası Yaptırmalı?

Değişen yaşam tarzı, iklim koşulları, beslenme şekilleri ve hareketsiz yaşam biçimi birçok hastalığı da beraberinde getirmektedir. Astım hastalığı da bunlardan sadece biridir ve hayati tehlike oluşturmaktadır.

Erken ve etkili tedavi yöntemleri ile astım hastalığının komplikasyonlarından korunabilirsiniz. Ancak hastalığınız ile ilgili yeterli tedavi görmemeniz durumunda; yaşam kaliteniz bozulur, sık sık atak geçirirsiniz hatta son evre olan KOAH hastalığına yakalanabilirsiniz.

Hastalık süreci sizi hem fiziksel hem de psikolojik olarak yıpratırken finansal desteğe ihtiyaç duymanız gayet doğaldır. Hastane ücretlerinin hızla arttığı bir dönemde, hayati tehlikesi olan astım krizleri maddi olarak sizi zorlayacaktır. Bu hastalığın ömür boyu süreceğini de hesaba katarsanız, sağlık sigortası yaptırmak mantıklı bir karar olacaktır.

Astım Hastaları Sağlık Sigortası Seçerken Nelere Dikkat Etmelidir?

Öncelikle bilinmesi gereken önemli bir konudan sizlere bahsetmek istiyoruz.

Türkiye’de geçmişten gelen hastalıklar sağlık sigortası kapsamına alınmaz. Sadece bir sigorta şirketi tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında geçmişten gelen hastalıklar için güvence oluşturmaktadır.

Astım hastalığınız ile ilgili kapsamlı bir sağlık sigortası satın almak istiyorsanız aşağıda bahsedeceğimiz konuları dikkatlice okuyun:

 • Sağlık poliçenizden yararlanabilmek istiyorsanız hastalığınızı gizlemeyin. Sigorta danışmanınız ile iletişime geçtiğiniz de yapmanız gereken ilk iş hastalığınızdan bahsetmek olmalıdır.
 • Sağlık sigortasının kapsamını, limitlerini, bekleme süresini ve teminat dışı kalan hallerini inceleyin. Astım ile ilgili tedavi masraflarının, sigorta şirketinin karşıladığından emin olun.
 • Sağlık sigortanızı sadece astım hastalığınız için düşünmeyin. İleride oluşabilecek tüm durumlar için bir güvence oluşturmalısınız.
 • Hasarsızlık indirim oranına dikkat edin. Sağlık sigortanızı yıl içinde fazla kullanmanız durumunda bir sonraki yıl daha yüksek prim ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: %100
 • Ayakta Tedavi: 8 defa yıllık
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: 100%
 • Ayakta Tedavi: 8 defa
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Türk Nippon Sağlığınız Bizde Poliçesi

Türk Nippon Sigorta “Sağlığınız Bizde” poliçesi ile geçmişten gelen hastalıkları 80 yaşına kadar teminat altına almaktadır.

Sağlığınız Bizde poliçesi, tamamlayıcı sağlık sigortası ürünüdür ve diğer tamamlayıcı sağlık sigortası ürünlerine göre daha yüksek primlidir. Fakat özel bir hastanede tedavi olmak için ödeyeceğiniz ücretleri düşünürseniz, Sağlığınız Bizde poliçesi yaptırmak ve var olan hastalığınızı teminat altına almak mantıklı bir karardır.

Sadece Medical Park Hastanelerinde kullanabileceğiniz bu ürün, yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatlı olacak şekilde düzenlenmektedir. Yatarak tedaviler için 3 aylık bir bekleme süresi uygulanır.

Türk Nippon Sağlığınız Bizde Teminatları

Teminatlar
Teminat Açıklaması
Teminat Kapsamı
Teminat Limiti
Yatarak Tedavi Teminatı
24 saatten az olmamak şartı ile hastanede yatmayı gerektiren durumlarda yatış ve tedavi masrafları ile birlikte acil durumlardaki harcamaları kapsayan teminattır.
Ameliyat, cerrahi ve dahili yatışlar, ameliyat öncesi ve sonrası tetkikler, ameliyat sonrası fizik tedavi ve rehabilitasyon, kemoterapi, radyoterapi, evde bakım, tıbbi malzeme.
Limitsiz
Ayakta Tedavi Teminatı
24 saati aşmayan ve hastanede yatmanızı gerektirmeyen durumlarda kullanılan teminattır. Doktor muayenesi, röntgen, laboratuvar tetkikleri, ileri tanı yöntemleri, fizik tedavi ve rehabilitasyon.
Yıllık 8 adet
Ek Teminatlar
Sigorta şirketinin sağlık planının standardını yükseltmek amacıyla poliçenize eklediği ek sağlık hizmetleridir. Ambulans, 7/24 tıbbi danışmanlık, diş bakım paketi, göz muayene paketi, diyetisyen, psikolog.
Teminata göre limit değişiklik gösterir.
Tablo tarihi: 01.01.2020 - Türk Nippon Sağlığınız Bizde poliçesinin kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin. Canlı destekten bize yazabilirsiniz.

Geçmişten gelen bu hastalıkları teminat altına almak için zaman kaybetmeyin. Çünkü sağlık sigortası primlerini artıran en önemli etken yaştır. Yaşınız ilerledikçe sağlık sigortası için ödeyeceğiniz prim de artacaktır.

Türk Nippon Sağlığınız Bizde poliçesinin fiyat bilgisine sitemizden ulaşabilirsiniz.

Son olarak; astım hastalığı genetik kökenli de olabilmektedir. Eğer çocuklarınız varsa ve henüz astım teşhisli değillerse onlar için de sağlık sigortası yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Sağlıkla kalın.

Hemen Paylaş