Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızdan Akıllıca Tasarruf Etmenin 8 Yöntemi

ucuz tamamlayıcı sağlık sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızdan Akıllıca Tasarruf Etmenin 8 Yöntemi

Günümüzde sağlık hizmetlerinde hızla artan fiyatlardan dolayı ucuz tamamlayıcı sağlık sigortası ciddi talep görmektedir. Özel sağlık sigortalarına göre daha düşük primli olan ucuz tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK desteği ile bir çok özel hastanede limitsiz sağlık hizmeti sunmaktadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, sunduğu geniş kapsamlı teminatlar ile bir çok kişiye sağlık sigortalarının kapısını açmıştır. Sağlık sigortanıza ödeyeceğiniz prim bir çok kritere göre belirlenmektedir. Bu kriterlere dikkat ederseniz, sağlık sigortanız için ödeyeceğiniz primleri azaltabilir hatta tasarruf edebilirsiniz.

Genç Yaş ve Ödenecek Prim Arasındaki İlişki

Tamamlayıcı sağlık sigortasına giriş yaşınız ödeyeceğiniz prim ile doğru orantılıdır. Bu nedenle sağlık sigortanızı genç yaşta yaptırmanız akıllıca bir karar olacaktır. Peki neden yaş ile ödenecek prim doğru orantılıdır?

Bu sorunun cevabı basit: Yaşınız ne kadar genç ise sağlıklı olma ihtimaliniz de o kadar yüksektir. Yani sigorta şirketleri için yaşınızın genç olması, hastalanma riskinizin daha az olduğunun göstergesidir. Bu durum sadece sigorta şirketleri için bir avantaj değildir. Genç yaşınız sizin hem daha düşük prim ile sigortalanmanızı sağlar hem de bir sonraki yıl sağlık sigortanızı yenilerken hasarsızlık indirimi alabilirsiniz.

Ayrıca bilmelisiniz ki, ileri yaşlar için ucuz tamamlayıcı sağlık sigortası yapan sigorta şirketi sayısı kısıtlıdır. Bir de geçmişten gelen bir hastalığınız varsa, sağlık sigortanıza ödeyeceğiniz hem prim fazla olacaktır hem de geçmişten gelen hastalığınız teminat altına alınmayacaktır.

Bireysel Sağlık Sigortası mı Aile Sağlık Sigortası mı?

Sigorta şirketleri tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında katılımcılarına aile indirimi yapar. Ailenizdeki her birey için ayrı ayrı tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmanız çok daha yüksek prim ödemenize sebep olacaktır.

Aileniz için tamamlayıcı sağlık sigortası primi size yüksek gelmiş olabilir. Sizde bu durum da sadece çocuklarınızın sağlığını güvence altına almak isteyebilirsiniz. Fakat bu isteğiniz, cebinizden daha fazla para çıkmasına sebep olacaktır. Çünkü tek başına çocuklar için tamamlayıcı sağlık sigortası yapan sigorta şirketi sayısı azdır ve primleri yüksektir.

Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıran kişiler vergi indiriminden de yararlanmaktadır. Sağlık sigortanıza ödeyeceğiniz primin %15’i size vergi iadesi olarak devlet tarafından ödenir. Hem aile indirimi almak hem de vergi indiriminden yararlanmak sizin için avantajlı olacaktır.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

  • Yatarak Tedavi: %100
  • Ayakta Tedavi: 10 defa yıllık
  • Genis Hastane Ağı
  • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

  • Yatarak Tedavi: 100%
  • Ayakta Tedavi: 10 defa
  • Genis Hastane Ağı
  • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Grup Sağlık Sigortası Avantajları

Özel sektörde kurumsal bir çok firma, çalışanlarına ve ailelerine tamamlayıcı sağlık sigortası  yapmaktadır. Grup olarak düzenlenen bu sağlık sigortaları genellikle çalışanlardan ücret alınmadan yapılmaktadır. Bu durum aile bütçeniz için elbette avantajlıdır. Hiç bir ücret ödemeden sağlık sigortası sahibi olmayı kim istemez ki.

Sadece Yatarak Tedavi Teminatlı Ucuz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmanın Avantajları

Maddi durumunuz bireysel veya aile olarak sağlık sigortası yaptırmanıza izin vermeyebilir. Bu durum sizi tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmaktan vaz geçirmesin. Ödeyeceğiniz primi kendi bütçenize göre düzenleyebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortaları kapsamın iki ana teminat verilmektedir. Sigorta şirketleri tarafından yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatı ile tam kapsamlı bir sağlık hizmeti sunulur. Elbette her iki teminatın da sağlık poliçenizde yer alması önemlidir. Fakat ödeyebileceğiniz prim kısıtlı ise tamamlayıcı sağlık sigortanızı sadece yatarak tedavi teminatlı düzenleyebilirsiniz. Böylelikle ödeyeceğiniz prim miktarı da düşecektir.

Ek Teminat Ekletmenin Avantajları

Var olan tamamlayıcı sağlık sigortanızın kapsamı artık size yeterli gelmiyorsa yeni bir sigorta şirketinden yeni bir sağlık poliçesi yaptırmak yerine, var olan sağlık poliçenizin kapsamını genişletebilirsiniz. Bir önceki madde de bahsettiğimiz gibi tamamlayıcı sağlık sigortanızın kapsamını ayakta tedavi teminatı ve doğum teminatı ile genişletebilirsiniz. Böylelikle yeni bir sağlık poliçesine yüklü ödeme yapmak yerine, sadece ekleteceğiniz teminat için ödeme yaparsınız.

Sağlıklı Yaşam Tarzı Benimsemek

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdıktan sonra kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Fakat bu durum sizde sağlıklı yaşamak konusunda yapmanız gerekenleri ötelemeniz gibi bir rahatlık getirmesin. Mesela sigortalı olduğunuz süre içinde kilo almanız veya kötü alışkanlıklarınız olması bir sonraki yıl sağlık sigortanıza ödeyeceğiniz primi yükseltecektir. Çünkü ilerleyen yaşlarınızda kilonuz ve kötü alışkanlıklarınız sağlığınız açısından risk oluşturmaktadır.

Sigorta şirketleri bazında riskli kişi olarak görünmektense sağlıklı bir yaşam stili tercih etmeniz, hem sizin sağlığınız için hem de ödeyeceğiniz prim açısından daha karlı olmanızı sağlayacaktır.

Hasarsızlık İndirimi

Hasarsızlık indirimi, sizin sigortalı olduğunuz yıl içinde sağlık sigortanızı kullanma oranınıza göre verilen bir haktır. Sigorta şirketine göre değişiklik gösteren hasarsızlık indirim oranı, bir sonraki yıl tamamlayıcı sağlık sigortanızı daha düşük prim ile yenilemenizi sağlayacaktır.

Hasarsızlık indirimi kazanabilmeniz için sağlık sigortanızı bilinçli bir şekilde kullanmanız gerekir. Yani en ufacık bir hastalık durumun da bile hastaneye baş vurmanız bu indirimi alamamanıza neden olabilir. “Nasılsa sağlık sigortam var sonuna kadar kullanmalıyım.” düşüncesi bilinçli bir tüketim değildir. Ciddi hastalıklarınız dışında ufak tefek şikayetleriniz için tamamlayıcı sağlık sigortanızı kullanmamanızı tavsiye ederiz. Sağlık sigortanızı bilinçli kullanın. Emin olun karlı çıkan sigorta şirketi değil siz olacaksınız.

Ucuz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Bulmanın En Kolay Yolu

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmaya karar verdiniz ve en iyi sigorta şirketini arıyorsunuz. En iyi sigorta şirketini bulmanız için mutlaka karşılaştırma yapmanız gerekir. Her sigorta şirketinin sunduğu teminatların kapsamı ve limitleri farklıdır. Size en uygun olan ucuz tamamlayıcı sağlık sigortası şirketini bulmak için sitemizden teklif alabilirsiniz. Tek bir ekranda 12 sigorta şirketinin tamamlayıcı sağlık sigortası teminatlarını ve limitlerini karşılaştırabilir, sağlık sigortası alanında uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Sağlıkla kalın.

Hemen Paylaş