en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası

En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Seçilir?

Kendiniz veya aileniz için sağlık sigortası yaptırmaya karar verdiğiniz de aklınıza gelen ilk sorunun, “en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası hangisi?” olması çok normaldir. En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası seçimini yaparken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar vardır.

Öncelikle, tamamlayıcı sağlık sigortası nedir sorusunu açıklayalım. Özel hastanede tedavi olmak istediğiniz zaman, SGK ile muayene veya tedavi olsanız bile karşınıza fark ücreti çıkar. İşte bu fark ücretini sizin yerinize tamamlayan sigorta türü tamamlayıcı sağlık sigortasıdır. Yani sizin yerinize hastaneye fark ücretini sigorta şirketi öder.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: %100
 • Ayakta Tedavi: 9 defa yıllık
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: 100%
 • Ayakta Tedavi: 9 defa
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Ülkemiz genelinde “sağlık sigortası” denilince aklınızda size söylenmeyen, ufak harflerle yazılan metinler gelir ve tedirgin olursunuz. Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları araştırmaya başladığınız anda da aklınıza birçok soru gelmeye başlar. Hele ki daha önce sağlık sigortası kullanmadıysanız yanlış bir ürün satın almamak için konuya hakim olmak istersiniz.

Merak etmeyin! Tüm bu endişelerinizi ortadan kaldırmak ve en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası seçimini yapmak için sizlere faydalı olacak bir yazı hazırladık.

6 başlık içinde “en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası nasıl seçilir?” sorunuzun cevabını rahatlıkla bulabilirsiniz.

Ayrıca hızlı bir şekilde sigorta şirketi bazında tamamlayıcı sağlık sigortası karşılaştırması yapmak ve fiyat listelerini görmek isterseniz web sitemize göz atabilirsiniz.

En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası nasıl seçilir

En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası nasıl seçilir

Sigorta Aracı Kurumu veya Brokerlik Seçimi

Tamamlayıcı sağlık sigortası sizin beklentilerinize, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun olmalıdır. Hal böyle olunca, sağlık sigortaları alanında uzman bir müşteri temsilcine ihtiyaç duyarsınız.

Sigorta aracı kurumunuzu seçerken; güvenilir,tarafsız ve alanında uzmanlaşmış bir müşteri temsilci ekibinin olması önemlidir. Birçok sigorta şirketi ile anlaşmalı ve anlaşmalı olduğu her sigorta şirketine eşit mesafede duran bir sigorta aracı kurumu seçmek önemlidir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası almaya karar verdiğinizde yapmanız gereken ilk iş sigorta aracı kurumun seçmektedir. Yukarıda da dediğimiz gibi alanında uzman ve güvenilir bir kurumla çalışırsanız, sizi en iyi tamamlayıcı sağlık sigortasına ulaştıracaktır.

Sağlık Sigortası Almadan Sigortacınıza Sormanız Gereken 6 Soru” başlıklı yazımız sigorta aracı kurumunu seçerken size yardımcı olacaktır.

Sağlık İhtiyaçlarını Belirlemek

En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası arayışınız neden başladı?

 • Hem kendinizi hem ailenizin sağlığını güvence altına almak için mi?
 • Hamilelik planlıyorsunuz ve tamamlayıcı sağlık sigortası ile doğum mu yapmak istiyorsunuz?
 • Hamilesiniz ve doğum sigortasına mı ihtiyaç duyuyorsunuz?
 • Geçmişten gelen ve hala var olan bir hastalığınız için masraflarınızı karşılayacak bir sigorta şirketi mi arıyorsunuz?

Tamamlayıcı sağlık sigortası aile sağlığını kendinizle birlikte güvence altına alabileceğiniz bir sigorta türüdür. Tamamlayıcı sağlık sigortası aile paketi şeklinde düzenlendiğinde, sigorta şirketi tarafından aile indirimi uygulanacaktır.

Eğer ailece sağlık sigortası almayı düşünüyorsanız “Aile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Alırken Bilmeniz Gerekenler” başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Yakın bir zamanda hamilelik planlıyorsanız ve tamamlayıcı sağlık sigortası ile doğum yapmak istiyorsanız, “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. 4 sigorta şirketinin tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Hamileyseniz ve doğum sigortasının sunduğu avantajlardan yararlanmak istiyorsanız, sizin için 2 seçenek vardır. 2 sigorta şirketi hamileyken doğum sigortası yapmanıza imkan verir. Detaylı bilgi için “Hamileyken Doğum Sigortası Alınır Mı?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: %100
 • Ayakta Tedavi: 8 defa yıllık
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: 100%
 • Ayakta Tedavi: 8 defa
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Eğer geçmişten gelen ve hala var olan bir hastalığınız için sağlık sigortası yaptırmak istiyorsanız, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsam dışı kalan durumları bilmeniz gerekmektedir.

Türk Nippon Sigorta dışında hiçbir sigorta şirketi geçmişten gelen hastalıkları teminat altına almaz. Poliçe başlangıç tarihinden itibaren, geçmişten beri var olan hastalığınız ile ilgili hiçbir tedavi masrafı sağlık sigortanızın kapsamında karşılanmaz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Kapsam Dışı Kalan Durumlar Nelerdir?” başlıklı yazımızdan teminat altına alınmayacak hastalıkları öğrenebilirsiniz. Geçmişten gelen hastalıklarınız için güvence oluşturmak istiyorsanız, Türk Nippon Sigorta Şirketi hakkında detaylı bilgiyi 0212 484 49 77 numaradan alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamını Belirlemek

Tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları, yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatından oluşur. Sadece yatarak tedavi teminatlı bir sağlık poliçesi oluşturabileceğiniz gibi yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatlı sağlık poliçesi de oluşturabilirsiniz.

Eğer tamamlayıcı sağlık sigortası ile doğum yapmayı planlıyorsanız, mutlaka sigorta aracı kurumunuza bu plandan bahsedin. Çünkü doğum teminatı için uygulanan bir bekleme süresi vardır. Size en uygun bekleme süresi olan doğum teminatı için, müşteri temsilciniz doğru yolu gösterecektir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarını; yaşınız,cinsiyetiniz, yaşadığınız şehir ve tercih edeceğiniz teminatlar belirler. Yani sadece yatarak tedavi teminatlı bir sağlık poliçesine daha az ücret ödersiniz. Fakat sadece yatarak tedavi teminatlı bir sağlık poliçesi, sizin tam olarak ihtiyaçlarınıza yönelik olmayabilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası teminatlarının kapsamını detaylı bir şekilde araştırmanızı tavsiye ediyoruz. Araştırmalarınız sonucunda sağlık poliçenizin kapsamını belirlemeniz daha faydalı olacaktır. Sadece daha düşük ücret ödemek için poliçenizin kapsamını daraltmayın.

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamını detaylı bir şekilde incelemek isterseniz; “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Nedir?” başlıklı yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Hastane Ağını Belirlemek

Tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı hastaneleri, sağlık poliçenizin en önemli unsurlarından biridir. Sigorta şirketine göre anlaşmalı hastaneler listesi değişiklik göstermektedir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile istediğiniz özel bir hastanede tedavi olmak istiyor olabilirsiniz. Eğer belirlediğiniz bir hastane ismi varsa, tamamlayıcı sağlık sigortası almadan önce mutlaka hangi sigorta şirketi ile anlaşmalı olduğunu kontrol edin.

Tercih edeceğiniz sigorta şirketi ile tedavi olmak istediğiniz özel hastanenin anlaşmalı olması önemli bir konudur. Çünkü tercih edeceğiniz sigorta şirketinin anlaşmalı hastaneleri, sizin ücretsiz sağlık hizmeti almanızı sağlar. Sigorta şirketinin anlaşması bulunmayan hastanelerde, tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesini kullanamazsınız.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler “ başlıklı yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz.

En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası seçimi yapmak istiyorsanız, tercih edeceğiniz sigorta şirketinin anlaşmalı hastaneler listesini incelemeyi unutmayın!

Aile İndirimi, Hasarsızlık İndirimi ve Vergi İndirimi Sorgulaması

Birçok kişi öncelikle çocukları için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak istemektedir. Fakat tek başına çocuğu sigortalayan sigorta şirketi sayısı oldukça azdır ve bu sigorta şirketlerine ödeyeceğiniz ücret yüksektir.

Ancak tamamlayıcı sağlık sigortası aile paketi şeklinde düzenlenirse, birçok avantaj elde edebilirsiniz. Aile üyeleri tek bir poliçe altında sigortalanır ve tek bir poliçe için ödeme yaparsınız. Yani her bireyin sağlık poliçesinin prim ödeme tarihlerini ayrı ayrı takip etmenize gerek kalmaz. Hem de aile indirimi alarak sağlık poliçenize daha düşük ücret ödersiniz.

Hasarsızlık indirimi; poliçe başlangıç tarihinden itibaren sağlık sigortanızı ne kadar kullandığınız ile ilgilidir. Yani poliçeniz için belirlenen limiti aşmaya yakınlaşmanız veya yıl içinde sağlık poliçenizi çok az kullanmanız hasarsızlık indirimi konusu içindedir.

Sigorta şirketi tercihi yaparken; hasarsızlık indirimi veren sigorta şirketini tercih ederseniz, sağlık poliçesini yenilerken kullanım durumunuza göre indirim alabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmanız durumunda vergi indirimi de alabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası için ödeyeceğiniz primin %15’i size vergi indirimi olarak iade edilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası vergi indirimi hakkında detaylı bilgiye ve hesaplama yöntemlerine “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Vergi İndirimi Nedir?” başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: %100
 • Ayakta Tedavi: 8 defa yıllık
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: 100%
 • Ayakta Tedavi: 8 defa
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

İhtiyacınıza Uygun En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Bulmanın En Kolay Yolu!

En iyi tamamlayıcı sağlık sigortasını belirleyen kriterin fiyat olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Elbette bütçenizin el verdiği tamamlayıcı sağlık sigortasını almak isteyeceksiniz. Emin olun, özel sağlık sigortalarına göre tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları oldukça düşüktür.

İnternet sitemizden, 3 soruyu yanıtlayarak 12 sigorta şirketinin tamamlayıcı sağlık sigortası ücretine ulaşabilirsiniz. Filtre seçeneklerini kullanarak, en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası seçimi yapabilirsiniz.

Bizimle iletişim bilgilerinizi doğru bir şekilde paylaşmanız durumunda sigorta danışmanlarımız sizi arayacaklardır. Sigorta danışmanınıza, aklınıza takılan her soruyu sorabilirsiniz. Karar verme aşamasında size profesyonel bir şekilde yardımcı olunacaktır.

Sağlıkla kalın.

Bunlarda ilginizi çekebilir:
Hemen Paylaş

Yorum Yap