tamamlayıcı sağlık sigortası göz

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında Göz Salığı

Tamamlayıcı sağlık sigortası göz sağlığını da önemser. Gözler, kişinin genel sağlık durumu hakkında bilgi verir. Vücuttaki diğer organlardan hiçbiri, atar ve toplar damarların durumu hakkında gözler kadar kolay bilgi veremez. Göz muayenesinde hekimler, göz arkasındaki (retina) kan damarlarını da inceler. Bu damarlar, yüksek kan basıncı, diyabet, kansızlık gibi birçok hastalığın erken teşhisinde ipucu verir. İleride görmeyi olumsuz etkileyebilecek çeşitli hastalıkların erken evrede saptanmasını sağlar.

Dünyaya açılan pencereniz olan gözlerinizin sağlığını korumak, hayat kalitenizin düşmemesi açısından çok önemlidir. Günlük hayatta çoğunlukla çok büyük bir belirti söz konusu değilse ihmal edilen göz sağlığını tehdit eden ve problemlere yol açabilecek bir çok unsur söz konusudur. Hem bunlardan kaçınmak hem de uzun vadede büyük sağlık problemlerinin ortaya çıkmasını önlemek için yapılması gerekenler aslında çok da zor değil. Bunların bilincinde olup uygulayarak sizler de dünyaya daha sağlıklı gözlerle bakabilirsiniz. 

Tüm SGK’lılar için özel hastanelerin kapısı tamamlayıcı sağlık sigortası ile artık açılmıştır. SGK’lılara avantajlı hizmetler sağlayan tamamlayıcı sağlık sigortası ile hem sağlığınızı hem de en iyi fiyatlarla bütçenizi güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortası göz ve diş sağlığı ile ilgili de bazı tedavi masraflarınızı karşılar.

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında göz ile ilgili tedavi giderlerinin karşılanıp karşılanmadığı konusu önemlidir. Burada öncelikle önemli olan nokta sigorta şirketinizin hangi göz hastaneleri ile anlaşmalı olduğudur. Daha sonra anlaşmalı hastanelerden tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında göz ile ilgili hangi tedavi ve ameliyatların karşılandığını öğrenebilirsiniz.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: %100
 • Ayakta Tedavi: 10 defa yıllık
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: 100%
 • Ayakta Tedavi: 10 defa
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Göz ile İlgili Rahatsızlıkları Teminat Altına Alır mı?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, göz muayenesi ve  poliçe başlangıç tarihinden önce var olmayan SGK’nın onayladığı göz ameliyatlarını kapsam altına almaktadır. SGK’nın onayladığı göz ile ilgili tedaviler, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında teminat altına alınır ve fark ücreti ödemeden bir çok anlaşmalı hastanede sağlık poliçenizi kullanabilirsiniz. Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti sunan bir çok sigorta şirketi Dünya Göz Hastanesi ile anlaşmalıdır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Katarakt Ameliyatını Karşılar mı?

SGK’nın ve tamamlayıcı sağlık sigortanızın anlaşmalı olduğu hastanelerde, fark ücreti ödemeden katarakt ameliyatı olabilirsiniz. Ancak tamamlayıcı sağlık sigortası yatarak tedavi teminatı için belirlenmiş olan 3 aylık bekleme süresi, katarakt ameliyatı için de geçerlidir. Yani tamamlayıcı sağlık poliçenizin başlangıç tarihinden 3 ay sonra katarakt ameliyatı olabilirsiniz. 

Unutmamanız gereken en önemli nokta; tamamlayıcı sağlık sigortası geçmişten gelen hiçbir hastalığı teminat altına almaz. Eğer katarakt probleminiz geçmişten beri varsa ve poliçe başlangıç tarihinden önce teşhisi konulmuşsa tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında katarakt ameliyat masraflarınız karşılanmayacaktır.

Tamamlayıcı sağlık sigortaları geçmişten gelen ve doğuştan var olan hastalıkları teminat altına almadığından dolayı;

 • Gözde kırılma kusurlarıyla (miyopi, hipermetropi, astigmatizm gibi) ilgili her türlü tetkik, ilaç, malzeme (multifokal lens gibi kırma kusurunu düzeltici etkisi bulunan lensler dahil) tedavi ve komplikasyon giderleri,
 • Göz kaymaları, şaşılık, görme tembelliği ile ilgili tetkik ve tedavi giderleri (şaşılık ameliyatları, ortoptik tedaviler gibi),
 • Gözlük, cam, çerçeve, lens masrafları ve bunlarla ile ilgili tüm giderler poliçe teminat kapsamı dışındadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Lazer Göz Ameliyatını Karşılar mı?

Hayır, karşılamaz. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK ile işbirliği için de çalışır. Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK’nın üstlenmediği hiçbir tedavi masrafı ile ilgili bir güvence oluşturmaz.

Göz Sağlığınız İçin Tavsiyeler

Göz sağlığı bütün hayat kalitesini etkileyen ve son derece önemli bir durumdur. Geleceği etkileyebilen göz hastalıklarında tedaviye erken başlanılması gerekmektedir.

 1. Göz sağlığımızı korumak adına ellerimiz ile gözlerimizi kaşımamalı ya da ovuşturmamalıyız. Eğer bir şekilde gözümüze dokunma ihtiyacımız çok fazla bulunuyor ise bunu temiz bir mendil ile mümkün olduğunca dışarıdan yapmak gerekir.
 2. Gözlerimizi güneşin zararlı ışınlarından korumak için güneş gözlüğü kullanmalıyız. Çünkü güneş ışınları gözdeki kornea tabakasına ciddi oranda zararlar vermektedir.
 3. Gözleri fazla kırpmamak da doğru bir davranış değildir. Çünkü bu durum gözün içinin kurumasına neden olur. Bu da gözde batmaların olmasına sebep olur. O yüzden bu gibi durumlardan kaçınmak için düzenli olarak gözleri kırpmak gerekir.
 4. Karanlıkta televizyon seyretmek oldukça yanlış bir davranıştır. Çünkü karanlık bir ortamda oldukça parlak olan ekrana uzun süre bakmak gözün uyumunu bozar ki bu durum da göz için çok fazla zarar taşımaktadır.
 5. Aralıksız olarak uzun müddet ekrana bakmak gözler için çok ama çok zararlıdır. Bu nedenle kesintisiz olarak ekrana elli dakikadan daha fazla bakılmaması gerekir.
 6. Sağlıklı beslenme göz sağlığı için de büyük bir önem teşkil etmektedir. Bu nedenle sağlıklı ve dengeli beslenmeye önem vermek gerekir. Aynı zamanda A vitamini alımına da dikkat etmek gerekir. Örneğin havuç gözler için çok faydalıdır ve vücudun ihtiyaç duyduğu miktarda mutlaka tüketilmelidir.

Sizde tamamlayıcı sağlık sigortası ile göz sağlığınızı teminat altına alabilirsiniz. Sitemizden tamamlayıcı sigorta teklifi alabilir, sağlık sigortası alanında uzman müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Sağlıkla kalın.

Bunlarda ilginizi çekebilir:
Hemen Paylaş