Alerjiler ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

alerji

Alerjiler ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Alerji, kişinin normalde zararsız olan maddelere, vücudunun aşırı ve anormal tepki vermesidir. Alerji, dünyada en sık rastlanan hastalıklar arasında 6.sıradadır ve toplumun %25’ini etkilemektedir.

Türkiye’de pek çok kişinin hastaneye gitmesinin ana nedenlerinden biri alerjidir. Alerjiler solunum yollarında ve ciltte ciddi hastalıkların oluşmasına sebep olmaktadır. Bu noktada günümüzde her geçen gün artan maliyetler ve hastane masrafları ile baş edebilmenin en iyi yolu tamamlayıcı sağlık sigortasıdır.

Türkiye’de tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında geçmişten gelen teşhisli hastalıklar teminat altına alınmamaktadır. Bu noktada tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili sorulması gereken 2 önemli soru vardır:

 1. Daha önce alerji teşhisi konulmamış ve sağlık sigortası yaptırdıktan sonra alerjisi ortaya çıkan kişilerin tedavi masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanır mı?
 2. Alerji teşhisi konulmuş kişiler sağlık sigortası satın alarak, alerjiden kaynaklı hastalıkları için sigorta şirketinden ödeme alabilir mi?

Her iki soruda ayrı ayrı önemli başlıklardır. Alerjik durumlar başlangıçta hafife alınsa da gelecekte solunum yolları ile ilgili ciddi problemler oluşturmaktadır. Gelecekte çözülmesi zor problemlerin bir de maddi boyutu ile uğraşmamak adına tamamlayıcı sağlık sigortası oldukça önemlidir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz 2 soruyu ayrı ayrı ele almakta fayda vardır. Yazımızı okumaya devam ederseniz, hastalıklar ortaya çıkmadan önce ve genç yaşta tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmanın önemini anlayacaksınız. Eğer var olan hastalığınız için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak istiyorsanız yazımızda konu ile ilgili ayrı bir başlıkta bulabilirsiniz.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: %100
 • Ayakta Tedavi: 8 defa yıllık
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: 100%
 • Ayakta Tedavi: 8 defa
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında Alerji Tedavisi

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdıktan sonra alerji kaynaklı hastalıklar ortaya çıkarsa, sigorta şirketi tedavi masraflarını karşılar mı? Bu sorunun cevabı evet karşılar şeklinde size verilebilir.

Fakat burada bilmeniz gereken en önemli nokta, tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmadan önce alerji kaynaklı bir hastalığın olup olmamasıdır.

Geçmiş bir zaman da alerji kaynaklı bir hastalık geçirdiyseniz ve doktorunuz bu şekilde teşhis koyduysa, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında hastalıklarınıza ait masrafları karşılayamazsınız.

Eğer daha önce alerji kaynaklı bir hastalık geçirmediyseniz ve tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdıktan bir süre sonra böyle bir durumla karşılaşırsanız, sigorta şirketiniz sizi değerlendirmeye aldıktan sonra tüm masraflarınızı %100 karşılar. Bu noktada tamamlayıcı sağlık sigortasını, genç yaşta ve henüz hastalıkların ortaya çıkmadığı bir dönemde yaptırmanın önemi oldukça açıktır.

Alerjik durumunuz belli tedavi yöntemleri ile kontrol altına alınabilir. Fakat alerjiler geçici bir durum değildir ve ileride solunum yolları ile ilgili birçok rahatsızlık yaşamanıza neden olabilir. Hal böyle olunca ileride karşılaşabileceğiniz yüksek maliyetli hastalıklarınızı da tamamlayıcı sağlık sigortası ile güvence altına almanız gerekir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınız yıl, alerji kaynaklı bir hastalık geçirmeniz elbette bir sonraki yıl sağlık sigortanızı yenilerken prim artışına neden olabilir. Çünkü alerji kaynaklı rahatsızlıklar gelecekte daha büyük hastalıklar yaşamanıza neden olabilir. Sigorta şirketiniz bu noktada risk değerlendirmesi yapacaktır. Vereceği karar doğrultusunda alerji kaynaklı hastalıklarınız tamamen kapsam dışı bırakılabilir.

Bir diğer seçenek ise sigorta şirketinizin riski sizinle paylaşmak istemesidir. Yani alerji kaynaklı hastalıklarınız için bir katılım payı oranı belirleyerek, tedavi masraflarınızın bir kısmını öder geri kalan kısmı ise sizin ödemenizi ister. Bu durum canınızı sıkmasın. Bu yolda tek başına kalmak emin olun sizi maddi olarak daha çok zarara uğratacaktır.

Son olarak genç yaşta tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmanız ve üst üste en az 3 yıl boyunca poliçenizi yenilemeniz doğrultusunda ömür boyu yenileme garantisi kazanabilirsiniz. Ömür boyu yenileme garantisi kazandıktan sonra ortaya çıkan alerji kaynaklı bir hastalığınız olursa sigorta şirketi hiç bir şekilde bu hastalığınızı kapsam dışı bırakamaz ve ek prim talep edemez.

Ömür boyu yenileme garantisi hakkının avantajlarını detaylı bir şekilde incelemek isterseniz, makalemizden faydalanabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortasını genç yaşta yaptırmanın ve geçmişten gelen bir hastalığınızın olmaması büyük bir avantajdır. Geleceğinizi tamamlayıcı sağlık sigortası ile güvence altına almak için geç kalmayın. Tamamlayıcı sağlık sigortası tekliflerine buradan ulaşabilirsiniz.

Geçmişten Gelen Hastalıkları Teminat Altına Alan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Bilgi

Alerji kaynaklı bir hastalık yaşıyorsanız ve sizi bu durum maddi olarak yıpratıyorsa sağlık sigortası yaptırmayı düşünmeniz gayet doğaldır. Fakat Türk Nippon Sigorta Şirketi dışında hiç bir sigorta şirketi geçmişten gelen hastalıkları teminat altına almaz. Türk Nippon Sigorta “Sağlığınız Bizde” poliçesi ile geçmişten gelen hastalıkları 80 yaşına kadar teminat altına almaktadır. Sağlığınız Bizde poliçesi ile Medical Park Hastanelerinde tedavi olabilirsiniz.

Sağlığınız Bizde poliçesi, diğer tamamlayıcı sağlık sigortası ürünlerine göre daha yüksek primlidir. Fakat günümüzde özel hastanede tedavi olmak için ödenen ücretleri düşünürsek, Sağlığınız Bizde poliçesi yaptırmak ve var olan hastalığınızı teminat altına almak akıllıcadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında sunulan bu ürün, diğer tamamlayıcı sağlık sigortası ürünlerinden hiç bir farkı yoktur. Yani sağlık sigortanız yine yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatlı olacak şekilde düzenlenir. Ayrıca bekleme süresi olmadan hemen sağlık sigortanızdan yararlanabilirsiniz.

Sağlığınız Bizde Yatarak Tedavi + Ayakta Tedavi Teminatları

 • Cerrahi ve Dahili Yatışlar
 • Yoğun Bakım
 • Kemoterapi, Radyoterapi, Diyaliz
 • Koroner Anjiyografi
 • Küçük Müdahale Giderleri
 • Standart tek kişilik özel oda,yemek ve bir adet refakatçi giderleri
 • Doktor Muayene (yılda 8 adet)
 • Laboratuvar Hizmetleri
 • Görüntüleme ve Tanı Yöntemleri
 • İleri Tanı Yöntemleri
 • Fizik Tedavi Giderleri
 • Endoskopik İşlemler
 • Ambulans

Alerji kaynaklı hastalıklar yaşıyor olmanız tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmanıza engel değildir. Tek bir seçenek olsa da alerji kaynaklı hastalıklarınızı güvence altına alabilirsiniz.  Tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında detaylı bilgi için 0216 368 45 45 numaradan bize ulaşabilirsiniz.

Sağlıkla kalın.

Bunlarda ilginizi çekebilir:
Hemen Paylaş