Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Kullanılır?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası seçerken önceliğiniz her zaman bütçeniz ve ihtiyaçlarınız olmalıdır. Eğer bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir sağlık poliçesi tercih ederseniz, 1 yıl boyunca sıkıntı yaşamadan hastanelerde ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun tamamlayıcı sağlık sigortasını seçmek için karşılaştırma yapmalı ve konu hakkında size her türlü detayı anlatacak bir uzmana ihtiyacınız vardır. tamamlayicisaglik.com, yukarıda bahsettiğimiz tüm süreci gerçekleştirebilmeniz için tasarlanmış bir sitedir.

İnternet sitemizin teklif ekranında sadece 3 kısa soruyu cevaplayarak, 12 sigorta şirketinin size özel tamamlayıcı sağlık sigortası tekliflerine ulaşabilirsiniz. Ulaştığınız teklifleri tek bir ekran üzerinde karşılaştırabilir, canlı destek hattından sigorta danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Eğer satın almaya karar verirseniz, satış danışmanlarımız ile güvenli bir şekilde işlemi tamamlayabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Kullanılır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası satın aldığınız andan itibaren, ayakta tedavileriniz için kullanmaya başlayabilirsiniz. Yatarak tedaviler için beklemeniz gereken bir süre vardır. Bu süre dolmadan yatarak tedavileriniz ile ilgili masrafları sigorta şirketi karşılamaz.

Doktor muayenesi için hastaneye gitmeden önce mutlaka sigorta şirketinin anlaşmalı hastaneler listesini inceleyin. Eğer gitmek istediğiniz hastanenin sigorta şirketiniz ile anlaşması varsa yapmanız gereken tek şey hastaneye gittiğinizde banko görevlisi ile TC kimlik bilgilerinizi paylaşmak olacaktır.

Hastaneye gittiğinizde tek ödeyeceğiniz ücret, devlete ödemekle yükümlü olduğunuz 15 TL’lik katkı payıdır. Katkı payı ödemesi dışında sizden hiçbir ücret talep edilmeyecektir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Kullanılabilmesi için Gerçekleşmesi Gereken Koşullar

  • Sigortalının SGK ile anlaşmalı bir özel hastaneye gitmesi,
  • SGK ile anlaşmalı olan hastane ile sigorta şirketinin anlaşmasının olması,
  • SGK ile anlaşmalı hastanede sigortalının işlemlerini gerçekleştiren doktorun SGK ile anlaşmalı olması,
  • Tedavisi talep edilen rahatsızlığın poliçe öncesine dayanmaması ve  tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi özel ve genel şartlarına uygun olması gerekmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hasar ve Hizmetleri Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortanızı kullanırken bilmeniz gereken birkaç temel bilgi mevcuttur:

  • Sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu hastanelerde tedavi görmeniz durumunda hiçbir ücret ödemezsiniz.
  • Sigorta şirketinin anlaşması olmayan hastanelerde tedavi görmeniz durumunda masraflarınız karşılanmaz.
  • Tamamlayıcı sağlık sigortası ile özel hastanede tedavi görecekseniz, fark ücreti ödememek için poliçe bilgilerinizi hastane yetkilileri ile paylaşabilirsiniz. 15 TL SGK katkı payı dışında hiçbir ücret ödemenize gerek yoktur.
  • Eczaneden alacağınız ilaçların masrafı tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında değildir. SGK ile eczanelerden ilaçlarınızı alabilirsiniz.

tamamlayicisaglik.com aracılığı ile satın almış olduğunuz tamamlayıcı sağlık sigortası ve diğer tüm sigorta poliçelerinin hasar işlemleri için (0212) 484 49 77 no’lu hasar hattımızı arayabilirsiniz.

Follow by Email
Facebook
Google+
https://www.tamamlayicisaglik.com/sss/soru/tamamlayici-saglik-sigortasi-nasil-kullanilir">
Twitter
LinkedIn

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Bilmeniz Gerekenler