Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Aile Olarak Düzenlenebilir mi?

Evet, düzenlenebilir. Eşlerden birinin SGK’lı olması durumunda tamamlayıcı sağlık sigortası alabilirsiniz.

Aile poliçesi; anne, baba ve bekar çocuklardan oluşur. Eğer evliyseniz aile poliçenizde eşiniz ve çocuklarınız yer alabilir.

Aile bireylerinizi tamamlayıcı sağlık sigortasına dahil ettiğiniz takdirde %5-10 arasında indirim hakkı kazanabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortasına ödeyeceğiniz toplam prim üzerinden %15 vergi indirimi alabilirsiniz.

Ayrıca;

  • Tek bir poliçe altında, her bir aile üyeniz için ayrı ayrı teminat limiti belirlenir.
  • Tamamlayıcı sağlık sigortalarında her bir aile üyeniz için yatarak tedavi teminatı limitsizdir.
  • Tamamlayıcı sağlık sigortası ayakta tedavi teminatı, seçeceğiniz sigorta şirketine göre 8, 9, 10 adet doktor muayenesi olarak belirlenir. Her aile üyesi ayrı ayrı muayene hakkına sahip olur.
  • Aile poliçenize doğum teminatı da ekleyebilirsiniz.
  • SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde sadece 15 TL ödeyerek kapsamlı sağlık hizmeti alabilirsiniz.
  • Aile üyelerinizi tek bir poliçe altında toplayarak, prim ödemelerini rahatça takip edebilirsiniz.
  • Ömür boyu yenileme garantisi kazanabilirsiniz.

Sitemizden hem kendiniz hem aileniz için tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alabilirsiniz. 13 sigorta şirketinin aileniz için sunacağı fiyatları ve teminat kapsamlarını karşılaştırabilirsiniz.

Ayrıca ileri yaştaki anne ve babanız için de bir güvence oluşturmak ve var olan hastalıklarına ait masrafları kontrol altına almak istiyorsanız, teklif ekranından Türk Nippon Sağlığınız Bizde poliçesini incelemeyi unutmayın. Sağlığınız Bizde poliçesi ile aile büyükleriniz Medical Park Hastanelerinden 80 yaşına kadar kapsamlı sağlık hizmeti alabilir.

Bebekler ve çocuklar hangi tarih itibari ile poliçe kapsamına alınabilir?

Doğum tarihinden itibaren ilk 15 gün içinde veya ilk 15 günden sonra poliçe kapsamına alınırlar. Bu durumu sigorta şirketlerinin özel şartlarına göre değişiklik gösterir.

Allianz Sigorta; doğumunu takip eden 15. günde bebeğe ailesi ile birlikte tamamlayıcı sağlık sigortası yapar. 5 yaşından sonra çocuk tek başına sigortalanabilir.

Anadolu sigorta; doğumu takip eden ilk 15 gün içinde bebeğe tamamlayıcı sağlık sigortası yapar. Bebeğin ilk 15 gün içinde poliçeye eklenmesi durumunda, doğuştan gelen tüm hastalıkları teminat altına alınır.

Ergo Sigorta; ilk 2 ay içinde bebeğin aile poliçesine eklenmesini ister. Bebeğin poliçeye eklenmesi durumunda; doktor muayenesi, açlık kan şekeri, troid tarama testi, fenilketonüri ve kan grubu tayini gibi tetkiklerin masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Ray Sigorta; doğumu takip eden 3. günden sonra bebeğin aile poliçesine eklenmesini ister . Sağlıklı yenidoğanın poliçeye eklenmesi durumunda, tüm masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Axa Sigorta; 7 yaşından büyük çocukları tek başına sigortalar. 8 yaşından küçük çocuklar aileleri ile birlikte sigortalanır.

Sompo Japan Sigorta; 2 yaşından büyük çocukları tek başına sigortalar. 2 yaşından küçük çocuklar aileleri ile birlikte sigortalanır.

Güneş Sigorta; 6 yaşından büyük çocukları tek başına sigortalar. 6 yaşından küçük çocuklar aileleri ile birlikte sigortalanır.

Groupama Sigorta; 0-17 yaş arası çocukları tek başına sigortalar. Ailecek tamamlayıcı sağlık sigortası da tercih edebilirsiniz.

Halk Sigorta; 0-17 yaş arası çocukları ailesi ile birlikte sigortalar.

Doğa Sigorta;  0-17 yaş arası çocukları ailesi ile birlikte sigortalar.

Eşim çalışmıyor, tamamlayıcı sağlık sigortasını kullanabilir mi?

Evet, kullanabilir. Burada önemli olan sigortalı adayının SGK’sının aktif olmasıdır. SGK şartlarına göre eşleri veya aileleri üzerinden SGK’dan faydalanabilen herkes Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından da faydalanabilir.

Ailem benim SGK primimden yararlanabiliyor. Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçemden de benim ödediğim primin üzerinden faydalanabilirler mi?

Hayır, böyle bir uygulama bulunmamaktadır. SGK’nın aile ile ilgili uygulamaları tamamlayıcı sağlık sigortasında geçerli değildir. Tamamlayıcı sağlık sigortasından ailecek yararlanabilmeniz için ayrı ayrı prim ödenmesi şarttır. 

Örneğin; çocuğunuz için 900 TL, eşiniz için 700 TL, sizin için de 800 TL prim belirlenmiş olsun. Sigorta şirketine toplam 2400 TL ödeme yapmanız gerekir. Bu tutarı 8 eşit taksit olacak şekilde ödeme seçeneğiniz de vardır. 

Follow by Email
Facebook
Google+
https://www.tamamlayicisaglik.com/sss/soru/tamamlayici-saglik-sigortasi-aile-olarak-duzenlenebilir-mi">
Twitter
LinkedIn

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Bilmeniz Gerekenler