Allianz Özel Sağlık Sigortası ve Fiyatları

Modüler Allianz Özel Sağlık Sigortası sayesinde poliçenizi dilediğiniz kapsamda ve limitte oluşturabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza göre yatarak tedavi ve ayakta tedavi planlarınıza ekstra teminatlar da ekleyebilirsiniz.

Hem sağlığını hem de bütçesini korumak isteyen 0-64 yaş arası herkes Allianz Modüler Sağlık Sigortası yaptırabilir. 6 yaşından küçük çocuklar aile poliçesine eklenerek Modüler Sağlık Sigortasından yararlanabilir.

Allianz Özel Sağlık Sigortası Teminatları

Yatarak Tedavi Teminatı: Doktorun, hastalığın tedavisi için cerrahi veya dahili müdahalenin hastaneye yatırılarak yapılması gerektiğine dair rapor beyan etmesi durumunda, tüm masraflar yatarak tedavi teminatı kapsamında karşılanır. Ancak doktorun beyan ettiği hastalıkla ilgili yatışlı tedaviler özel sağlık sigortasının başladığı günden 12 ay sonra yapılabilir.

Allianz Özel Sağlık Sigortası Yatarak Tedavi Kapsamı

Yatarak Tedavi TeminatlarıTeminat Limitleri
Ameliyat MasraflarıLimitsiz
Tıbbi Tedavi için YatışLimitsiz
Küçük MüdahaleLimitsiz
Ameliyat Malzeme2.000 TL
Yoğun Bakım90 gün
Kroner AnjiografiLimitsiz
Kemoterapi, Radyoterapi, DiyalizLimitsiz
Tek Kişilik Oda, Yemek ve RefakatçiLimitsiz
Yapay Uzuv50.000 TL
Yatış Sonrası Fizik Tedavi15 seans
Tablo Tarih: 01.01.2020- Allianz Özel Sağlık Sigortası yatarak tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin. Canlı destekten bize yazabilirsiniz.

 

Ayakta Tedavi Teminatı: Kişinin rahatsızlığı sebebi ile hastaneye başvurması ve doktor tarafından muayene edilmesi sonucu oluşan masraflar bu teminat kapsamında değerlendirilir. İlaç, görüntüleme hizmetleri, laboratuvar, fizik tedavi, check-up işlemleri ayakta tedavi teminatı kapsamındadır.

Allianz Özel Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi Kapsamı

Ayakta Tedavi TeminatlarıTeminat Limitleri
Doktor Muayene Limiti3.750 TL veya diğer limit seçenekleri
RöntgenAyakta tedavi limiti kadar
Tahlil ve TetkikAyakta tedavi limiti kadar
İleri Tanı YöntemleriAyakta tedavi limiti kadar
Fizik TedaviAyakta tedavi limiti kadar
Tablo Tarih: 01.01.2020- Allianz Özel Sağlık Sigortası ayakta tedavi kapsamını ve limitlerini gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin. Canlı destekten bize yazabilirsiniz.

 

Ek Teminatlar: Modüler Sağlık Sigortası aldığınızda hem sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz hem de Allianz’ın size sunduğu birçok ayrıcalıktan faydalanabilirsiniz. Modüler Sağlık Sigortası’nın sunduğu ek hizmetler aşağıdaki gibidir:

Kara Ambulansı Teminatı

Ani bir hastalık veya yaralanma sonucunda ortaya çıkan ve hemen müdahale gerektiren durumlarda sigortalının karayolu ile en yakın sağlık kurumuna ulaştırılması için acil kara ambulans teminatı kullanılır. Sigortalının karayolu ile sağlık kurumuna yetiştirilmesi mümkün değilse, Allianz Sigorta’dan onay alınması şartıyla hava veya deniz ambulansı kullanılabilir.

Evde Bakım Teminatı

Yatarak tedavi sonrası doktorun tedavinin evde devam etmesini istediğine dair rapor beyan etmesi ve Allianz Sigorta’nın bu raporu onaylaması durumunda, 8 hafta boyunca sigortalının tedavisi evde devam edebilir. Evde bakım hizmet giderleri ve tıbbi cihaz kiralama bedeli belirtilen limit dahilinde evde bakım teminatından karşılanır.

Check-up Teminatı

Check-up teminatının kapsamı Allianz Sigorta tarafından belirlenir ve teminatın aktiflik kazanması için ilk peşinatın ödenmesi gerekmektedir. Check-up teminatı yılda bir defa Allianz’ın sağlık taraması için anlaşma yaptığı sağlık kurumlarında geçerlidir.

PSA, Mamografi Tarama

40 yaş ve üzeri kadın ve erkek sigortalılar, yılda bir defa olmak üzere Allianz Sigorta’nın özel anlaşma yaptığı PSA/Mamografi Tarama Merkezlerine giderek kontrollerini yaptırabilir.

Diş Tedavisi

Estetik amaçlı veya ortodontik/pedodontik diş tedavileri hariç diş muayenesi, tedavisi, ameliyat ve protezler poliçede belirtilen yıllık limiti aşmamak şartıyla poliçe kapsamındadır. Ayrıca Allianz Sigorta’nın “Kazançlı Diş Network” uygulaması ile diş tedavilerinden doğan masrafların sadece %10’unu ödeme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Allianz Özel Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler

Allianz Sigorta’nın sözleşme yapmış olduğu sağlık kurumları ile kurum bünyesinde kadrolu olarak çalışan ve Allianz sözleşme şartlarını kabul eden doktorlar anlaşmalı hastaneleri ifade eder.

Allianz Sigorta Modüler Sağlık Sigortasını kullanabileceğiniz anlaşmalı hastaneler size 4 farklı paket şeklinde sunulur. Gitmek istediğiniz hastane hangi pakette ise onu tercih etmelisiniz. Eğer Acıbadem Hastaneleri tercihiniz ise Sarı Network tercih edebilirsiniz.

Beyaz Network: Amerikan Hastanesi dahil diğer tüm anlaşmalı hastanelerde poliçenizi kullanabilirsiniz.

Sarı Network: Amerikan Hastanesi hariç diğer tüm anlaşmalı hastanelerde poliçenizi kullanabilirsiniz.

Yeşil Network: Amerikan Hastanesi ve Acıbadem Sağlık Grubu dışındaki diğer tüm anlaşmalı hastanelerde poliçenizi kullanabilirsiniz.

Mavi Network: Amerikan Hastanesi, Acıbadem Sağlık Grubu, Florence Nightingale Hastaneleri ve Memorial Hastaneleri hariç diğer tüm anlaşmalı hastanelerde poliçenizi kullanabilirsiniz.

Allianz Sigorta’nın ilan edilen anlaşmalı sağlık kuruluşlarını değiştirme / iptal etme hakkı saklıdır. Allianz özel sağlık sigortası anlaşmalı hastaneler listesinin en güncel halini buradan inceleyebilirsiniz.

Allianz Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Allianz Modüler Sağlık Sigortası’nın fiyatı; doğum tarihiniz, cinsiyetiniz, ikametinizin bulunduğu coğrafi bölge, yatarak tedavi teminatına ek olarak alacağınız diğer teminatlar, geçmiş hastalıklarınız, belirlediğiniz ödeme yüzdesi, hastane listesi ve hastanelerdeki fiyat değişimine göre hesaplanır. Bu kriterlere göre hesaplanan prim 8 taksitle ödenebilir. Allianz özel sağlık sigortasını ailecek yaptıranlar %2.5 oranında indirim kazanır.

Allianz Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Örnek YaşYatarak Tedavi + Ayakta Tedavi Primi
252.923 TL
353.689 TL
454.910 TL
Tablo Tarih: 01.01.2020- Allianz Özel Sağlık Sigortası fiyatlarını gösteren örnek tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin. Canlı destekten bize yazabilirsiniz.

 

  • Örnek prim tablosu; ikamet ili İstanbul, ayakta tedavi 3.750 TL, hastane seçimi Yeşil Network ve %20 katılım payı oranı belirlenerek hazırlanmış olup bilgilendirme amaçlıdır ve hiçbir şekilde teklif yerine geçmez.
  • Sigorta danışmanlarımız ile TC Kimlik numaranızı paylaşarak gerçek fiyatları öğrenebilirsiniz. Sigorta şirketinin teklif ekranına TC Kimlik numarası girilmeden gerçek fiyata ulaşabilmeniz mümkün değildir.

Allianz Sigorta ÖSS

Limitsiz yatarak tedavi,

Geniş hastane ağı,

Check-up, PSA, Mamografi,

Evde Bakım,

8 taksit avantajıyla

Bizi Arayın!