tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Nedir?

Teminat; hastalık veya rahatsızlık durumunda yani bir hasar talebinde bulunduğunuz da, hasarın genel ve özel şartlar çerçevesinde size veya tedavi olduğunuz hastaneye tahsil edileceğinin garantisidir. Yani riskin gerçekleşmesi durumunda size tedaviniz için gerekli olan tüm işlemlerin yapılacağının güvencesidir. Tedaviniz için gerekli olan tüm işlemler de tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları için de sunulur.

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında, yatarak tedavi ve ayakta tedavi olmak üzere 2 ana teminat mevcuttur. Yatarak tedavi teminatı tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında tek başına alınabilir. Fakat ayakta tedavi teminatı tek başına sağlık poliçesine eklenemez. Eğer ekonomik durumunuz her iki teminatın poliçeniz de yer almasına imkan vermiyorsa sadece yatarak tedavi teminatı alabilir daha düşük prim ödeyebilirsiniz. Burada önemli olan ekonomik durumunuz ve hangi sağlık hizmetine ihtiyacınız olduğudur.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: %100
 • Ayakta Tedavi: 10 defa yıllık
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: 100%
 • Ayakta Tedavi: 10 defa
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Size sunulacak 2 ana teminatı kullanabilmeniz için sağlık sigortanızı yaptırırken müşteri temsilcinize sağlık beyanında bulunmanız gerekir. Sağlık sigortanızı kullanırken sıkıntı yaşamamak adına geçirmiş olduğunuz bir hastalık varsa mutlaka müşteri temsilcinize bilgi vermelisiniz. Çünkü tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında geçmişten gelen ve doğuştan var olan hastalıklarınız hiç bir şekilde teminat altına alınmaz. Müşteri temsilcinize doğru bilgi vermemeniz durumunda sağlık poliçeniz, sigorta şirketi tarafından iptal edilebilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası sunan 12 sigorta şirketi mevcuttur. Her sigorta şirketinin ana teminatları için belirlediği bekleme süresi ve limitleri farklıdır. Eğer tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Direkt olarak 12 sigorta şirketinin tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları arasında karşılaştırma yapmak isterseniz mutlaka sitemizi ziyaret edin.

Yatarak Tedavi Teminatı Nedir?

24 saatten az olmamak şartı ile hastanede yatmayı gerektiren durumlarda yatış ve tedavi masrafları ile birlikte acil durumlardaki harcamaları kapsayan teminattır. Sigorta şirketinin belirlediği bekleme süresi dolduktan sonra aktif olan yatarak tedavi teminatı kapsamında; ameliyat, ameliyat öncesi ve sonrası tetkik, ameliyat sonrası fizik tedavi ve rehabilitasyon, evde bakım ve tedavi, tıbbi malzeme, suni uzuv ile ambulans gibi hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Acil durum veya bir kaza sonucu yaralanmanız durumunda, kırmızı alandan hastaneye giriş yaparsınız, bekleme süresi uygulaması olmadan yatarak tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sigorta şirketi yatarak tedavi masraflarınızı %100 karşılar.

Evde Bakım Teminatı

Hastanedeki tedavi süreci tamamlandıktan sonra doktorunuzun gerekli görmesi durumunda, sigorta şirketinin onayı ile sizin için bir sağlık personeli görevlendirilir ve evde bakım hizmeti sunularak tedavi süreciniz tamamlanır.

Suni Uzuv Teminatı

Sigortalı olduğunuz süre içinde meydana gelen bir kaza veya hastalık sonucu kaybolan uzvu yerine koyma amacıyla takılan protezler ile bu protezlerin bakımları yatarak tedavi teminatı kapsamında değerlendirilir.

Tıbbi Malzeme Teminatı

Kaza veya hastalık sonucu uygulanan tedavinin bir parçası olarak, vücuda dışarıdan destek olacak şekilde ve sadece tıbbi amaçlarla kullanılan, taşınabilir, kişiye özel atel, elastik bandaj, ortopedik bot, tabanlık, korse, boyunluk, dizlik, bileklik, dirseklik, kol askısı, oturma simidi, rom walker, walker, koltuk değneği, alçı terliği, ürostomi torbası, kolostomi torbasından ibaret tıbbi malzemeler ile yanık veya yara tedavisinde kullanılan örtücü malzemeler bu teminat kapsamında karşılanır.

Ambulans Teminatı

Hayati tehlike bulunuyorsa, olay yerinde müdahale ve en yakın hastaneye nakil işlemi için yatarak tedavi kapsamında ambulans teminatı verilir. Eğer hayati tehlike yoksa ambulans teminatından yararlanamazsınız.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: %100
 • Ayakta Tedavi: 8 defa yıllık
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: 100%
 • Ayakta Tedavi: 8 defa
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Ayakta Tedavi Teminatı Nedir?

24 saati aşmayan ve hastanede yatmanızı gerektirmeyen durumlarda kullanılan teminattır. Doktor muayenesi, röntgen, laboratuar tetkikleri ve ileri tanı yöntemlerine ait giderler ayakta tedavi kapsamında karşılanır. Tamamlayıcı sağlık sigortası için seçeceğiniz sigorta şirketi bazında muayene adetleri değişiklik gösterebilir. Yıl içerisinde 8,9,10 adet olmak üzere muayene hakkı sunulur.

Muayene olduktan sonra doktorunuz tarafından istenen röntgen, tetkik ve tahlil işlemleri muayene hakkınız içinde değerlendirilir. Yani yapılacak olan tahlil ve röntgen işlemi ayrı ayrı bir muayene hakkından düşülmez. Ayrıca 10 günlük kontrol süreci içinde tekrar hastaneye giderseniz bir önceki muayene hakkınız içinde değerlendirilir ve muayene limitinizden düşmez.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Teminatı

Fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzman hekimi tarafından tedavi planı düzenlenmesi durumunda, ayakta veya yatarak yapılmasına bakılmaksızın ayakta tedavi teminatı kapsamında karşılanır. Tedavinin birden fazla vücut bölgesine uygulanması durumunda her bölge 1 seans olarak değerlendirilir.

Doğum Teminatı

Doğum teminatı ayakta tedavi teminatı ile beraber poliçeye eklenir. Ek prim ödemeniz koşulu ile gereken bekleme süresini doldurduktan sonra, hamilelik rutin kontrolleri ve tetkikler, doğuma ait masraflar doğum teminatı kapsamında %100 karşılanır. Doğum teminatına hak kazanabilmek için hamile olmamanız yeterlidir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında sunulan tüm teminatlar, sigorta şirketlerinin sadece anlaşmalı olduğu hastanelerde geçerlidir. Anlaşmalı hastane dışında yaptırmış olduğunuz tedaviler ile ilgili hiçbir masraf sağlık poliçenizden karşılanmaz. Anlaşmalı hastane ağı içinde yatarak tedavi ve ayakta tedavi limitlerinize de dikkat etmelisiniz. Belirlenen limitleri aştığınızda hastane masraflarınız sağlık poliçeniz tarafından karşılanmaz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmadan önce yukarıda bahsettiğimiz teminatlar ile ilgili mutlaka ön bir araştırma yapmalısınız. Unutmayın yaşınız, cinsiyetiniz, yaşadığınız şehir ve poliçenize ekleyeceğiniz teminatlar ödeyeceğiniz primi etkileyecektir. İhtiyaçlarınız ve beklentileriniz doğrultusunda tamamlayıcı sağlık sigortası tercihi yapmanız, kendinizi güvende hissettirecektir.

Sağlıkla kalın.

Hemen Paylaş
Bunlarda ilginizi çekebilir:

Yorum Yap