tamamlayıcı sağlık sigortası mantıklı mı

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Satın Almak Mantıklı Mı?

Çevrenizde tamamlayıcı sağlık sigortası kullananları gördükçe merakınız daha da artıyor değil mi?

Hatta tamamlayıcı sağlık sigortası kullananların fikirlerini ve memnuniyetlerini araştırıyorsunuz. Ancak araştırma yaptıkça aklınızda bir sürü soru işareti kalıyor.

Yeteri kadar bilgi sahibi olmadığınız için  “tamamlayıcı sağlık sigortası mantıklı mı?” sorusunu sormaktan kendinizi alıkoyamadığınızı biliyoruz.

Eğer mantıklı bir karar vermek istiyorsanız, aşağıda sıraladığımız sebeplerden dolayı sağlık sigortası yaptırmayın!

Unutmayın! Sağlık sigortası yaptırırken önceliğiniz beklentileriniz, ihtiyaçlarınız ve bütçeniz olmalıdır.

Bizim size tavsiyemiz, sağlık sigortaları ile ilgili güvenilir hizmet veren sigorta aracı kurumları ile iletişime geçmenizdir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Satın Alırken Yapılan Yanlışlar

Aşağıda yazan yanlış sebepler doğrultusunda bir sağlık sigortası aldıysanız, kendinize tamamlayıcı sağlık sigortası mantıklı mı sorusunu tekrar sormalısınız. Sağlık sigortası kullananların fikirleri ile değil, kendi araştırmalarınız sonucunda bir sağlık sigortası satın almaya karar vermelisiniz. Mantıklı olan karar, ihtiyacınıza uygun sağlık sigortasını seçmenizdir.

Arkadaşlarım özel sağlık sigortası almamı tavsiye ediyor.

Özel sağlık sigortasının bilinirliği daha yüksek olduğu için talep görmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası yeni bir sigorta türü olduğundan daha önyargılı davranmaktadır. Aslında özel sağlık sigortası ile tamamlayıcı sağlık sigortası arasında anlaşmalı hastane ağı ve primleri dışında pek bir fark yoktur. Eğer tamamlayıcı sağlık sigortası mı özel sağlık sigortası mı diye çelişkide kalıyorsanız bütçenizi göz önüne alın. Özel sağlık sigortası primleri sizin için yüksek maliyetli ise tamamlayıcı sağlık sigortası tercih etmelisiniz. Tam da bu noktada “Tamamlayıcı sağlık sigortası mantıklı mı?” sorunuza cevap verelim: Evet, mantıklı.

En ucuz tamamlayıcı sağlık sigortasını alarak kazançlı çıkabilirim.

Sizce bu düşünce ne kadar güvenilir? Sağlık sigortası satın alırken yapılan en büyük yanlışlardan biri düşük prim ücreti ödemek için seçilen sağlık planıdır. Siz düşük prim ücreti ödeyerek kendinizi karlı sayabilirsiniz. Aslında işin iç yüzü hiç tahmin ettiğiniz gibi değildir. Sağlık sigortası satın alırken dikkat edilmesi gereken nokta size sunulan teminatların limiti ve teminat dışı kalan durumlardır. Sağlık sigortası satın almaya karar verdiğinizde önceliğiniz mutlaka ihtiyaç duyduğunuz hizmetler olmalıdır. Ancak o zaman güvenilir bir sağlık sigortası satın almış olursunuz.

Arkadaşımın tavsiyesi ile aynı sigorta şirketinden aynı ürünü satın almak istiyorum.

Aynı sigorta şirketinden sağlık poliçesi almak sizin için faydalı mı? Arkadaşınızın ihtiyaçları ile sizin ihtiyaçlarınız bire bir uyuşuyor mu? Cevabınız hayır ise mutlaka ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir sigorta şirketinizi seçmelisiniz. Tekrar hatırlatalım; sağlık sigortasını aktif bir şekilde kullananlardan tavsiye almak yerine, konu ile ilgili profesyonel ve güvenilir kişilere danışın.

Gebelik planlıyorum, tamamlayıcı sağlık sigortası satın almalıyım.

Evet, gebelik planlıyorsanız sağlık planı sizin için faydalı olacaktır. Fakat doğum teminatı tek başına satın alınamaz. Önce sağlık sigortası satın alıp, poliçenize doğum teminatı ekleyebilirsiniz. Ayrıca poliçenize doğum teminatı ekletmek hemen hizmet alabileceğiniz anlamına gelmez. Sigorta şirketleri doğum teminatını poliçeye ekledikten sonra size bir bekleme süresi koyar. Bu bekleme süresi için de hamile olmanız durumunda doğum teminatını kullanamazsınız.

Sigorta temsilcisinden kurtulmak için tamamlayıcı sağlık sigortası satın almayı düşünüyorum.

Sürekli sigorta temsilcileri tarafından aranmak sizi rahatsız ediyor olabilir. Siz bu durumu avantaja çevirin. Sigorta temsilcinize aklınıza takılan tüm soruları sorun ve sağlık sigortası prim ücretlerini öğrenin. Sağlık sigortası şirketlerini karşılaştırmanıza yardım etmesini isteyin. Düşük prim ücretli poliçeyi satın almaktansa, rahatsız olduğunuz bu durumu avantaja çevirin.

Bazı hastalıklarım olduğunu öğrendim. Tedavi masraflarımı sigorta şirketini karşılatmalıyım.

Tam da bu noktada tekrar hatırlatalım: Genç ve sağlıklı iken sağlık sigortası satın almalısınız. Çünkü yaş ilerledikçe ödeyeceğiniz prim ücreti artacaktır. Ayrıca yaşınız ile birlikte hasta olma riskiniz de artacağı için muafiyet durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Unutmayın ki; hiç bir sigorta şirketi var olan veya teşhisi konulmuş hastalığı sağlık poliçesi kapsamına dahil etmez.

%15 vergi iadesi alabilmek için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıracağım.

Güzel fikir, kötü uygulama! Vergi indiriminden yararlanmak için karşınıza ilk çıkan sağlık sigortası planını satın almayın. Bu düşüncenizi kendi sağlığınız için avantaja dönüştürün. Sağlık ihtiyaçlarınızı belirleyerek, sağlık poliçesi satın alabilir, sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz. Hem ihtiyaçlarınız doğrultusunda hizmet alır hem de vergi indiriminden yararlanmış olursunuz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Almadan Önce Sigortacınıza Sormanız Gereken Sorular

 1. Sağlık sigortası hangi hastalıkları/rahatsızlıkları teminat altına almaktadır?
 2. Sağlık sigortası hangi hastalıkları/rahatsızlıkları teminat dışı bırakmaktadır?
 3. Sağlık sigortası satın aldığınız sigorta şirketinin anlaşmalı hastane listesi sizin için yeterli mi?
 4. Sigorta şirketinin belirlediği tedavi limitleri, sizin için yeterli mi?
 5. Sigorta şirketinin belirlediği bekleme süreleri hakkında yeterli bilgiye sahip misiniz?
 6. Sigorta şirketi ömür boyu yenileme hakkı sunuyor mu?
 7. Sigorta şirketi yenileme döneminde hasarsızlık indirimi uyguluyor mu?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Faydalı mı?

Sigorta şirketi araştırması yaparken yukarıdaki tüm soruların cevabını bildiğinizden emin olun. “Tamamlayıcı sağlık sigortası mantıklı mı?” sorunuzun cevabı aslında yukarıda bahsettiğimiz 7 sorunun içinde gizlidir. Bu sorulara vermiş olduğunuz cevap ile sizin için en faydalı olan sağlık planını tercih etmeniz daha kolay olacaktır.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: %100
 • Ayakta Tedavi: 10 defa yıllık
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: 100%
 • Ayakta Tedavi: 10 defa
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Sağlık Sigortası Gerekli mi?

Evet, günümüz koşullarında sağlık sigortası gereklidir. Her geçen gün sağlık sektöründe artan maliyetler ile baş edebilmenin en kolay yolu sağlık sigortasıdır. Sağlık sigortası ile yatarak ve ayakta tedavi masraflarınızı kontrol altına alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için uzman sigorta temsilcilerimizden bilgi alabilir veya sitemizden teklif alabilirsiniz.

Sağlıkla kalın.

Bunlarda ilginizi çekebilir:
Hemen Paylaş

Yorum Yap