Sağlık Sigortası Almadan Sigortacınıza Sormanız Gereken 6 Soru

sigorta acentesi

Sağlık Sigortası Almadan Sigortacınıza Sormanız Gereken 6 Soru

İhtiyaçlarınıza en uygun sağlık sigortasını seçmenin ilk ve en önemli adımı aslında doğru bir sigorta acentesi seçmekten geçer. Size en doğru bilgiyi verecek ve ihtiyacınız durumunda size yardım edebilecek kurumun sigorta  acentesi olduğunu bilmelisiniz.

Bir acentenin ya da brokerin amacı, sigortanıza ihtiyaç duyacağınız en zor anlarınızda size uzman destek yardımı sunmaktır. Siz hastanede tedavi işlemleriniz ile uğraşırken, evrak işleriniz ile sigorta temsilciniz uğraşacaktır.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

  • Yatarak Tedavi: %100
  • Ayakta Tedavi: 10 defa yıllık
  • Genis Hastane Ağı
  • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

  • Yatarak Tedavi: 100%
  • Ayakta Tedavi: 10 defa
  • Genis Hastane Ağı
  • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Bazı sigorta acenteleri, satıştan sonraki sorumsuz ve ilgisiz tutumları ile ihtiyaç duyduğunuz anda sıkıntılarınızı ikiye-üçe katlayabilir. Bir temsilcinin gerçek değeri çoğu zaman ancak bu sıkıntılı durumlarda ortaya çıkar.

Kendi iyiliğiniz ve rahatlığınız için aşağıdaki 6 önemli soruyu sigorta temsilcinize mutlaka sormanızı tavsiye ediyoruz. Alacağınız cevaplar, temsilciniz ile olan bağınızın iyi veya kötü hangi sonucu vereceğini gösterecektir. Sigorta temsilcinizi dikkatlice seçin.

Sigortacılıktan başka bir iş ile uğraşıyor mu?

Eğer sigorta acentesi, size satacağı ürün satmakta olduğu şeylerden sadece birisiyse tehlike çanları çalıyor demektir! Karşınızdaki ciddi bir satıcı olmayabilir. Sadece sigorta ürünleri üzerine uzmanlaşmış bir acente/broker aracılığı ile sigorta satın almak en doğru seçim olacaktır. Bunun en basit sebebi de yalnızca sigorta alanında uzmanlaşmış bir temsilcinin ihtiyacınız olduğunda size en doğru hizmeti sunabilecek olmasıdır.

Satış sonrasında size sunması gereken hizmetler nelerdir?

Sağlık sigortası, hasar durumunda taleplerinizi karşılayamazsa bu oldukça can sıkıcı bir hal alabilir. Sigorta temsilciniz, sizi satın aldığınız sağlık sigortasının hasar süreçleri ve bu süreçlerde sağlayacağı hizmetler konusunda mutlaka detaylıca bilgilendirmelidir.

Hizmetlerinden memnun olan en az iki müşterisini referans olarak verebiliyor mu?

Eğer sigorta temsilciniz iki müşterisini referans olarak sunabilirse, bu çok büyük bir artı olur. Bu sayede temsilcinizin o müşterilerin taleplerini nasıl karşıladığını ilk ağızdan öğrenebilirsiniz.

Genel duruşu nasıl? Sizinle ilgileneceğine dair nasıl bir garanti veriyor?

Mesela temsilciniz izinliyken ne olacak? Temsilcinizin geri dönüşlerinden veya tecrübesinden memnun değilseniz ne olacak? İsteklerinizin daima karşılanacağına dair bir güvence var mı? Poliçeyi bir temsilciden satın almadan önce bu soruların hepsini sormanızda fayda var. Çünkü bu sorulara verilen cevaplar, temsilcinizin ve aracı kurumun size vereceği hizmetin devamlılığı ve güvenilirliğini gösterecektir.

Sigortacınız piyasadaki tüm lider firmaları tarafsız bir şekilde karşılaştırdı mı?

Karşınızdaki temsilcinin, en iyi seçimi yapmanız için tüm işlemleri ve ürünleri eksiksiz bir şekilde biliyor olması oldukça önemlidir. Ancak daha da önemlisi, bir ürün/çözüm sunarken sizin bu işlemi doğru ve eksiksiz bir şekilde anlıyor olmanızı sağlamasıdır. Piyasayı iyi tartabilmeli ve bir sağlık sigortasındaki tüm pürüzleri şeffaf bir şekilde bulabilmelidir. Sorular sorun, ortamı berraklaştırın ve kolayca tatmin olmayın. Unutmayın ki doğru bir sigorta temsilcisi, size bir an önce bir poliçe satma derdinde olmamalıdır.

Eğer işler ters giderse nasıl yardımcı olacak?

Diyelim ki 2-3 yıl sonra bir sağlık hasarınız oldu ve sigorta şirketi hasarınızı karşılamayı reddetti. Bu durumda sigorta temsilcisi size nasıl yardım edecek? Temsilcinizin/brokerinizin bu gibi durumlarda sizin avukatınız olduğunu unutmayın. Doğru temsilciyi belirleyip, bilinçli bir seçim ile yola devam etmek büyük fark yaratacaktır. İlgisiz, tutarsız ve destek yerine köstek olan bir temsilcinin sebep olduğu stres hiçbir sağlık sigortası tarafından karşılanmaz. Uzun süre kullanacağınız bir sağlık sigortası satın alıyorsunuz ve seçiminiz hakkında içinizin rahat olması en doğal hakkınızdır.

Sigorta Acentesi

Yıllardır sağlık sigortası alanında sizlere en iyi hizmeti vermeyi çalışıyoruz. Sağlık sigortası alanında uzman ekibimiz ile iletişime geçebilir, aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını bizde bulabilirsiniz. Ayrıca 12 sigorta şirketinden aynı anda tek bir ekranda size sunduğu teklifleri görmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Sağlıkla kalın.

Hemen Paylaş