Özel Sağlık Sigortası Nedir?

özel sağlık sigortası

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Birçok sigorta şirketi tarafından sunulan özel sağlık sigortası; hem bireysel hem kurumsal olarak talep gören geniş kapsamlı bir sağlık sigortası türüdür. “Özel sağlık sigortası nedir?” sorunuzun cevabı ile ilgili detaylı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Ne Demek?

Özel sağlık sigortası; ani bir kaza, hastalık veya diğer sağlık sorunları ile ilgili yatarak veya ayakta gerçekleşen tedavi masraflarınızı sizin yerinize hastaneye ödeyen sağlık sigortası türüdür. Özel sağlık sigortaları kişiye özeldir ve bir yıl boyunca ihtiyaç duyacağınız sağlık hizmetleri için sizi koruma altına alır. Özel sağlık sigortası ile dilediğiniz hastaneyi ve dilediğiniz doktoru seçme şansına da sahip olabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası kapsamı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Kimleri Kapsar?

0-64 yaş arasındaki herkes ailesi ile birlikte özel sağlık sigortası yaptırabilir. Türkiye’de özel sağlık sigortası yaptırabilmenin tek şartı ise sağlık durumunuz ile ilgili doğru beyan vermenizdir. Çünkü özel sağlık sigortası kapsamında doğuştan veya geçmişten gelen hiçbir hastalık teminat altına alınmamaktadır.

Özel Sağlık Sigortası Kaç Yaşına Kadar Sigortalar?

Özel sağlık sigortası üst yaş sınırı sigorta şirketine göre değişir. Sigorta şirketlerine göre özel sağlık sigortası yaş sınırı hakkında bilgiye tablomuzdan ulaşabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Yaş Sınırları

Sigorta ŞirketiGiriş Yaşı Üst Sınır
Tek Başına Çocuk için Giriş Alt Yaş Sınırı
Bupa Acıbadem Sigorta60 yaş0-17 yaş arası çocuklar tek başına sigortalanabilir.
Ak Sigorta60 yaş0-17 yaş arası çocuklar tek başına sigortalanabilir.
Allianz Sigorta64 yaş6-17 yaş arası çocuklar tek başına sigortalanabilir.
Anadolu Sigorta64 yaş0-17 yaş arası çocuklar tek başına sigortalanabilir.
Axa Sigorta59 yaş18 yaşından küçük çocuklar ailesi ile sigortalanır.
Demir Sigorta60 yaş10-17 yaş arası çocuklar tek başına sigortalanabilir.
Groupama Sigorta60 yaş0-17 yaş arası çocuklar tek başına sigortalanabilir.
Mapfre Sigorta60 yaş18 yaşından küçük çocuklar ailesi ile sigortalanır.
Ray Sigorta64 yaş18 yaşından küçük çocuklar ailesi ile sigortalanır.
Türkiye Sigorta59 yaş6-17 yaş arası çocuklar tek başına sigortalanabilir.
Tablo tarihi: 01.01.2021 - Özel sağlık sigortası yaş sınırları ve tek başına çocuk yapan sigorta şirketlerini karşılaştıran tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin. Canlı destekten bize yazabilirsiniz.

Yukarıda tek başına çocuk olarak belirttiğimiz kategori, çocuklara ebeveynlerinden ayrı sağlık poliçesi yapılması durumunda geçerli olan alt yaş sınırıdır. Yani bebeğinizi veya çocuğunuzu kendi sağlık poliçenize eklerseniz, doğduğu tarihten itibaren veya herhangi bir alt yaş sınırına bakılmaksızın sizinle beraber sigortalanabilmektedir.

Tabloda belirtilen giriş yaşı üst sınırı sağlık poliçesini ilk defa satın alacaklar için geçerli bir kuraldır. Eğer hali hazırda devam eden bir poliçeniz var ise ve ömür boyu yenileme garantisi hakkını kazanmışsanız, üst yaş sınırı kuralı poliçeyi devam ettirmeniz için geçerli değildir.

Neden Özel Sağlık Sigortası Yaptırmalıyım?

Özel sağlık sigortası seçkin anlaşmalı hastaneleri ve kapsamlı sağlık hizmetleri ile standardı yüksek bir güvence oluşturur. “Özel Sağlık Sigortası Faydaları” sayfamızdan konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Özel sağlık sigortası poliçeleri kişinin ihtiyacına ve bütçesine göre şekillendirilebilir. Bu yüzden sigorta şirketlerinin özel sağlık sigortası ürünleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Türkiye’de özel sağlık sigortası hizmeti sunan birçok şirket olduğundan dolayı, her birinden teklif almak ve detaylı bir şekilde incelemek zor bir iştir.

Özel sağlık sigortası yaptırmak istediğinizde ihtiyacınız olan tek şey uzman bir sigorta danışmanıdır. Çünkü özel sağlık sigortası teklifi; teminat kapsamı, limitler, katılım payı oranı ve network ağı seçilerek oluşturulur. Birçok seçim yapılması gerektiğinden dolayı uzman sigorta danışmanı önce sizin taleplerinizi dinler, sonra sizin için en uygun özel sağlık teklifini çalışır.

Araştırma süreci ve poliçe satın alma işlemlerini fazla vakit harcamadan uzman danışmanlarımız ile yapabilirsiniz. Hafta içi her gün 09:00-18:00 saat aralığında (0216) 368 45 45 no’lu destek hattımızı arayabilirsiniz. Dilerseniz sitemizin “Destek Al” bölümünden iletişim bilgilerinizi bırakabilir, 2 iş günü içinde teklif vermek için sizleri biz arayabiliriz.

Sağlıkla kalın.

Hemen Paylaş

Bunlar da ilginizi çekebilir