Kadınlar için Sağlık Sigortasının Önemi

kadınlar için sağlık sigortası

Kadınlar için Sağlık Sigortasının Önemi

Son yirmi yıl içinde toplumsal değişimlerin ve modern hayat tarzının kadınlar üzerinde de etkisi olmuştur. Kadınların iş hayatında giderek artan rolü ile daha bağımsız hale gelmiştir. Kadınların aile bütçesine desteğini dışında birçok konuda da söz sahibi olmaya başlamıştır. Tüm olumlu gelişmelere rağmen hala kadınlar için sağlık sigortası önemi anlaşılamamış ve göz ardı edilmiştir.

Kadınların erkeklere oranla daha sık hastalandığı ve medikal desteğe daha çok ihtiyaç duyduğu bilinen bir gerçektir. Günümüz koşullarında kadınlar için sağlık sigortası bu kadar önemliyken, hayatlarını sigortasız ve korumasız devam ettirmesi hiç akıllıca bir davranış değildir. Kadınlar için sağlık sigortası önemi, doğum yapmadan veya ağır maliyetli bir hastalık ile karşılaşmadan önce anlaşılması gereken bir konudur.

Sigorta şirketleri, kadınların özel ihtiyaçlarını karşılayacak bir çok sağlık sigortası ürünü sunmaktadır. Size en uygun sağlık sigortasını seçmek aslında hiçte zor değil. Birkaç basit adım ile size en uygun sağlık sigortasını seçebilirsiniz.

Sağlık sigortası kapsamında teminat dışı kalan haller dışında, tüm karşılaşabileceğiniz hastalıklar için istediğiniz hastanede, belirlenen limitleri aşmadan tedavi olabilirsiniz. Ayakta tedavi ve yatarak tedavi teminatı kapsamında birçok sağlık hizmeti de alabilirsiniz. Aşağıdaki yazılarımızdan özel sağlık sigortası veya tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: %100
 • Ayakta Tedavi: 10 defa yıllık
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: 100%
 • Ayakta Tedavi: 10 defa
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Kadınlar için sağlık sigortası kapsamında birçok hastalık ile ilgili tedavi görebilirsiniz:

 1. Kadına özel hastalıklar ve her türlü kanser . (Meme kanseri, rahim kanseri, fallop tüpü kanseri, servikal kanser, rahim ağzı kanseri ve over kanseri gibi)
 2. Hamilelik ve doğum,
 3. Hamilelik komplikasyonları,
 4. Her türlü fıtık, safra kesesi ve meme hastalıkları,
 5. Rahim ve yumurtalık ile ilgili hastalıklar, rahim sarkması, bartholin kisti

Kadınlar için Sağlık Sigortası Almadan Önce Ele Alınması Gereken Önemli Noktalar

Bütçenize uygun sağlık sigortası seçin.

Sigorta şirketleri, sağlık sigortası alanında çeşitli ürünleri sunmaktadır. Çeşitli ürünler aynı zamanda ödenecek prim açısından da birçok alternatif sağlamaktadır. Bu noktada en doğru sağlık sigortasını seçmek zor bir iştir. Yapılması gereken, teminat kapsamının ve belirlenen limitin yıl içinde hastane masraflarınızı karşılayabilecek şekilde seçilmesidir.

Sağlık sigortası araştırması yaparken, en ucuz sağlık sigortası ürününü sunan sigorta şirketini bulmaya çalışmak bu yolda atılmış en büyük yanlışlardan biridir. Siz en az primi ödeyerek tasarruf yaptığınızı sanabilirsiniz ama emin olun seçtiğiniz o sağlık sigortası ürünü kapsam olarak sizin ihtiyacınızı görmeyecektir. Bu noktada en pahalı sağlık sigortası en iyisidir gibi yanlış bir algı oluşmuş olabilir. Bizim anlatmak istediğimiz konu; sağlık sigortası seçerken bütçenizi ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanızdır.

Grup sağlık sigortanız tek güvenceniz olmasın.

Çalıştığınız kurum tarafından size sağlık sigortası yapılmış olabilir. Kurumsal sağlık sigortaları iş vereninizin belirlediği teminat, limit ve katılım payı oranına göre poliçelendirilir. Bu durumda grup sağlık sigortanızdan tam kapsamlı sağlık  hizmeti alamayabilirsiniz. Ayrıca çalıştığınız kurumdan ayrılmanız durumunda da sağlık sigortanız iptal edilir.

Grup sağlık sigortanızda karşılaşabileceğiniz olumsuzluklara karşı bireysel sağlık sigortası yaptırmanız akıllıca bir karar olacaktır. Grup sağlık sigortasından çıkmadan, kendinizi tam anlamı ile güvence altına almak için bireysel sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Böylelikle çift avantaj da elde edebilirsiniz.

Birikimlerinizi kaybetmek istemiyorsanız sağlık sigortası yaptırın.

Her geçen gün medikal enflasyon daha da artmaktadır. Eğer sağlık sigortanız yoksa ve acil bir durumda yüksek maliyetli bir tedavi görmeniz gerekirse tüm birikimlerinizi kaybedebilirsiniz. Medikal enflasyondaki hızla artışa karşı sağlık sigortası yaptırmak sizin için finansal güvenlik sağlayacaktır.

Genç ve sağlıklıyken sağlık sigortası yaptırın.

Sağlık sigortası yaptırmak için yaşınızın ilerlemesini beklemeyin. Hala genç ve sağlıklıyken sağlık sigortası yaptırmak birçok avantajı da beraberinde getirir. Daha az prim ödeyerek kapsamı daha geniş bir sağlık sigortası yaptırmak elbette bir fırsattır. Yaşınız ilerledikçe hastalıklarınız da ortaya çıkmaya başlayacak ve hiç bir sigorta şirketi geçmişten gelen hastalıklarınızı teminat altına almayacaktır.

Vergi indiriminden yararlanmayı unutmayın.

Sağlık sigortası ile geleceğinizi güvence altına alırken vergi indiriminden de faydalanabilirsiniz. Sağlık sigortası poliçenize ödeyeceğiniz primin %15’i size vergi indirimi olarak iade edilir.

Sonuç olarak; kadınlar için sağlık sigortasının önemi, sizin önce kendinize sonra eşinize, çocuklarınıza ve ailenize karşı sorumluluklarınızdan kaynaklanmaktadır. Aile bütçenizin sarsılmaması adına, gelecekte karşılaşabileceğiniz yüksek maliyetli hastalıklara karşı bir güvence oluşturmanız yine kadınlar için sağlık sigortasının önemini ortaya koymaktadır. Unutmayın asıl zenginlik sağlıktır.

Kadınlar için Sağlık Sigortası Primi Ne Kadar?

Kendiniz ve aileniz için tamamlayıcı sağlık sigortası hesaplama işlemini, sitemizin teklif ekranından yapabilirsiniz. Tek bir ekranda 12 sigorta şirketinin sağlık sigortalarını karşılaştırabilir, sizin için en uygun ürünü bulabilirsiniz.

Sağlıkla kalın.

Bunlarda ilginizi çekebilir:
Hemen Paylaş