Hipertansiyon Hastaları Sağlık Sigortası Alabilir mi?

hipertansiyon

Hipertansiyon Hastaları Sağlık Sigortası Alabilir mi?

Her insan rutin hayatında stres yaşar. Kimileri yaşadığı stresi atabilmek için kendine çözüm yolu arar, kimileri ise yaşadığı stresi üzerinden atamaz ve buna bağlı olarak rahatsızlanır. İşte stresin sebep olduğu hastalıklardan biri de  hipertansiyondur.

Size yakın zamanda yaşanmış bir hikaye anlatmak istiyorum.

Salih Bey, her yıl düzenli olarak yaptırdığı sağlık kontrolleri için hastaneye gitti. Birçok rutin tahlil ve tetkiklerini yaptırdı. Ancak her yıl yaptırdığı sağlık kontrollerinden bu sefer içi rahat bir şekilde çıkamadı.

Salih Bey, doktorunun söyledikleri ile büyük bir şok yaşadı. Kendisine hipertansiyon teşhisi konulmuştu. Doktorunun oluşabilecek riskleri anlatması ile daha da endişe duymaya başladı.

Salih Bey, oluşabilecek tüm risklerin korkusu ile hastaneden ayrılırken finansal olarak bu hastalığın onu nasıl etkileyeceğini de düşünüyordu. Düzenli olarak gittiği özel hastanede, doktorunun muayene ücretlerini ve testler için harcadığı parayı düşününce daha büyük bir komplikasyon ile karşılaştığında bu yükün altından nasıl kalkacağını bilmiyordu. Salih Bey hipertansiyon hastalığını bir şekilde güvence altına almaya karar verdi.

Salih Bey, internetten sağlık sigortaları ile ilgili araştırma yaparken bizimle karşılaşıp hemen iletişime geçmiş. Sigorta danışmanlarımıza durumunu anlatmış, endişelerinden bahsetmiş. Ancak müşterimizi yeni bir sürpriz daha bekliyordu. Sağlık sigortaları, poliçe başlangıç tarihinden önce konulmuş teşhisleri teminat altına almıyordu.

Müşterimiz bir kez daha hayal kırıklığı yaşadı. Ancak sigorta danışmanımız, tüm sağlık sigortası ürünlerini tekrar inceleyerek, müşterimiz için en uygun sigorta şirketini buldu.

Sigorta danışmanımız, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında geçmişten gelen hastalıkları da teminat alan bir sağlık poliçesini müşterimize sundu. Diğer tamamlayıcı sağlık sigortası ürünlerine göre biraz daha yüksek fiyatlı olan bir poliçeydi. Ancak müşterimiz hipertansiyon ile ilgili tedavi masraflarını ve oluşabilecek acil müdahaleler için ödeyeceği ücretleri düşününce, sağlık sigortası yaptırmaya karar verdi.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

  • Yatarak Tedavi: %100
  • Ayakta Tedavi: 8 defa yıllık
  • Genis Hastane Ağı
  • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

  • Yatarak Tedavi: 100%
  • Ayakta Tedavi: 8 defa
  • Genis Hastane Ağı
  • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Salih Bey yaşadığı endişe dolu bu süre içinde ailesi içinde bir sağlık sigortası almaya karar verdi. Eşi ve 2 çocuğu için işler daha kolay oldu. Salih Bey’in eşi Derya Hanım’ın daha önceden teşhisi konulmuş bir hastalığı olmadığı için çocukları ile birlikte tek bir sağlık poliçesi içinde sigortalandı. Hem de Salih Bey’in tek başına yaptırdığı sağlık sigortası fiyatına göre çok daha avantajlı bir fiyata!

Salih Bey, satın aldığı sağlık sigortası ile hipertansiyon hastalığını ve bu hastalığa bağlı oluşabilecek komplikasyonları teminat altına aldı. Maddi kaygılarını bir kenara bırakıp, artık hastalığına odaklanabilir. Aynı zamanda eşi ve 2 çocuğu içinde sağlık sigortası yaptırarak onları da güvence altına aldı. Salih Bey ve ailesi, hem yatarak tedavilerinde hem de ayakta tedavilerinde gönül rahatlığı ile sağlık poliçesini 1 yıl boyunca kullanabilirler.

Gördüğünüz gibi sağlık sigortası, günümüz şartlarında artık bir lüks değil ihtiyaçtır. Giderek artan tıbbi enflasyona karşı alınabilecek en mantıklı tedbirdir.

Sağlık sigortası kadar önemli bir konu neden hep ötelenir?

Aslında birçok insan sağlık sigortaları hakkında genel bir bilgiye sahiptir. Ama sağlıklı olmak ve henüz yaşın genç olması, gelecekte yaşanabilecek sağlık sorunlarını düşünmemizi engeller. Özellikle sağlık sigortası için ödenecek ücretin bugün için gereksiz görülmesi ve yaşın ilerlemesini beklemek yapılan en büyük hatalardan biridir.

Genç ve sağlıklı iken sağlık sigortası yaptıran kişiler ile ileri yaşta ve bazı hastalıkları olan kişilerin yaptırdığı sağlık sigortaları arasındaki farka birlikte göz atalım:

Yaş ve Sağlık Durumuna Göre Sağlık Sigortası

Genç ve Sağlıklı Olan Kişiler
İleri Yaşta ve Bazı Hastalıkları Olan Kişiler
İstediği sigorta şirketinden istediği sağlık sigortası ürününü alabilir.
Sigorta şirketi sayısı ve sağlık sigortası ürünü kısıtlıdır.
Düşük prim öderler.
Daha yüksek prim öderler.
Düşük risk profiline sahiptir.
Yüksek risk profiline sahiptir.
Geçmişten gelen bir hastalığı olmadığı için muafiyet uygulanmaz.
Geçmişten gelen bazı hastalıkları olduğu için ilgili hastalıkları güvence altına alınmaz.
Ömür boyu yenileme garantisini genç yaşta kazanır.
Ömür boyu yenileme garantisi kazanamayabilir.
Ömür boyu yenileme garantisini genç yaşta kazandığı için ileride oluşabilecek yüksek maliyetli hastalıklarına muafiyet getirilemez ve hastalık ek primi talep edilemez.
Ömür boyu yenileme garantisi kazanamamış, yüksek risk profiline sahip kişilerin bir sonraki yıl sağlık poliçeleri yenilenmeyebilir veya hastalık ek primi ödemek zorunda kalabilir.
Tablo tarihi: 01.01.2020 - Genç ve sağlıklı iken sağlık sigortası yaptıran kişiler ile ileri yaşta ve bazı hastalıkları olan kişilerin yaptırdığı sağlık sigortaları arasındaki farkı gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin. Canlı destekten bize yazabilirsiniz.

 

Tabloda gördüğünüz gibi genç ve sağlıklı olmak birçok alanda olduğu gibi sağlık sigortası konusunda da oldukça avantajlı bir durumdur. Sağlık sigortaları anlaşmalı hastaneleri, sağlık hizmetleri ve fiyatları ile bu kadar avantajlı iken neden hasta olmayı ve yaşınızın ilerlemesini bekliyorsunuz ki?

Özel sağlık sigortası veya tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında hangi sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz?

Salih Bey ve ailesinden yola çıkarak sağlık sigortasının sağladığı avantajlardan bahsettik. Bu noktada sağlık sigortasının kapsamını merak ediyor olabilirsiniz. Sağlık sigortası yaptırdığınızda hangi sağlık hizmetlerinden yararlanabileceğinize gelin beraber bakalım:

Sağlık Sigortası Teminatları

Teminatlar
Teminat Açıklaması
Teminat Kapsamı
Yatarak Tedavi Teminatı
24 saatten az olmamak şartı ile hastanede yatmayı gerektiren durumlarda yatış ve tedavi masrafları ile birlikte acil durumlardaki harcamaları kapsayan teminattır.
Ameliyat, cerrahi ve dahili yatışlar, ameliyat öncesi ve sonrası tetkikler, ameliyat sonrası fizik tedavi ve rehabilitasyon, kemoterapi, radyoterapi, evde bakım, tıbbi malzeme, suni uzuv.
Ayakta Tedavi Teminatı
24 saati aşmayan ve hastanede yatmanızı gerektirmeyen durumlarda kullanılan teminattır.
Doktor muayenesi, röntgen, laboratuvar tetkikleri, ileri tanı yöntemleri, fizik tedavi ve rehabilitasyon.
Ek Teminatlar
Sigorta şirketinin sağlık planının standardını yükseltmek amacıyla poliçenize eklediği ek sağlık hizmetleridir.
Ambulans, 7/24 tıbbi danışmanlık, diş bakım paketi, check-up, diyetisyen, psikolog, acil ilaç gönderimi
Doğum Teminatı
Hamilelik rutin kontrolleri ve tetkikler ile doğuma ait masrafların karşılandığı teminattır.
Hamilelik rutin kontrolleri, hamilelik rutin test ve tetkikleri, hamilelik komplikasyonları, normal doğum, sezaryen doğum
Tablo tarihi: 01.01.2020 - Sağlık sigortası teminatlarını ve kapsamını gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin. Canlı destekten bize yazabilirsiniz.

Geçmişten Gelen Hastalıkları Karşılayan Sigorta Fiyatları

13 sigorta şirketinin sunduğu sağlık sigortası ürünlerini karşılaştırmak ve güncel fiyat listelerini incelemek için sitemizden teklif almanız yeterli olacaktır. Aklınıza takılan tüm soruları canlı destek hattımızdan sorabilir, sigorta danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Sağlık Sigortaları Hakkında Bilgi Alabileceğiniz Diğer Makaleler

Sağlıkla kalın.

Hemen Paylaş