hamileyken doğum sigortası

Hamileyken Doğum Sigortası Alınır Mı?

Hamilesiniz ve bu süreçte karşılaşacağınız tüm masrafları güvence altına almak istiyorsunuz değil mi?

Peki doğum sigortalarının en iyi tarafını öğrenmek ister misiniz?

İşte konunun en can alıcı noktası; bekleme süresi olmadan ve hamileyken doğum sigortası yaptırabilirsiniz!

Anne adaylarının ihtiyaçları doğrultusunda tamamlayıcı sağlık sigortalarına dahil edilmiş doğum paketi, hamilelik boyunca kaliteli ve sorunsuz bir sağlık hizmeti sunmaktadır.

Hamileyken doğum sigortası yapan sigorta şirketlerini, teminat kapsamını ve limitlerini merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Hamileyken Doğum Sigortası Yapılır mı?

Doğum sigortası için var olan bekleme süresi ve hamile olmama koşulu hemen moralinizi bozmasın. “Hamileyken doğum sigortası yapılır mı?” sorusu size alternatif hamilelik teminatlarına yönlendirecektir.

Evet, hamileyken doğum sigortası yapılır. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında, 2 sigorta şirketi hamileyken doğum sigortası almanıza fırsat vermektedir.

Karar vermenizi kolaylaştırmak adına, hamileler için doğum sigortası yapan sigorta şirketlerinin 2 ürününü aşağıdaki tabloda karşılaştırdık. Ayrıca tabloda doğum sigortası ortalama fiyatlarını da bulabilirsiniz.

Hamileyken Doğum Sigortası Karşılaştırma Tablosu

Sigorta ŞirketiTürk NipponDemir Hayat
Poliçe AdıHayata Merhabaİki Can
Hamileyken Alınabilir mi?EvetEvet
Bekleme SüresiBekleme Süresi YokBekleme Süresi Yok
Normal ve Sezaryen Doğum%100 karşılanır%100 karşılanır
Epidural Anestezi (Sezaryen)Epidural ilaç masrafı sigortalı tarafından ödenir.Epidural ilaç masrafı sigortalı tarafından ödenir.
Epidural Anestezi (Normal)Limitsiz karşılanır.Limitsiz karşılanır.
Rutin Kontroller ve Tetkikler13 defa (İstanbuldaki anlaşmalı hastaneler hariç, diğer şehirlerde geçerlidir.)8 defa
Doğum ve hamilelik komplikasyonları1.000 TL limitli karşılanırEk ücret ödenirse karşılanır
Yenidoğan TeminatıYokYok
Ek TeminatlarAcil Tıbbi Durum HizmetleriDiyetisyen, psikolojik destek, diş ve göz muayenesi, evde hemşire hizmeti
Ortalama Fiyat3.000TL-7.500TL3.950 TL-7.250TL
Tablo tarihi: 01.09.2018

 

Hamileyken doğum sigortası yaptırmadan önce, alanında uzman sigorta temsilcisi ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Sigorta temsilciniz, ihtiyaçlarınız doğrultusunda doğum sigortası yapmanız için size yardımcı olacaktır.

Aklınıza takılan tüm soruların cevabını, sigorta temsilcinizden alabilirsiniz. Ayrıca doğum sigortası yaptırdıktan sonra hamilelik süreciniz boyunca sigorta temsilciniz size destek olmaya devam edecektir. 

Hafta içi her gün 09:00-18:00 saat aralığında 0212 484 49 77 numaradan bizlere ulaşabilirsiniz. 

Şimdi sigorta şirketi bazında doğum teminatının kapsamını birlikte inceleyebilirsiniz. 

İki Can Hamilelik Sigortası

Demir Hayat güvencesi altında hamileyken dahi satın alabileceğiniz ve anlaşmalı birçok hastanede hemen kullanabileceğiniz doğum sigortasıdır. Poliçeyi satın almak için SGK’lı olma şartı yeterlidir.

Bekleme süresi olmayan doğum sigortası, tercih ettiğiniz anlaşmalı hastanelerde ihtiyacınız olduğu anda doğum teminatından yararlanabilirsiniz. Ayrıca ayakta tedavi teminatı ile tüm doğum öncesi kontrol ve tetkiklerinizi gerçekleştirebilir; psikolojik danışmanlık, diyetisyen hizmeti, göz ve diş muayene hizmetleri ile bebeğinizle birlikte kendi sağlığınızı da teminat altına alabilirsiniz.

İki Can Hamilelik Sigortası ile tamamlayıcı sağlık sigortasının tüm avantajlarından faydalanabilirsiniz. Demir hayat hamilelik sigortası kapsamında 3 paket mevcuttur. Bu paketler arasındaki tek fark anlaşmalı hastaneler ağıdır.

İki Can Premium Paket

Yatarak tedavi teminatı, anlaşmalı kurumlarda 20.000 TL limiti ile kullanılabilir. Anlaşmalı kurumlarda (Florence Nightingale dahil) geçerli olmak üzere normal doğum, sezaryen doğum ve epidural normal doğum limitsizdir. Epidural sezaryen doğumda, sadece epidural ilaç masrafı sigortalı tarafından karşılanacaktır, sezaryen doğum limitsizdir. 2.600 TL ek prim ödemesi ile; hamilelik sürecinde oluşabilecek düşük, düşük tehdidi, preeklampsi komplikasyonlarını poliçenize dahil edebilirsiniz.

Ayakta tedavi teminatı, hamilelik sürecindeki tüm rutin kontroller; genel kan testi, ikili ya da üçlü taramalar, tiroit testleri, şeker yüklemesi, kan ve idrar tahlilleri gibi hamilelik boyunca ihtiyaç duyulan tetkik ve tahliller  yılda 8 kere ile sınırlıdır. Tutar olarak limit bulunmamaktadır. Muayene hakkı sadece hamilelik süresince geçerlidir.

Doğumdan öncesi veya sonrası diyetisyen seansları (2 kez),  psikolojik destek (2 kez), diş muayenesi (1 kez) ve göz muayenesi (1 kez) gibi hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca evde hemşire hizmeti poliçenizin kapsamındadır. Evde hemşire hizmeti, doğumdan sonra en geç 1 ay içerisinde kullanılmalıdır.

İki Can Hamilelik Sigortası; sadece annenin değil, bebeğin de ihtiyaçlarını karşılar. Doğum sonrasında henüz hastaneden çıkmadan yapılması gereken bebeğin ilk muayenesi, yeni doğan aşıları ve topuk kanı testi de hamilelik paketinizde yer almaktadır.

İki Can Silver/Gold Paket

Yatarak tedavi teminatı, anlaşmalı kurumlarda 10.000 TL limiti ile kullanılabilir.  1.500 TL ek prim ödemesi ile; hamilelik sürecinde oluşabilecek düşük, düşük tehdidi, preeklampsi komplikasyonlarını poliçenize dahil edebilirsiniz. Anlaşmalı kurumlarda geçerli olmak üzere normal doğum, sezaryen doğum ve epidural normal doğum limitsizdir. Epidural sezaryen doğumda, sadece epidural ilaç masrafı sigortalı tarafından karşılanacaktır, sezaryen doğum limitsizdir.

Ayakta tedavi teminatı, hamilelik sürecindeki tüm rutin kontroller; genel kan testi, ikili ya da üçlü taramalar, tiroit testleri, şeker yüklemesi, kan ve idrar tahlilleri gibi hamilelik boyunca ihtiyaç duyulan tetkik ve tahliller  yılda 8 kere ile sınırlıdır. Tutar olarak limit bulunmamaktadır. Muayene hakkı sadece hamilelik süresince geçerlidir. Premium pakette sunulan ek hizmetler ve yeni doğana ait masrafların karşılanması silver ve gold paket içinde geçerlidir.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: %100
 • Ayakta Tedavi: 8 defa yıllık
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: 100%
 • Ayakta Tedavi: 8 defa
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Türk Nippon Sigorta Hayata Merhaba Poliçesi

Hayata Merhaba poliçesi 18 yaşından büyük ve 46 yaşından küçük hamile kadınları sigorta teminatı altına alır. Diğer doğum teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortası poliçelerinden farkı ise bekleme süresiz doğum sigortasıdır  ve hamileyken de satın alınabilir. 28. gebelik haftasından önce poliçenin satın alınması koşulu ile anlaşmalı hastanelerde hamilelik teminatınızı kullanabilirsiniz.

Hayata Merhaba poliçesi kapsamında hamileyken sunulan, ihtiyacınız doğrultusunda seçebileceğiniz 2 doğum paketi mevcuttur.

 • Hamileyken alabileceğiniz ve sadece doğum masraflarınızı karşılayan doğum sigortası paketi: Doğum eylemi paketidir ve normal, sezaryen doğum eylemini kapsamaktadır. Limitsizidir ve doğum masraflarınız anlaşmalı hastane ağında %100 karşılanır. Doğum eylem paketinde hastanede yatış günü maksimum 2 gündür. Sigortalılar 3. Gün itibariyle uzayan yatışlarda Türk Nippon Sigorta Anlaşmalı Kurum indirimli fiyatları üzerinden hizmet alabileceklerdir.
 • Hamileyken alabileceğiniz ve gebelik sürecinde yapılacak muayene,tetkik ve doğumu karşılayan doğum sigortası paketi: Doğum eylem paketi ile sunulan muayene ve tetkik paneli hizmetini kapsar. Doğum masraflarınız %100 karşılanır ve 13 adet doğum doktoru muayenesi bu paket içinde sunulur. (İstanbuldaki anlaşmalı hastaneler hariç, diğer şehirlerdeki hastanelerde doktor muayenesi doğum sigortası kapsamında verilir.) Ayrıca gebelik süreciniz boyunca sizden istenilen tahlil ve tetkikler doğum paketiniz kapsamında karşılanmaktadır.

Türk Nippon Hayata Merhaba poliçesinde hamilelik teminatına ek olarak, acil durum teminatı da poliçeye eklenir. Doğum ve hamilelik komplikasyon giderleri poliçede belirtilen Acil Sağlık limiti kadar ödenir. Acil tıbbi yardım limiti sigorta şirketi tarafından 1.000 TL olarak belirlenmiştir. Hamilelik sona erdikten sonra poliçe bitiş tarihine kadar ilgili poliçenin acil sağlık teminatından da yararlanmaya devam edebilirsiniz.

Acil Tıbbı Durum Hizmetleri Kapsamı

Suda boğulma,trafik kazası,tecavüz, yüksekten düşme, ciddi iş kazaları, uzuv kopmaları, elektrik çarpması, donma, soğuk çarpması,ısı çarpması, ciddi yanıklar, ciddi göz yaralanmaları, zehirlenmeler, anafilaktik şok, omurga ve alt ekstremite kırıkları, kalp krizi, hipertansiyon krizleri, akut solunum problemleri, şuur kaybına neden olan her türlü organik kusur, ani felçler, ciddi genel durum bozukluğu, yüksek ateş (39.5 üzeri), diabetik ve üremik koma, genel durum bozukluğunun eşlik ettiği dializ hastalığı, akut batın, akut masif kanamalar, menenjit, ensefalit, beyin apsesi, renal kolik.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: %100
 • Ayakta Tedavi: 8 defa yıllık
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: 100%
 • Ayakta Tedavi: 8 defa
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Doğum Sigortasında Teminat Dışı Kalan Haller

 • Poliçede belirtilen kullanım adedini ve teminat limitini aşan ayakta tedavi giderleri,
 • Doğumun gerçekleşmesinden sonraki tüm ayakta tedavi giderleri,
 • Yeni doğan bebeğe ilişkin ilk muayene, topuk kanı gibi SGK tarafından doğum ile birlikte zorunlu olarak uygulanan tetkik ve girişimlere ait giderler hariç olmak üzere bebekle ilgili diğer tüm giderler.
 • Ambulans ücretleri, yol, gündelik iş görememe, gündelik bakım, rehabilitasyon, check up, ikinci refakatçi ücretleri, lüks ve suit oda farkları ve özel harcamalar,
 • Doğum kontrol yöntemleri ve ek prim ödenerek teminat altına alınmamış ise hamilelik/doğuma bağlı tüm komplikasyonlar,
 • Epidural sezaryen ile yapılan doğumlarda epidural uygulamasına ilişkin giderler,
 • Düşük nedenlerinin araştırılması, kısırlık, her türlü tüp bebek ve çocuk sahibi olmak amacıyla yapılan tetkik ve tedaviler,
 • Kordon kanı alımı ve saklanması ile ilgili giderler,
 • Doğum kontrol yöntemleri teminat kapsamında değildir.

Sonuç olarak hamileyken doğum sigortası alabileceğiniz 2 sigorta şirketi vardır. Burada önemli olan nokta sizin gebelik sürecindeki beklentileriniz ve ihtiyaçlarınızdır. 2 sigorta şirketi de ihtiyaca yönelik olarak doğum sigortası kapsamında farklı paketler sunmaktadır. Paket tercihi yaparken önceliğiniz mutlaka doğum yapacağınız hastane ile anlaşmalı olan sigorta şirketini tercih etmek olmalıdır. Tercih ettiğiniz sigorta şirketinin, anlaşmalı hastane ağı dışında gerçekleştireceğiniz doğum ile ilgili hiç bir masrafınız doğum teminatı kapsamında karşılanmaz.

Özel Sağlık Sigortası Hamileliği Kapsar mı?

Özel sağlık sigortası veya tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında hamilelik teminatı yapılmaktadır. Özel sağlık sigortası kapsamında hamilelik teminatı almanın bazı ön koşulları vardır. Öncelikle özel sağlık sigortası hamilelik teminatından faydalanabilmeniz için gebe olmamanız gerekir ve sigorta başlangıç tarihinden itibaren 12 ay sonra başlayan gebelikler kapsam altına alınır.

“Hamileyken özel sağlık sigortası yapılır mı?” sorunuzun cevabı malesef hayır. Özel sağlık sigortası kapsamında hamile iken doğum sigortası yaptıramazsınız. Fakat tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında hamileyken yaptırabileceğiniz doğum sigortası mevcuttur.

Doğum Sigortası Fiyatları

Hamileler için en çok merak edilen konulardan biri de doğum sigortası fiyatlarıdır. Doğum sigortası fiyatları, hamilelikte alınan bir teminat olduğu için biraz daha yüksektir. Fakat özel hastanelerde sadece doğum yapmanın maliyetini düşünecek olursanız, hamilelik teminatının daha avantajlı fiyatlar sunduğunu göreceksiniz.

Bekleme süresiz, hamileyken sigorta yapan sigorta şirketlerinin fiyatlarını merak ediyorsanız mutlaka sitemizden teklif alın. Doğum sigortası hakkında uzman ekibimiz sizlere destek olmak için her zaman hazır.

Sağlıkla kalın.

Bunlarda ilginizi çekebilir:
Hemen Paylaş

Yorum Yap