Hamileyken Doğum Sigortası Alınır Mı?

hamileyken doğum sigortası

Hamileyken Doğum Sigortası Alınır Mı?

Sağlık poliçenizdeki doğum teminatından faydalanabilmeniz için poliçe başlangıç tarihinden birkaç ay sonra gebeliğiniz başlamalıdır. Bu uygulama tüm sigorta şirketlerinde ve sağlık sigortalarında ön koşuldur. Doğum teminatından faydalanabilmeniz için belirlenmiş ön koşullar hemen moralinizi bozmasın. “Hamileyken doğum sigortası yapılır mı?” sorusu sizi alternatif hamilelik sigortalarına yönlendirecektir.

Evet, hamileyken doğum sigortası yapılır. 

Hamilelik sigortasını bugün yaptırın, yarın dilediğiniz özel hastanede kullanmaya başlayın!

Hemen Teklif Al
Hemen Teklif Al

2 sigorta şirketi hamileyken tamamlayıcı sağlık sigortası almanıza fırsat vermektedir.

Karar vermenizi kolaylaştırmak adına, hamileler için doğum sigortası yapan sigorta şirketlerinin 2 ürününü aşağıdaki tabloda karşılaştırdık. Ayrıca tabloda hamilelik sigortası fiyatlarını da bulabilirsiniz.

Hamileyken Doğum Sigortası Karşılaştırma Tablosu

Sigorta ŞirketiDemir HayatTürk Nippon
Poliçe Adıİki CanHayata Merhaba
Hamileyken Alınabilir mi?EvetEvet
Bekleme SüresiYokYok
Normal ve Sezaryen Doğum%100 karşılanır%100 karşılanır
Epidural Anestezi (Sezaryen)Epidural ilaç masrafı sigortalı tarafından ödenir.Epidural ilaç masrafı sigortalı tarafından ödenir.
Epidural Anestezi (Normal)Limitsiz karşılanır.Limitsiz karşılanır.
Rutin Kontroller ve Tetkikler8 defa13 defa (İstanbuldaki anlaşmalı hastaneler hariç, diğer şehirlerde geçerlidir.)
Doğum ve hamilelik komplikasyonlarıEk ücret ödenirse karşılanır1.000 TL limitli karşılanır
Yenidoğan TeminatıYokYok
Ek TeminatlarDiyetisyen, psikolojik destek, diş ve göz muayenesiAcil Tıbbi Durum Hizmetleri
Ortalama Fiyat3.950 TL-7.250TL3.000TL-7.500TL
Tablo tarihi: 01.01.2020

Hamile iken sigorta yaptırmak için alanında uzman sigorta temsilcisi ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Sigorta temsilciniz, ihtiyaçlarınız doğrultusunda hamilelik sigortası satın almanız için size yardımcı olacaktır.

Aklınıza takılan tüm soruların cevabını sigorta danışmanınızdan alabilirsiniz. Ayrıca hamilelik sigortası yaptırdıktan sonra gebelik süreciniz boyunca sigorta danışmanınız size destek olmaya devam edecektir. 

Hafta içi her gün 09:00-18:00 saat aralığında 0216 368 45 45 numaradan bizlere ulaşabilirsiniz. 

Şimdi hamileyken sigorta yapan firmaların ürün kapsamını birlikte inceleyebilirsiniz. 

İki Can Hamilelik Sigortası

Demir Hayat güvencesi altında hamileyken dahi satın alabileceğiniz ve anlaşmalı birçok hastanede hemen kullanabileceğiniz doğum sigortasıdır. Hamilelikte sigorta almak için SGK’lı olma şartı yeterlidir.

Bekleme süresiz hamilelik sigortasını tercih ettiğiniz anlaşmalı hastanede ihtiyacınız olduğu anda kullanabilirsiniz. Ayrıca ayakta tedavi teminatı ile tüm doğum öncesi kontrol ve tetkiklerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu özel döneminizde daha da özel hissetmeniz için iki can hamilelik sigortası yaptırın. Psikolojik danışmanlık, diyetisyen desteği, göz ve diş muayenesinden ücretsiz faydalanın!

Hemen Teklif Al
Hemen Teklif Al

İki Can Hamilelik Sigortası ile tamamlayıcı sağlık sigortasının tüm avantajlarından faydalanabilirsiniz. Demir hayat hamilelik sigortası kapsamında 3 paket mevcuttur. Bu paketler arasındaki tek fark anlaşmalı hastaneler ağıdır.

İki Can Premium Paket

Yatarak tedavi teminatı, anlaşmalı kurumlarda 20.000 TL limiti ile kullanılabilir. Anlaşmalı kurumlarda (Florence Nightingale dahil) geçerli olmak üzere normal doğum, sezaryen doğum ve epidural normal doğum limitsizdir. Epidural sezaryen doğumda, sadece epidural ilaç masrafı sigortalı tarafından karşılanacaktır, sezaryen doğum limitsizdir. 2.600 TL ek prim ödemesi ile; hamilelik sürecinde oluşabilecek düşük, düşük tehdidi, preeklampsi komplikasyonlarını poliçenize dahil edebilirsiniz.

Ayakta tedavi teminatı, hamilelik sürecindeki tüm rutin kontroller; genel kan testi, ikili ya da üçlü taramalar, tiroit testleri, şeker yüklemesi, kan ve idrar tahlilleri gibi hamilelik boyunca ihtiyaç duyulan tetkik ve tahliller  yılda 8 kere ile sınırlıdır. Tutar olarak limit bulunmamaktadır. Muayene hakkı sadece hamilelik süresince geçerlidir.

Doğumdan öncesi veya sonrası diyetisyen seansları (2 kez),  psikolojik destek (2 kez), diş muayenesi (1 kez) ve göz muayenesi (1 kez) gibi hizmetlerden yararlanabilirsiniz. 

İki Can Silver/Gold Paket

Yatarak tedavi teminatı, anlaşmalı kurumlarda 10.000 TL limiti ile kullanılabilir.  1.500 TL ek prim ödemesi ile; hamilelik sürecinde oluşabilecek düşük, düşük tehdidi, preeklampsi komplikasyonlarını poliçenize dahil edebilirsiniz. Anlaşmalı kurumlarda geçerli olmak üzere normal doğum, sezaryen doğum ve epidural normal doğum limitsizdir. Epidural sezaryen doğumda, sadece epidural ilaç masrafı sigortalı tarafından karşılanacaktır, sezaryen doğum limitsizdir.

Ayakta tedavi teminatı, hamilelik sürecindeki tüm rutin kontroller; genel kan testi, ikili ya da üçlü taramalar, tiroit testleri, şeker yüklemesi, kan ve idrar tahlilleri gibi hamilelik boyunca ihtiyaç duyulan tetkik ve tahliller  yılda 8 kere ile sınırlıdır. Tutar olarak limit bulunmamaktadır. Muayene hakkı sadece hamilelik süresince geçerlidir. Premium pakette sunulan ek hizmetler Silver ve Gold paket içinde geçerlidir.

İki Can Hamilelik Sigortası fiyatı için hemen teklif alabilirsiniz!

Türk Nippon Sigorta Hayata Merhaba Poliçesi

Hayata Merhaba poliçesi 18 yaşından büyük ve 46 yaşından küçük hamile kadınları sigorta teminatı altına alır. Diğer doğum teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortası poliçelerinden farkı ise bekleme süresiz doğum sigortasıdır  ve hamileyken de satın alınabilir. 28. gebelik haftasından önce poliçenin satın alınması koşulu ile anlaşmalı hastanelerde hamilelik sigortasını kullanabilirsiniz.

Hayata Merhaba poliçesi kapsamında hamileyken sunulan, ihtiyacınız doğrultusunda seçebileceğiniz 2 doğum paketi mevcuttur.

 • Hamileyken alabileceğiniz ve sadece doğum masraflarınızı karşılayan doğum sigortası paketi: Doğum eylemi paketidir ve normal, sezaryen doğum eylemini kapsamaktadır. Limitsizidir ve doğum masraflarınız anlaşmalı hastane ağında %100 karşılanır. Doğum eylem paketinde hastanede yatış günü maksimum 2 gündür. Sigortalılar 3. Gün itibariyle uzayan yatışlarda Türk Nippon Sigorta Anlaşmalı Kurum indirimli fiyatları üzerinden hizmet alabileceklerdir.
 • Hamileyken alabileceğiniz ve gebelik sürecinde yapılacak muayene,tetkik ve doğumu karşılayan doğum sigortası paketi: Doğum eylem paketi ile sunulan muayene ve tetkik paneli hizmetini kapsar. Doğum masraflarınız %100 karşılanır ve 13 adet doğum doktoru muayenesi bu paket içinde sunulur. (İstanbuldaki anlaşmalı hastaneler hariç, diğer şehirlerdeki hastanelerde doktor muayenesi doğum sigortası kapsamında verilir.) Ayrıca gebelik süreciniz boyunca sizden istenilen tahlil ve tetkikler doğum paketiniz kapsamında karşılanmaktadır.

Türk Nippon Hayata Merhaba poliçesinde hamilelik teminatına ek olarak, acil durum teminatı da poliçeye eklenir. Doğum ve hamilelik komplikasyon giderleri poliçede belirtilen Acil Sağlık limiti kadar ödenir. Acil tıbbi yardım limiti sigorta şirketi tarafından 1.000 TL olarak belirlenmiştir. Hamilelik sona erdikten sonra poliçe bitiş tarihine kadar ilgili poliçenin acil sağlık teminatından da yararlanmaya devam edebilirsiniz.

Acil Tıbbı Durum Hizmetleri Kapsamı

Suda boğulma,trafik kazası,tecavüz, yüksekten düşme, ciddi iş kazaları, uzuv kopmaları, elektrik çarpması, donma, soğuk çarpması,ısı çarpması, ciddi yanıklar, ciddi göz yaralanmaları, zehirlenmeler, anafilaktik şok, omurga ve alt ekstremite kırıkları, kalp krizi, hipertansiyon krizleri, akut solunum problemleri, şuur kaybına neden olan her türlü organik kusur, ani felçler, ciddi genel durum bozukluğu, yüksek ateş (39.5 üzeri), diabetik ve üremik koma, genel durum bozukluğunun eşlik ettiği dializ hastalığı, akut batın, akut masif kanamalar, menenjit, ensefalit, beyin apsesi, renal kolik.

Hayata

Merhaba Sigortası

Beğeni

 • Doğum: Limitsiz
 • Gebelik Kontrolleri: 13 adet
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Hayata Merhaba Sigortası

Beğeni

 • Doğum: Limitsiz
 • Gebelik Kontrolleri: 13 adet
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Hamilelik Sigortasında Teminat Dışı Kalan Haller

 • Poliçede belirtilen kullanım adedini ve teminat limitini aşan ayakta tedavi giderleri,
 • Doğumun gerçekleşmesinden sonraki tüm ayakta tedavi giderleri,
 • Bebekle ilgili oluşabilecek tüm sağlık giderleri,
 • Ambulans ücretleri, yol, gündelik iş görememe, gündelik bakım, rehabilitasyon, check up, ikinci refakatçi ücretleri, lüks ve suit oda farkları ve özel harcamalar,
 • Doğum kontrol yöntemleri ve ek prim ödenerek teminat altına alınmamış ise hamilelik/doğuma bağlı tüm komplikasyonlar,
 • Epidural sezaryen ile yapılan doğumlarda epidural uygulamasına ilişkin giderler,
 • Düşük nedenlerinin araştırılması, kısırlık, her türlü tüp bebek ve çocuk sahibi olmak amacıyla yapılan tetkik ve tedaviler,
 • Kordon kanı alımı ve saklanması ile ilgili giderler,
 • Doğum kontrol yöntemleri teminat kapsamında değildir.

Sonuç olarak hamileyken doğum sigortası alabileceğiniz 2 sigorta şirketi vardır. 2 sigorta şirketi de ihtiyaca yönelik olarak hamilelik sigortası kapsamında farklı paketler sunmaktadır. Paket tercihi yaparken önceliğiniz mutlaka doğum yapacağınız hastane ile anlaşmalı olan sigorta şirketini tercih etmek olmalıdır. Tercih ettiğiniz sigorta şirketinin, anlaşmalı hastane ağı dışında gerçekleştireceğiniz doğum ile ilgili hiçbir masrafınız doğum teminatı kapsamında karşılanmaz.

Hamile Kaldıktan Sonra Özel Sağlık Sigortası Yapılır mı?

“Hamileyken özel sağlık sigortası yapılır mı?” sorunuzun cevabı, evet yapılır. Demir Hayat Sigorta 2020 itibari ile hamileler için özel sağlık sigortası kapsamında da hizmet vermeye başlamıştır. 

Artık “İki Can Koç Sağlık Sigortası” yaptırarak,  gebelik kontrolleriniz ve doğumunuz için aşağıdaki hastaneleri tercih edebilirsiniz:

 • Amerikan Hastanesi
 • Bodrum Amerikan Hastanesi
 • Koç Üniversitesi Hastanesi
 • MED Amerikan Tıp Merkezi

Detaylı bilgi için (0216) 368 45 45 no’lu numaradan bize ulaşabilirsiniz.

Hamileyken Doğum Sigortası Fiyatları

Gebeler için en çok merak edilen konulardan biri de hamileyken doğum sigortası fiyatlarıdır. Hamilelik sigortası fiyatları, gebelikte alınan bir sigorta olduğu için biraz daha yüksektir. Fakat özel hastanelerde sadece doğum yapmanın maliyetini düşünecek olursanız, hamilelik sigortasının daha avantajlı fiyatlar sunduğunu göreceksiniz.

Bekleme süresiz, hamileyken sağlık sigortası yapan sigorta şirketlerini teklif ekranımızda görebilirsiniz. Hamileyken doğum sigortası fiyatları 2019 için hemen teklif alabilirsiniz! Hamilelik sigortası hakkında uzman ekibimiz sizlere destek olmak için her zaman hazır.

Sağlıkla kalın.

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Hemen Paylaş