çocuk sağlık sigortası

Çocuklarınız İçin Özel Sağlık Sigortası Yaptırdınız Mı?

Çocuklarınız için sağlık sigortasının önemini biliyor musunuz? Eğer hala çocuklarınız için bir sağlık sigortası satın almadıysanız, bize kulak verin. Çocuk sağlık sigortası almanın faydalarını sizlere anlatacağız.

Evlilik beraberinde birçok sorumluluğu da getirir. Çocuk büyütürken onun geleceğini hazırlamak ilk sorumluluklarınızdan biridir. Çocuğunuzu sosyal ve finansal açıdan geleceğe hazırlayabilirsiniz ancak ani bir kaza veya hastalık durumunu asla planlayamazsınız.

Aileniz için gelecek planlaması yaparken ilk düşünmeniz gereken konu çocuğa özel sağlık sigortası olmalıdır. Çocuklar için özel sağlık sigortası alarak aile bütçenizi koruma altına alabilirsiniz.

Sizler için yazdığımız yazımızda, çocuklarınıza uygun olabilecek, olası tüm çocuk sağlık sigortası seçeneklerini değerlendirdik.

 

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

  • Yatarak Tedavi: %100
  • Ayakta Tedavi: 10 defa yıllık
  • Genis Hastane Ağı
  • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

  • Yatarak Tedavi: 100%
  • Ayakta Tedavi: 10 defa
  • Genis Hastane Ağı
  • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

 

Çocuk Sağlık Sigortası

Söz konusu çocuklarımız ve sağlıkları olduğunda bütçemizi zorlar, en iyi doktordan en iyi sağlık hizmetini almak için çabalarız. Tam da bu düşünceyi destekleyen bir ürün olan çocuk sağlık sigortası ailelerin imdadına yetişir.

Çocuk sağlık sigortası yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatından oluşur. Tercih edeceğiniz sigorta şirketinin anlaşmalı hastanelerinde her iki teminatı belirlediğiniz limit ve katılım payı oranı kadar kullanabilirsiniz. Ayrıca özel sağlık sigortası kapsamında çocukluk çağı aşılarını da yaptırabilirsiniz.

Çocuk için özel sağlık sigortası yaptırarak aile bütçenize katkıda bulunabileceğiniz gibi çocuğunuzun geleceği için önemli bir yatırım yapmış olursunuz. Çocuğunuzun özel sağlık sigortasını en az 3 yıl üst üste yenilemeniz durumunda ömür boyu yenileme garantisi kazanabilir.

Çocuğunuz ömür boyu yenileme garantisi kazandıktan sonra; ortaya çıkan hastalıkları için muafiyet uygulanamaz, yüksek hastalık ek primi talep edilemez. Poliçesinin kapsamı daraltılamaz, teminat limitleri düşürülemez ve yenileme döneminde çocuğunuz için ödeyeceğiniz prim belirlenmiş zam oranından daha fazla artırılamaz.

Çocuğunuzun erken yaşta böyle önemli haklar kazanmasını ister misiniz?

25 Yaş Altı Gençler ve Çocuk Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Çocuk sağlık sigortası yaptırabilmeniz için 3 seçenek mevcuttur.

İlk seçenek; sizin veya eşinizin mevcut özel sağlık sigortası varsa çocuğunuz için ek prim ödeyerek kendi poliçenize dahil edebilirsiniz. Çocuklarınızı özel sağlık sigortanıza yıl içinde veya poliçenizin yenileme döneminde dahil etmeniz mümkündür.

İkinci seçenek; sizin veya eşinizin özel sağlık sigortası yoksa aile poliçesi satın alabilirsiniz. Aile poliçesi satın alarak; tek bir poliçe altında çocuklarınızla sigortalanabilir ve aile indiriminden faydalanabilirsiniz. Genellikle sigorta şirketleri ailece özel sağlık sigortası alan katılımcılarına %10 indirim sağlar. Böylelikle bütçenizi zorlamadan bir güvence oluşturabilirsiniz.

Üçüncü seçenek; sadece çocuğunuz için özel sağlık sigortası almaktır. Ancak sadece çocuğunuz için bir güvence oluşturmak istediğinizde sigorta şirketi seçenekleriniz azalacaktır.

Tek başına çocuk sağlık sigortası yapan sigorta şirketi sayısının az olması sizin için bir dezavantajdır. Çocuk, sigorta şirketleri için risk oluşturduğundan daha yüksek prim ödemek durumunda kalırsınız.

Son olarak; çocuklarınız 25 yaşına gelene kadar aile poliçenizin içinde sigortalı olarak kalabilir. Çocuklarınızın aile poliçesinin içinde kalabilmesinin tek şartı ise evlenmemiş olmalarıdır.

25 yaşını aşan genç yetişkinleriniz için bireysel sağlık sigortası düşünebilirsiniz.

Çocuk Sağlık Sigortası mı Aile Sağlık Sigortası mı?

Bu konuda kararsızlık yaşıyorsanız sigorta şirketlerinin fiyat ve teminat kapsamını karşılaştırmalısınız. İşinizi kolaylaştırmak adına, teklif ekranımızdan sadece 3 kısa bilgiyi paylaşarak 13 sigorta şirketini tek bir ekranda karşılaştırabilirsiniz.

Teklif ekranımıza girdikten sonra, ebeveynsiz çocuk sağlık sigortası yapan sigorta şirketlerini inceleyin. Daha sonra aileniz için özel sağlık sigortası yapan sigorta şirketlerini inceleyin. Karşılaştırma ekranında ilk dikkatinizi çekecek durum sadece çocuklar için sağlık sigortasına ödeyeceğiniz primin yüksekliğidir.

Ailece Sağlık Sigortası Almanın 4 Avantajı” başlıklı yazımızdan tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Çocuk için Özel Sağlık Sigortası Düşünenlere Tavsiyelerimiz

Eğer aile planlaması yapıyorsanız, doğum teminatı veren ve çocuk için sağlık sigortası yapan sigorta şirketini tercih etmelisiniz. Böylelikle çocuğunuz doğuştan bazı önemli haklara sahip olabilir.

Eğer hali hazırda bir çocuk sahibiyseniz ve çocuğunuzun hala özel sağlık sigortası yoksa araştırmaya hemen başlamalısınız. Çocuk sigortası yaptırarak erken yaşta bazı önemli hakları kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer çocuğunuz için çoktan güvence oluşturmuşsanız ne mutlu size! Sonuçta, çocuğunuz sizin neşenizdir ve onların iyiliğini düşünürken hiçbir şeyden feragat etmemelisiniz.

Sağlıkla kalın.

Bunlarda ilginizi çekebilir:
Hemen Paylaş

Yorum Yap